Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardė po skyrybų

Sveikutės,

ar susigrąžinat po skyrybų savo, t.y. mergautinę pavardę?
Jei pasiliekat vyro, kokie motyvai?

Labai domina jūsų nuomonė ir patirtis, nes pačiai šis klausimas tapo aktualus...
Atsakyti
Labukas,

As norejau susigrazinti savo pavarde, bet universitete pasake, kad diplomas bus vyro pavarde verysad.gif , todel ir pasilikau -iene, kad veliau isidarbinant nereiketu kaisioti pavardes keitimo dokumento, o kur dar kita kruva dokumentu, kuriuose reiketu keisti pavarde...
Atsakyti
Tai va. aš iš principo irgi bevelyčiau susigrąžint mergautinę pavardę, bet kiek tektų keisti dokumentų... doh.gif
Atsakyti
Aš turbūt pasiliksiu vyro pavardę, nes per tiek metų įpratau prie jos.

O dėl tų dokumentų keitimo nematau problemos, juk ir adresą kartais pakeičiam ir apie tai pranešam bankui, mokesčiams, Sodrai ir pan. Lygiai taip pat galima bus ir apie pasikeitusią pavardę pranešt.
Atsakyti
QUOTE(mikke @ 2008 03 24, 16:16)
Aš turbūt pasiliksiu vyro pavardę, nes per tiek metų įpratau prie jos.

O dėl tų dokumentų keitimo nematau problemos, juk ir adresą kartais pakeičiam ir apie tai pranešam bankui, mokesčiams, Sodrai ir pan. Lygiai taip pat galima bus ir apie pasikeitusią pavardę pranešt.


Apie pasikeitusią pavardę turėsi ne pranešti,bet pasikeisti naujai visus dokumentus-teises,pasą,registrų centre performinti buto/namo pirkimą nauja pavarde ir t.t.O tai kainuoja ne tik finansų,bet ir laiko.
Aš greičiausiai nesikeisiu,nors ex`as pareikalavo sugražinti jo pavardę. doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(leilam @ 2008 03 24, 18:23)

Na, bet kai merginos išteka ir gauna vyro pavardę, tai kažkodėl nepergyvena taip baisiai dėl perdaromų dokumentų. Manau, čia tik noro klausimas smile.gif
Atsakyti
Man neaktualu, tačiau aš keisčiau pavardę atgal.
Kai kurios moterys nekeičia, nes gėdinasi vėl tapti "-aitėmis" būdamos vyresnio amžiaus. Na, čia iš serijos "ką žmonės pasakys". Nemanau, kad tokių daug, bet visgi yra.
Atsakyti
QUOTE(Honey @ 2008 03 24, 21:55)
Kai kurios moterys nekeičia, nes gėdinasi vėl tapti "-aitėmis" būdamos vyresnio amžiaus.

Tai kad dabar yra galimybė pasiimti pavardę su -ė, ir niekas nežinos, ar tu -aitė, ar -ienė.
Atsakyti
4u.gif Tuo metu, kai skyriausi apie tai nepagalvojau, bet darydama tai dabar - būtinai 'grąžinčiau' tam žmogui ir jo pavardę. Nes antraip jos skleidžiamos vibracijos nori nenori kažkiek įtakoja ir tavąjį likimą. Į balą kritęs - sausas nekelsi. Tai noriu pasakyti apie laiką ir sąnaudas, kurių reikalauja dokumentų perrašymai. Tokia nuomonė smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nashle: 25 kovo 2008 - 13:09
QUOTE(leilam @ 2008 03 24, 18:23)
Aš greičiausiai nesikeisiu,nors ex`as pareikalavo sugražinti jo pavardę. doh.gif  lotuliukas.gif

3.69 straipsnis. Buvusių sutuoktinių pavardės
2. Jeigu santuoka buvo nutraukta dėl vieno sutuoktinio kaltės, tai kito sutuoktinio reikalavimu teismas gali uždrausti kaltam dėl santuokos iširimo sutuoktiniui pasilikti santuokinę pavardę, išskyrus atvejus, kai sutuoktiniai turi bendrų vaikų.

Jeigu jūsų buvęs vyras įrodys, kad jūs neturite bendrų vaikų - jis pasieks, kad jūs nepasiliktumėte santuokinės pavardės.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2008 03 26, 08:58)
3.69 straipsnis. Buvusių sutuoktinių pavardės
2. Jeigu santuoka buvo nutraukta dėl vieno sutuoktinio kaltės, tai kito sutuoktinio reikalavimu teismas gali uždrausti kaltam dėl santuokos iširimo sutuoktiniui pasilikti santuokinę pavardę, išskyrus atvejus, kai sutuoktiniai turi bendrų vaikų.

Jeigu jūsų buvęs vyras įrodys, kad jūs neturite bendrų vaikų - jis pasieks, kad jūs nepasiliktumėte santuokinės pavardės.

o kur tu tame poste iskaitei del kieno kaltes santuoka buvo nutraukta?
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2008 03 26, 13:46)
o kur tu tame poste iskaitei del kieno kaltes santuoka buvo nutraukta?

Dedukcija... <leilam> informuoja mus, kad turi 2002 metais gimusį vaiką. Jei vyras sugebės įrodyti, kad tas vaikas nėra jo vaikas, tai suteiks galimybę skirtis dėl žmonos kaltės. Ir kadangi teismas jau bus nustatęs, kad bendrų vaikų jie neturi, tai didelė tikimybė, kad teismas neleis pasilikti santuokinės pavardės po skyrybų.
Atsakyti