Įkraunama...
Įkraunama...

Kalytės sterilizacija (kastracija)

Mano turėtai bokserei 11 metų prasidėjo piometra. Skubiai buvo operuota, atlikta sterilizacija. Kaip as nustebau, kai jau po savaitės šuo gerokai atjaunėjo. Prieš operacija ji jau kokį penkmetį buvo lėta "babcė" aptingusi net šiek tiek pasipenėjusi, na visai ne savo jaunystės "stirninė" bokserė. O po operacijos susigražino savo jaunystės formas ir vėl kvietė žaisti visus rajono šunis.
Ji dar nugyveno kelis puikius metus, dėlto esu labai dėkinga greitai veterinaro Lino reakcijai, laukti nebuvo kur, piometra buvo labai ūmi - šuo prieš tai nerodęs jokių simptomų tiesiog staiga susileido pasivaikščiojimo metu.
Taigi sterilizacija mano atveju pasiteisino, manyčiau, kad ir kitas savo kales sterilizuosiu bent jau iki 7 metų amžiaus, ypač, jei reiškiasi ryškūs tariami nėštumai, jie tikrai sveikatos kalei nepriduoda.
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2013 09 10, 18:07)
Ne ne, aš turėjau galvoje, ar nieko blogo nenutiko, kad neišlaukėt nuo rujos pabaigos tų 2mėn ir po 1,5mėn jau operavot. smile.gif

Na,kolkas tikrai nieko blogo nesimato del to..O vieningos nuomones tikrai cia niekada neprieisim..Apskritai vieningos nuomones nera siam pasaulyje,nei vienu klausimu lotuliukas.gif ar jus imsite kazkokius vaistus,ar kazkokius kitokius bandymus..Turejau suneli,maza stirniuka,tai iskastravom po pirmos rujos..Nieko daugiau negirdejau ,tik cypima nuo ryto iki vakaro..Sededavo po stalu virtuveje drebedamas ir cypdavo..nei ede,nei gere,ramybes-nulis.pas kales lekdavo,kai tik issprugdavo,o kur jam konkuruot su didziausiais kaimo sunimis???.po to labai laimingai gyveno iki 13 metu..jokiu problemu nebebuvo..cia manau,zmogus kiekvienas turi rinktis,kaip jis ismano,koki gyvenimo buda veda..mes isvaziavom i svecius toleliau 3 dienom,bevaziuojant mano kalyte pradejo rujoti...ne tiek buvo nepatogu,kad mano drabuzius sutepe,bet,kad turejom vaziuot ,ieskot Kikos,nupirkt triusikelius,nes ji pripratus tik lovoj miegot,o cia sveciuose,kaip apsagot patalyne??Taigi buvo toks nemalonus ivykis,o apie kaimynu sunu kaukima po langais nuo 4 ryto ir brovimasi per tvoras,jau rasiau..ne visi savo sunis parise laiko,tai problema,kad turi akis nugaroj tureti net vesdamas pasivaiksciot..man taip netinka,per daug mane tai stresina,be to,dvi kales auginu,nesipes del kavalieriaus smile.gif man gerai,o kiti daro tegu taip,kaip jiems geriau:)ir nereikia cia vieniems kitu kritikuoti...ne vienas cia ne profesorius drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(vivilma @ 2013 09 11, 13:51)

Sutinku. Tik kyla klausimas, kaip Jūs sugebėjot patinuką (jei gerai supratau) kastruot po pirmos rujos?
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2013 09 11, 12:57)
Sutinku. Tik kyla klausimas, kaip Jūs sugebėjot patinuką (jei gerai supratau) kastruot po pirmos rujos?

ax.gif Na,gal ne taip issireiskiau-turejau omenyje,kai jis pajuto ,ka reiskia ruja,t.y.pajuto rujojancias kales..buvo gal metu laiko..taip smulkiai ir nebeatmenu..
Atsakyti
Aš esu už sterilizaciją ir tikrai tai darysiu neveisiamiems gyvūnams, nors mano viena kalė yra mirus po šios procedūros, veto kaltės nebuvo, oficiali išvada-toksikozinis šokas. Bet tai manęs neatbaidė nuo mano nuomonės. Tas "kaip gamtos duota".....šuo jau ne gamtos dalis, tai žmogaus veiklos produktas, o už savo produktus žmogus turi priisimt atsakomybę. Gamtos duotos ir blusos ir erkės su visomis ligomis, jos irgi iš gamtos, toje pat gamtoje surėdyta jog išsikapsto stipriausias. Tai jei jau kaip gamtoje-šiukšlių dėžėn visus vaistus, rūbelius, batelius, kaspinėlius, gydymus ir kergimus atrenkant partnerius ir dar daug daug visko kas ne prie gamtos.
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2013 09 11, 13:14)
Aš esu už sterilizaciją ir tikrai tai darysiu neveisiamiems gyvūnams, nors mano viena kalė yra mirus po šios procedūros, veto kaltės nebuvo, oficiali išvada-toksikozinis šokas. Bet tai manęs neatbaidė nuo mano nuomonės. Tas "kaip gamtos duota".....šuo jau ne gamtos dalis, tai žmogaus veiklos produktas, o už savo produktus žmogus turi priisimt atsakomybę. Gamtos duotos ir blusos ir erkės su visomis ligomis, jos irgi iš gamtos, toje pat gamtoje surėdyta jog išsikapsto stipriausias. Tai jei jau kaip gamtoje-šiukšlių dėžėn visus vaistus, rūbelius, batelius, kaspinėlius, gydymus ir kergimus atrenkant partnerius ir dar daug daug visko kas ne prie gamtos.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Būtų "like", paspausčiau.
Atsakyti
Kaip galima lyginti kaspinėlį, kuris yra viso labo tik aksesuaras su organais doh.gif lotuliukas.gif
O savęs nepapuošiat, nesiprausiat, kad neapsiblusuotumėte kaip žmonės senovėje? Bet ar dėl to šalinatės savo organus? cool.gif
O žmogus nekito nuo pirminio urvinio varianto? Nesėdi prie kompo ir neužsisako bandelių į vietą šikinės nepakeldamas? Bet ar dėl to skuba išsipjaustyti savo organus? cool.gif

Ech, būti ar nebūti klausimai... biggrin.gif
Atsakyti
As esu labiau nei uz zmoniu sterilizacija, netgi priverstine. Del saves-si klausina jau du kart aptarinejau su savo ginekologe. Ir siaip-as pvz uz chirurgini saves grazinima, nors ir nupjauna ka gamta dave, tas pats su lyties keitimu
Atsakyti
Laba diena, noreciau paklausti apie kalyciu sterilizacija, pries dvi dienas mes ir sterilizavom savo kalyte, su vyru dabar jauciames labai kalti, matom kaip kalyte kankinasi. Noreciau suzinoti ar jusu kalytes po operacijos ir tiek daug slapinosi, mes jau naktim nemiegam, veterinaras sake kad tikrai jokiu taku nepazeide, taciau man labai neramu.... verysad.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti