Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjos

a mano reanimuojamas pfaleanopsis liko tik su vienu lapu ir viena mazyte saknyte..... doh.gif bet lyg kaskas ir bando lyst nuo saknu, alyvines spalvos blush2.gif ar ja dar verta laikyt? unsure.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif . Gera temelė. Tiek daug informacijos. Gavau dovanų orchidėją, tai dabar retsykiais, turėdama laisvą minutę, šviečiuosi pas jus.
Atsakyti
Sveikos mirksiukas.gif o kas nauja temute kuria?
Atsakyti
QUOTE(Kerincioji @ 2008 03 27, 10:46)
Sveikos  mirksiukas.gif  o kas nauja temute kuria?

tai tu ir sukurk 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2008 03 27, 10:15)
standartine orchideju trasu sudetis kai yra lygios azoto-kalio-fosforo dalys 4u.gif

Tai standartine. Bet juk augalui ivairiais augimo periodais buna skirtingasir trasu poreikis. Nuzydejus reik daugiau azotiniu trasu, kad atsigautu, lapu mase paaugintu, o paskui, pailsejus, vel reik zydejima paskatinti.
Kadangi turiu prisikonspektavus ivairiu patyrusiu augintoju nuomoniu is RS forumo , galiu pacituoti viena, kaip pavyzdi (tikiuosi, nesupyks... ax.gif )
Augalų tręšimas - ištisas mokslas.
Jei grubiai - tai N (azotas) stimuliuoja tystamąjį augimą. je-ai jo mažai - augalas neauga, jei daug - pernelyg ištysta, būna neatsparus ligoms ir t.t. Augimo metu jo reikia daug, o poilsio - praktiškai visai nereikia.
P (Fosforas) - skatina pumpurų brendimą ir žiedpumpurių formavimąsi - jei jo mažai - augalai nežydi, jei per daug - gali nudegti. Fosforo visą laiką reikia daugmaž vienodai, tačiau palyginti nedaug. Kaip pasiekiamas minimumas - fosforo padidinimas efekto neduoda, todėl jo geriau dėti mažiau nei per daug. Šiuo atveju Shultz trąšose fosforo kiek daugoka.
K (kalis) - skatina ūglių brendimą, medėjimą ir t.t. - šio elemento reikia daug, o ypač - rudeniop. Jei kalio nepakanka - ūgliai nesubręsta, nežydi ir t.t.
Trąšų pasirinkimas priklauso ir nuo substrato: žievėje auginamiems augalams reikia daugiau azoto, nes jį sunaudoja žievę skaidantys mikroorganizmai.
Mikroelementai taip pat atlieka savo vaidmenį. Ypač reikalingas kalcis.
Dar vienas niuansas: koks azotas yra trąšose?
jo yra trys formos: nitratai; šlapalas ir amoniakas. kiekvienas veikia vis kitaip ir turi savų pliusų - minusų. Trąšų poveikis labai skiriasi priklausomai nuo vandens kokybės ir substrato pH.
Pagrindinis dalykas - geriau nepatręšti pakankamai nei pertręšti!
Augimo metu naudoju azoto akcentuotas trąšas (maždaug N20 P5 K15), o brendimo - kalio trąšas 5-10-20. Poilsio metu geriau visai netręšti išskyrus nesiilsinčias orchidėjas (tokias kaip falenopsiai).
Mano nuomone, siomis trasomis gerai palieti augalus po persodinimo, gerai retkarciais palieti tas orchidejas, kurios augina daug zalios mases ir turi palyginus menka saknu sistema, kai substratas sukrites, nes orchideju saknys sunkiai lenda i sena substrata ir kt. As jas naudoju panasiais atvejais. Siaip laistau su Vilmorino trasomis orchidejoms, kuriu santykis yra 3-4-5. Kai kada naudoju "Substral", kai saknu sistema gera, o reikia, kad geriau augtu auginiai, greiciau formuotusi bulves (ju santykis 7-2-4). Kiekvienu atveju reikia pasiderinti kokiai orchidejai kokios trasos tuo ar kitu metu laiku geriau. Ta mano praktika dar menka,visada ziuriu kaip geria
Po persodinimo trešti nepatartina, nes trašos nudegina ir taip jau pažeistas šaknis, beto jos kurį laiką būna šoko būsenoje tai neįsisavina jokių trašų ir jų poveikis būna atvirkštinis...
Atsakyti
Prašom, nauja tėmelė atidaryta... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LĖTA @ 2008 03 27, 11:09)
Prašom,  nauja tėmelė atidaryta... 4u.gif

Saunuole 4u.gif na merginos greitai pripliurpiam paskutini puslapi biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos Pliurpales 4u.gif greitos jus smile.gif
Atsakyti
tai visos pabego ir damust temos nenori tongue.gif
Atsakyti
oi gausit bart nuo moderatorės, kai pamatys, kad jau naują temą sukūrėt, nors dar sena nebaigta biggrin.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti