Įkraunama...
Įkraunama...

I darzeli 2 ar 3 m.?

Mano mazulei jau 3.5, bet darzelio ji dar nelanko. Galvojau leisti nuo 3 metu, bet taip isejo, kad iki siol nevedu. Galvoju nuo 4 metuku leisti. Be to neseniai viename zurnale perskaiciau, kad vaikui iki 4 metu darzelis nelabai ir reikalingas. Vaika iki 3 metu vesti i darzeli, o nepalikti su aukle, psichologe (to straipsnio) pasisako tik tuo atveju, jei is tikruju del finansu nera galimybes. Kiek esu skaiciusi, kad 2-3 metu vaikui buti visa diena darzelyje tarp 15-20 vaiku yra per sunku tiek fiziskai, tiek psichologiskai. Be to tokiam amziui uztenka 3-8 vaiku draugijos , keliu valandu per diena. Taigi gal puse dienos ir nieko butu vesti i darzeli iki 3 metu ir tai, jei grupeje iki 10 vaiku. Tai mano tokia nuomone tongue.gif
Atsakyti
As savo dukryte pradejau leisti 1m9men. jokiu issiskyrimo problemu nebuvo, tik turejom vargo kol sirgo. Pirmus 3-4men. sirgo kas antra savaite ir gydytoja sake, kad cia ne darzelio vaikas, bet... Ligos baigesi ir ji su noru eina i darzeli.Nezinau kaip kitos mamos, bet as labai norejau gristi i darba ir atitrukti nuo namu. Ugne namie tiek neismoktu kiek gauna darzelyje. Kasdien su dziaugsmu pasakoja ka veike ir ko ismoko. clap.gif
Atsakyti
mano mazytei 2.9 men bus balandi . pradedu vesti i darzeli. kaip geriausiai pratinti prie dazelio , kokiais etapais? valandai pirma diena ar iki pietu miego is karto? patarkite prasau? smile.gif
Atsakyti
QUOTE (vilmuciukas @ 2004 03 13, 12:44)
mano mazytei 2.9 men bus balandi . pradedu vesti i darzeli. kaip geriausiai pratinti prie dazelio , kokiais etapais? valandai pirma diena ar iki pietu miego is karto? patarkite prasau? smile.gif

Mano sūnus irgi pradėjo eiti į darželį 2,9 m rolleyes.gif . Pirmą dieną palikau valandai, kitą dieną - jau dviem, paskui porą dienų iki pietų miego, o paskui ir visai dienai. Kai mano vaikas labai bendraujantis, tai tiek laukti gal ir nereikėjo, aš čia daugiau dėl savo ramybės taip po truputį pratinau biggrin.gif .
Bet porą savaičių jam jokių problemų nebuvo, labai norėjo į darželį, o po to, kai suprato, kad dabar taip ir eis kiekvieną dieną, tai dar porą savaičių ėjo su ašarom huh.gif . Visai apsiprato daugmaž po mėnesio smile.gif .
Atsakyti
Pratinimas labai priklauso nuo vaiko reakcijos. Emilis priprato labai lengvai - is pradziu kelios valandos, po to iki pietu, po to ir pietu miegas - vnz visas pratinimas uztruko savaite.
O Migle palieku tik po kelias valandas, nes jinai reikalauja labai daug demesio, tiksliau pasakius buti visa laika ant ranku - o aukletojoms dar ir kitus vaikus reikia priziureti. Beje, bandem jau darzely ir valgyti. Pati net nustebai, kad valge, nes namuose jai sunku ikisti kasni.
O dabar savaite sirgom ( darzeli lankem 4 dienas ir susirgom), tai svarstau, kaip panele vel sureguos nunesta i grupe
Atsakyti
o mano patirtis tokia: leidau sūnų į darželį 2 m. Iš pradžių pratinau po kelias valandas. Ateidama jo pasiimti rasdavau susigūžusį, be šypsenos, kaip "robotuką". Kur liepia ten eina, daro. Toks mažytis atrodė tarp kitų vaikų. Ir namuose nustojo šypsotis, labai jau tylus pasidarė. Neatlaikiau ir jį atsiėmiau. Pasamdžiau auklę. Po metų vėl pabandžiau leisti, bet į kitą darželį. Ir jokių problemų biggrin.gif Darželis nedidelis (tik 5 grupės). Grupės taip pat nedidelės. Auklėtojos "nepervargusios". O atėję į grupę sutikome kiemo draugų. thumbup.gif
Atsakyti
Kaip manot geriau pradet leist i darzeli vaika vasaros pradzioje (bet viduryje butu mums atostogos bent jau 1 sav.) ar jau po musu atostogu, pvz. rugpjuti?
Atsakyti
Va paskaiciau ir idomu pasidare del tu ligu g.gif Isivaizduoju, kad dvimetis nelabai pats moka gerai apsirengti ir batukus uzsiristi. Tai taip iseina, kad kai aukletoja viena rengia ir risa batukus (ruosiantis i lauka), kiti penkiolika jau aprengti prakaituoja unsure.gif O po to persala sad.gif O gal lopselinuku i lauka neveda rolleyes.gif O kaip su valgymu? O su uzmigdymu pietu miego?
As galvoju, kad i darzeli eiti pasiruoses tas vaikas, kuris pats pasipraso ant puoduko, gali kazkiek pats suvalgyt, nereikia pasaku ir lopsiniu pries pietu miega, moka kazkiek kalbet (kad pasakytu ar salta, ar gert nori, ar skauda rolleyes.gif ).
Maniskei 2 bus velu rudeni, o rimciau dirbt galvoju nuo rugsejo. Bet su darzeliu turbut dar palauksiu rolleyes.gif jeigu nuomone iki rudens nepasikeis smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Vasara @ 2004 03 14, 20:17)
Kaip manot geriau pradet leist i darzeli vaika vasaros pradzioje (bet viduryje butu mums atostogos bent jau 1 sav.) ar jau po musu atostogu, pvz. rugpjuti?

