Įkraunama...
Įkraunama...

Daugkartinės ekologiškos sauskelnės

Atrodo nėra tokios temos - noriu paklaust mamų nuomonių, kurios naudojate daugkartines ekologiškas sauskelnes (pvz. Disana, Popolini ir kt...), ar pasiteisino šitas būdas, ar daug klapato su įklotų keitimu (t.y. ar dažnai reikia keisti), ar nešunta vaikų užpakaliai. Gal patiko labiau nei vienkartiniai ''pampersai''. Ir kaip finansine prasme - ar tikrai pigiau išeina viskas? 4u.gif
Atsakyti
Labai norėčiau pasisakyti šia tema, bet va, man dar reik kokio mėnesio, kad kažką rimčiau galėčiau iš praktikos pakomentuot biggrin.gif
Jau greit gimdysiu, įsigijau tų daugkartinių sauskelnių, kainavo nemažai (viso apie 1000 Lt) Pirkau berods 20 vnt. kad nereiktų pulti iškart skalbti (paskaičiavau maždaug tiek 2 dienom)

O šiaip mamytės dar čia pasisako labai apie daugkartines sauskelnes, skalbiamus vystyklus:
http://www.supermama...?...307213&st=0
http://www.supermama...?...246684&st=0
Atsakyti
Manau, kad atsiperka. Turiu 18vnt, investicijos iš pradžių gana skaudžios piniginei buvo, gal virš 1000lt, bet dabar neatsidžiaugiu biggrin.gif Keičiu tokiu pat dažniu kaip ir vienkartines, užpakalis gražus, vaikas ramus. O terlionės tiek pat kiek ir su vienkartinėm, kartais net mažiau. Kol kas su knopkėm žymiai patogiau nei su lipukais. Bet pradžiai siūlyčiau įvairių rūšių po vieną susipirkt, kol atrasit tinkamiausias, nes kiekvienas audinys turi savų pliusų ir minusų.
Nerekomenduočiau tik vienu atveju - jei nėra skalbimo mašinos.
Atsakyti
Mums 7 men., tai turim 2 vilnones imse vimse ir kruva palu (tai palikimas kitu dvieju vaikuciu smile.gif, kurias susilankstau kaip man reikia. Tokio kiekio dienos metui man pilnai pakanka. Is tikruju vilnones nieko nepraleidzia, netgi jeigu vystyklas buna gerai imirkes, kombinzonas/kelnes islieka visiskai sausi. Nakciai dedu Bambo, nes tingiu keltis ir keisti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 05 19, 21:08)
Mums 7 men., tai turim 2 vilnones imse vimse ir kruva palu (tai palikimas kitu dvieju vaikuciu smile.gif, kurias susilankstau kaip man reikia. Tokio kiekio dienos metui man pilnai pakanka. Is tikruju vilnones nieko nepraleidzia, netgi jeigu vystyklas buna gerai imirkes, kombinzonas/kelnes islieka visiskai sausi. Nakciai dedu Bambo, nes tingiu keltis ir keisti blush2.gif


Aš tai nakčiai daugkartines dedu, bet nekeičiu. Jei keisčiau, tai pažadinčiau ir tada protestai per visą butą girdėtųsi. Tiesiog kad lova nesušlaptų uždedu ant viršaus "plastikines" kelnytes. Nors ir su vilnonėm nešlaptų.
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 05 19, 22:18)
Aš tai nakčiai daugkartines dedu, bet nekeičiu. Jei keisčiau, tai pažadinčiau ir tada protestai per visą butą girdėtųsi. Tiesiog kad lova nesušlaptų uždedu ant viršaus "plastikines" kelnytes. Nors ir su vilnonėm nešlaptų.


O kokias vadini plastikinemis smile.gif. As vis pagalvoju, kad reiketu atsisakyt vienkartiniu ir nakciai, bet dar nesiryztu.
Parasyk kokios firmos naudoji daugkartines?
Man vis atrodo, kad tas vienas nekeistas vystyklas nepajegs visko sugert...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aidi: 19 gegužės 2008 - 23:16
QUOTE(SiDo @ 2008 05 17, 12:27)
Atrodo nėra tokios temos - noriu paklaust mamų nuomonių, kurios naudojate daugkartines ekologiškas sauskelnes (pvz. Disana, Popolini ir kt...), ar pasiteisino šitas būdas, ar daug klapato su įklotų keitimu (t.y. ar dažnai reikia keisti), ar nešunta vaikų užpakaliai. Gal patiko labiau nei vienkartiniai ''pampersai''. Ir kaip finansine prasme - ar tikrai pigiau išeina viskas? 4u.gif


