Įkraunama...
Įkraunama...

Lastūnė arba camsis

QUOTE(Laima.g @ 2015 10 01, 11:42)
Aš tam tikslui ir pradėjau auginti ląstūnę, būtent formuoti medį...
Pernai sodinta, jau šiemet parodė tris kekes žiedų  thumbup.gif  tai  jau džiaugsmo buvo... Pernai labai apšalo... bet šiemet paaugo tai stipriai, šakos jau gerokai lenkia mane savo aukščiu, tik aišku jos apšals vėl... kažkiek
Aš tai nuo apačios pinu šakas visiškai jų kol kas nenuskabydama, tegul įsitvirtina kaip reikiant, kai kurios savaime nušals, neišsprogs dar... kai kurios liks... kol kas parištos prie kuolo apie 1,5 m. bet įtariu, kad kitiems metams reikės apie 2 m didelio kuolo jai šalia.
Tik nžn ar šiemet ją atrišti ir prilenkti prie žemės, uždangstyti žiemai ar palikti taip...
Ir dar tris mažytes šiemet pasodinau naujas, ( teta buvo prilenkus) pavasarį, tai prigijo, truputį paūgėjo, bet netinkamoj vietoj auga... nes gi galvojau kad neprigis blush2.gif  Tai dabar norėčiau persodinti į eilę ir formuoti kaip medelius prie tos pirmosios mano... bet nežinau kada tinkamas metas jas perkasti? Ar nenušals visai jei šiemet dar persodinsiu??? O gal laukti pavasario???? Bet pavasarį irgi jos vėlai išsprogsta, tai kaip ir galima pavėluoti su persodinimu...


Gal foto turi ax.gif Su kotu kaip ir aišku dabar - bandysiu supinti, o kaip su atžalom aukščiau kur bus? Mano šiemet pora metrų paaugo, tai jei kitais metais tiek pat o dar kitais blink.gif norėčiau žmogaus ūgio medelio, tai gal atžalas kur aukščiau bus reikės nukarpyti pastoviai.
Dėl persodinimo nežinau, o dėl šalčių, jei kompaktiškas medelis gavosi geriau aprišti agro, kam gi jį lankstysi?
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2015 10 01, 12:42)
Aš tam tikslui ir pradėjau auginti ląstūnę, būtent formuoti medį...
Pernai sodinta, jau šiemet parodė tris kekes žiedų  thumbup.gif  tai  jau džiaugsmo buvo... Pernai labai apšalo... bet šiemet paaugo tai stipriai, šakos jau gerokai lenkia mane savo aukščiu, tik aišku jos apšals vėl... kažkiek
Aš tai nuo apačios pinu šakas visiškai jų kol kas nenuskabydama, tegul įsitvirtina kaip reikiant, kai kurios savaime nušals, neišsprogs dar... kai kurios liks... kol kas parištos prie kuolo apie 1,5 m. bet įtariu, kad kitiems metams reikės apie 2 m didelio kuolo jai šalia.
Tik nžn ar šiemet ją atrišti ir prilenkti prie žemės, uždangstyti žiemai ar palikti taip...
Ir dar tris mažytes šiemet pasodinau naujas, ( teta buvo prilenkus) pavasarį, tai prigijo, truputį paūgėjo, bet netinkamoj vietoj auga... nes gi galvojau kad neprigis blush2.gif  Tai dabar norėčiau persodinti į eilę ir formuoti kaip medelius prie tos pirmosios mano... bet nežinau kada tinkamas metas jas perkasti? Ar nenušals visai jei šiemet dar persodinsiu??? O gal laukti pavasario???? Bet pavasarį irgi jos vėlai išsprogsta, tai kaip ir galima pavėluoti su persodinimu...


Pasirodykit, įdomu mirksiukas.gif
Atsakyti
Galėsiu pabandyti savaitgalį nufotografuot, bet kad nieko dar ten nesimato... Tiesiog per jaunos dar šakelės, neatrodo kaip medelis dar, tiesiog supintas stiebas, niekas nekarpyta, bet kol kas nenoriu nieko karpyti dar, nes noriu pasiekti tikrą tvirtą medelio kamieno aukštį, o jau paskui be abejo bandysiu karpyti, formuoti vainiką. Gal kitiems metams jau bus į ką pažiūrėti. blush2.gif
Aš tai įsivaizduoju visą medelį apie 3 metrų aukščio kada nors... jei pavyktų ax.gif Va todėl negaliu karpyti pagrindinių stiebų dar, tegul sumedėja... Nes visi stiebai kurie nesumedėję, pernai apšalo ryškiai...
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2015 10 02, 11:10)
Galėsiu pabandyti savaitgalį nufotografuot, bet kad nieko dar ten nesimato... Tiesiog per jaunos dar šakelės, neatrodo kaip medelis dar, tiesiog supintas stiebas, niekas nekarpyta, bet kol kas nenoriu nieko karpyti dar, nes noriu pasiekti tikrą tvirtą medelio kamieno aukštį, o jau paskui be abejo bandysiu karpyti, formuoti vainiką. Gal kitiems metams jau bus į ką pažiūrėti. blush2.gif
Aš tai įsivaizduoju visą medelį apie 3 metrų aukščio kada nors... jei pavyktų ax.gif Va todėl negaliu karpyti pagrindinių stiebų dar, tegul sumedėja... Nes visi stiebai kurie nesumedėję, pernai apšalo ryškiai...


