Įkraunama...
Įkraunama...

Krymas 2008m birželio pradžioj

user posted image

Sevastopolyje žinojom , kad buvo senovės miestas Chersones ( Херсонес), kurį 5amž pr.m.r. jį įkūrė graikai. Prasilaikė jis beveik 2000metų. Tad tikrai turėtų būti ką pažiūrėti. Pats miestas toks nieko, nebuvo sunku važiuoti, bet vistiek be žmonių pagalbos neapsiėjom


user posted image

Įdomiausia, kad yra tos nuorodos iki lankytinų vietų, bet jos neturi tęstinumo, bet užtat kai lieka važiuot trys kilometrai tiesiai be jokių sankryžų, tai ženklų gali pamatyt kad ir penkis, bet gi kelio keist nebereikia...na bet radom.
Įeinam į nacionalinį archeologijos draustinį ir pamatom, kioskelį prekiaujantį žemėlapiais- apsidžiaugiau, kad- mūsų bėdos baigėsi- pagaliau turėsim dar kokį gal išsamesnį žemėlapį

user posted image

aš pradėjau traukt žemėlapius ir vartyt, ir buvau aprėkta, kad NEGALIMA- turiu pasakyt ko man reikia ir pardavėja, tada teiksis mums papasakoti apie ką tas žemėlapis ir netgi parodys...egzotika..na kur tu dar gali būt aprėktas, jei ne rusijoj ar ukrainoj. Na o tokiai išlepintai mergaitei kaip man, tai labai savimeilę užgavo- aš jiems pinigą norėjau palikt, o jie mane aprėkė, tai nusisukau, pasakiau jai lietuviškai, kad labai kulturinga moteris esanti ir nuėjau link įžymiojo Vladimiro soboro ( владимирский собор )
user posted image
o prie pat jo radom tikras kolonas

user posted image

Paėjėję šiek tiek toliau už tvoros pamatėm, kad čia yra dar daugiau griuvėsių, bet už tvoros, taip neramu pasidarė, ėmiau galvot kaip man tą tvorą perlipt niekam nematant, na nes labai ten įdomu ir mačiau toli toli, kad žmonės vaikšto- reikia ir man.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 28 birželio 2008 - 15:50

Apėję aplink soborą radom dar rodyklę ir vai vai kad gerai paliko, tiek senovės
ach, ant jūros karnto, o jūra kokia graži- net sunku apsakyti

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

O kaip buvo apmaudu, kad maudimkės mašinoj liko, čia pasirodo vietiniai per kitą pusę ateina ir deginasi, maudosi, vien laiką gerai leidžia, o mums taip karštą buvo, o vanduo taip viliojo..

user posted image

Ir varpas, prie kurio teko eilėj pastovėt, kad nusifotkint

user posted image

Čia mat radom močiute prekiaujančia, tomis skniomis ukrainietiškomis bandelėmis su bulvėmis..kodėl lietuvoj jų nėra??? noriu !!!

Papietavę, apsisukom išeidinėt o ten dar gražių dalykų
user posted image

Atsakyti
ir dar užtikom amfiteatrą
user posted image

paskutinis žvilgsnis link aplankytos vietos
user posted image

Tolimesnis tikslas Balaklava (Балаклава) ir jos tvirtovės griuvėsiai.
Išvertus ir turkų kalbos reišia- žuvų lizdas.
user posted image
user posted image

Balaklava dabar kurortinis miestelis, o taip pat ir įlanka, kurioje švartuojasi privačios jachtos ir keli valstybiniai laivai likę dar nuo rusų laikų. Įdomiausia, kad dėl savo geografinės padėties balaklavoje niekada nebūna audrų.

Deja mažius kėlė mums visokius reikalavimus ir mes nutarėm į pilį nebeiti, bet ištoli vistiek labai graži, pasakojo, kad ją labai apgriovė antro pasaulinio karo metu ir kad statyta ji tuo pat metu kaip Sudako tvirtovė
user posted image



Papildyta:
user posted image

Įžymioji spalta povandeninių laivų šachta. kuri yra 7 aukštų, bet deja proketuojant buvo suklysta ir jos išėjimas į kitą olos pusę gavosi nelabai tiesus- toks biški lankiukas, dėl kurio nė vienas laivas taip ir neišplaukė, nes neįtilpo. Žodžiu idėja buvo gera, bet taip ir neprireikė
user posted image
Poto buvom įkalbėti pusvalanduką paplaukioti Kateriu. Mūsų viso buvo 6 žmonės. Kapitonas linksmas toks, plepus, daug visko pripasakojo su sarkazmu ir lengva pašaipėle iš savo valdžios. baisu tik kad vairavo nugara atsisukęs į vairą, tipo atsisukęs į mus - su mumis kalbėjo, poto tik galva atsuka i jachtos prieki, primeta kiek vairą pasukt ir vėl taip kelias minutes ne neatsisuka.

user posted image
Žmonės kaip jūrų liūtai ant olų- ir aš taip norėčiau
user posted image

O mūsų mažam, kol kateriuko variklis vos dirba, tai nieko, bet kai įjungė stipriau- tai kad nepatiko, ėmė verkt, visiems mojuot ir atia sakyt, mol ims ir išlips iš šito birbiančio daikto tauo pat ir čia pat
user posted image
Atsakyti
tai dar neviskas, dar trečdalis liko papasakot, o ekstrymas laukė kelionės pabaigoj- nelinkiu niekam, bet gal vėliau papasakosiu.
Šiaip tai ten bijot nėra ko, važiuoji- viską vietoj gali rast- saugu, pigu, šilta, kalnai, jūra, geri žmonės aplimk, o kiek pažiūrėt yra, ir antikos, ir musolmoniškų ir katališkų ir provoslaviškų dalykų. Labiausiai gaila, kad nenusipirkom iš anksto visų kelionių vadovų vilniuj, butūme daugiau pamatę.

dabar surašysiu kempingus nuo šiaurės, link vakarų, pietų, rytų- ratuku
Kempingai Kryme:

• Steregyščeje (šalia Bakalskaja buchta)
• Mežvodnoje
• Olenevka
• Evpotorija (rytinėj dalyje yra 3 kempingai tarp jūros ir Sasyk ir Sakskoje ežerų)
• Frunze
• Nikolajevka
• Beregovoje
• Pesčanoje
• Ugloboje
• Andrejevka
• Liubimovka

Nuo Sevostopolio iki Aluštos tėra tik du
• nedavažiavus Foroso- Laspinskaja įlankoj
• ir už Partenito ties Bondarenko

Mano matyti
• Solnečnogorskoje -2
• Rybačje
• Kanaka
• Morskoje

Už Sudako
• Koktebel
• už Feodosijos link Primorsko yra 2

Azovo jūra
• už Kerč- Jurkino
• Zolotoje (kazantipskij zaliv rytuose)
• Ščelkino
• Semenovka
• nuo Kalinovka važiuojant link juros
• Nors nepažymėta ties Arabatskaja kasa mačiau palatkes, ar daraudžiamam ar ne nežinau




Papildyta:
Taigi paplaukioje kateriuku, dar pavaikščiojom miesteliu

user posted image

Ir toliau važiavom namo, nebesustodami pasikulturint, pirma galvojom dar Bachčisaraj griebti bet, ko tai atšoko noras
Matytos mašinos
user posted image

user posted image

Įspūdingoj vietoj pastatyta cerkvė

user posted image

Šiaip vaizdai

user posted image
Papildyta:
Visdėlto turiu pasakyti, kad bent jau maso subjektyve nuomone gražiausi krymo kalnai yra važiuojant keliu- Alušta- Jalta-Sevastopol

Dienotvarkė

9,00 Malorečenskoje
12,00 Sevastopol
14,30 Balaklava
17,30 Jalta
18,00 Alušta
18,30 Malorečenskoje

Bilietai į Chersoną- po 25gvr suaugusiems, 10 vaikui, 5 parkavimas
bilietai Balaklavoj laivu po 30gvr suaugusiems, 20 vaikui,

Dar apie vaisių ir daržovių kainas turgeliuose

Morkos 13gvr, trešnės 10gvr, braškės 20gvr, obuoliai 12gvr, Mineralka 3-5gvr, pienas 1,5l 10gvr,
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 29 birželio 2008 - 19:30
QUOTE(asasas @ 2008 06 29, 21:17)
Aciu uz kempingus. smile.gif smile.gif smile.gif  o tu gal turi ta visa knygele su kempingais ir ju adresais nes su adresu mums butu lengviau smile.gif

Tik jų kempingai, tai ne Europos. Tik kur ne kur geresnis. O šiaip tai tiesiog palapinės stovi pajūry ir vsio biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Gladijus @ 2008 06 28, 12:31)
Taigi Feodosijoje planavom pamatyti:

Konstantino bokštą
Genujos tiltą 14 amžiaus
Fomos bokštą
Kozanskij sobor,
Georgijaus 14 amž. ir dar 8 am Vedenskaja verkves
Myfty-džami mečetę


Saraše nėra Aivazovskio muziejaus. Ar jo nebėra, ar tiesiog nebuvo planuose?

Buvom mes Aivazovskio muziejuje, tai galiu pasakyti, kad labai nusivyliau, nes paties Aivazovskio darbų labai mažai, jie dideli, o eksponuojmai mažytėse salytėse, stikle atsispindi saulė, kai kuriose salėse taip tvanku, kad net silpna darėsi. labai gaila, kad tokie dalykai taip blogai pateikiami
Atsakyti
pas man amerikietiška mazda protege ( europoj vadinsi 323) 2002m. Dėl mašinos- tai apart pradurtos padangos, kur jau rašiau, nieko daugiau taisyt nereikėjo, nors atrodė kad visi varžtukai išsibalados ir išbyrės nieko neatsitiko.
voskas ten normaliai ir saugu.

SVARBU: ten visdar galioja įstatymas, kad neturint įgaliojimo negali važiuot be savininko.

mums buvo, kai aš su vaiku patekau į kito miesto ligoninę, mašina mano, įgaliojimo ar naudotojo pažymėjimo vyrui nėra, bet užtat yra daug mentu !!! Tai per stebuklą vyro nesustabdė kai manęs lankyt važinėjo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 30 birželio 2008 - 21:55
8 atostogų diena. tikslas bachčisarai urvinis miestas.

8,30 malorečenskoje
9,30 Simferopol
10,20 Bachčisarai

Kryme aplink Bachčisarai , vadinamasis aukso ratas- yra 14 urvinių miestų- tai archeologinis Tavrijos dinastijos palikimas.
Įžymiausi :
Mangup Kale ( Мангуп Кале) - senovės Feodoro kunigaištystės sostinė (14-15 am), buvau prieš kelis metus- man patikęs labiausiai miestas
Čufut Kale (Чуфут-Кале)- žydų tvirtovė išvertus atrodo- aplankyta šį kartą.

Pats Bachčisarai miestas- toks rytietiškas man pasirodė, turi kažkokią trauką. Čufut kale bene lengviausiai rastas objektas ukrainoj- nieko klaust nereikėjo smile.gif)
miestelis:
user posted image

kuo arčiau objekto- ptuo dažnesnis pasidarė stabdymas, ėmė siūlyt vietiniai, tai gido paslaugas, tai nemokama parkavimą, jei gryžę pavalgysim- na ko ne rytai? Ir nors nesusigundėm, gal verta buvo, nes vos už 10m susimokėję- vistiek prisiparkavom mašiną, nes kalnas man per status pasirodė, pirmyn gal ir užvažiavus būčiau, bet kaip atgal stabdyt su avtamatu- nerizikavau

tas pats įėjimas yra ir lankantiems Uspenskij monastyr ir kas urvinį miestą, pasirodo vienuolynas yra nemokamas, o mes vos nesusimokėjom prie vartų į urvus, tiesiog ėmiau kamatinėti, kodėl aš turėjau mokėt už vienuolyną, jei į jį eit visai neketinau, pasirodo- šiaip biški kvailiukus "gaudo"
user posted image

Uspensko vienuolynas vienas seniausių Kryme (8-9 amž), mums lankant buvo daugybė piligrimų iš rusijos
user posted image

user posted image


Kadangi buvau be skaros ir su basankėm, tai iš pagarbos nelindau, nors ir knietėjo. Mano tikslas buvo urvinis miestas, o nuo jo iki vienuolyno- su 15kg sūnum ant rankų, karštą vasaros dieną..betuštėjančiu vandens buteliu ...SUPER..tuo metu norėjosi kad suvenyrų pardavėjai pardavinėtų hotdogus ir mineralką (ypač einant atgal smile.gif )


Papildyta:
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 01 liepos 2008 - 19:52
QUOTE(*Marija* @ 2008 07 01, 20:49)
Dieve, ziurejau, skaiciau ir pavydejau doh.gif Jau taip seniai vis ruosiames vaziuot, bet niekaip nepavyksta verysad.gif Sia vasara jau buvo nuspresta, kad tikrai vaziuosim, bet vel nieks nesigauna mad.gif Belieka tik ziuret ir pavydet (bet baltai pavydziu blush2.gif )


Niekada nesuk dėl to galvos, nepavyko šiemet pavyks kitamet- nėra ko skubėt- turėsi daugiau laiko- informacijai susigaudyt- va išlėkėm ant greito- o kiek liko

toliau

Vienuolyno teritorijoje (durų dydis - labai krito man į akį, kažkas panašaus kai muziejuj pamatai valdovo lovą )
user posted image

Vienuoliai renka aukas parduodami šventintą vyną, druską, vandenį- du iš šių prekių nusipirkom, deja vyno nebuvo tame tarpe- iki dabar gaila

Priešais matėsi paprastų žmonių troba, įrengta oloje, prie namų vaikštinėjo vištos, egzotika..

user posted image

Kopem į kalną gal 30 minučių ir vis galo nesimatė
user posted image

jau netoli

user posted image

user posted image

Chano dukters Džanike-chanum mauzoliejus
user posted image

vidurinė apsauginė siena Orta-Kapu (6-7 amž)
user posted image
Papildyta:

Kenasai- Karaimų maldos namai

user posted image

o koks raštas
user posted image

Atgal leisdamiesi nuo kalno prisipirkom visokių kvepiančių dalykų- kvepiančių lentučių karštiems puodams padėti, kvepiančių lavandų, kvepiančių aliejų ..aplamai viskas aplink kvepėjo...
nors berašant atsiminiau, kad oi nevisur gerai kvepėjo-
ach suvenyrų pardavėjai- tikri išdykėliai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 01 liepos 2008 - 20:09
Gryžę po Bachčisarajaus dar dieną pagulėjome paplūdimyje. Ir vėl susiruošėm ką nors pažiūrėti. Dienos tikslas aluštos bokštas, Aipetri kalnas, Alupka, jos parkas ir dvaras.

Pirmas objektas- Alušta. Žinojom kad yra Aluštos tvirtovės bokštas, bet kadangi mūsų šeimininkė nelabai ką turėjo apie jį papasakoti, jau įtarėm, kad nekas belikę.

Aluštos vaizdelis:

user posted image

user posted image

Tai ką radom buvo tikrai nedaug:

user posted image

Įdomiausia , kad palei boštą ir jo sieną, rėmėsi daugybė gyventojų sandėliukų. Bardaks toks, net nejauku, atrodo, kad lendi į privačią teritoriją

user posted image

Bet užtat užėjau į vaistinę ir paklausiau ar neturi mano kontraceptinių tablečių, sako- turim, bet nedaug. Tada užėjau dar į kelias- ir kur tik nėjau ten šlaviau iš prekystalio. Vieną kart net buvo bajeris, kad bubutės stovėjusios už manes, bais susidomėjo,ką aš čia taip perku- bo ir jos nori. Kai pasakiau kad kontraceptinės, kad lietuvoj reikia receptų, visos ėmė gailėti- kokie mes vargšai, kad į europa įstojom ir pradėjo mane mokyt, kad vaikučius reik gimdyt, tada aš joms papasakojau, kad mūsų mamkos iki 2m alga gauna ir kad oi kad visos ėmė gimdyt, tai farmacininkė net susiniervijo, ėmė visom porint- kad va – lietuviai turi valstybę, kad va kokia mūsų gera valdžia- paprastu žmogum rūpynasi, o pas juos tik vagys..nu žodžiu užvirus diskusiją moviau į kitą vaistinę.
Turiu pasakyt, kad vaistai tų pačių gamintojų pas juos kainuoja kone dvigubai pigiau, tai aš prisipirkau už 200lt, lietuvoj bučiau virš 400 išleidus, o dabar bent jau nereiks pas gydytojus 1.5 m be reikalo lankytis.

Toliau važiavom į Aipetrį. Važiavom važiavom ir lynus virš savęs matėm, o kaip nėra nuorodos taip nėra. Įtarę, kad pravažiavom, apsisukom- ogi akurat- nuoroda yra- bet tik iš Sevastopolio pusės. Aišku dar tuo nesibaigė- tik įvažiavę nugrybavom į kitą pusę. Na biški pasimalę su zmoniu pagalba - visdėlto radom. Iškart prisistatė Kaukazietiškos išvaizdos veikėjas ir mums teko susimokėti net 20gvr už parkavimą, tai buvo brangiausia mūsų stovėjimo aikštelė g.gif . Dar bandė kalbint kad nuveš su mašina iki Aipetrio, o atgal keltuvais- kaina tapati, bet nesutikom, bo jau viską buvom matę, o ir laiko gaila buvo. Nusipirkom bilietus...ir jau prie kasų mūsų berniokas įtarė, kad čia kažkas negero sugalvota, kad paleido tokias dūdas,kad nėjo nuramint. Po pusvalandžio supratau, kad nieko nebus- pridaviau bilietus į kasą ir laukėm šeimynos apačioj.

Nuo kalno vaizdas
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Kupranugariai
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 04 liepos 2008 - 07:32
Kol šeimyna grožėjosi vaizdu iš aukštai, aš turėjau kažkuo užsiimt su mažium. Suvalgėm ledų, pasivaikščiojom aplink ir nutarėm gi užeit į tulką. Tai moteriškei padaviau 5gvr (2,5lt) tai ėmė bart mane kad aš tokia nesusipratusi tokią didel sumą jai duodu- tai gi žinau, kad tik vieeeeną grivna kainuoja. O aš tai įjungiau durą , linksiu galvą ir tyliu. Tai kai ji užbaigė savo sirenadą, pradėjau lietuviškai kalbint vaiką, kad..na ji biški susigėstų, bo aš ne vietinė...ir ką gi- suveikė, kai išeidinėjom- tai žiežula pavirto malonia moterim, galvojusia , kad mes iš ??? Estijos ??? Tai mes paplepėjom apie tai, kaip mums gerai europos sąjungoje, apie išmokas ūkininkams, apie pagerintus kelius ..ir aišku infliaciją. Įdomiausia, kad ten tokią propagandą prieš mus varo, kad daugelis žmonių mano- jog mūsų reikalai įstojus į ES bais pablogėjo, viskas pabrango- o kai aš ėmiau pasakot, kad netiesa- buvo didžiai nustebę.

Visai netoli keltuvų pakilos, pamačiau graudų vaizdą- prieš kelis metus mes gyvenom šitoj vietoj Zlatoust viešbutyje, jis buvo visai fainas, tik maistas lievas, bet tik dabar supratau kodėl nebėra jokių pasiūlymų

user posted image

user posted image

pasirodo jį griauna, vaizdas kaip po bombardavimo nakties. kažkaip nejauku, bet ką gi- pastatys ką nors gražaus



Papildyta:
Poto nuėjom į Alupkos labai gražų parką, daug visokių neįprastų medžių, netgi palmių, tokia labai miela vieta, daug žmonių mėgsta čia praleisti karštas vasaros popietes
user posted image

kaip ir visur, kur daug turistų, vietiniai siūlo kokių nors gerų dalykų- pvz- nusifotkint su povais, sakalais ar ereliais- neskiriu jų, ir dar turėjo tokį didžiulį juodą juodą varną, na dar tokio didelio varnų šeimos paukščio nebuvau mačius- nu super įspūdį padarė. na bet nefotkinom.

praėjus parkelį patenki į miestelį- tikslas miestelyje- rasti giros bačką. Nes tik viena mintis kirbėjo galvoj kad oi kad norisi atsigaivinti, ta nuostabia natūralia skania gira...išvaikštinėję visas pakampes buvom informuoti kad sezonas dar neprasidėjęs- obydno...

