Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip elgtis tėvams, kai vaikas mušasi?

Davimas atgal mano vaikui ne tik kad nepadėjo, bet anot skriaudiko mamos ir senelio, maniškis liko kaltas, net jei jis ir gynėsi, o tikrasis muštukas triumfavo nesulaukęs net pikto žodelio jo pusėn (maniškiui už davimą atgal kliuvo ir nuo senelio, nestipriai aišku, bet vaikas buvo tokio senelio elgesio labai labai įskaudintas). Mano vaikas nėra už aną silpnesnis, jei nieko nesakyčiau galėtų taip aplamdyti skriaudikui šonus, bet kas iš to, jei liks kaltas ir jis ir aš, nes tai leidau, o skriaudikui dzin, jis tuo metu paverks, bet savo mušimosi įpročio neatsisakys. Savo darželio grupėje jis irgi muštukas, vieną kartą auklėtoja net pasodino jį ant kėdės o kiti grupės vaikai ėjo pro jį ir kiekvienas jam suduodavo, na aišku proto ribose, nes jis pats lupdavo vos ne visus iš eilės. Ir kaip manot, jis sėdėjo ant kėdės ir šypsojosi doh.gif O dar baisiau kad kai apie šia istoriją pasakoja jo mama jos veidas tiesiog švyti iš pasididžiavimo savo vaiku. Dabar jis mažas, bet kas bus kai ateis paauglystė?
Papildyta:
QUOTE(valyte_7 @ 2011 08 11, 13:55)
O mama, jeigu protinga..., vienas trenke, kitas dave grazos,ka cia pasakysi.


Bet ar vis tik nederėtų pirmojo sudavusio paauklėti suaugusiam. Nes davimas atgal tampa užburtu ratu- tu man o aš tau, o tada tu vėl man, o aš vėl tau... Ir taip be galo? Arba kol neateina kas iš suaugusiųjų ir nepradeda bart abiejų, nors tokioj situacijoj regis besiginantis ir yra nekaltas.
Atsakyti
maniskiai irgi auklejimi tik duot atgal jei juos puola ir butinai padet broliui.pas mus ateina kaimynu berniukai<nepazystu nei tevu nei seneliu>i musu kiema ir lenda kur jiem nereik,prasivardziuoja ir t.t...pradzioj visda maniskiai bando patys isiaiskint,bet paskutiniu metu tiesiog kviecia mane arba teti.mes zinoma ju nemusam,bet nusivedus juos pas tu vaiku senelius aiskiai paskiau kad jie nepageidaujami ir jei ateja gaus i kaili nuo vaikiu tegu kaltina save.
o cia juokelis pervedziau saviskius i kita mokykla pirma diena atejo ketvirtokas ir paske jog jis cia kieciausias ir visi jo klauso,maniskiai suszvage ir pagulde ant meciu,dar pridure jog jie turi karate dirzus,jiem nieks nepavadovaus.paskui tai tik gazdindavo jog kai mokytoja nusisuks siknas atspardys.<cia jau mes pamokinom>kad po tokiu pasakymu butinai kai mokytoja girdi tegu pasako jog jis didelis mulkis ,nes musa silpnesnius ir tada kai niekas nemato.
Atsakyti
Ir aš saviškiui sakau, kad mokykloje duotų atgal jei gauna, tačiau priš tai įvertinus situacija, o gal jis buvo uzgautas netycia zaidimo metu, begant kitam vaikui pro salį, o ne specialiai, ne is pykcio? Tokiu atveju duot atgal negalima. Mokykla pradejus lankyt pirmus pora menesiu berniukai klaseje tikrai aiskinosi "kurio koja auksciau kyla" ir siaip budavo kad susistumdydavo, bet po to vel zaisdavo kaip niekur nieko, tai neperaugo nei i nuolatini smurtavima nei i patycias.