Klapato yra, nes keiciu kai tik pasiusina, bet tokiu budu vaikiukas islieka tikrai sausas ir nesunta. Mano vyresnius kai kurie"pampersai" alergizuodavo, susdavo berdavo, kartais nezinodavau kuo betept, kad odele sveika butu, o cia jokiu problemu su odele. As tikrai labai patenkita. O tas dazno keitimo vargelis, tai nuo poziurio priklauso, man tai labai patinka ta maziuka visaip kutavot, o jis gauna demesi ir taip reikalinga prisilietima, o juk taip greit uzaugs ir nebereikes vystyt.
O del finansu - tikrai pigiau, as ilgai galvojau koki varianta pasirinkti, nes kai trecias ir drabuzeliu daug jau yra, nesinorejo daug pinigeliu isleisti. Taigi isleidau apie 165 litus 2 vilnonems imse vimse ir viskas. Turbut nusipirksiu dar vienas bus galima ir nakti naudoti daugkartines. Palas apsisiuvau pati, galima jas pasisiuti ir is frotinio ranksluoscio ar drobines paklodes - labai gerai sugeria. Palos mano kvadratines (musu mamos tokias naudojo smile.gif, lankstau kokio noriu storumo ir istiestos greit isdziusta. Kadangi taip sutaupiau, tai ka nors nupirksiu mazajam is Rasakilos lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aidi: 19 gegužės 2008 - 23:42
Nu o mano klausimas būtų kiek laiko tos sauskelnės džiūsta, jei neturiu džiovinimo mašinos? Nu tokios jos man storos atrodo....
Nors vilnonių matyt taip dažnai neskalbiat, bet kitos, pvz., bambuko, tai dažniau skalbimo reikalauja? g.gif

Rasma, kaip sveikinu su laukimu!!!! Mano irgi nebeužkalnų... tik ar atpažįsti mane nauju niku? Beveik kaimynę ir buvusią klasiokę ax.gif mano dukra taviškės rogutėse sėkmingai žiemą važinėja blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaganė @ 2008 05 20, 08:06)
vilnonių matyt taip dažnai neskalbiat, bet kitos, pvz., bambuko, tai dažniau skalbimo reikalauja?  g.gif


Vilnones (tik su jomis patirties turiu) skalbiu tik tada, jeigu nuo kakuciu issitepa. O nuo sisiuku slapios niekad nebuvo, gal vos dregnos, tai tik prasivedina ir sausos, ir tikrai jokio kvapo jose ner.
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 05 20, 00:15)
O kokias vadini plastikinemis smile.gif. As vis pagalvoju, kad reiketu atsisakyt vienkartiniu ir nakciai, bet dar nesiryztu.
Parasyk kokios firmos naudoji daugkartines?
Man vis atrodo, kad tas vienas nekeistas vystyklas nepajegs visko sugert...



Va tokias totsbots user posted image Tai jas ant viršaus dedu, o kadangi ten 100% poliesteris, tai nė pro kur neprabėgs. Geras dalykas nakčiai ir vaikjuostėj nešiojant, kad netyčia nenusiusintų.
O sauskelnės 2-ų rūšių
user posted image ir user posted image
Tik tos pirmosios labiau patinka, nes totsbots man pastoviai per mažos atrodo, dar iki pusės užpakalio nusmunka, o nakčiai su jom miegot schmoll.gif


Papildyta:
QUOTE(Vaganė @ 2008 05 20, 08:06)
Nu o mano klausimas būtų kiek laiko tos sauskelnės džiūsta, jei neturiu džiovinimo mašinos? Nu tokios jos man storos atrodo....
Nors vilnonių matyt taip dažnai neskalbiat, bet kitos, pvz., bambuko, tai dažniau skalbimo reikalauja?  g.gif


Jei ne vilnonės, tai skalbiamos po kiekvieno keitimo. Vakare išsklabiu, kai šildymas buvo ,tai ryte jau beveik sausos, dabar džiūsta 24h, o jei lauke, tai per pusę dienos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 05 20, 14:15)

tu jas visas ekomama.lt pirkai ar kur kitur?
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 05 20, 15:12)
tu jas visas ekomama.lt pirkai ar kur kitur?


Tots bots siunčiaus iš Latvijos (tada lt dar nebuvo), kiek žinau, "plastmasinio" viršaus iki šiol nėra, o tas su knopkėm tai iš vaikučio pašilaičiuos, gal 55lt vnt. Dabar jei pirkčiau, tai daugiau vilnos ieškočiau
Atsakyti