Įkraunama...
Įkraunama...

Sportas nėštumo metu

Su vyru jau planuojam vaikeli ir ruošiamės pastojimui wub.gif Abu sportuojam, vyras apskritai didelis mėgėjas sunkiasvorio sporto ir nuolat sportuoja jau 10 metų, aš taip pat neatsilieku tongue.gif lankausi treniruoklių salėj 4 kartus per savaitę. Nėštumo metu sporto apleisti nelabai norėčiau, bet užvis bijau, kad jis nepakentų ir mano būsimam leliui. Kalbėjau su profesionaliu treneriu, kuris patikino kad nieko čia nėra baisaus, pas jį sportuoti nėščiosios vaikšto iki 7 mėn., sako, tik krūvį ir svorį apmažinam ir puikiai sportuojam. Kaip ir įtikino, bet jis ne daktaras ir išnešioti vaikelio jam nereiks, tad būtų puiku, jei kas galėtų atiliepti su patarimais iš savo patirties, o gal tarpe jūsų, mielosios mamytės, atsirastų trenerė, kuri jau pasigimdė vaikelį ir yra sportavusi nėštumo metu? Man tikrai labai reikia profesionalios pagalbos doh.gif Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Na, aš ne trenerė, bet pamenu, kai turėjau problemų dėl pastojimo, tai gydytoja griežtai uždraudė sportus visokius ir malonumus. Pavyzdžiui, šarko dušo liepė vengti. Atrodo, kas čia tokio, pasimasažuot odą vandenuku rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2007 06 29, 23:38)
Na, aš ne trenerė, bet pamenu, kai turėjau problemų dėl pastojimo, tai gydytoja griežtai uždraudė sportus visokius ir malonumus. Pavyzdžiui, šarko dušo liepė vengti. Atrodo, kas čia tokio, pasimasažuot odą vandenuku  rolleyes.gif



Tai vat, man rodos kad ir man tą patį ginekologė praneš....kad užmirščiau sportą... Treniruoklių salėj gal ir yra keli pratimai kas tiktų nėščiosioms, bet jei pečius ar krūtinės raumenis mankštint, tai ten juk reikia rankas kelti i viršų ir dar nors su šiokiu tokiu svoriu, tai reiškia kad tokio pratimo jau būti dienotvarkėj negali, nes kaip žinia, tai kenkia pirmais nėštumo mėnesiais. Aš vakar mankštinau tik kojas ir pilvo presą, tai ėmiau ir iškart susirgau mmm, sportas tiesiog pramušė man jas, nes buvo kur tai užstrigę ir vėlavo dvi dienas, tai kai pagalvoju kad taip nėščia eitum sportuot....man rodos kad persileidimas tikrai grėstų.... Šiap manau, kad užvedžiau aktualią temą, nes labai mažai informacijos nėščiosioms, kur ir kaip joms galima sportuoti, kokių pratimų vengti ir pan., rašoma tik apie vandens aerobiką, bet aktualios ir kitos sporto šakos...O jau kad trūksta tokių trenerių, kurie nėščiasias prižiūrėtų su profesionaliu požiūriu, tai tikrai trūkumas... verysad.gif
Atsakyti
Aš galiu tik tiek pasakyti - lankiau aerobiką, kurią vedė nestuke.gif instruktorė. Aktyviai dirbo iki 6 mėnesio, taip kad akivaizdu, jog sportuojančioms NUOLAT tai nekenkia (tiesiog reikia žinoti ką ir kaip darai mirksiukas.gif )
Atsakyti
Aš vedžiau jogos treniruotes, būdama nestuke.gif Galėčiau šiek tiek patart 4u.gif
Taigi, kai sužinojau, kad laukiuosi turėjau iš esmės pakeisti treniruotes. Pirmiausia atsisakiau pratimų, skirtų pilvo presui, nes jų metu spaudžiamas pilvukas. Ypač pavojinga gulint ant nugaros kelti abi kojas į viršų, nes labai stipriai įtempti pilvo raumenys gali sukelti kelis gimdos susitraukimus, o kartais tiek ir tereikia verysad.gif
Nors prieš nėštumą lengvai darydavau gilius įtūpstus, pirmus 3 mėnesius jų atsisakiau. Taip pat patarčiau vengti treniruoklių, kuriuose reikia gulėti ant pilvo, nes vėl spaudžiamas pilvukas. Taip pat negalima daryti pratimų, kurių metu sulaikomas kvėpavimas, taip pat vengti šuoliukų.
Manau, kad protingiausia nėštumo metu būtų sportuoti ypač atsargiai. Jei baisu dėl figūros, jai nėštumo metu tikrai nieko nenutiks, jei nevalgysi nesveiko maisto, judėsi. Patarčiau lankyti užsiėmimus specialiai nestuke.gif , būna baseine ir salėj. Išmokusi pratimus galėsi daryti ir namuose 4u.gif Svarbiausia sekti savo savijautą. Jei nemalonu, jauti diskomfortą - nedaryk. Svarbiausia mylėti save ir savo vaikutį ir būti geros nuotaikos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2007 07 01, 20:46)
Aš vedžiau jogos treniruotes, būdama  nestuke.gif Galėčiau šiek tiek patart  4u.gif
Taigi, kai sužinojau, kad laukiuosi turėjau iš esmės pakeisti treniruotes. Pirmiausia atsisakiau pratimų, skirtų pilvo presui, nes jų metu spaudžiamas pilvukas. Ypač pavojinga gulint ant nugaros kelti abi kojas į viršų, nes labai stipriai įtempti pilvo raumenys gali sukelti kelis gimdos susitraukimus, o kartais tiek ir tereikia  verysad.gif
Nors prieš nėštumą lengvai darydavau gilius įtūpstus, pirmus 3 mėnesius jų atsisakiau. Taip pat patarčiau vengti treniruoklių, kuriuose reikia gulėti ant pilvo, nes vėl spaudžiamas pilvukas. Taip pat negalima daryti pratimų, kurių metu sulaikomas kvėpavimas, taip pat vengti šuoliukų.
Manau, kad protingiausia nėštumo metu būtų sportuoti ypač atsargiai. Jei baisu dėl figūros, jai nėštumo metu tikrai nieko nenutiks, jei nevalgysi nesveiko maisto, judėsi. Patarčiau lankyti užsiėmimus specialiai  nestuke.gif , būna baseine ir salėj. Išmokusi pratimus galėsi daryti ir namuose  4u.gif Svarbiausia sekti savo savijautą. Jei nemalonu, jauti diskomfortą - nedaryk. Svarbiausia mylėti save ir savo vaikutį ir būti geros nuotaikos 4u.gif



Ačiū už nuoširdžius patarimus 4u.gif Dėl figūros tikrai labai nepergyvenu, dievas ir tėveliai davė, kad turiu tikrai gerų duomenų figūrą, tik pergyvenu kiek dėl užpakaliuko, mat dirbu sėdimą darbą ir mašina nuolat keliauju, tad labiausiai ir kenčia tos vietos...bet, žinoma, juk svarbiausia gerai jaustis ir rūpintis vaikelio saugumu, tad mankštinsiu tik kojas, jei gydytojai leis... smile.gif
Atsakyti
QUOTE
Ačiū už nuoširdžius patarimus 4u.gif Dėl figūros tikrai labai nepergyvenu, dievas ir tėveliai davė, kad turiu tikrai gerų duomenų figūrą, tik pergyvenu kiek dėl užpakaliuko, mat dirbu sėdimą darbą ir mašina nuolat keliauju, tad labiausiai ir kenčia tos vietos...bet, žinoma, juk svarbiausia gerai jaustis ir rūpintis vaikelio saugumu, tad mankštinsiu tik kojas, jei gydytojai leis... smile.gif

Tik būk labai atsargi. Man nutiko taip, kad 30 savaitę teko ligoninėj pagulėt su gresiančiu priešlaikiniu blush2.gif Atrodytų ką reiškia tie laiptai iš Vilijampolės į Šilainius, kai sportuoji. Kadangi man taip greičiau iš tėvų namų grįžti į namo, tai tą savaitę intensyviai tais laiptais palaipiojau. Nėštumo metu kojoms kaip tik tenka nemažas krūvis, nes auga svoris ir daugėja kraujo. Todėl širdutei tai pat tenka didesnis krūvis. Juk visą laiką neši labai brangų žmogiuką wub.gif Paskutiniais nėštumo mėnesiais geriau atsisakyti padėčių sportuojant, kai reikia ilgiau stovėti, nes padidėjęs kraujo kiekis kaupiasi kojose ir jei Tavo venos turi polinkį plėstis, ant kojų gali atsirasti veninių mazgų. Kad taip nenutiktų, porą kartų per dieną pakelk kojas prie sienos, po dubeniu pasikišus kelias pagalves, nes maždaug nuo 4,5 mėn nerekomenduojama gulėti ant nugaros horizontalioj padėtyje, nes sunkėjanti gimda spaudžia kraujagysles link stuburo, todėl pablogėja vaikiuko aprūpinimas krauju. Kai po dubeniu pagalvės, pilvelis tampa nužulnus thumbup.gif Šita padėtis taip pat gerina limfos apytaką(profilaktika nuo celiulito). Po pratimo staigiai nesikelk, o lėtai atsigulk ant dešinio šono ir taip pabūk keletą minučių, kai pajusi, kad gali, lėtai sėskis. Atrodo tinginių pratimas, bet efektyvus mirksiukas.gif
Atsakyti
Įkišiu ir aš savo trigrašį.