Bet ka daryt kai smurtaujantis vaikas yra kaip ir tavo namuose ir jam atgal duot negali?
Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2011 08 11, 15:50)
Ir aš saviškiui sakau, kad mokykloje duotų atgal jei gauna, tačiau priš tai įvertinus situacija, o gal jis buvo uzgautas netycia zaidimo metu, begant kitam vaikui pro salį, o ne specialiai, ne is pykcio? Tokiu atveju duot atgal negalima. Mokykla pradejus lankyt pirmus pora menesiu berniukai klaseje tikrai aiskinosi "kurio koja auksciau kyla" ir siaip budavo kad susistumdydavo, bet po to vel zaisdavo kaip niekur nieko, tai neperaugo nei i nuolatini smurtavima nei i patycias.

Bet ka daryt kai smurtaujantis vaikas yra kaip ir tavo namuose ir jam atgal duot negali?

as asnemiskai saviskui patarciau tiesiog ignuoruot museika,nekreipt demesio,blogiausiu atveju jei labai pradetu kabinetis kad nieko nesakes<museikai> iseitu pas kitus draugus.gi ta vaika veza ne tik pas senelius,bet kad ir pabendrautu su pusbroliu.o jei man kaip mamai pariekaustautu,jog maniskis nemandagus atsakyciau kad maniskis nenori su tokiu vaiku draugaut ir kol jo elgesys nesikeis maniskis ignuoruos.
Atsakyti
QUOTE(valyte_7 @ 2011 08 11, 13:29)
Aciu uz grazius zodzius ir supratima. Be galo myliu savo vaika. Pabaru o paskui apsikabinam ir as ilgai snekam (pagrinde as). O jinai sako: "As mamyte myliu, as klausysiu mamytes. O tu manes klausysi?" Aisku klausysiu, jug jinai mano turtas.
Kantrybes visoms mamytems ir man irgi....

manyciau taviske arba isaugas arba pati pajus kad kiti vaikai vengia su draugaut ir pati susipras.
Atsakyti
QUOTE(valyte_7 @ 2011 08 11, 10:44)
P.P.S. Viena mama patare jai ikasti.., gal pabandyt, kad suprastu, kad tai skauda...

Galiu paguost, jūs ne viena tokia. tongue.gif
Pas mane vienas judruolis jau užaugo.
Kito judrumas tokio lygio, kad nei minutei negalim palikti vieno, nors jau keturių metų. Kadangi vienas jau tą judrumą išaugo, žinau, kad ir kitas išaugs. (O judrumas tokio lygio, kad sugadintų daiktų krūva, buvo ir pats ligoninėj...)

Galiu tik tiek pasakyti, kad jūsų "smurtavimas" nei kiek neapramins vaiko, o atvirkščiai, dar padidins. doh.gif Todėl, kad vaikai mėgdžioja suaugusių elgesį: jūs mušit vaiką, vaikas muš kitus ir taip be galo....
Jeigu jūs įkasit, kaip mokė ta mama, tai dukrytė gaus puikią pamoką, kaip reikia kandžiotis... Kai jau mažylė gerai kalbės, pamatysit, kaip vaikas cituoja jūsų žodžius: žodis žodin doh.gif

O reikėtų atvirkščiai: įkando, mokyti atsiprašyti, paguosti nukentėjusį, paaiškinti kad skauda, "pagydyti" (pvz. paglostyti ar papūsti ir pan.). Iš normalesnių "bausmių" manau yra pasisodinti šalia savęs ar ant kėdutės, kad siaučiantis vaikas aprimtų. Ir dar svarbu judriam vaikui fizinis krūvis: kuo daugiau išsilaksto, tuo mažiau energijos siautimui.
Atsakyti
QUOTE(valyte_7 @ 2011 08 11, 10:44)
P.P.S. Viena mama patare jai ikasti.., gal pabandyt, kad suprastu, kad tai skauda...


