Įkraunama...
Įkraunama...

Daugkartinės ekologiškos sauskelnės

Turim... Buvau įsitikinus, jog tai geriausia tiek vaikui, tiek tevams. Bandėm įprasti, vienkartinių sauskelnių nenaudoti, nes esam už gamtosaugą ir ekologiją good.gif Bet pamaciau, kad su daugkartinem sauskelnem gana sudetinga: neįsivaizduoju, kiek kartų į parą reikia skalbti pačias sauskelnes, ir kiek rūbelių bei pačių sauskelnių per dieną reikia, nes į juos siusiojama labai dažnai, o permirksta viskas kiaurai... doh.gif Gaunasi taip, kad šiukšlinam mažiau, bet skalbimo milteliais vandenį teršiam žymiai dažniau. tongue.gif
Tos sauskelnės yra labai storos, vos telpa į rūbelius, o vaiką su jom paguldžius, užpakaliukas net būna auksčiau už galvą biggrin.gif
Sako, kad išeina pigiau, nei pirkti vienkartines, bet tas skirtumas nemanau, kad yra ženklus, nes daugkartinės yra tikrai brangios, vo kur dar jų priežiūra... nes pvz. vilnai skalbti yra specialios skalbimo priemonės. Be to, vaikai jas greitai išauga, todėl po keleto mėnesių reikia pirkti naujas.
Todėl manau, kad dėl vaikučių sveikos užpakaliukų odelės dagkartinių sauskelnių pirkti neverta, geriau kuo dažniau jiems leisti pabūti nuogais užpakaliukais. smile.gif Ar pigiau... ? nemanau... g.gif Ar mažiau teršia aplinką...? Sakyčiau sąlyginai.
Atsakyti
QUOTE(MIŠUTKA @ 2008 05 24, 19:48)
Turim... Buvau įsitikinus, jog tai geriausia tiek vaikui, tiek tevams. Bandėm įprasti, vienkartinių sauskelnių nenaudoti, nes esam už gamtosaugą ir ekologiją  good.gif Bet pamaciau, kad su daugkartinem sauskelnem gana sudetinga


g.gif Rodos, ne tas vystymo priemones nusipirkot arba kažkur spraga g.gif Bent jau mano naudojamos sauskelnės skirtos nuo gimimo iki 15kg (tiek sveria 2m vaikas), rūbelius keičiu kartą per parą, kartais dažniau, jei atpila ar dar kokių nelaimių įvyksta. Skalbimo priemonėm vandens neteršiu, nes milteliai ekologiški tongue.gif O vilnos priežiūra irgi nebrangi, abu skalbikliai kainavo apie 40lt, juos naudoju iki šiol, o galo nematyti.
Na, man vistiek atrodo, kad kažkur spraga g.gif Gal kokių įklotų nenupirkot jei viskas šlampa, o gal trumpai naudojot, kol dar nepasiekė sugeriamumo maksimumo? Jei vis dėlto nusprendėt vienkartines naudot, tai parduokit tas sauskelnes, vis nuostolių dalis pasidengs 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(MIŠUTKA @ 2008 05 24, 19:48)
Turim... Buvau įsitikinus, jog tai geriausia tiek vaikui, tiek tevams. Bandėm įprasti, vienkartinių sauskelnių nenaudoti, nes esam už gamtosaugą ir ekologiją  good.gif Bet pamaciau, kad su daugkartinem sauskelnem gana sudetinga: neįsivaizduoju, kiek kartų į parą reikia skalbti pačias sauskelnes, ir kiek rūbelių bei pačių sauskelnių per dieną reikia, nes į juos siusiojama labai dažnai, o permirksta viskas kiaurai...  doh.gif 

Čia tikrai kažkas ne taip g.gif Gal vilnonių kelnyčių nedėjot, kad viskas kiaurai peršlapdavo?
Skalbiam kas antra diena, per vilnones kelnytes peršlampa tikrai ne dažniau, negu per vienkartines. Net sakyčiau rečiau. Vaikas "kiaurai" tikrai nepermirgsta. Rubelius kečiam tik data, kai susipurvina, tikrai ne dažniau, negu su vienkartinėm. bigsmile.gif
Va šiukšlių tai tikrai reikia nešti mažiau thumbup.gif Kai nenaudojom medžiaginių, tai nešdavom kasdien po didelį maišą... schmoll.gif
O pigiau tikrai išeina, skaičiavom per visą laikotarpį, tai virš 1000 lt susitaupo. kai vienkartines perkam kas mėnesį po 100-200 atrodo nieko, bet kai tai padaugini iš visų mėnesių ir metų, tai gaunasi daugokai. unsure.gif
Tų medžiaginių nieko prižiūrėti nereikia, sumeti į skalbiankę ir padžiauni. Viskas. Vilnones kelnytes skalbiam gana retai, o vilnai skysčio vistiek namuose reik turėti. O be to po šaukštą skysčio naudojant, tai tikrai ilgam užtenka.
Naudojam ekologiškas skalbimo priemones thumbup.gif , taigi gamtai tikrai kenkiam mažiau, negu tie kalnai vienkartinių...
Ir dar pastebėjau, kad bepanteno visai nebenaudojam, lyginant su tais laikas, kai buvo tik vienkartinės. tongue.gif
Mes irgi naudojam tų dydžių, kur tinka iki 15 kg, tai tikrai tikiuosi anksčiau išmoksim ant puodo prašytis. smile.gif
Pliku užpakaliuku pabūti aišku sveika, bet tai turbūt tinka tik gulintiems leliams, o va ropojantiems, tai visi namai šlapi būtų doh.gif
O šiaip ir keisti tas užsegamas tai tikrai ne sudėtingiau nei vienkartines, tik tas "sudėtingumo" įsitikinimas turbūt dar likęs iš močiučių laikų, kai tikrai viskas kiaurai peršlapdavo... unsure.gif
Mano vyras sėkmingai keičia tas medžiagines su knopkytėm, aprišamų dar nesiūliau keisti biggrin.gif
Atsakyti
galvoju isigyti daugkartines, nes mazei regis vystosi egzema kur odyte lieciais su pamperiu, tik va perskaiciau, kad vilnos negalima, gali alergizuoti g.gif ar butinos tos prilaikancios vilnones kelnytes?ar yra ir kitokiu?kita vertus, turim lanacare kombinezona merinosu vilnos, kapisoniukas lieciasi tiesiogiai su galvyte, na lyg ir nealergizuoja g.gif
is anksto aciu uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rupestelis @ 2008 05 25, 11:29)
galvoju isigyti daugkartines, nes mazei regis vystosi egzema kur odyte lieciais su pamperiu, tik va perskaiciau, kad vilnos negalima, gali alergizuoti g.gif ar butinos tos prilaikancios vilnones kelnytes?ar yra ir kitokiu?kita vertus, turim lanacare kombinezona merinosu vilnos, kapisoniukas lieciasi tiesiogiai su galvyte, na lyg ir nealergizuoja g.gif
is anksto aciu uz patarimus 4u.gif


Jei bijai dėt vilną, tai yra dar toks variantas iš ekomama.lt user posted image
čia 100% poliestertis.
Bet jei nuo kombinezono neberia, tai ir nuo kelnyčių neturėtų g.gif
Atsakyti
QUOTE(lineli @ 2008 05 25, 01:05)
Čia tikrai kažkas ne taip g.gif Gal vilnonių kelnyčių nedėjot, kad viskas kiaurai peršlapdavo?
Skalbiam kas antra diena, per vilnones kelnytes peršlampa tikrai ne dažniau, negu per vienkartines. Net sakyčiau rečiau. Vaikas "kiaurai" tikrai nepermirgsta. Rubelius kečiam tik data, kai susipurvina, tikrai ne dažniau, negu su vienkartinėm.  bigsmile.gif
Va šiukšlių tai tikrai reikia nešti mažiau thumbup.gif Kai nenaudojom medžiaginių, tai nešdavom kasdien po didelį maišą... schmoll.gif
O pigiau tikrai išeina, skaičiavom per visą laikotarpį, tai virš 1000 lt susitaupo. kai vienkartines perkam kas mėnesį po 100-200 atrodo nieko, bet kai tai padaugini iš visų mėnesių ir metų, tai gaunasi daugokai. unsure.gif
Tų medžiaginių nieko prižiūrėti nereikia, sumeti į skalbiankę ir padžiauni. Viskas. Vilnones kelnytes skalbiam gana retai, o vilnai skysčio vistiek namuose reik turėti. O be to po šaukštą skysčio naudojant, tai tikrai ilgam užtenka.
Naudojam ekologiškas skalbimo priemones thumbup.gif , taigi gamtai tikrai kenkiam mažiau, negu tie kalnai vienkartinių...
Ir dar pastebėjau, kad bepanteno visai nebenaudojam, lyginant su tais laikas, kai buvo tik vienkartinės. tongue.gif
Mes irgi naudojam tų dydžių, kur tinka iki 15 kg, tai tikrai tikiuosi anksčiau išmoksim ant puodo prašytis. smile.gif
Pliku užpakaliuku pabūti aišku sveika, bet tai turbūt tinka tik gulintiems leliams, o va ropojantiems, tai visi namai šlapi būtų doh.gif
O šiaip ir keisti tas užsegamas tai tikrai ne sudėtingiau nei vienkartines, tik tas "sudėtingumo" įsitikinimas turbūt dar likęs iš močiučių laikų, kai tikrai viskas kiaurai peršlapdavo... unsure.gif
Mano vyras sėkmingai keičia tas medžiagines su knopkytėm, aprišamų dar nesiūliau keisti biggrin.gif

