Įkraunama...
Įkraunama...

Mamų žindymo istorijos

QUOTE(Epica25 @ 2012 05 29, 18:01)
Sveikos mamukes,

Ilgai dvejojau taciau isidrasinau is as papasakoti savo bedeles ir galbit atsiras geru patarimu. Vasario men pagimdziau pirmagimi tad mums jau 3 men+ savaite. Gimdziau pati ir be nuskausminamu didziavausi kad tokoa saunuole esu ir netikejau kad gali buti dar kazkas sunkiau. Taciau buvo, maitinimas. Trecia para gaminosi pienas, krutine nesvietiskai istinusi, kairysis spenelis jau kraujavo. Klinikose viena uz kita protingesne personalo darbuotoja kasnakt siule kita taktika, finale su kraujuku liepe neduoti o ir pati jau nebegalejau kentetis skausmo, gimdymas nublanko kaip uodo ikandimas:) beje kursus lankiau nebuvo kad nesidomejau. Finale atejo experte daktare, sako atrodo tai labai skausmingai, zliumbdama patvirtinu kad taip ir yra. Tuomet maigo krutine ir sako kad nera pieno nei priespienio, duok misinuka. Nakti daviau siek tiek uzgijo kraujai ir tesiau maitinima su atspeniais. Skaiciau literatura kad per juos ne visa pienuka istraukia, tad duodavau kruti, jei neimdavo duodavau per antspeni. Po 1men vizito pas daktare isvada: truksta pieno- priaugom nuo nukritusio svorio tik 380g. Misinukas!!! Daviau viena kruti, tuomet antra, tuomet dar misinuka nes trukdavo. Vaikas buvo neramus nors diena pamiegodavo ir po 3-4 h, naktinis jis visai nemiegodavo, buvo ir iki 6h ryto verkimu. Tuomet pirkau sistemele, taciau ar jau paragautas buteliukas su misinuku ar kas bet jau kruties neime nesulaukdavo kol sisruosdavau, nes nutraukta pienuka jau sildyti reikejo, tad ja naudojau savaite kol visikai suvargau nes nemiegodavau ilgiau nei po 1 h istiso miegelo.Palaikimo 0, vyras ir jo mama primygtinai sake kad nesikankinciau svarbiau ne mano ego bet kad vaikas alkanas. Sunku bet nepasidaviau. Pirkau pientrauki. Per dvi sav nuo primaitinimo misineliu priaugom 800g Dvigubai nei per visa pirmaji menesi. Manes skaiciai nedziugino nes pienuko vistiek neuztekdavo. Siai dienai mazius suvalgo daugiau nei galiu nusitraukti. Tai darau kad 3-4h kasdien is abieju krutu. Po ilgo vargo berods pavyko pasiekti kad maziukas valgytu naktimus, jis apsnudes pavalgo ir uzmiega 1arba2 h pamiega ir vel keliames, jei protestuoja, duodu misinuka o pati einu nusitraukto. Tad likome su rankiniu budu nutraukiamu pienuku diena, dazniausia pilna porcija sukaupiu kas antra maitinima o naktimis jau tik mano pienukas. Nusitraukiu 80-120 gr kaip kada, o suvalgo maziukas po 180ml per karta. Gal yra cia zindymo experciu kurios galetu patarti kaip neskausmingai iseiti is nutraukinejimositiacijos kuri siek tiek vargina ir gryzti tik proe mp. Pamirsau pridurti kad diena pries kiekviena maitinima pasiulau kruti, niekada neima rekia, verkia kartais atrodo kaip su adata kas i lupytes duria kaip atsola. Aciu jei atsiras perskaiciusiu sia sms


jerguteliau kaip tu vargsti... 4u.gif bet saunuole,kad nepasiduodi! 4u.gif

as ne experte,bet nejau i jokius kursus,neklausiau jokiu gydytoju ir seseliu ir sekmingai maitinu 2.5men pirmagimi,kuris jau beveik padvigubino savo svori nuo gimimo(sitas nuo genu as manau priklauso irgi) smile.gif
ziniu pasisemiau is Vitkausko knygos,kurios suteike pasitikejima savim.tos zinios ir dbr labai padeda,nes nebuna viskas kaip sviestu tepta smile.gif
visu pirma,palaikymaas labai svarbus,bet jei jo nesulauki,tai ir nekreipk demesio...ne del ego stengies vaikiuka maitint krutim,o del jo geroves smile.gif
antra,nebijok antspeniu ir nenutraukinek pati,leisk vaikui bent su antspeniu,bet paciam zist... neistrauksi niekad tiek,kiek vaikiukas istraukia. as su antspeniais irgi issigelbejau.
maitink daznai,jei rekalauja vaikas,tai ir kas puse valandos...tik nenutrauk pati,lai zinda tol,kol pats paleis kruti,tada pabandyk vel duot,jei nebeims - reiskia pavalge jau.pora dienu(o gal uzteks ir vienos) taip pavargsi ir turesi pieno daugiau nei reikia wink.gif tik nusiteik tam,atsiras pasitikejimas,ryztas ir gera nuotaika smile.gif kas pades pieneliui lengvai gamintis smile.gif o jei reikia palaikymo,parasyk i AZ skype savo smile.gif
sekmes ir kantrybes 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Binguliukas: 29 gegužės 2012 - 19:54
O as tikrai labai galiu pasakyti, praejus beveik 3 m po gimdymo. (Mano istorija irgi cia yra aprasyta, ir cia http://www.pradzia.org/node/382 ).
Nesikankinciau daugiau sitaip nei uz ka nei minutes nei dvieju, juolab 4 menesiu. Nes praejus trims metams per ta suknistai tragiska maitinima mp nebenoriu daugiau vaiku. Jau geriau misinukas tada. Kai ziauriai as cia.
anyway, pasikeitus mano nuomone apie mp absoliuciai.
Ir nesikankink! As dabar savim visiskai neisidzidziuoju, kad kankinausi, nes to pasekoj Ugne negauna nei brolio nei seses. unsure.gif
Atsakyti
Aciu uz gerus zodzius. Tikrai nelengvas metas bet kazkaip tikiu kad praeis. Del to kad neistrauksiu kiek istrauktu maziukas puikiai zinau tauciau jis visai netraukia. Kad ir siandien nakti gal 4 kartus cia nuo 11 h vakaro skaiciuojant puikia valge. Atsibudim nusinesiau nusiprausem, pasildziau savo pienuko nutraukto 100, pasidariau misinuko 90, ir bandziau duoti krutine nieko, rekia. Tuomet sugirdziau savo pienuka, ir vel daviau papuli sakau nurimes gal jau bandys valgyt, spardos rekia, suvalge dar 50 ml misinuko ir atluzo. Tiek tikrai butu rades pas mane bet vat... Ir taip kasryta praktiskai ir aisku visi kiti dienos maitinimai tokie patys:)

QUOTE(Binguliukas @ 2012 05 29, 20:51)
jerguteliau kaip tu vargsti...  4u.gif  bet saunuole,kad nepasiduodi! 4u.gif

as ne experte,bet nejau i jokius kursus,neklausiau jokiu gydytoju ir seseliu ir sekmingai maitinu 2.5men pirmagimi,kuris jau beveik padvigubino savo svori nuo gimimo(sitas nuo genu as manau priklauso irgi) smile.gif
ziniu pasisemiau is Vitkausko knygos,kurios suteike pasitikejima savim.tos zinios ir dbr labai padeda,nes nebuna viskas kaip sviestu tepta  smile.gif
visu pirma,palaikymaas labai svarbus,bet jei jo nesulauki,tai ir nekreipk demesio...ne del ego stengies vaikiuka maitint krutim,o del jo geroves smile.gif
antra,nebijok antspeniu ir nenutraukinek pati,leisk vaikui bent su antspeniu,bet paciam zist... neistrauksi niekad tiek,kiek vaikiukas istraukia. as su antspeniais irgi issigelbejau.
maitink daznai,jei rekalauja vaikas,tai ir kas puse valandos...tik nenutrauk pati,lai zinda tol,kol pats paleis kruti,tada pabandyk vel duot,jei nebeims - reiskia pavalge jau.pora dienu(o gal uzteks ir vienos) taip pavargsi ir turesi pieno daugiau nei reikia wink.gif tik nusiteik tam,atsiras pasitikejimas,ryztas ir gera nuotaika smile.gif kas pades pieneliui lengvai gamintis smile.gif o jei reikia palaikymo,parasyk i AZ skype savo smile.gif
sekmes ir kantrybes  4u.gif


Papildyta:

Ramintuk po tavo istorijos net pasijutau nebesikankinanti. Zinau kad viskam yra ribos. Daug vaiku uzauga ir be mamos pieno daug gabiu, prootingu vaiku. Ne tik maitinimas formuoja vaika tad irgi laikausi taciau zinau kad tai gali bet kada pasibaigti...



QUOTE(ramintukas @ 2012 daug 05 30, 08:31)
O as tikrai labai galiu pasakyti, praejus beveik 3 m po gimdymo. (Mano istorija irgi cia yra aprasyta, ir cia http://www.pradzia.org/node/382 ).
Nesikankinciau daugiau sitaip nei uz ka nei minutes nei dvieju, juolab 4 menesiu. Nes praejus trims metams per ta suknistai tragiska maitinima mp nebenoriu daugiau vaiku. Jau geriau misinukas tada. Kai ziauriai as cia.
anyway, pasikeitus mano nuomone apie mp absoliuciai.
Ir nesikankink! As dabar savim visiskai neisidzidziuoju, kad kankinausi, nes to pasekoj Ugne negauna nei brolio nei seses. unsure.gif

Atsakyti
Epica25, ar bandei duot (.) su antspeniu,taviskis leliukas jau gal iprato is buteliuko gert tik,tai su antspeniu buus pan kaip is buteliuko..

ramintukas,nekaltink maitinimo del vaiku nenorejimo,o savo mastyma ir pacios norus... jei noretum, turetum ir antra,kad ir su misinukais nuo pat pradziu auginama smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Binguliukas @ 2012 05 30, 14:58)
Epica25, ar bandei duot (.) su antspeniu,taviskis leliukas jau gal iprato is buteliuko gert tik,tai su antspeniu buus pan kaip is buteliuko..

ramintukas,nekaltink maitinimo del vaiku nenorejimo,o savo mastyma ir pacios norus... jei noretum, turetum ir antra,kad ir su misinukais nuo pat pradziu auginama smile.gif

Nu kadangi tas nelemtas maitinimas mano tai aisku kad save pacia kaltinu smile.gif
Smegenine gerai pamokelese ir visur kitur praplove kad reikia tik mp bet kokiom salygom, o ne misinuku, todel man atrodo labai baisu su misinuku katik gimusi kudiki maitinti. Lyg ir norisi su mp kita maziuka irgi maitinti, bet stabdo mintys kad jeigu pasikartos ta pati situacija.
dar yra kiek laiko iki menopauzes smile.gif tikiuosi issivalys mano smegenai ir siela smile.gif
Drasiai galiu pasakyti, kad mintis apie kita kudiki kolkas atsisakau tik del nezinios kaip bus su maitinimu. 100%. Juk niekam nesinori pirmu menesiu atsiminti taip svelniai tariant kosmariskai g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ramintukas: 31 gegužės 2012 - 07:23

Taip bamdziau, trys min max, jis tiesiog nesulaukia sroveles pienuko ir isizeidzia, nors buteliuke uzdejuso esu mazesne srovele turincia soskyte nei priklausutu pagal amziu. Is buteliuko valgo graziai ...

QUOTE(Binguliukas @ 2012 05 30, 15:58)
Epica25, ar bandei duot (.) su antspeniu,taviskis leliukas jau gal iprato is buteliuko gert tik,tai su antspeniu buus pan kaip is buteliuko..

ramintukas,nekaltink maitinimo del vaiku nenorejimo,o savo mastyma ir pacios norus... jei noretum, turetum ir antra,kad ir su misinukais nuo pat pradziu auginama smile.gif

Atsakyti
QUOTE(ramintukas @ 2012 05 31, 06:21)
Nu kadangi tas nelemtas maitinimas mano tai aisku kad save pacia kaltinu smile.gif
Smegenine gerai pamokelese ir visur kitur praplove kad reikia tik mp bet kokiom salygom, o ne misinuku, todel man atrodo labai baisu su misinuku katik gimusi kudiki maitinti. Lyg ir norisi su mp kita maziuka irgi maitinti, bet stabdo mintys kad jeigu pasikartos ta pati situacija.
dar yra kiek laiko iki menopauzes smile.gif tikiuosi issivalys mano smegenai ir siela smile.gif
Drasiai galiu pasakyti, kad mintis apie kita kudiki kolkas atsisakau tik del nezinios kaip bus su maitinimu. 100%. Juk niekam nesinori pirmu menesiu atsiminti taip svelniai tariant kosmariskai  g.gif


o jei viskas butu super su maitinimu? vaikiukai skirtingi,o ir tu patirties jau turi daug smile.gif
4u.gif
siaip apie prisiminimus pirmo menesio kalbant,tai as neprisimenu tu blogybiu ir sunkiu minuciu,valandu... ir net nenoriu atsimint,viskas praejo,vaikiukas auga laimingas ir mylimas smile.gif ir del antro nebaisu butu vien is meiles jam wub.gif juk tai nesitesia amzinybe,galima pakentet mirksiukas.gif kaip ir patss gimdymas biggrin.gif gi kosmaras kazkoks... doh.gif biggrin.gif
QUOTE(Epica25 @ 2012 05 31, 17:26)
Taip bamdziau, trys min max, jis tiesiog nesulaukia sroveles pienuko ir isizeidzia, nors buteliuke uzdejuso esu mazesne srovele turincia soskyte nei priklausutu pagal amziu. Is buteliuko valgo graziai ...


nu zinok nzn kas maniskiui pasidare,bet tokia pat istorija kartojas,kaip ir tau doh.gif nebeima is pradziu,pradeda rekt tiesiog,lyg skaudetu ka! doh.gif tai net pasimetu,nzn ka daryt... bandziau duot valgyt,pradejo rekt,tada pasiemiau ant ranku,panesiojau,pasupavau,nurimo beveik iki miego,ir tada kalbindama ir juokindama ibrukau (.) ir pavalge smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Binguliukas: 02 birželio 2012 - 14:13
QUOTE(Epica25 @ 2012 05 30, 10:14)
Aciu uz gerus zodzius...

Nenuleiskit ranku, ne problema nusitraukineti ir su pientraukiu. Raset, kad tai darot kas 3-4 val, as siulyciau tai daryti dazniau, nes juo dazniau pienukas naudojamas, tuo daugiau jo gaminasi.
Gal mano istorija jums suteiks nors truputi optimizmo. O buvo taip:
Sunelis gime po CP ir iskart ji i reanimacija. Paskui isveze ji i Santariskes, o as likau Klaipedoje. Gulejau ir verkiau. Antraja para pradejau ant ranksluoscio nusitraukineti tuos brangius lasus, kurie turejo atitekti mano brangiausiajam. Supratinga mane priziurejusi gydytoja isleido po 2 paru nuo operacijos ir mudu su vyru jau iskart sedejome prie mazylio. Pientraukio pagalba nusitraukinejau pienuka kas valanda ir dziaugiausi, kad jau pienukas atitenka suneliui ir jis greiciau pasveiks gerdamas mamos piena. Po savaites reanimacijoje reikejo pradeti ji visko mokyti, nes rijimo ir ciulpimo refleksai buvo beveik dinge. Per savaite laiko as ji ismokiau valgyti is buteliuko, o apie valgyma is kruties galejau tik pasvajoti. Kiek bandziau, niekaip nepavykdavo, nepaimdavo teisingai, nemokejo traukti, spjove lauk.
Didziausia svajone buvo, kad nebereiketu nusitraukineti, net melsdavausi. Po 3 savaiciu praleistu ligonineje gryzom namo ir gyvenom su pientraukiu. As po kelis kartus per diena vis pasiulydavau kruti, bet rezultatas tas pats. Glausdavau mazyli prie krutines, net miegodavom taip, ir tik po triju menesiu vargu mano svajone isipilde. Dabar mano vyrukui jau 2 metai, papulis yra pats svarbiausias dalykas, o as jau noreciau po truputi ji atjunkyti.
Atsakyti
Tikrai ikvepianti istorija. As bandziau nusitraukineti kas 2h bet rezultatas ne geresnis, toks valgymas vyksta kasnakt dar dazniau ir trumpesniais intervalais. To naktys is ties vargina bet manau ne viena mane taip:) o dar taip daznai ir nelabai iseina bent jau dienos metu. Israse masazus maziukai, vizitai pas daktarus ir nors kazkiek veiklos ir tokie planai visiskai sugriuna. Tiesiog susitaikiau su tuo kad kol galesiu tol nusitraukinesiu, taciau iki 2 metuku nededu vilciu:(




quote=Lopšinė,2012 06 08, 14:18]
Nenuleiskit ranku, ne problema nusitraukineti ir su pientraukiu. Raset, kad tai darot kas 3-4 val, as siulyciau tai daryti dazniau, nes juo dazniau pienukas naudojamas, tuo daugiau jo gaminasi.
Gal mano istorija jums suteiks nors truputi optimizmo. O buvo taip:
Sunelis gime po CP ir iskart ji i reanimacija. Paskui isveze ji i Santariskes, o as likau Klaipedoje. Gulejau ir verkiau. Antraja para pradejau ant ranksluoscio nusitraukineti tuos brangius lasus, kurie turejo atitekti mano brangiausiajam. Supratinga mane priziurejusi gydytoja isleido po 2 paru nuo operacijos ir mudu su vyru jau iskart sedejome prie mazylio. Pientraukio pagalba nusitraukinejau pienuka kas valanda ir dziaugiausi, kad jau pienukas atitenka suneliui ir jis greiciau pasveiks gerdamas mamos piena. Po savaites reanimacijoje reikejo pradeti ji visko mokyti, nes rijimo ir ciulpimo refleksai buvo beveik dinge. Per savaite laiko as ji ismokiau valgyti is buteliuko, o apie valgyma is kruties galejau tik pasvajoti. Kiek bandziau, niekaip nepavykdavo, nepaimdavo teisingai, nemokejo traukti, spjove lauk.
Didziausia svajone buvo, kad nebereiketu nusitraukineti, net melsdavausi. Po 3 savaiciu praleistu ligonineje gryzom namo ir gyvenom su pientraukiu. As po kelis kartus per diena vis pasiulydavau kruti, bet rezultatas tas pats. Glausdavau mazyli prie krutines, net miegodavom taip, ir tik po triju menesiu vargu mano svajone isipilde. Dabar mano vyrukui jau 2 metai, papulis yra pats svarbiausias dalykas, o as jau noreciau po truputi ji atjunkyti.
[/quote]
Atsakyti
Epica25, esi puikus irodymas, kad moterys nera silpnoji lytis 4u.gif Labai rekomenduoju telefonu susisiekti su zindymo komsultantemis (kad ir Pradziu pradzios mamoms, paieskok kontaktu tinklapyje). Jos ne tik, kad ne po viena vaika zindziusios, bet aktyviai domisi, skaito naujausia moksline literatura etc. SM ir lieka SM wink.gif

