Įkraunama...
Įkraunama...

Šemetos mokykla

pala pala, tai ta Kristina patenkinta sau pasieme babkes ir ishejo nesupratus, kad vaikui ranka ishnarino ??? blink.gif
Atsakyti
blink.gif
Atsakyti

Nelankėm mes tų kursų , bet aišku daug esu apie juos girdėjus, ir tik teigiamai g.gif Šaunuolė ,kad parašei ir perspėjai kitas mamas.
Atsakyti
[quote=Simona,2005 02 23, 18:20]
Siulau padiskutuoti apie dinamines mankstos zala ir nauda.

Deja, Simona, laukiau sios temos,.... tik kad mamos kai uzsiraso i Semetos kursus atrodo galva praranda, tai kaip sekta kokia tai... o siaip pats maciau vaikus suzalotus gal originalaus Semetos, gal tevu kurie patys megdzioja Semetos masaza. Liudna tiesiog. Liudna kad butent tau taip nutiko...
Atsakyti
Taigi nereikia kaip kokiai avių bandai daryt viską, ką pasako Šemeta ax.gif mes pvz. lankėm jo kursus, bet tik daugiau informacijos gavom, o po to jau patys atsirinkom, ko norim, o ko - ne.. smile.gif o žinot daugiau dar niekam nepakenkė.. Pvz. apie patį gimdymą jis tikrai daugiau papasakoja ir geriau paruošia - po to buvau kursuose gimdymo namuose, tai galiu palygint... kai kuriais jo patarimais pasinaudojom.. o dinaminė mankšta mums nepatiko - tai ir nedarėm.. rolleyes.gif
žodž, tegul kiekvienas atsirenka tai, ko jam reikia cool.gif
vat kas man nepatiko, tai kad imdamas nemažas bapkes jis pats į nieką beveik neinvestuoja - telikas senas kaip pasaulis, medžiagą turėjom patys atsišviest.. o ir patalpos neščioms nelabai pritaikytos - ilgai nepatogiai sėdint net gimda spazmuodavo sad.gif
Atsakyti
Nu vat kaip Fishaqua teisingai pavare drinks_cheers.gif
Ale jei zmogus linkes i fanatizmus, tai ir varys kaip i sekta - klausys aklai ne tik Semetos, bet ir dar bala zino ko doh.gif Atsirinkt reikia, kas atrodo teisinga ir kas vaikui geriausia.
Atsakyti
QUOTE(JOVITA A. @ 2005 02 23, 23:31)
Nelankėm mes tų kursų , bet aišku daug esu apie juos girdėjus, ir tik teigiamai  g.gif  Šaunuolė ,kad parašei ir perspėjai kitas mamas.



