Įkraunama...
Įkraunama...

Autistukai - 2

Aha, man irgi idomu kur tas centras, gal kartais ir Kaune toks yra?
O kaip gerai butu!!!
Atsakyti
QUOTE(Nomeda111 @ 2008 10 24, 19:14)
Aha, man irgi idomu kur tas centras, gal kartais ir Kaune toks yra?
O kaip gerai butu!!!


Cia Vilniuje Kalvariju gatvej kazkur prie kuro aparaturos gamyklos. Vakar skambinau jiems tai sake ir vaikuciams uzsiemimai buna viana kart i savaite piesimo ir dailes. Kaune gal ir kazkas panasaus turetu buti nezinau. Man sita informacija VRC suteike.
Atsakyti
Kaune tai as zinau tik Seimos Santykiu Instituta. Ten individualios konsultacijos mokamos. O jei pasiulo lankyti grupe, tai reikia tik uz maista sumoketi - uz 5 savaites 70 lt (cia tik pietus, antras patiekalas). Tik nezinau nuo kokio amziaus tas grupes organizuoja - kad pirmokeliai ten vaiksto, tai zinau, o ar mazesniems buna, nesidomejau, galima paskambinti pasiklausti. Daugiau tai jokios pagalbos musu vaikiukams Kaune nera, bent jau as nezinau kur rasti.
Atsakyti
QUOTE(linabalt @ 2008 10 25, 00:27)
Kaune tai as zinau tik Seimos Santykiu Instituta. Ten individualios konsultacijos mokamos. O jei pasiulo lankyti grupe, tai reikia tik uz maista sumoketi - uz 5 savaites 70 lt (cia tik pietus, antras patiekalas). Tik nezinau nuo kokio amziaus tas grupes organizuoja - kad pirmokeliai ten vaiksto, tai zinau,  o ar mazesniems buna, nesidomejau, galima paskambinti pasiklausti. Daugiau tai jokios pagalbos musu vaikiukams Kaune nera, bent jau as nezinau kur rasti.


gal galetum tel. parasyt? Aciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nomeda111 @ 2008 10 25, 11:07)
gal galetum tel. parasyt? Aciu  smile.gif

750935
Atsakyti
Sveikos, pirmą kartą rašiau šioje temelėje, bet skaitinėjau ne kartą.
Man labai įdomu, ar jūsų tarpe yra klaipėdiečių.

Noriu patarimų, ką galiu padaryti dėl savo vaiko šiandien. AKC valandas šiems metams jau išnaudojome. Rugsėjo gale užrašė į eilę į stacionarą VRC, neįsivaizduoju, kiek teks laukti. Į logopedinį darželį nepapuolėme, nes apsisprendėme tik rugsėjo gale (patys kalti). Dabar lanko paprastą lopšelį. Susitvarkėme lengvą neįgalumą. Turime PPT išvadą dėl logopedinės pagalbos poreikio. Berniukui 2 m. 6 mėn. Per konsultaciją VRC pasakė, kad įtaria iš autizmo spektro, parašė "įvairiapusisi raidos sutrikimas?". Kažkodėl paguodžiančiaii akcentavo, kad ne autizmas, o iš autizmo spektro, bet man nuo to ne geriau, nes tame spektre nieko paguodžiančio nerandu. "Geriausia" diagnozė - Aspergerio sindromas atkrenta, nes sūnus visiškai nekalba, nei vieno žodžio neturi.

