Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščia nuotaka

QUOTE(Pilango @ 2015 07 13, 15:57)
Tiesiog tai nepagarba Bažnyčiai, kaip institucijai ir tiems, jūsų minėtiems vienetams, kuriems nenusispjaut, kas vyksta jų bendruomenėje.

Nesupykit, nuotakos, įsiterpsiu. Nuodėmė yra ne nėštumas, o ikivedybiniai lytiniai santykiai. Kad viena daro tą patį, bet neturi to matomos pasekmės esmės visiškai nekeičia. Beje, kūdikis visom aplinkybėm laikomas gėriu. Ir net jei jo pradėta lauktis ne pačiomis geriausiomis Bažnyčios akimis aplinkybėmis, jį saugantys žmonės verti didžiausios pagarbos. Už pagarbą gyvybei, už gyvybės branginimą.
Kas yra verta dėmesio, tai ar ta santuoka nevyksta tik dėl kūdikio. T.y. ar tikrai laisva valia priimamas santuokos sakramentas. Bet visa kita tikrai nė kruopa ne baisiau už tuos atvejus, kai į bažnyčias ateinama po n metų gyvenimo susimetus iš bendro priešvestuvinio guolio ir visi tą puikiausiai žino. Pasikartosiu, kad ne kūdikis yra nuodėmė, o nesantuokiniai lyt. santykiai. Ir kad nuotaka yra nėščia, dar nereiškia, kad jos tikėjimas savaime yra nebrandesnis nei nenėščios.
Beje, visokiems atvejams Bažnyčia turi tokį sakramentą kaip išpažintis. Ir va ties juo ir reikia palikti tą, kaip "gyveno". Ypač jei norisi kažkaip brandžiau priimti tą santuokos sakramentą. O kas kaip kam atrodo ir kas kokius įrodymus renka yra pačių renkančių bėdos. Svarbiausia patiems iš savęs nedaryti parodijos ir būti nuosekliems. Bet joks žmogus iš šalies negali staiga imti sverti, kad štai nėštukė prie altoriaus kažkodėl yra labai blogiau nei ta, kuriai tiesiog pavyko išvengti nėštumo (bet ne dėl susilaikymo). wink.gif O vaikas kad ir kokiomis aplinkybėmis ateina, ateina kaip Dievo pasitikėjimo žmogumi ženklas, kaip dovana.

Pasisakiau tik dėl nėštukės nuotakos prie altoriaus. Apskritai pramogino, visiškai profaniško požiūrio į santuokos sakramentą "ai visai netikiu, nu bet faina, mamai faina ir kaimynei faina" nesuprantu. Atrodo suaugę žmonės, turėtų būt pajėgūs ir brandesniam elgesiui (ir ne tik šiuo klausimu). Na bet už kitą nepasirinksi... Civilinė metrikacija dabar tuokia kur panorėjus, yra gražių vietų ir be bažnyčios. Jei svarbu graži aplinka, o tikėjimas svetimas, tikrai yra ką rinktis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 08 rugpjūčio 2015 - 20:06
As, vat, busiu viena is "blogieciu", kuri teka baznycioje nescia-bus jau 6 menuo smile.gif Santuoka baznycioje man labai svarbi, nesilankau kas savaite baznycioje, taciau ir Dievu, ir Baznycia tikiu, man svarbu gyventi "nenuodemingai", santykiuose, palaimintuose Dievo akyse. Lygiai taip pat zinau, kad nepagyvenus su save busimuoju nebuciau tokia tvirta sakydama IR LAIMEJE IR NELAIMEJE, nebutu toks tvirtas ir jis... Bet per metus bendro gyvenimo patyreme daug -ir dziaugsmo, ir skausmo. Todel nusprendus zengti ta zingsni labai mums naturalu buvo pradeti mastyti ir apie vaikus ir vaikelis pasibelde labai netrukus. O tuo, kad nepergyvenu, kaip man suknele stoves ar kaip kokia tetule menesius skaiciuos, prastesne krikscione nesijauciu. O vaikas yra Dievo palaima ir man grazu eiti palaiminti savo santykius, kai gyvybe plazda po sirdele.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ravelsa: 04 rugsėjo 2015 - 14:10
Visiems niekada neįtiksi. Svarbiausia įtikti pačiam sau 4u.gif
Atsakyti
Beda tame, kad baznytine santuoka daugumai tik del grozio ar siaip ipratimo. Esu net girdejus atsiliepimu, kad priessantuokiniu pamokeliu (ar kaip jos vadinasi) metu kunigas totalias nesamones kalbejo, bla bla... Tai kam tada tuoktis baznycioje, jei nepriimtinas baznycios poziuris i seima ir santuoka? Net nzn cia labiau kicas ar sventvagyste. Tas pats galioja dauguma nesilaukianciu, bet jos bent jau komiskai su balta suknele ir pupsanciu pilvu baznycioje neatrodo.
Atsakyti
applejuice iš esmės dėl požiūrio į Bažnyčią jums pritariu, bet čia žinot, tikrai galioja visoms, ne tik nėštukėms. Lygiai taip pat juokingai atrodo visos nuotakos su rūtų vainikėliu, arba išsiskyrę tėvai, perduodantys šeimos židinį biggrin.gif parodija ir tiek smile.gif)))
Atsakyti
QUOTE(Mumuke @ 2015 09 15, 19:28)
applejuice iš esmės dėl požiūrio į Bažnyčią jums pritariu, bet čia žinot, tikrai galioja visoms, ne tik nėštukėms. Lygiai taip pat juokingai atrodo visos nuotakos su rūtų vainikėliu, arba išsiskyrę tėvai, perduodantys šeimos židinį biggrin.gif parodija ir tiek smile.gif)))

Pritariu, galioja visoms.
Atsakyti