aš tai galvoju, kuo daugiau karpysi atžalas, tuo labiau kotas storės. Čia kaip bonsus auginant, reikia jau mažą pradėt formuoti, o ne didelį medį nupjauti.
Atsakyti
Na va pradingau.... gripas buvo užpuolęs, tai kol išsveikau, pavėlavau net nufotkint... tik šį savaitgalį persodinau ląstūnes į eilę... bet jau lapai visi nukritę tik šakas gražiai supyniau ir pririšau prie kuolų. Bus matyt kaip joms patiks toks persodinimas. Dabar teks laukti pavasario, gal tada jau pasimatys nors truputėlis to vaizdo kurio taip laukiu... blush2.gif
Atsakyti
Tema numirė... Kaip Ląstūnės laikosi??
Mano tai visos 5 apšalo viršūnės gerokai, bet tikiuosi pradės sprogti.... kol kas nėra ką fotografuoti, nes tik kotai styro... jei išsprogs, būtinai parodysiu. Susimąsčiau apie tą genėjimą, gal galima ir vienu stiebu auginti, bet kiek domėjausi tai tas vienas stiebas vis tiek niekada nebus kaip medžio, reikės prie kuolo jį rišti ir sako gali neatlaikyti po to savo svorio, nes vasarą lapų daug ir žiedai sunkūs...
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2016 05 02, 13:04)
Tema numirė... Kaip Ląstūnės laikosi??
Mano tai visos 5 apšalo viršūnės gerokai, bet tikiuosi pradės sprogti.... kol kas nėra ką fotografuoti, nes tik kotai styro... jei išsprogs, būtinai parodysiu. Susimąsčiau apie tą genėjimą, gal galima ir vienu stiebu auginti, bet kiek domėjausi tai tas vienas stiebas vis tiek niekada nebus kaip medžio, reikės prie kuolo jį rišti ir sako gali neatlaikyti po to savo svorio, nes vasarą lapų daug ir žiedai sunkūs...


Mano tik prie pat žemės ant koto pumpurai matosi, o aukščiau šakos sausos, tikriausiai neatsigaus, nors šiemet ir pridengusi buvau...Vėl tik nuo žemės atauginės. Jau baigia nusibosti, keli metai auginu ir į ką pasižiūrėt nėra verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(AuroraBO @ 2016 05 02, 13:19)
Mano tik prie pat žemės ant koto pumpurai matosi, o aukščiau šakos sausos, tikriausiai neatsigaus, nors šiemet ir pridengusi buvau...Vėl tik  nuo žemės atauginės. Jau baigia nusibosti, keli metai auginu  ir į ką pasižiūrėt nėra verysad.gif

Tai va kad kol jos pakankamai sumedėja tai nžn ir aš kaip čia jas laikyti... pas tetą vienas toks krūmas ale didelis baisiaia, sako kasmet apgenim nes jau per didelė ji ir niekad nedengia niekuo.... Bet šita žiema daug žalos padarė iš viso augalam, nes sniego mažai buvo... daug kas nušalo...
Aš tai vis dar turiu vilties kad pavyks kažkaip tą kotą padaryti sumedėjusį... O pumpurai dar nesprogsta pas mane...
Atsakyti
Ląstūnė labai vėlai bunda. Dar nėra ko tikėtis dabar . Ne vienas išmetęs nesulaukęs, panašiu metu.
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2016 05 03, 07:20)
Ląstūnė labai vėlai bunda. Dar nėra ko tikėtis dabar . Ne vienas išmetęs nesulaukęs, panašiu metu.

Lauksim ir tikėsimės kad pradžiugins šiemet. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2016 05 03, 08:03)
Lauksim ir tikėsimės kad pradžiugins šiemet. ax.gif

Na va laukiu laukiu ir... nėra ką parodyti... iš 5 mano bandytų auginti "medelių" bunda tik trys, ir tie nuo pat žemės... verysad.gif Reiškia reikės vėl iš naujo auginti tą sumedėjusį kotą g.gif Ir vėl trūksta dviejų... nes pasodinus buvau eilę visą, man jos tokios gražios wub.gif
Atsakyti
O buna kokiu nors ligu pas jas? Auga dvi , viena salia kitos, viena atroso normaliai auga, o kitos lapeliai atrodo taip, kad issiskleist negali, kazkaip i vidu susukti g.gif nukarpiau dabar as ja, ar neuzkres sveikos 4u.gif
Atsakyti