Įkraunama...
Įkraunama...

Priežiūra vaikam ir mamai po gimdymo

Pasidalinkit patirtim apie prieziura mamai ir vaikeliui po gimdymo, kur geresnes ir palankesnes salygos mamai ir vaikui, del konsultavimo, maitinimo, vystymo ir kitu dalyku, taip pat buvimo drauge?
Atsakyti
As galiu pasisakyti uz VGN. Tikrai nesiskundziu nei mano pacios nei vaikelio prieziura po gimdymo. Man labai patiko, kad vaikeli is karto padave man ir niekada neisnesdavo jo (na tik kraujuka kai eme isnese viena karta). Kiekviena ryta ateidavo gydytoja, pasidomedavo kaip jauciasi vaikutis, apziuredavo ji, sesele bambyte nuvalydavo. Atsakydavo i visus klausimus, kad ir kvailus. Po to apziuredavo mane proceduriniame.
Vakare taip pat vizituojantis gydytojas ateidavo, pasidomedavo ar viskas tvarkoje.
Mums buvo taip, kad Tomukui nukrito gliukozes kiekis, tai gydytoja liepe vis maitinti ji. Jej miega pazadinti. Tai viena nakti sesele pati atejo mus pazadinti, kad pamaitinciau. O seip jokiu sokoladu, tortu niekam nedavem smile.gif

tai tiek mano atsiliepimu apie VGN
Atsakyti
Nežinau, kaip VGN, aš abu kartus gimdžiau Antakalnio klinikose ir galiu pasakyti tik tiek, kad jeigu tavimi dar rūpinasi prieš gimdymą ir gimdymo metu, tai po gimdymo nesulauksi nei pagalbos nei patarimų del vaiko priežiūros, sukis kaip išmanai sad.gif .

Manisdkis buvo neramus nes pradžioje dar pieno trūko blush2.gif , tai nesulaukiau jokios pagalbos, pačios slaugės matė, kad vaikas piktas ir neramus, bet nieko nedarė, dar net apšaukė, kad mažai prie krūties dedu, todėl pienas nesigamina schmoll.gif . Brrrr... prisiminimai iš ten tikrai ne kokie mad.gif , nežinau kokia dabar padėtis, bet prieš pora metų buvo būtent taip.
Atsakyti
As palygint negaliu, bet buwau VGN. Speju viskas priklauso nuo budinciu gydytoju ir akuseriu (jie ten po para budi). Viena vaiku gydytoja man nepatiko, ko nepaklausi, tai vis pikta buwo ir mol k cia klausineji nesamoniu, o kadangi as gulejau ilgai, tai pamaciau daug gyd. ir akuseriu, ir beveik visi buvo liux. Prieziuros pakako man er akis.
p.s. niekam nieko nemokejau (kaip kazkur jau rasiau). Poto atsidekojau palikdama torta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sauluciukas @ 2005 04 28, 10:48)
As palygint negaliu, bet buwau VGN. Speju viskas priklauso nuo budinciu gydytoju ir akuseriu (jie ten po para budi).

ash irgi taip manau. deja, pati matyt gimdzhiau, kai nebudejo tie "lux" daktarai ir slauges sad.gif
dar priesh gimdyma teko 10 dienu "be reikalo" gulet patologiniam, tai ten apskritai visos sesutes piktos kaip shirshes nuolat lakstydavo, paskutine diena, su viena ju labai susipykus ir apsizhliumbus pagaliau ishsiaishkinau - pasake man pati sesute "mes tokios piktos ir nedemesingos tik todel, kad egzistuoja vidinis konfliktas tarp musu (seseliu) ir daktaru. neva tai, jos daro purviniausius darbus ir nuolat turi mus prizhiuret, o daktarai karta apsilanke tik pinigus pasiima. po to, jos savotishkai kershija daktarams, kad jie su jomis nesidalina"
manau toks tai butu atsakymas. po gimdymo reik duot ir daktareliams ir slaugems, jei nori kad ateitu bent palu pakeist..
zhinoma yra koks tai procentelis tokiu zhmoniu, kurie dirba taip kaip mes noretume be jokio papildomo lito..bet labai jau ne daug..ir ne visoms pavyksta gimdyt ju budejimo metu smile.gif
Atsakyti
noriu pasidalinti gimdymo Antakalnio ligoninėje įspūdžiais. mes taremės su gydytoju pas kurį gimdysim, bet nieko iš pradžių jam nemokėjom. sakėm, atsidekosime paskui. tai va. Gimdžiau pas gyd. Daunoravičių, akušerė buvo Nijolė o anesteziologės pamiršau vardą, bet ji ten kaip supratau pastoviai būna. tai buvo tikrai puiki komanda, vis domėjosi ar man viskas gerai, nebuvo palikę turbūt ilgiau nei 15 min. vienos, net pats gydytojas juokais domėjosi ar manęs niekas neskriaudžia. aš buvau sužavėta jų dėmesiu ir šiluma. gydytojas kas 30 min. vis tikrino kaklelį, anesteziologė vis žiūrėjo vaistus, o akušerė pakalbindavo ir nuramindavo. ta pati akušerė būdėjo naktį trečiame aukšte kur gulėjau, tai ji jau iš vakaro pradėjo mane raminti. tai gi tai labai prisidėjo prie mano lengvo gimdymo