user posted image

bet radom valgyklėlę- tarybinio tipo- sentimentai tik užplūsta. Įdomu, kad kai pasveria kokį žuvies gabalą- pasako kiek jis sveria, o tada kasininkei turi pasakyt svorį ir ji paskaičiuoja...

user posted image

čia bandžiau nufotkint tą kasininkę, kad nepastebėtų- tokia jau pavargus nuo gyvenimo atrodė

user posted image

Papildyta:
dar pasivaikščioję po parkelį daėjom ir iki Voroncovų rūmų. Sumanytojas Michail
Voroncov, projektuota buvo anglo Eduard Blor, statybos sudėtingumas buvo akmenyje, diabazas matyt lietuviškai irgi, tai pilkai žalias akmuo, turintis tokias savybes, jis labai tvirtas bet tuo pačiu metu ir trapus, todėl padaryti įmantrias figūras iš šio akmens nebuvo paprasta, Statybos vyko 1830-1846 metais


user posted image

user posted image

user posted image

Na ir ką dienos ekskursija baigėsi, nebevažiavom į Lastačkino gniezdo, nei Masandros pažiūrėt- bo kažkaip nebesinorėjo. Vaizdelis pakeliui namo


user posted image
Atsakyti
Ai dar pamiršau atrodo apie kainas užsiminti.
keltuvas i aipetri kalną 60 gvr suaugusiam, 30 vaikui. Bet mūsų miestelyje veikėjai pardavinėjantys ekskursijas siūlo Aipetri, voroncovo rūmus ir berodc 30 min pasiplaukiojimą už 200gvr vienam.

Iki buvo kryme buvo likusios 2 dienos, tad buvo nutarta jas praleisti prie jūros. Rytojaus ryte susikrovėm daiktus ir ruošėmės dienos išvykai vėl prie Azovo jūros, bet kur nors į kitą vietą...bet

user posted image

tada atsitiko tai kad mūsų vaikis pasijuto blogai ėmė vemti, karčiuoti, jam paleido pilvą. Prisipirkom vaistinėj vaistų, visą dieną slaugėm, manėm rytojaus rytą pagerės- o darėsi visblogiau, galvojau kad visus skysčius praras, nes jei ir ką išgeria tai išvemia, o per kitą galą irgi varo-

Mūsų šeimininkė primygtinai reikalavo paodyt vaiką poliklinikoje, ten sumokėję vos 10lt už apžiūrą buvom priimti, bet...vaikas nedaro į puoduką, šlapimo iš pamperso nepaimsi, o ir nesisioja matyt jau antra diena. Gavę patarimų, receptų gryžom namo. Nieko negerėja, tada šeimininkė susiskambino savo kanalais ir kažkokią maklę padarė, kad buvom pristatyti kaip giminaičiai ir perėjus per kelias ligoninės vietas buvom priimti į Aluštos infekcinį skyrių.
Oficialiai nesiskaitėm ligoninėje, nes mokėt ten priimta gydytojams į kišenę kaip ir pas mus, tad nei jie norėjo draudimo popierius pildyt, nei mes gryžę po draudimus lakstyt. Dabar apie kyšius- sesutei 50 gvr (25lt) kai paguldė, gydytojai, kai išeidinėjom iš ligoninės 100gvr (50lt), vaistus pirkom patys na gal koks 100lt ir išėjo nebepamenu.