Deja, as irgi skaiciau tik teigiamus atsiliepimus, tiek internete, tiek spaudoje. Dar pries uzvesdama tema, bandziau ieskoti informacijos, apie mankstos pasekmes, bet nieko neradau. Tikrai nemanau, kad mes vieninteliai, kuriems taip nutiko. Tikiuosi, dabar padesiu kitiems tevams (kurie dar daro manksta), ateiti i prota, nes daug kas paraso i az.
O kur buvo isejes mano protelis pasivaikscioti, tai nezinau. Turbut buvo, koks nors menulio uztemimas.
Atsakyti
Simona, tu maladiec, kad parasei. Is tiesu labai liudna, kad butent jums taip nutiko...
Atsakyti
Na jūs čia ir privarėt ant to Šemetos. Kai buvau pas jį kursuose, tai matės, kad žmogus įpratęs būti nuolat puolamas, ir net paskaitas kūvai išsižiojusių nėščių veda taip, tarsi su kažkuo ten ginčytųsi, nors niekas to nedaro. Kaip teisingai jau buvo pasakyta, reikia iš jo susirikti pliusus, o kam tie minusai doh.gif Mes dabar darom dinaminę mankštą, jau 4 mėnesiai, vaikui patinka. Žiūriu į šią mankštą kaip į žaidimo su vaiku formą - juk vaikams patinka visaip suptis ir vartytis, o ne į kažkokį super duper krūūtą dalyką, nuo kurio mano vaikas taps vunderkindu cool.gif Nepasakyčiau, kad maniškė lenktų bendraamžius, nors ir neatsilieka, yra stipri ir šustra merga, bet velnias žino, ar tokia gimė, ar čia mankštos pasekmės g.gif Bent jau gimė tai tikrai stipri ir galvą neblogai laikė nuo gimimo.
Dabar apie traumas - buvo tarp mūsų mamyčių toks atvejis (rudeninės žino pas ką, o šiaip niko neminėsiu), kai vienas tėvelis darydamas paprasčiausią pratimuką - kryžiuodamas rankytes ant krūtinės - išnarino vaikui ranką. Dinaminėm mankštom čia net nekvepia, jie daro paprasčiausią masažą. Tai sekant jūsų logika, iš viso pavojinga vaikui ne tik dinaminę, bet ir bet kokią mankštą daryti. Galima išnarinti vaikui ranką ir jį neatsargiai ir staigiai keliant. Vienžo, nieks nuo to neapdraustas. ax.gif
Mankštintis kol kas tikrai nenustosim, tai darom ir aš, ir vyras. Kiek eisim toliau dar neašku, nes paskui prasidės visokie pažiūrėjimui kraupūs pratimukai, kulverstukais vadinami - mums jau parodė vieną kulverstuką, tai man prireikė 5 dienų, kad įsidrąsinčiau jį padaryti. Kai padariau, pasirodė, kad nėr taip baisu, bet persilaužti reikėjo. Vyras darė jį iškart, kitaip turbūt nebūčiau pasiryžus. schmoll.gif
Nardyti mes nenardėm, nes vonios neturim rolleyes.gif
O kad vaikas po mankštų ėmė bijoti, tai gal jie darė per prievartą, gal ir mankštos jam nepatikdavo, bet tėvai galvojo, kad čia taip turi būti. g.gif

Bet mane iš tikro kas labiausiai užkabino šioje istorijoje, tai kad kaltininkė buvo Kristina blink.gif Kaip ji po to elgėsi? Ar pranešėt jai, ko ji pridirbo?
Atsakyti
QUOTE(Jauja @ 2005 02 24, 09:25)
Nepasakyčiau, kad maniškė lenktų bendraamžius, nors ir neatsilieka, yra stipri ir šustra merga, bet velnias žino, ar tokia gimė, ar čia mankštos pasekmės g.gif Bent jau gimė tai tikrai stipri ir galvą neblogai laikė nuo gimimo.

Siulau pasidometi bet kurio mediko, kad vaikas gimes iskart laikytu galva yra nenormalu, todel daznai yra nustatoma raumenu tonuso padidejimas , arba nerviniu pagrindu sukelti veiksnei, tad nemanau ar yra kuo didziuotis, nezinant pacio pagrindo kodel taip yra g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jauja @ 2005 02 24, 09:25)
Na jūs čia ir privarėt ant to Šemetos. Kai buvau pas jį kursuose, tai matės, kad žmogus įpratęs būti nuolat puolamas, ir net paskaitas kūvai išsižiojusių nėščių veda taip, tarsi su kažkuo ten ginčytųsi, nors niekas to nedaro.

Na tai, kad jis, deja, kritikos sulaukia ne tik is "issiziojusiu nesciuju" (kazin kodel jos issizioje - cia perkeltine prasme ar kaip?" tongue.gif ) bet ir is daugelio mediku. Bent jau as zinau toki atveji, kai i kursus buvare vienas daktaras su savo zmona, kuri laukesi - tai sake, kiekviena sakini galejo uzgincyti... Is pradziu tylejo is mandagumo, bet deja, viskas baigesi arsiu gincu, po kurio dalis grupes atsistojo ir isejo... ax.gif Tai man tai keista, kodel jis galetu buti nustebes, kad ji puls.. tai gi pats turetu bent biski "raukti" ka pasakoja...

Atsakyti
QUOTE(Jauja @ 2005 02 24, 09:25)
Galima išnarinti vaikui ranką  ir jį neatsargiai ir staigiai keliant. Vienžo, nieks nuo to neapdraustas.  ax.gif



niu niekaip nesuprantu kaip vaika keliant galima isnarinti ranka... ax.gif paaiskinikit man durai... ax.gif
Atsakyti