Įkraunama...
Įkraunama...

Kalytės sterilizacija (kastracija)

Mano 7 mėnesių anglų kokerspanielei prasidėjo ruja. Mes jau anksčiau buvom nusprendę ją sterilizuoti. Su daktaru susitarėm dėl operacijos laiko. Sterilizuosim praėjus 3 mėnesiams nuo pirmos rujos.
Sterilizuoti norim, kad būtų ramesnė.
Bijom, kad jeigu atsives vaikučių tai niekas jų nepirks, nes mūsų kalytė be dokumentų. cry.gif
Noriu paklausti ar verta daryti operaciją ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Malvyna @ 2005 05 13, 12:59)
Mano 7 mėnesių anglų kokerspanielei prasidėjo ruja. Mes jau anksčiau buvom nusprendę ją sterilizuoti. Su daktaru susitarėm dėl operacijos laiko. Sterilizuosim praėjus 3 mėnesiams nuo pirmos rujos.
Sterilizuoti norim, kad būtų ramesnė.
Bijom, kad jeigu atsives vaikučių tai niekas jų nepirks, nes mūsų kalytė be dokumentų.  cry.gif
Noriu paklausti ar verta daryti operaciją ar ne?


na ar verta tikrai negaliu pasakyt, bet mes vat ir kalytę turim ir tikrai nežadam sterilizuot. kažkaip iš ankstesnių šunų nesu pastebėjus kažkokio labai išskritinio elgesio, kaip tik jos save prisižiūri, ramesnės būna.
o jei paskui persigalvosit ir jau norėsit šuniukų? o jau bus per vėlu.
na nežinau net ką patart, gal bus tokių kurie jau su tuo susidūrę.
Atsakyti
O kodel kalyte, o ne suniuka pirkot?
O nera tableciu ko kiu nors nuo rujos? kad nerujotu.
O kad ramesne po sterilizacijos pasidarys- tai abejoju, kad tik nebutu atvirksciai.
O spanieliukus suniukus, tai nemanau, kad butu labai sunku isdovanoti- jie gana populiarus man rodos.
Atsakyti
Operuotoms pries pirma arba po pirmos rujos kalems iki 95-97 porc sumazeja tikimybe ateityje tureti pieno liaukos auglius. Jei neoperuosi ir neveisi t.y neleisi tureti suniuku, taip pat yra didele (apie 70%) tikimybe kad kale tures pyometra ( pulinga gimdos uzdegima) kuria teks vis tiek operuoti. Zodziu statistika kalba uz sterilizacija nes tokie gyvunai kaip taisykle gyvena ilgiau, neturi problemu su gimdos uzdegimais, pieno liaukos augliais, kiausidziu cistomis.
Hormonu tabletemis arba injekcijomis siulyciau per daug nesizaveti, nes jos yra skirtos tik laikinam naudojimui t.y 1-3 rujom nuraminti, o po to vis tiek rekomenduojamas arba kergimas arba operacija.
Atsakyti
O as vakar kaip tik kalbejau su veterinara ta tema... Ju sako, kad nera kur skubeti, kad sterilizuot niekad ne velu, jos manymu ta daryti reikia tik tada, jei po rujos atsiranda pieno(netikras nestumas), ji yra pries jauno sunio traumojima, nes sako, jog kalyte po to gali pradet nelaikyt slapimo, be to kinta hormonu struktura, o be to kur garantija, kad po to nepasigailesit, kad jusu kalyte taip ir niekad neturejo vaikiuku... Manau pries si sprendima reik labai gerai pagalvoti...
Atsakyti
Mano rotveilerė taip pat be dokumentų. Dabar nestuke.gif Tuoj sprogs biggrin.gif Aišku turiu problemą tą, kad ji dėl mūsų kaltės pasilakstė su dviem patinais - grynaveisliu ir xxx veilės. Taigi gali būti ir tokių ir anokių. Bet žinai, visai nesijaudinu, kad nebus kur šuniukų dėti. Jei veislinis - parduosiu, jei ne - išdovanosiu.
O spanielis - tikrai labai faina, taiki veislė thumbup.gif Pati ilgai svajojau apie tokį wub.gif Su šuniukais tikrai nebus problemos. Beje pati juk pirkai be dokumentų, tai kodėl manai, kad visiems kitiems tik su dokumentais reikia? Manai yra daug tokių, kurie už šunį gali šimtais ar tūkstančiais mokėti vien todėl, kad jis turi popierių?
Na o dėl ramumo rujos metu - na taip kalės elgesys pakinta, bet ne tiek, kad tai vargintų. Greičiau vargina patinai, kurie iš toli užuodžia rujojančią kalę. Bet tai laikina. Kalė rujoja du kartus per metus. Maniškė po 2 savaites. Aš nepatogumų nepajutau. biggrin.gif
Atsakyti
Aš būčiau UŽ, nes sveikatos atžvilgiu tai yra žymiai geriau 4u.gif priežastys jau buvo išvardintos...
Atsakyti
Musiskei irgi jau ruja prasidejo (7,5 men). Na kol kas nepatogumas vienas, kad mergyte nelabai jau tvarkosi tai nupirkome jai kelnytes, kad namai neatrodytu kaip po skerdyniu blink.gif sterilizuoti tikrai neplanuojame, leisime suniuka tureti viena karteli kad sveikatai butu geriau ir viskas..del mazyliu tikrai nepergyvenu...nors kalyte be dokumentu, bet jau net turiu kas suniuku noretu smile.gif