bet visai kiti įspūdžiai iš naujagimių skyriaus. kadangi tai mano pirmas vaikutis ir mano aplinkoje nelabai buvo kūdikių, kuriuos man būtų tekę prižiūrėti, aš nelabai mokėjau nei pamperso pakeisti, nei nuprausti. man vis atrodė, kad mano Kristaliukas suduž. taigi pagalbos nelabai ir prisišauksi. kartą reikėjo nuprausti apsikakojusią princesę, o kažkas iš personalo atnešė palatos kaimynei vaiką maitinti. aš paprašiau pagalbos, tai man atsakė, kad ji dabar tik vaiką atnešė ir neprivalo man padėti, bet kai aš jau stovėjau ir verkiau laikydama klykiantį kūdikį, tai ta seselė susimylėjo ir man padėjo.
labai dažnai ir ten ateidavo personalas paklausdavo ar neturim jokių nusiskundimų, kai aš sakydavau, kad mažajai tas ir tas, jos man atsakydavo, kad kreipčiausi pas naujagimių gydytoją, bet net nepasakydavo kur aš tą gydytoją galėčiau rasti. žodžiu bendras vaizdas: ko paklausi to negausi. kai suradom kuri yra gydytoja pasidarė kiek lengviau.
kai mane išrašinėjo prieš mane buvusi moteriškė paliko toms seselėms "maišiuką". tai jos prie manęs ir sako, kad nors vienas žmogus "susiprato" atsidėkoti personalui. aš jau nieko nesakiau, bet pagalvojau, kad jei būtų užką dėkoti, daugiau kas ir dėkotų. tai tiek įspūdžių šiam kartui.
Atsakyti
Gimdžiau Antakalny. Pritariu visoms rašiusioms, kad gimdymas Antakalny super, o pogimdyvinė priežiūra - košmaras. Ačiū Dievui, viskas mums buvo gerai ir po dviejų parų jau buvom namie, bet tų dviejų parų užteko susipažinti su visais ypatumais sad.gif Pirmą parą man labai skaudėjo - susitraukinėjo gimda, negalėjau pati net apsiversti, bet visą dieną (pagimdžiau 11 ryte) niekas neužėjo, nors akušerių postas buvo šalia, o vat kitą vakarą atnešė žvakutę nuo skausmo. Sakau, ačiū nereikia, kur jūs vakar buvot? Būčiau žinojus, būčiau paprašius. O apie naujagimių priežiūrą, išvis tyliu. Gydytoja (gaila, pavardės neprisimenu) tokia ragana, kokių reta. Atėjo vizituoti su visa palaikymo komanda: sesute ir dar kažkokiu zombiu praktikantu. O mes kaip tik tuo metu pirmą kartą mažiukui užpakaliuką prausėm, vaikas rėkia baisiausiai, o jai dzin, užuot parodžius kaip, sako: "Tėvelis dabar išeina. Lankymo valandos nuo 17 iki 19". Mano vyras sako, kad jis ne lankytojas, o tėvas, žodžiu, susipykom iš pirmo karto. O kad kažkox praktikantas iš paskos kaip šešėlis slenka, nei klausė manęs, ar aš sutinku, guliu sau pusnuogė, man nemalonu. Ir tokių pabendravimų nuolat pasitaikydavo. Suprantu, joms pikta, kad gimdymą priimantys kolegos į kišenę gauna, o jie ne. Na, mes ne vargšai, gal būtume ir atsilyginę, bet tik ne su šitokiais. Na baisu. Bet antrą vis tiek turbūt čia gimdysiu, nes gimdymą priimantys gydytojai ir visa komanda labai patiko.
Atsakyti
Aciu Siesta, tai vadinasi as ten ir gimdziau doh.gif