Nepatariu nei kąsti, nei mušti atgal. tiesiog mylėkite savo vaiką ir tiek. Perskaitykite šią knygą, padės smile.gif

http://www.katalikul...amp;book_id=640
Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2011 08 11, 16:15)
Davimas atgal mano vaikui ne tik kad nepadėjo, bet anot skriaudiko mamos ir senelio, maniškis liko kaltas, net jei jis ir gynėsi, o tikrasis muštukas triumfavo nesulaukęs net pikto žodelio jo pusėn (maniškiui už davimą atgal kliuvo ir nuo senelio, nestipriai aišku, bet vaikas buvo tokio senelio elgesio labai labai įskaudintas). Mano vaikas nėra už aną silpnesnis, jei nieko nesakyčiau galėtų taip aplamdyti skriaudikui šonus, bet kas iš to, jei liks kaltas ir jis ir aš, nes tai leidau, o skriaudikui dzin, jis tuo  metu paverks, bet savo mušimosi įpročio neatsisakys. Savo darželio grupėje jis irgi muštukas, vieną kartą auklėtoja net pasodino jį ant kėdės o kiti grupės vaikai ėjo pro jį ir kiekvienas jam suduodavo, na aišku proto ribose, nes jis pats lupdavo vos ne visus iš eilės. Ir kaip manot, jis sėdėjo ant kėdės ir šypsojosi  doh.gif  O dar baisiau kad kai apie šia istoriją pasakoja jo mama jos veidas tiesiog švyti iš pasididžiavimo savo vaiku. Dabar jis mažas, bet kas bus kai ateis paauglystė?
Papildyta:
Bet ar vis tik nederėtų pirmojo sudavusio paauklėti suaugusiam. Nes davimas atgal tampa užburtu ratu- tu man o aš tau, o tada tu vėl man, o aš vėl tau... Ir taip be galo? Arba kol neateina kas iš suaugusiųjų ir nepradeda bart abiejų, nors tokioj situacijoj regis besiginantis ir yra nekaltas.



Skaitau ir labai pazystamos visos situacijos...maniskis is tu kuris musa kitus ir gauna atgal, tikrai ne paskutinis...buna kad konflikta pradeda pirmas arba gauna nuo vyresniu vaiku ...taciau neaukleju savo vaiko,kad duotu atgal...aiskinu, kad su mustukais niekas nenores draugauti, niekas taves tiesiog negerbs...jei taip elgiesi, o kai gauna jis liepiu garsiai sakyti aplinkui esantiems susaugusiems ,kad negrazu mustis, sakyti,kad negalima mustis...parodyti tam vaikui niu niu niu...tokiu jo elgesiu noriu kad aplinkiniai susaugusieji laiku sureaguotu i sistuacija issiaiskintu kas ir kaip ir kodel., o tuo paciu manasisi irgi isisamonintu, kad jis taip pat buna tas negeras berniukas....

va tokia metodika bandau dirbti... ax.gif
Atsakyti
saviems neleidžiu ir svetimus bandau drausminti. jei prireikia aišku....
Atsakyti
Susidūrėm ir mes su "mušimosi bėda". Dukrytė (metukų) mušasi, peša plaukus. Nežinau, ką daryt, nes bandom jai ir sakyt ir rodyt, kad daryt "caca" reikia, per nagučius porą kartų gavo, bet vis tiek negelbėja niekas frusty.gif
Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2011 08 11, 14:06)
Rašau šioje temoje norėdama gauti patarimų, kaip elgtis tokioje situacijoje mušamo ar kandžiojamo vaiko mamai:

Skriaudžiamas berniukas vyresnis už savo skriaudiką trim metais, nuo mažumės buvo auklėtas neskriaust mažesnių, neatiminėt žaislų iš jų ir panašiai- visų šitų mokymų jis laikėsi ir laikosi iki šiol. taigi skriaudikas nuolat kabinėjasi prie maniškio, už bet ką: ar tai maniškis nenori duot savo mylimo žaislo su kuriuo tuo metu žaidžia, arba įspėja skriaudiką, kad apie nederamą skriaudiko elgesį praneš jo mamai, arba tiesiog dėl ko nors tarpusavyje susiginčija- skriaudikas tuoj trenkia maniškiui, kanda arba žnybia. Anksčiau maniškis tiesiog pasisakydavo man arba skriaudiko mamai, pastaroji sudrausmindavo neklaužadą, bet tas apsisukęs vis tiek mušdavosi ir į mamos žodžius niekada nekreipia dėmesio. galų gale skriaudiko mama pati patarė maniškiui tiesiog atsilyginti tuo pačiu. Tai situaciją pablogino- skriaudikas suduoda maniškiui, tas atsilygina, skriaudikas į ašaras ir skundžiasi mamai, o ji tada puola bart abu, kad jei mušatės tai nei vienas ir nesiskųskit. ratas sukasi ratu ir skriaudikas toliau mušasi, kol jo mama jam girdint pareiškia, jog ji su juo nesusitvarko, kas jis per vaikas, ir baigia išprotėt nuo tų muštynių. Skriaudikas to tik ir laukia, nes nuo to momento gali netrukdomas muštis ir nebus baudžiamas- jo mama tiesiog vėl griežtai ką nors pasakys, pagąsdins, kad nebeleis su kitais vaikais žaisti, o jis puikiai žino, kad tų pažadų jo mama niekada nesilaiko, ir po kelių min atėjęs ir pabučiavęs bei atsiprašęs mamos, vėl bus mylimiausias ir geriausias berniukas, kuris vėl bėgs muštis.
Jei pabandau jo mamai ką nors pasakyt, ji pasišiaušia gindama savo "gerą berniuką", kaltindama visus iš eilės dėl tokio elgesio tik aišku ne jį ir ne save. Tėčio jų šeimoje nėra.

Kaip man elgtis, ką patart savo sūnui, jam griežtai uždraudžiau duot atgal, o tiesiog neįsileist to vaiko į savo kambarį, bet skriaudiko tai nesulaiko, jis vis tiek ten veržiasi. Patarimas nebendrauti su tuo vaiku ir jo mama nepadės, nes tenka dažnai tiesiog būti vienuose namuose, jis mano vaiko pusbrolis, atvykstantis pas savo senelius (mes su jais gyvenam). Močiutė dar skriaudiką ir apraminą kuriam laikui, senelio raminimai, deja daugiau dėl akių, nes ir jam tas vaikas yra geriausias pasaulyje ir kaip sakoma toks jau vaiko būdas, nieko nepadarysi. Bet ar dėl tokio būdo turi kentėt maniškis?

Čia nenoriu diskutuot apie skriaudiko mamos auklėjimo trūkumus, jie ir taip akivaizdūs. Tiesiog kaip elgtis man ir mano sūnui, kad sūnus nebūtų to vaiko "bokso kriaušė"?


Kai agresiją rodantis vaikas mažesnis ir silpnesnis, geriausias būdas būtų palikti vaikams nusistatyti santykius patiems. Bet tam reikėtų visų susijusių suaugusių susitarimo ir nesikišimo. Kadangi jūsų situacijoje tai nelabai pavyksta, aš matau tik vieną išeitį - skriaudiką auklėti per savo vaiką. Tai yra ne siūlyti vaikui neleisti skriaudiko į savo kambarį ar nežaisti su juo, o pasakyti tai kaip taisyklę "aš neleidžiu tau žaisti su vaikais, kurie mušasi ir kandžiojasi ir be jokių išlygų "realizuoti" šį neleidimą. T.y. po pirmo konflikto imti saviškį ir vesti į jo kambarį. O jei svečias bando ten užeiti, imti jį už rankos ir vienareimiškai vesti lauk, pasakius tą patį - "aš neleidžiu XXX žaisti su vaikais, kurie mušasi ir kandžiojasi. todėl dabar jis žais savo kambaryje, o tau ten eiti draudžiama. kai atvažiuosi kitą kartą, jei nesimuši ir nesikandžiosi - XXX galės su tavimi žaisti". Manau, kad būtina sąlyga "suveikimui" yra draudimo uždėjimas apibrėžtam laikui, pavyzdžiui iki pietų, šiai dienai, šiam vizitui ir to draudimo išlaikymas. Nusiteikite, kad jūsiškis šioje situacijoje irgi bus "pralošęs", nes galiu garantuoti, kad nepaisant visko, žaisti su pusbroliu jam norisi gerokai labiau, nei sėdėti vienam savo kambaryje. Bet manau greitai mažajam mušeikai "suveiks", kad mušdamasis ir skųsdamasis jis gal ir gauna mamos ir senelio užuojautą, bet praranda įdomiausią vizito dalį - žaidimą su pusbroliu. Ir susikaupkite pasakyti seneliui ir vaiko mamai, kad jei jūsiškis negalės pasislėpti nuo mažojo savo kambaryje ir svečias lįs į tą kambarį jums uždraudus - įdėsite užraktą. Ir jei to reikia - įdėkite užraktą.