tvarka ligoninėje, atneša vaistus paaiškina kiek kartu kada gert ir psio, pas mus gi patys atneša tam tikru laiku. Vis reikalauja matuot temperaturą. Pirmą vakarą galvojau nuprotėsi- nuėjau miegot 9 vakaro, nes vprėjusią naktį beveik nemiegojau, o sesutė mane žadindavo iki antros nakties kas pusvalandį paklausti, ar ra temperatūra, kiek temperatūros, ar girdau vandenį, ar padarem sysiu i puoduką. sekanti palata buvo suaugusių, tai veikėjui prasidėjo bielaja gariačka, jis blaškėsi po ligoninę, klausė kas jis toks, dar kodėl ta moteris ( jo žmona ) prie jo lenda, sesutės bėgioja, telefonais skambina- o telefonų garsas- toks kaip šiukšlinių kaip būdavo ir dar tas garsas- matyt kad ir kitam aukšte girdėtų.
Dar pardėjo ir su manim bandymus daryt, tyrymus visokius...oi kad atsibodę buvo, šiukšlė kieviena turi savo vietą, vata - vienur, maistas kitur, išmetei ne ten- būsi aprėkta. Dar pasikeitė ryte sesutė, ta tai nors palaikydavo, o šita tai staliuką susitvarkyk- vizitacija, o man jau niervai ant ribos, vaikui, kad nors kiek geriau- nieko, o čia dar mane vaiko- tai pradėjau išsikalinėt, kad to žodžio nesuprantu, kad to- nes to dėmesio- visai nenorėjau, norėjosi ramiai pagulėt, o ne klausyt durnų klausimų, reikalavimų- vienžo paleidau dūdas, ir dūdavau iki atvarė vyras, tada jam pasakiau, kad aš išeinu su leidimu arbe bet- visogero. tai jis man davė valgyt,bo nemaitino mūsų, nes virtuvę remontavo, tai kažkaip atsigavau, poto paprašėm važiuot iš čia, gavom išrašą, atsisveikinom ir i malorečenskoje

vakare susikrovėm viska į mašiną ir 3 nakties atsikėlem, užkandom ir lietuvon.
Visdėlto kaip skiriasi kelias naktį, daug greičiau važiuojasi. vaikas gerai kad praktiškai visą laiką miegojo, pavemdavo, apsišikdavo ir vėl miegodavo.
Apie tai kaip atrodė mašina ir koks gaivus kvapas neberašysiu
19 val vėl buvom savo globus viešbutyje
Atsakyti
QUOTE(ugnaizole @ 2008 07 05, 19:18)
Nieko negerėja, tada šeimininkė susiskambino savo kanalais ir kažkokią maklę padarė, kad buvom pristatyti kaip giminaičiai ir perėjus per kelias ligoninės vietas buvom priimti į Aluštos infekcinį skyrių.
Uzuojauta  4u.gif , vargselis mazylis.
Kai vaziuoji tai atrodo, kad tau taip tikrai neatsitiks. doctor.gif
Mes irgi ruosiames i kelione, bet dar galutinai neapsisprende kur vaziuosim  doh.gif
Perskaiciau visa Jusu pasakojima ir eilini karta isitikinau - negalima prarast budrumo, net ir per atostogas  dirol.gif

Labai laukiu tesinio  book.gif


Žinai sunkiausia buvo, kai nežinai kas su vaiku, kaip gydyti, kodėl negerėja, o kada pagerės, o ką daryt jei važiuojant mašina- bus visai blogai...bet gi civilizuotam pasaulyje gyvenam- visur yra gydymo įstaigos...tik anksčiau tai negalėdavau klausyt, kai sako- vai vai su tokiu mažiuku į tokią kelionę, dabar gi nuolaidą daryčiau- jei jau varyt su tokiu mažium, kuris viską į burną kiša, tai geriau lektuvu- jei bus bloga- 4 val ir namie..o čia tai 48 streso valandikės.

bet taip jau atsitinka, kad vaikai tokiais atvejais išmoksta ką nors naujo- ligoninei ėmė sakyt : ''nelysk" ir "traukis", o dar gi išmoko į puoduką daryt- tai gal ir visai neveltui smile.gif

o pasakojimo jau kaip ir nebeliko. Dar buvo kai lenkija važiavom, priešais iš posūkio išvarė mašina su priekaba valčiai, ir tą priekabą sumėtė, nežinau ar vėjas kad didelis buvo, ar kad posūkis, bet ta valtis ėmė trenkytis tai į šalikelę, tai į mano - priešingą pusę. Viskas vyko tip greit, kad aš nespėjau nei sugalvot, kad dėt ant stabdžių.. ir...kai aš važiavau pro tą sastatą, valtis kaip tik buvo šalikėlės pusėj, ir mūsų nekliudė..kaip mes taip pravažiavom, neįsivaizduoju, bet jei būtų pataikę, tai būtume ir apsisukę ir pasivartę matyt..žodžiu- laimės kūdykai mirksiukas.gif
Atsakyti