leuleu, tai ka parasei apie pogimdyvine prieziura Antakalnyje-- visai tokia pati istorija VilniausGN. Kai prisimenu, tai siurpuliukai nubega blink.gif Ten jei ko paklausi ar paprasai paaiskinti, tai taip susiviepia, kad jau gailiesi paklauses Kai paprasiau, kad parodytu, kaip vystomas vaikelis , grubiai atsake, jog tai ne ju kompetensijoj, jog jos nesiruosia vystyti vaiku ir lakstyti ju priziureti blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Elgesys su mumis buvo lyg butumem visuomenes atmatos , islaikomos is ju kisenes blink.gif g.gif Buvau nemiegojusi daugiau nei DVI SU PUSE PAROS ir dar gimdymui(18val) jegos atiduotos, tai suprantama, kad buvau nuvargusi iki begalybes blink.gif O kai paprasiau seseles paguldyti dukryte i atskira lovyte, o ne su manim (nes zinojau, kad kietai uzmigsiu), kad nenuspausciau, tai atsake, kad "nieko tokio, motiniski jausmai neleis nuspaust" doh.gif g.gif doh.gif Tai ir dar puse paros nemiegojau, kol atejusi mama nepagulde maze atskirai. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Upsiukas @ 2005 06 05, 00:11)
Žinai, ne visoms ir šokoladas patinka. VGN'e gulėjau dėl gresiančio priešlaikinio gimdymo, taigis mano mamka visas seseles čikoladais apšėrė ir nieko..., viena davė suprast, kad geriau jau pinigais, o ne saldumynais atsilygintume...nu man nefasonas duot ~2 Lt. į delna (minimum tiek šokoladas kainuoja)...kažkaip baisiai skurdžiai atrodo biggrin.gif Ir šiaip, jau nebežinau...reik važiuot į ligonine su stora pinigine, šokoladų čiumodanu, da kokų tauriųjų gėrimų nepamiršt įsimest, ir apdalint visą personalą pradedant gydytojais ir baigiant kiemsargiu. Ir visvien jausies kalta (jei nesijausi, tau lais tai pajust), kad jų didenybę sutrukdei biggrin.gif


As tokia pikta likau ant VGN, kad kita kart vezciaus didele spyga ir pagalasta liezuvi. Kai garsiai pasauki, reikalaudamas savo teisiu, tai biski prisibijo tongue.gif (Tik pribuvejams ka nors duociau) mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Milana @ 2005 06 04, 22:10)
Cia tu gerai pasakei smile.gif  Visos verkia, nes nori pasidalyti skausmu unsure.gif  As viena dabar isitikinau, kad kai tik aveza i palata po gimdymo, reik but pasiruosus daug sokoladu (nu ar kazko) ir iskart dalinti sesutem, kurios tik pasirodo ax.gif
Pritariu visom keturiom, kad reik kazka daryti su tokia padetim umn.gif Nes sesutes visai pasileido, nebeturi jokio zmogiskumo, gailescio, uzuojautos. Jei butu koks vedlys tai tikrai visur pritarciau siuo klausimu  mellow.gif
O gal atidarom nauja tema, tipo, kas nepatenkintas sesuciu ar daktaru prieziura, tegu pasiraso. Tai bus, kaip registracija. Manau nemazai pasirasytu, o tada jau ir siusti kur reikia galima g.gif  g.gif  g.gif
Gal ir nesamone sugalvojau, bet kazka daryt reikia  4u.gif  4u.gif


Nu tai darom!
Tik kur ta vedli rast? Reik rimtai pamastyt siuo klausimu!
Labiausiai pykstu as ant tu sesuciu, kur naujagimius priziuri. Tokioms manau savo angeleliu patiketi jokiu budu negalima.
O pogimdyviniu palatu sesuciu yra visai ir neblogu. Kai mane atveze, buvo tokia jauna, simpatiska (gaila pavardes neuzfiksavau), tai sokolado (ir ne tik) ji nepaeme, i spintele atgal padejo, sake cia jums bus, kad sustipretumet greiciau smile.gif .
Atsakyti
As abu savo vaikucius gimdziau Antakalnio ligonineje. Su mielu noru antraji buciau gimdziusi kitur, bet mano gydytoja dirba Antakalnio ligonineje, tad kitaip neisejo. Antraji gimdziau kaip tik po didziuju remontu, kai buvo perpildyta ligonine, tai po gimdymo i tokia kamurke ikiso, kad net kalejime turbut daugiau vietos. Buvau po operacijos, tad sakotis is kart negalejau, sveikata neleido, bet kai atsistojau ant koju, tai ne vienai ten nervus pagadinau. Negaliu patiketi kaip gali buti tokiu grubiu ir piktu zmoniu ir dar tokiem leidziama dirbti su vaikais. Viena tokia vaiku sesele pramineme terminatore, nes ciut telpa pro duris, o pasiputimas, tai neispasakytas. Tikraja ta zodzio prasme atnesa vaikus ir ne paduoda mamoms, o ismeto. O kai ateina susirinkti, tai nepaima, o tiesiog islupa is ranku. Ir teisybe cia kazkas sake, kad ko paklausi ,to negausi, nes jos visada neturi laiko, arba tai ne ju kompetencijoje. Antakalnyje pogimdyminis aptarnavimas baisus.Jiems reiktu ne remontus daryti, o darbuotojus issiusti kvalifikacijos pakelti ir ne tiek profesines, kiek zmogiskumo atzvilgiu.
Atsakyti
Na aš prieš gimdymą 10 dienų gulėjau VGN patologiniams tai likau patenkinta ir gydytojom ir sesutėm, per gimdymą irgi visi buvo thumbup.gif , po gimdymo irgi viskas buvo gerai.Tiesa po gimdymo daviau keliom seselėm po 10 lt. doh.gif
antrą kartą gimdyčiau irgi VGN thumbup.gif
Atsakyti