Žinoma, reikia nepersistengti. Bet manau čia kiekvienai individualiai.
Man 20 savaitę siūlė gultis į ligoninę, nes placentos pirmeiga - o tai reiškia, kad labai lengvai galima persileisti. Bet aš pagalvojau, kad pagulinėti ir namie galiu tongue.gif Taigi ir toliau gyvenau daugmaž intensyvų gyvenimą.
Sportus lankau kaip ir seniau, su visa grupe kartu darau tuos pratimus, kuriuos galiu. Proto ribose žinoma. Bet galiu patikinti, kad mūsų motiniškas instinktas yra be galo stiprus. mirksiukas.gif Tiesiog jaučiu, kuriuos pratimus įveiksiu, o kurių ne.
Žinoma, atsisakiau pratimų ant pilvo ir abiejų kojų vienu metu jau nekeliu.
O šiaip visi kiti pratimai yra įkandami, tik mažinu jų kiekį. mirksiukas.gif

Tai kad Bountyyy, tu mažiau pergyvenk. Jei aktyviai sportuojanti esi, tai ir nėštumo metu atrasi kažkokią nepavojingą veiklą sau ir vaikeliui mirksiukas.gif
O sportuoti būtina, tai jau patyriau savo kailiu. Man jau 8 mėnuo, o nei nugaros skausmų, nei kojų mėšlungio dar nėra (tfu tfu tfu) tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Irunia @ 2007 07 02, 13:55)
Įkišiu ir aš savo trigrašį.

Žinoma, reikia nepersistengti. Bet manau čia kiekvienai individualiai.
Man 20 savaitę siūlė gultis į ligoninę, nes placentos pirmeiga - o tai reiškia, kad labai lengvai galima persileisti. Bet aš pagalvojau, kad pagulinėti ir namie galiu tongue.gif  Taigi ir toliau gyvenau daugmaž intensyvų gyvenimą.
Sportus lankau kaip ir seniau, su visa grupe kartu darau tuos pratimus, kuriuos galiu. Proto ribose žinoma. Bet galiu patikinti, kad mūsų motiniškas instinktas yra be galo stiprus. mirksiukas.gif  Tiesiog jaučiu, kuriuos pratimus įveiksiu, o kurių ne.
Žinoma, atsisakiau pratimų ant pilvo ir abiejų kojų vienu metu jau nekeliu.
O šiaip visi kiti pratimai yra įkandami, tik mažinu jų kiekį. mirksiukas.gif

Tai kad Bountyyy, tu mažiau pergyvenk. Jei aktyviai sportuojanti esi, tai ir nėštumo metu atrasi kažkokią nepavojingą veiklą sau ir vaikeliui mirksiukas.gif
O sportuoti būtina, tai jau patyriau savo kailiu. Man jau 8 mėnuo, o nei nugaros skausmų, nei kojų mėšlungio dar nėra (tfu tfu tfu)  tongue.gif


Ačiū thumbup.gif taip, manau, kad reikia žiūrėti individualiai, kam kas...o kol dar planuojam pastojimą užssiimu ne tik treniruokliais, bet dar ir trupučiuką pilvo šokius mokausi, tad gal ir tai kiek geriau leis tam vaikeliui įsikurti manyje, o paskui.... wub.gif na...kas bus paskui, stengiuosi negalvoti, o tai likimas labai mėgsta negerus pokštus.... verysad.gif
Atsakyti
Mes taip pat planuojam vaikiuką, o aš kaip tyčia dabar susižavėjau pilvo šokiu. Tik va, atsirado baimė, kad gal per didelis krūvis pilveliui... Neramu, kad galiu pati sutrukdyti mažiukui tvirtai įsikibti į mane unsure.gif
Nors skaičiau, kad pilvo šokio dėka, dubuo geriau aprūpinamas krauju, taigi ir geriau paruošiamas nėštumui. Tik vat, nežinau koks to šokio poveikis jau pastojus g.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites,
Labai idomi tema. Tikrai maza informacijos apie nesciu sporta. Gal kas pasidalintu kokius klubus, nesciuju mankstas lanko. Butu idomu suzinoti, o tai jau tris menesius pratinginiavau norisi pajudet siek tiek, bet noretusi kad nestukiu grupe butu.
Atsakyti
QUOTE(Jureja @ 2007 08 16, 10:53)
Sveikos mergaites,
Labai idomi tema. Tikrai maza informacijos apie nesciu sporta. Gal kas pasidalintu kokius klubus, nesciuju mankstas lanko. Butu idomu suzinoti, o tai jau tris menesius pratinginiavau norisi pajudet siek tiek, bet noretusi kad nestukiu grupe butu.


Yra daug info temoj Paslaugos nestukem - Kur sportuoti mirksiukas.gif
Atsakyti