4u.gif Sveikos mamytės, priimkite ir mane į šitą pokalbiuką ax.gif aš daugkartines sauskelnes ruošiuosi naudoti nuo rudens, nes kol kas dar tebelaukiame jų būsimojo šeimininko nestuke.gif tik visa bėda, kad arba man informacijos per daug, arba aš jau pasimečiau. Iš praktikos gal galėtumėte pasakyti, kiek ir kokių vystyklų, kelnyčių reikia, jei jas ruošiamasi naudoti nuo naujagimystės iki puoduko? Kur teko pirkti? Kaip sekasi naudoti, žodžiu viskas įdomu. Dukrą auginau su vienkartinėmis doh.gif tik vasaromis leisdavau nuoga dupse arba su muslino įklotėliais palakstyti doh.gif dabar tos klaidos norėčiau nebedaryti...bet trūksta patyrimo 4u.gif būsiu dėkinga, jei padėsite susivokti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Stasikė @ 2008 05 25, 15:41)
4u.gif Sveikos mamytės, priimkite ir mane į šitą pokalbiuką ax.gif aš daugkartines sauskelnes ruošiuosi naudoti nuo rudens, nes kol kas dar tebelaukiame jų būsimojo šeimininko nestuke.gif tik visa bėda, kad arba man informacijos per daug, arba aš jau pasimečiau. Iš praktikos gal galėtumėte pasakyti, kiek ir kokių vystyklų, kelnyčių reikia, jei jas ruošiamasi naudoti nuo naujagimystės iki puoduko? Kur teko pirkti? Kaip sekasi naudoti, žodžiu viskas įdomu. Dukrą auginau su vienkartinėmis doh.gif tik vasaromis leisdavau nuoga dupse arba su muslino įklotėliais palakstyti doh.gif dabar tos klaidos norėčiau nebedaryti...bet trūksta patyrimo 4u.gif būsiu dėkinga, jei padėsite susivokti mirksiukas.gif

regis rasakilos puslapyje yra parasyta, kiek reikia kokiu daiktu
man labiausiai priimtinos pasirode 3 in 1 sauskelnes, kaip supratau, nieko papildomai nereikia thumbup.gif . o siaip dar yra ekomama puslapis ir ekovaikai, as jau po truputi pradedu orientuotis blush2.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Stasikė @ 2008 05 25, 16:41)
Iš praktikos gal galėtumėte pasakyti, kiek ir kokių vystyklų, kelnyčių reikia, jei jas ruošiamasi naudoti nuo naujagimystės iki puoduko?

turiu 7 sauskelnes ir kokius 8 ar 10 vystyklu-iklotu - man ,skalbiant kas antra diena uztenka (na jei lyja, o sildymas isjungtas- tai neseniai ir pritrukau keliu doh.gif ). jei kudikis daznai tustinasi- tai manau reiks daugiau (mano tik karta per diena thumbup.gif ).sauskelnes naudoju po siom uzmaunamom vilnonem kelnytem (pirmosios ypac gerai laiko)
user posted image
user posted image
o vystyklus-iklotus naudoju Bambino mio (man jie gerai sugeria, bet tokiu kvadratiniu ir paciai galima pasidaryt http://www.bambinomi...06/prd/set.cgi), juos jau dedu ne i minetas kelnytes, nes nesilakytu, o i tokias
user posted image
user posted image
daug is pradziu neprisipirkit, pabandykit,matysit, kiek reiks mirksiukas.gif
Atsakyti
blink.gif na ir painiava. Bandžiau skaityt rasakila, bet iš esmės tai nesuprantu...
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 05 25, 20:36)
blink.gif na ir painiava. Bandžiau skaityt rasakila, bet iš esmės tai nesuprantu...

ir man taip buvo is pradziu wacko.gif cia todel, kad tu firmu daug, pasirinkimas nemazas. o is esmes tai dedi daugkartines sauskelnes, o ant ju , kad nesuslaptu rubai, mauni vilnones arba is kokios kitos medziagos pagamintas kelnytes. ir viskas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 05 25, 20:36)
blink.gif na ir painiava. Bandžiau skaityt rasakila, bet iš esmės tai nesuprantu...


prisijungiu. jau perskaičiau visas temas apie daugkartines sauskelnes, bet sistemos nesusikūriau. aukštoji matematika kur kas geriau sekėsi doh.gif biggrin.gif o dar aplinkui visi skeptiškai žiūri į mano planus verysad.gif . bet aš dar didvyriškai laikausi. tikiuosi nepasiduosiu tongue.gif
Atsakyti
Na as irgi po visokiausiu svarstymu ir skaiciavimu isigijau 9 aprisamus vystyklus (maziems leliams man jie labai labai tinkami atrodo wub.gif ) ir 6 vienkartines sauskelnes (3 medvilnines ir 3 bambukines). Ir 15 ivairiu rusiu iklotu - kad galeciau deti net po du kai reikes. Ir po pora prilaikanciu kelnyciu - po 1 vilnoniu ir po 1 poliesteriniu. Isejo viskas netoli 600 Lt. Tikiuosi uzteks ir nebereiks nieko dasipirkti. Nebent prilaikanciu kelnyciu pritrukt dar galeciau. ax.gif
Atsakyti