Aš tai siūlau jums dar pačiam daržely pasiklausti, kaip jie priima. Jeigu darželis iš populiaresnių, tai jie gali savo sąlygas statyti. Mes norėjom sūnų pradėti vesti vasarą, bet mums griežtai pasakė, kad naujos grupės sudaromos tik nuo rugsėjo, o vasarą dar be to tai auklėtojos atostogauja, tai vedėja...
Gal kitam daržely kitaip, bet siūlau pasiklausti, gal automatiškai toks klausimas atkris rolleyes.gif .
Atsakyti
Ne, sake galim bet kada atvest, uzrasiau nuo birzelio 1 d., bet dabar galvoju kaip su tom atostogom, jau priprates bus, o vel savaitei pasiimsiu...
Atsakyti
QUOTE (RebekaG @ 2004 03 14, 20:44)
Va paskaiciau ir idomu pasidare del tu ligu g.gif Isivaizduoju, kad dvimetis nelabai pats moka gerai apsirengti ir batukus uzsiristi. Tai taip iseina, kad kai aukletoja viena rengia ir risa batukus (ruosiantis i lauka), kiti penkiolika jau aprengti prakaituoja unsure.gif O po to persala sad.gif O gal lopselinuku i lauka neveda rolleyes.gif O kaip su valgymu? O su uzmigdymu pietu miego?
As galvoju, kad i darzeli eiti pasiruoses tas vaikas, kuris pats pasipraso ant puoduko, gali kazkiek pats suvalgyt, nereikia pasaku ir lopsiniu pries pietu miega, moka kazkiek kalbet (kad pasakytu ar salta, ar gert nori, ar skauda rolleyes.gif ).
Maniskei 2 bus velu rudeni, o rimciau dirbt galvoju nuo rugsejo. Bet su darzeliu turbut dar palauksiu rolleyes.gif jeigu nuomone iki rudens nepasikeis smile.gif

Sūnaus daržely vaikus rengia ir auklėtoja, ir šeimininkėlė. Nors grupė trimečių-keturmečių, bet dar ir tokius rengti reikia, ypač žiemą. Bet jos ten tokios įgudusios, greit susisuka ir normaliai, ne atmestinai, aprengia rolleyes.gif . Vieną kartą netikėtai anksčiau užėjau sūnaus pasiimti ir kaip tik užtaikiau ant rengimosi smile.gif
Kas link mokėjimo, tai sūnus be problemų tik ant puoduko visad pasiprašydavo. O visa kita... huh.gif Jis nevalgus, tai šeimininkėlė ar auklėtoja jį ir pamaitina draugiškai; miegot namie buvo įpratęs su lopšinėm, bet daržely puikiausiai vietoj lopšinės ar pasakos migdosi su mašinyte lovoj biggrin.gif . O kalbėjimas prasimušė jam kaip tik daržely. Kai nuvedėm, tai kalbėdavo labai neaiškiai, tik mes patys suprasdavom, o po poros mėnesių vaikinas kad prabilo blink.gif biggrin.gif
Mes gal ant gero darželio užtaikėm. Aš anksčiau darželių bijojau, bet kai sūnui gana neblogai sekasi, ir auklėtoja labai gera, tai išdrąsėjau ir dukrą galvoju nuo 2 vesti. Turbūt dar labai nuo vaiko priklauso - ar drąsesnis, ar drovesnis, ir aišku, LABAI DAUG priklauso nuo auklėtojos.
Atsakyti
Masa, i koki darzeli vedi?
Atsakyti