Mes buvom trylika anūkų pas senelius ir vienas buvo muštukas, skundukas ir senelio numylėtinis, iš ko sekė, kad pats pradėjęs ir gavęs atgal, pats verkdamas bėgdavo seneliui skųstis biggrin.gif O senelis jau tada eidavo mūsų auklėti ir aišku labiausiai kliūdavo "dičkiam" (nu 1-3 metais vyresniems). Kažkaip be suaugusių įsikišimo sugebėjom kiti "susimokę" nežaisti su juo (vienas kitam tai primindami ir jam pasakydami) gan teigiamai paveikti jo auklėjimą. Kepšiotis jis nepasakyčiau, kad nustojo, ir atgal, aišku, gaudavo (visi mes ne šventi buvom blush2.gif ), bet skųstis nebesiskundė, nes kai tik pasirengdavo bėgti, primindavom, kad jei bus skundukas - nežaisim su juo. Tai įsivyravo normalūs vaikų santykiai - pasipešdavom, pasėdėdavom lūpas papūtę arba paašarodavom, susitaikydavom ir žaisdavom toliau. Kažkaip tikiu, kad jei mes trylika iš penkių skirtingų šeimų su skirtingais auklėjimais sugebėdavom tris mėnesius ir pasipykti, ir pasimušti, ir susitaikyti be suaugusiųjų teisėjavimo, tai įmanoma visiems vaikams, jei tik suaugusieji nesikiša palaikydami kurią nors pusę, beja, dažniausiai nepataikydami ir įnešdami į vaikų santykius daugiau skriaudos, nei teisybės.
Atsakyti
O jei trimetis berniukas darželyje pešioja išskirtinai dvi-tris mergaites, ar galima namuose kažkaip tą problemą bandyt išspręst, ar palikt auklėtojoms, kad jos spręstų čia ir dabar? g.gif Aš turiu auklėtojoms tokių pasiūlymų:
1. Nupirkčiau dovanėlę, kad tos mergaitės jam ją padovanotų (Broliukas iš gimdymo skyriaus irgi ne tuščiomis atvyko, manau, kad tas "kyšis" nenuėjo perniek).
2. Man yra galimybė jį pasiimti namo. Todėl auklėtojos gali jam pasakyt, kad jei taip elgsis, mama ateis ir išsives jį namo. Ir, jei elgesys nesikeis, iš tikrųjų taip ir padaryt. Žinau, kad sūnui tai būtų nemalonu, kartą tekojį pasiimt anksčiau sutarto laiko.
3. Stengtis jį izoliuot nuo vaikų. Tarkim, tų mergaičių spintelės šalia jo ir dažnai "konfliktai" kyla einant į lauką ar iš jo. Tai galėtų jo spintelę perkelt į kitą vietą (aišku, irgi prieš tai kartą įspėjusios). Tai jam irgi būtų kaip bausmė - pasėkmė, nes tą vietą pats išsirinko.

Kaip manot? 4u.gif
Atsakyti