Kokių dar veiksmų patartumėte imtis gyvenant Klaipėdoje. Gal kokia nauda būtų prašytis stacionarui į Klaipėdos vaikų ligoninės Neurologinį skyrių? Gal kas kokius naudingus kontaktus galite duoti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auryte77: 26 spalio 2008 - 11:34
auryte
vaikutis neturi 3 metuku , tai manau kad greitai pakvies VCR mirksiukas.gif
o klaipedoj tai tikrai zinau kad yra darzeliu specializuotu tokiems vaikams, pasidomek , susirask logopede gera ir geriausiai butu kad susitartum del privaciu uzsiemimu ir nors 3 kartus savaitej paveziotum i juos , individualus uzsiemimai daugiausiai duoda naudos.
sekmes ir kantrybes :4u
Atsakyti
Norejau paklausti tu, kuriu vaikai turi lydincius mokytojus mokykloje. Kodel jusu vaikams reikia tu lydinciu? Ar todel, kad jie nesupranta uzduociu? Ar dar del kokiu nors priezasciu? na is esmes mano klausimas todel, kad galbut galima kazkaip ugdyti vaika iki mokyklos, kad to neprireiktu?
Siuo metu darazelyje kai kada buna tokios pamokeles, kur vaikai turi padaryti galvosuki arba kazka panasaus. Tai matosi, kad mano vaikas nesupranta ko is jo norima arba nesupranta, kodel jis turi daryti kaip praso, o ne kaip paciam patinka. Nes kai namie jam aiskiai paaiskinu, tas uzduoteles padaro. O vat darzelyje nepadaro. Bet gal dar galima sakau su juo padirbti ir iki mokyklos sutvarkyti ta dalyka...
Atsakyti
QUOTE(skruzdeda @ 2008 10 29, 13:58)
Norejau paklausti tu, kuriu vaikai turi lydincius mokytojus mokykloje. Kodel jusu vaikams reikia tu lydinciu? Ar todel, kad jie nesupranta uzduociu? Ar dar del kokiu nors priezasciu? na is esmes mano klausimas todel, kad galbut galima kazkaip ugdyti vaika iki mokyklos, kad to neprireiktu?
Siuo metu darazelyje kai kada buna tokios pamokeles, kur vaikai turi padaryti galvosuki arba kazka panasaus. Tai matosi, kad mano vaikas nesupranta ko is jo norima arba nesupranta, kodel jis turi daryti kaip praso, o ne kaip paciam patinka. Nes kai namie jam aiskiai paaiskinu, tas uzduoteles padaro. O vat darzelyje nepadaro. Bet gal dar galima sakau su juo padirbti ir iki mokyklos sutvarkyti ta dalyka...

MAn aatrodo, kad lydinti mokytoja turi tik Pareis, o ji juk ne Lietuvoje, ten kitokia tvarka. Pas mus lydincius mokytojus duoda tik vaikams su visiska negalia, kur vazineja vezimeliuose ir patys negali apsitarnauti - nueiti i tualeta, valgykla, negali rasyti ir pan. Musu aspergeriukams apie lydincius mokytojus galima tik pasvajot sad.gif
Atsakyti
Mano panele turi lyd. mokytoja, kuri jai padeda tais momentais, kai mato, kad dukra lieka sedeti ir nieko nedaro, kai vaikai gauna uzduotis ir moklytoja neturi kada prie jos asmeniskai prieiti, nes daug kitu vaiku taip pat reikia pagalbos, kai dukrai patampa visko per daug ir ji pradeda nervuotis, tada ji gali su lydincia mokytoja iseiti i biblioteka ir ten ramybej atlikti uzduotis. Kontrolinius ji kartais raso irgi bibliotekoj, kartais buna dar keli , kokie tikrai ramus ir nekosintys vaikai kartu. Tada ji geriau gali susikoncentruoti, nes jei kontrolinio metu kas sukoses ar nusiciaudes ar sukrenkses, gali but kad dukra nieko neberasys, ar supykus visa lapa supaisys.. Jei mato mokytoja ar lydinti mokytoja, kad dukra kazkurios temos, aiskinamos visai klasei nesupranta( jiems yra sunku suprasti kas yra ne jiems vieniems aiskinama, o dideliam buriui), tai ta tema dar karta jai asmeniskai lydinti mokytoja gali atskirai per papildoma pamoka pakartoti. As manau, jei mes butume su terapijom anksciau pradeje, mums gal simet jau net nebereiktu jokios lydincios. Dukra mano beje labai priesinasi tam, kad yra ja lydintis asmuo. Tas sukelia irgi nemazai sunkumu, nes dukra kartais net neleidzia( ypac klasej, prie kitu), kad lyd. mokytoja jai ka aiskintu. nebent jei jos atskirai buna, tada vel ramu, dukra nurimsta. Butu lengviau jei klasej tik 10 vaiku tebutu, bet nera deja tokiu galimybiu.
Atsakyti
Pareis, gal galite parašyti visas vokiškas knygas, kurias žinot, apie Aspergerio sindromą ir autizmą (kur kažkada minėjot autisto autobiografiją, dabar nerandu). Tai paieškosiu knygyne Vokietijoj smile.gif o jos šiaip visuose knygynuose būna ar reikia kokio specialaus, kaip vadinasi knygynas, kur jūs pirkot?
Atsakyti
Knygynuose nezinau, kartasi jei pasakai ko konkreciai nori, jie uzsako ir per kelais dienas pasiimt gali. Idedu internetini puslapi su nemazai knygu, atsirinkt gali. AS ta Axel Braun skaiciau, jis apie save raso.
http://www.amazon.de...n/dp/3442152445
Apcasioj pazirek kitas knygas, ten gali ir biografiju rast.
Paieskosiu dar kitu knygu.
Papildyta:
http://martinasteinh...08/09/texte.pdf

Cia gal rodys, yra kazkiek kyngu paciu autistu parasytu. AS skaiciau is ju Schäfer.S" Äpfel, Sterne und rundes Glas"
Atsakyti