Atsakyti
Zinok, kad sterilizuotos kales tampa stambesnes ir zymiai arsesnes. Bet jeigu duotum pakankamai fizinio kruvio...As uz sterilizacija wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Bonita @ 2005 08 10, 16:07)
Zinok, kad sterilizuotos kales tampa stambesnes ir zymiai arsesnes. Bet jeigu duotum pakankamai fizinio kruvio...As uz sterilizacija wink.gif

O iš kur tas aršumas g.gif Mano yra sterilizuota bet jos elgesys nepasikeitė nė truputėlį. O stambesnis gali palikti bet koks šuo jei jį peršersi.
Atsakyti
QUOTE(atika @ 2005 08 10, 15:18)
Musiskei irgi jau ruja prasidejo (7,5 men). Na kol kas nepatogumas vienas, kad mergyte nelabai jau tvarkosi tai nupirkome jai kelnytes, kad namai neatrodytu kaip po skerdyniu  blink.gif sterilizuoti tikrai neplanuojame, leisime suniuka tureti viena karteli kad sveikatai butu geriau ir viskas..del mazyliu tikrai nepergyvenu...nors kalyte be dokumentu, bet jau net turiu kas suniuku noretu  smile.gif


O manai, kad kartą gyvenime suleist užtektų, kad po to ciucei augliai visokie neaugtų??? Aš irgi tuo norėčiau tikėt, bet labai bijau, nes esu skaičiusi ir kitokių atsiliepimų, pvz.: po 2 gimdymų 4 metų spanielei išaugo auglys. Tu pagalvok, dar tik 4 metai... Po to kai buvo 9 metai ir atrodo kai 12 metų. Aišku, kaip matyti kalytė nenumirė, bet tikrai gal geriau sterilizuot vienąkart, nei ją pastoviai operuot??? Žmonės, ką man daryti, kokį sprendimą priimti??? cry.gif Kad nepakenkčiau, o tik padėčiau savo mažytei... Tikrai nenoriu, kad ji kasmet produkuotų šuniukus... Leisiu daugiausiai vienąkart gyvenime, nes ir taip dėl jos bijau, o tie ciuciai ją nualins cry.gif Ką man daryti??? cry.gif Bet vistiek nesigailiu, kad pas mane kalytė... Patinėlio schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Wikunia @ 2005 08 11, 11:44)
O manai, kad kartą gyvenime suleist užtektų, kad po to ciucei augliai visokie neaugtų??? Aš irgi tuo norėčiau tikėt, bet labai bijau, nes esu skaičiusi ir kitokių atsiliepimų, pvz.: po 2 gimdymų 4 metų spanielei išaugo auglys. Tu pagalvok, dar tik 4 metai... Po to kai buvo 9 metai ir atrodo kai 12 metų. Aišku, kaip matyti kalytė nenumirė, bet tikrai gal geriau sterilizuot vienąkart, nei ją pastoviai operuot??? Žmonės, ką man daryti, kokį sprendimą priimti??? cry.gif Kad nepakenkčiau, o tik padėčiau savo mažytei... Tikrai nenoriu, kad ji kasmet produkuotų šuniukus... Leisiu daugiausiai vienąkart gyvenime, nes ir taip dėl jos bijau, o tie ciuciai ją nualins cry.gif  Ką man daryti??? cry.gif  Bet vistiek nesigailiu, kad pas mane kalytė... Patinėlio schmoll.gif

Tai leisk susilaukt vieną kartą šuniukų ir tada operuok.
Atsakyti