Įkraunama...
Įkraunama...

Arabiški patiekalai

gerdute, o kokia kofta tu nori daryti? Ant iešmukų ar skardoj? Na faršas visvien panašiai daromas. Galima daryti iš jautienos, bet geriau įdėti ir kažkiek avienos, tada ne sausa būna. Į faršą dėti petražoles. Jei mėsą pati maluosi, tai petražoles kartu sumalu, o jei naudoju faršą, tada petražoles dažniausiai su blenderiu susmulkinu. Jei planuoji kepti skardoj, galima įdėti smulkiai pjaustyto svogūno (jei ant iešmukų kepu, tai nededu, nes kažkada subyrėjo). Dedi prieskonius, tokius, kaip visada naudoji (aš shawarmos prieskonius dedu), druskytę, maltus pipirus. Na ir arba kepi "kotletukus", arba veri ant iešmukų, arba dedi į skardą.

Jei kepi skardoj, tai išlygini tą faršą kokio 1,5-2 cm storiu. Ant viršaus dedi bulves ir pomidorus, pjaustytus griežinėliais. Mano anyta dar prieš tai apkepa ar apverda bulves aliejuje (bulvių jį nedaug deda, nes valgo su duona, o aš tai daugiau, nes man arba duona, arba bulvės ir neapkepinu, nes nemėgstu riebybės ax.gif ). Užpili padažiuką, kad maždaug apsemtų bulves (jei tik su pomidorais darai, tai tiek, kad apsemtų faršą). Padažiukai dviejų rūšių būna - iš pomidorų pastos ir iš tahini. Tiesiog atskiedi pomidorų pastą ir tahini, kad poskystis padažiukas būtų ir įpili kažkiek citrinų sulčių. Dar ir ant viršaus galima uždeti kelis citrinos griežinėlius. Na ir kepi orkaitėj bigsmile.gif Kofta su tahini padažiuku mano skrandžiui sunkoka...

Atsiprašau, kad negaliu tiksliai proporcijų parašyti, bet viską "iš akies" darau blush2.gif
Atsakyti
dekui reiks isbandyti.gal dar kokiu parasysi receptuku??/
Atsakyti
ei mergytes kur dinge???
Atsakyti
Labai uzsieme valgyt gaminam tongue.gif
Atsakyti
Dideli mėsos kukuliai (Coclo)
Sudedamosios dalys
0,5 kg maltos jautienos
1/2 puodelio ryžių
1 česnako galvos, susmulkintos
1 kiaušinio
1/2 arbatinio šaukštelio druskos
1/2 arbatinio šaukštelio lauro lapų
1/8 arbatinio šaukštelio muskato
1/4 arbatinio šaukštelio pipirų
1/8 arbatinio šaukštelio čiobrelių
2 valgomų šaukštų alyvų aliejaus
1 vidutinio svogūno, smulkiai sukapoto
1/2 ryšulėlio cilantro (petražolė ar kalenda), surišto ryšulyje
3/4 puodelio vandens
Gaminimas:
1) Gerai sumaišyti jautieną, ryžius, česnaką, kiaušinį, druską, lauro lapus, muskatą, pipirus, čiobrelius ir alyvų aliejų. Suformuoti 2 didelius mėsos kukulius.
2)Į puodą sudėti svogūnus ir cilantro. Sudėti mėsos kukulius.
3) Uždengti puodą ir virti ant mažos ugnies 2 valandas ar truputį daugiau. Išmesti cilantro.
4) Patiekti su ryžiais ar couscous.

Papildyta:
Chlada Fakya
Sudedamosios dalys
1/4 Meliono pjaustyto kubeliais
2 Obuolių pjaustytų kubeliais
2 supjaustytų bananų
5 nuluptų, be sėklų ir suskirstytų skiltelėmis apelsinų
3/4 puodelio apelsinų sulčių
1/4 puodelio citrinos sulčių
2 valgomų šaukštų cukraus
1 arbatinio šaukštelio vanilės
1/2 arbatinio šaukštelio cinamono
Plaktos grietinėlės
Gaminimas:
1) Sumaišykite visas sudedamąsias dalis.
2) Laikyti šaltai ir prieš patiekiant apipilti plakta grietinėle.
Atsakyti
Chorba Akhtaboot
Sudedamosios dalys
1 vidutinis svogūnas, susmulkintas
2 žalios aitriosios paprikos, susmulkintos
2 česnako skiltelės, sukapotos
1 pomidoras
750 gramų aštuonkojo, valyto ir perpjauto į 2 dalis
Bulghur kviečių saujelė
alyvų aliejus
druska ir pipirai
Prieskoniai
Gaminimas:
1) Kepti svogūnus ir paprikas, kol taps skaidrūs, pridėti česnakas ir kepti dar kelias minutes.
2) Įdėti pomidorus, prieskonius ir virti apytiksliai 15-20 minučių kol didžioji dalis skysčio išgaruos.
3) Pridėti aštuonkojį ir virti apytiksliai 10-15 minučių.
4) Dėti į puodą, pilti vandens ir troškinti apytiksliai 3 1/2 valandos.
5) Pridėkite bulghur apytiksliai 20 minučių prieš tai, kai patiekalas bus baigtas.
6) Druskos ir pipirų dėti pagal skonį. Baigiant galima pridėti prieskoninių žolelių.
Atsakyti
QUOTE(rozyte255 @ 2008 07 22, 13:30)
maniskis yra Libanietis ,man patinka ju labai maistas , thumbup.gif  bet labiausiai man patinka kafta, nu bent maniskis kaip daro,  taip pat esu gerbeja  homos, bet daugiausia norint padaryti  tikrai skanu maista reikia tureti ju prieskoniu, pvz norint kad kafta butu skani ir turetu ta toki savotiska skoni, reikia tureti granatu kaip sirupo(melasa ) bet nezinau ar pas mus yra ,nes parsivezam is libano si sirupa(sirupas nesaldus)  ,norint padaryti homos reikia tureti toki kaip skysti atrodo daro ji is sezamu seklu jei as neklystu, irgi pas mus nera.

Žinau, kad Libane prieš valgį duoda labai skanu dalyką, bet nežinau kaip jis vadinamas. Jis kaip humusas, bet baltesnis ir skystesnis. Tu tikrai turėtum žinoti wub.gif Gal galėtum parašyti kaip jis gaminamas? thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(supertevai @ 2008 10 12, 15:39)
Žinau, kad Libane prieš valgį duoda labai skanu dalyką, bet nežinau kaip jis vadinamas. Jis kaip humusas, bet baltesnis ir skystesnis. Tu tikrai turėtum žinoti wub.gif Gal galėtum parašyti kaip jis gaminamas? thumbup.gif

Atsakyti
Šarūne, kokios virtuvės tavo receptukai? Šiaurės Afrika? Alžyras? Ar pati esi juos išbandžius?

supertevai, tai gal tas pats humusas tik su daugiau jogurto? g.gif Ar česnakinis "padažiukas"?
Atsakyti
Receptai yra Alžyro virtuvės.Esu bandžius Chlada Fakya,labai skanu.Anksciau darydavau kazka panasaus,tik niekada nededavau cinamono,o ir vaisius gi galima pamaisyti. Bandziau ir Coclo.Na,ka as zinau,per mazai druskos,per daug cesnako kaip mano skoniui.Visiems reiketu isbandyti ir pritaikyti pagal save. O Chorba Akhtaboot nesu dariusi,nes tam reikia astuonkojo.Siaip Chorba su aviena ar jautiena yra skanu,tai gal ir su astuonkoju butu nieko.


Papildyta:
Tiesa,ir Bulghur kvieciu LT kazi ar imanoma gauti.
Atsakyti
QUOTE(šarūnė @ 2008 10 12, 16:15)

Tiesa,ir Bulghur kvieciu LT kazi ar imanoma gauti.


is bedos, galima daryt su miezinem kruopytem, nors skonis nera tolygus... o siaip mes Lt darom su makaronais chorba ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Insomnia @ 2008 10 12, 15:39)
Šarūne, kokios virtuvės tavo receptukai? Šiaurės Afrika? Alžyras? Ar pati esi juos išbandžius?

supertevai, tai gal tas pats humusas tik su daugiau jogurto? g.gif Ar česnakinis "padažiukas"?

Neįsivaizduoju. Ji atneša kartu su humusu ir valgo mirkdami į šį skanėstą jų duona. Jis skystesnis už humusą. Kažkas sakė, kad gal tai daroma iš baklažano, bet tai gali buti klaidinga informacija.
Atsakyti