Įkraunama...
Įkraunama...

Auginantiems rododendrus

QUOTE(pelytė @ 2009 04 30, 12:02)
Laba diena

Siandiena ruosiuos sodinti rododendrus,bet paskaiciau ,kad sianakt pranesa salnas.norėčiau paklausti ar rododendrai bijo tokiu salnu,gal reikes kuiom pridengt ,ar tada siandiena nesodinti g.gif


Jei krūmas sumedėjęs ir žiedai dar neprasiskleidę, tai gali sodinti. Jis nieko nebijo. O jei iš MAXIMOS kopūstiniai ( gavę per daug trąšų ir jau šiuo metu išvarę naujus ūglius ), tai dar palaikyk kur nors garaže, kol praeis šalnos.
Jei krūmas pasodintas ir skleidžiasi pumpurai reikia saugoti nuo šalnų. Paprasčiausia ant augalo užmesti agroplėvelę. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(omoroka 38 @ 2009 04 30, 13:36)
Jei krūmas sumedėjęs ir žiedai dar neprasiskleidę, tai gali sodinti. Jis nieko nebijo. O jei iš MAXIMOS kopūstiniai ( gavę per daug trąšų ir jau šiuo metu išvarę naujus ūglius ), tai dar palaikyk kur nors garaže, kol praeis šalnos.
Jei krūmas pasodintas ir skleidžiasi pumpurai reikia saugoti nuo šalnų. Paprasčiausia ant augalo užmesti agroplėvelę. mirksiukas.gif


Pirkau preita sekmadienį du krūmus ,jie pasodinti vazonuose ir nuo sekmadienio pratinau juos lauke,dar nesodinau,jie buvo su pumpurais ,bet dabar jau išsisikleidė žiedai,bet jie nemaxiiminiai,pirkau Baltijos gėlėse,jie matyt atveštiniai,bandysiu sodint ir dengsiu plėvele. smile.gif Dėkui už patarimą.Žinosiu kur kreiptis dėl auginimo blush2.gif
Atsakyti
Hmmm, o aš pirkau rododendrus ir pasodinau vakar, ir sakė, kad nieko nebijo jie šalčio g.gif Vienas žydintis, kitas su dideliais sukrautais žiedais. Tai ką daryt - dengt unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(nuosirdi @ 2009 04 30, 14:22)
Hmmm, o aš pirkau rododendrus ir pasodinau vakar, ir sakė, kad nieko nebijo jie šalčio g.gif Vienas žydintis, kitas su dideliais sukrautais žiedais. Tai ką daryt - dengt unsure.gif



DENK, BLOGIAU NEBUS, AŠ TAIP PAT LAIKYSIUOS ŠIO PATARIMO drinks_cheers.gif

Šiandien vos atsilaikiau iš maximos nenusipirkusi dar vieno už 14Lt doh.gif Su tom nuolaidom, galima ir galvą pamesti biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, žinovės.
Ar tiktų Maximinį rododendrą sodinti sodo kampe, kuris yra labai arti judrios gatvės? Na ta prasme ar tai jam nepakenktų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nome: 30 balandžio 2009 - 14:17
Sveikutes smile.gif pasisodinau ir as du graziuolius wub.gif tokie svelniai ruzavi i balta pereinanti spalvyte.pasodinau jau su pumpurais,tai suzydo dabar kaip isproteje net lapu per ziedus nesimato wub.gif tik dabar nepamenu kada Rododendrus reikia tresti kai zydi ar po zydejimo g.gif
Atsakyti
[quote=omoroka 38,2009 04 30, 12:36]
O jei iš MAXIMOS kopūstiniai ( gavę per daug trąšų ir jau šiuo metu išvarę naujus ūglius ), tai dar palaikyk kur nors garaže, kol praeis šalnos.
Ką reiškia "kopūstinis"? g.gif Gal galit paaiškinti?

Nes aš būtent iš "Maximos" pirktą gavau dovanų. Nedidelis krūmas, gelsvai rausvais žiedais. Ant etiketės užrašyta "Patio Rhododendron", Colours of the Himalayas. Aukštis atseit iki 150 cm, mėgsta saulę ir pusiau saulėtą vietą, atsparus šalčiui iki 20 laipsnių. Tai ką aš tokį gavau -- azaliją ar rododendrą? g.gif Ar nieko, jei jis kokį mėnesį dar vazone pagyvens (tuomet kur jam būtų geriau - lauke ar kambaryje?) ir ką daryti su tokiais ūgliais išsišovusiais -- galvojau, kad tai nužydėję žiedai, bet atrodo, kad šviesiais lapeliais pasidengę nauji ūgliai. Ir jei jis atsparus tik iki -20, tai gal jį iš viso geriau auginti didesniame vazone ir žiemą įnešti po stogu (kažkur temoj skaičiau, kad nešildomame garaže kažkas laiko). Žodžiu, daug klausimų. Būčiau labai dėkinga, sulaukusi atsakymų.... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ecka @ 2009 04 30, 13:50)
DENK, BLOGIAU NEBUS, AŠ TAIP PAT LAIKYSIUOS ŠIO PATARIMO drinks_cheers.gif

Šiandien vos atsilaikiau iš maximos nenusipirkusi dar vieno už 14Lt doh.gif  Su tom nuolaidom, galima ir galvą pamesti biggrin.gif


4u.gif Merginos, tą agroplėvelę tik nakčiai užmeskite, dieną gėrėkitės gražiais žiedais drinks_cheers.gif

Papildyta:

Aš Maximoj nusipirkau dvi orchidėjas Phalenopsius po 4 lt doh.gif , nors visai man jų nereikėjo. Pažiūrėjau, kad lapai geri doh.gif , dabar jau ant palangės netelpa doh.gif Visada kartoju sau, kad pirksiu tik tai ko ištikro reikia. O pamatau nuolaidas ir doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
[quote=Nome,2009 04 30, 14:14]Sveikos, žinovės.
Ar tiktų Maximinį rododendrą sodinti sodo kampe, kuris yra labai arti judrios gatvės? Na ta prasme ar tai jam nepakenktų?
[/quote]

Netinka, neatsparus druskoms, kurių prie judrios gatvės tikrai neišvengsite. 4u.gif Gal turėtumėt vietos kitoj namo pusėj.
Papildyta:
[quote=niukse,2009 04 30, 14:34]Sveikutes smile.gif pasisodinau ir as du graziuolius wub.gif tokie svelniai ruzavi i balta pereinanti spalvyte.pasodinau jau su pumpurais,tai suzydo dabar kaip isproteje net lapu per ziedus nesimato wub.gif tik dabar nepamenu kada Rododendrus reikia tresti kai zydi ar po zydejimo g.gif
[/quote]

Truputį dabar kai žydi, bet ne per daug, kad nesužadinti ūglių augimo. Dar turėtų būti šalnų. O kada jau išleis ūglius tręšti reikia gausiau. Tik ne per gausiai. mirksiukas.gif ir baigti tręšti iki liepos vidurio-pabaigos. Jei tręšit vėliau ūgliai nespės sumedėti ir augalas nebus atsparus šalčiui. drinks_cheers.gif
Papildyta:
[quote=merepopins,2009 04 30, 15:08]
[quote=omoroka 38,2009 04 30, 12:36]
O jei iš MAXIMOS kopūstiniai ( gavę per daug trąšų ir jau šiuo metu išvarę naujus ūglius ), tai dar palaikyk kur nors garaže, kol praeis šalnos.
Ką reiškia "kopūstinis"? g.gif Gal galit paaiškinti?

Nes aš būtent iš "Maximos" pirktą gavau dovanų. Nedidelis krūmas, gelsvai rausvais žiedais. Ant etiketės užrašyta "Patio Rhododendron", Colours of the Himalayas. Aukštis atseit iki 150 cm, mėgsta saulę ir pusiau saulėtą vietą, atsparus šalčiui iki 20 laipsnių. Tai ką aš tokį gavau -- azaliją ar rododendrą? g.gif Ar nieko, jei jis kokį mėnesį dar vazone pagyvens (tuomet kur jam būtų geriau - lauke ar kambaryje?) ir ką daryti su tokiais ūgliais išsišovusiais -- galvojau, kad tai nužydėję žiedai, bet atrodo, kad šviesiais lapeliais pasidengę nauji ūgliai. Ir jei jis atsparus tik iki -20, tai gal jį iš viso geriau auginti didesniame vazone ir žiemą įnešti po stogu (kažkur temoj skaičiau, kad nešildomame garaže kažkas laiko). Žodžiu, daug klausimų. Būčiau labai dėkinga, sulaukusi atsakymų.... 4u.gif
[/quote]


Merepopins, Patio Rhododendron tai ne veislės pavadinimas. O ar nieko daugiau neparašyta. Jei ne, tai bent nufotografuok tu jį. Bandysim aiškintis kas pas tave per rododendras. mirksiukas.gif Tik nufotografuok ir visą krūmą ir dar taip, kad gerai matytūsi lapo forma ir spalva. mirksiukas.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo omoroka 38: 30 balandžio 2009 - 20:04
QUOTE(omoroka 38 @ 2009 04 30, 21:02)
Netinka, neatsparus druskoms, kurių prie judrios gatvės tikrai neišvengsite.  4u.gif Gal turėtumėt vietos kitoj namo pusėj.

Vajė kaip liūdna.
Gal ne į temą, bet koks augalas (krūmelis, medelis) tiktų tokiame kampe (na šalia gatvės)?
Atsakyti
QUOTE(Nome @ 2009 04 30, 20:26)
Vajė kaip liūdna.
Gal ne į temą, bet koks augalas (krūmelis, medelis) tiktų tokiame kampe (na šalia gatvės)?


Miesto sąlygomis tinka

Lapuočiai
Klevai
Kaštonai
Alksniai
Amelankiai ( liet. medlievos labai juokingas pavadinimas)
Aronijos
Raugerškiai
Beržai
Skroblai
Katalpos
Svarainiai
Sedulos
Lazdynai
Ožekšniai
Jazminai
Slyvos ir vyšnios
Platanai
Šermukšniai
Lanksvos
Alyvos
Liepos

Spygliuočiai
Kėniai
Puskiparisiai
Ginkmedžiai
Kadagiai
Eglės
Pušys
Tujos

Matai kiek daug galima susodinti. Jų yra įvairiausių veislių ir formų.Yra dar daugiau augalų tinkančių miesto sąl., bet jau tingėjau rašyti. Jei iš šitų neišsirinksi bandysiu surašyti likusius 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo omoroka 38: 30 balandžio 2009 - 20:56
Tuikiuosi salnos siandiena nebus g.gif nes pleveles nenusipirkau,o vyras jau mano grazuoli pasodino ir gausiai prilaiste blink.gif Ir dar norejau paklausti ar bus gera jam vieta visai netoli lietvamzdzio,kazkur temoj skaiciau,kad jis labai megsta dregme schmoll.gif
Atsakyti