Aciu Dievui, man pavyko ismaitinti be tu dideliu bedu, apie kurias mamos rase. Zinojau, kaip teisingai paduoti kruti, per kokia savaite maziuke ismoko, skausma nuimdavo MultiMam. Pieno turejau labai daug, krutys pradzioje buvo skausmingos, isbrinke, nuolat vaiksciojau slapia. Viskas, ka naudojau, tai saltas kompresas po maitinimo ir daznas zindymas. Atvargau menesi, tada kazkaip susitvarke. Isvis pirmas menuo po gimdymo, krutys, pilvas, siaip visas kunas ir susijaukus psichologine busena...brrr...Ale nieko, sunkumai praeina ir pasimirsta - dabar reikia galva pasukt, norint prisimint kas kaip:) Stiprybes, mamos 4u.gif
Atsakyti

Aciu uz palaikyma. Paskutines dienas maziukas vel mete kruti, niekaip naktimis nebepamaitinu. Isgyvenu del to.
Del skambucio konsultantmns skambinau pasake keleta patarimu taciau po kol kas nieko, 0 rezultatu, dar rasiau joms laiska:) gavau atsakyma irgi nelabai kas gelbeja. Pradzia. org puslapi ismokau mintinai:) iskaitant perskaitytas visas mamu istorijas ir klausimus. Tiesiog vakar sutikau dar viena mamuke kuriao buvo panasiai kaip man, ir supratau kad as naudodama antspeniis os pat pradziu gydyti speneliams padariai klaida nes jis neistraukdavo ir ji marinau badu;(. Tiesiog kaip experte sake kas buvo tas prazuvo. Isvaziuoju keletai savaiciu prie juros, ir kuriu viena sav busiu iena su leliuku. Dedu visas viltis kad atsigulsim ir kazkaip kantrisi susidraugausim, niekur neisim o maiinsim maitinsim maitinsim.

QUOTE(rayondes @ 2012 06 21, 16:31)
Epica25, esi puikus irodymas, kad moterys nera silpnoji lytis  4u.gif Labai rekomenduoju telefonu susisiekti su zindymo komsultantemis (kad ir Pradziu pradzios mamoms, paieskok kontaktu tinklapyje). Jos ne tik, kad ne po viena vaika zindziusios, bet aktyviai domisi, skaito naujausia moksline literatura etc. SM ir lieka SM wink.gif

Aciu Dievui, man pavyko ismaitinti be tu dideliu bedu, apie kurias mamos rase. Zinojau, kaip teisingai paduoti kruti, per kokia savaite maziuke ismoko, skausma nuimdavo MultiMam. Pieno turejau labai daug, krutys pradzioje buvo skausmingos, isbrinke, nuolat vaiksciojau slapia. Viskas, ka naudojau, tai saltas kompresas po maitinimo ir daznas zindymas. Atvargau menesi, tada kazkaip susitvarke. Isvis pirmas menuo po gimdymo, krutys, pilvas, siaip visas kunas ir susijaukus psichologine busena...brrr...Ale nieko, sunkumai praeina ir pasimirsta - dabar reikia galva pasukt, norint prisimint kas kaip:) Stiprybes, mamos  4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Lopšinė @ 2012 06 08, 14:18)
Nenuleiskit ranku, ne problema nusitraukineti ir su pientraukiu. Raset, kad tai darot kas 3-4 val, as siulyciau tai daryti dazniau, nes juo dazniau pienukas naudojamas, tuo daugiau jo gaminasi.
Gal mano istorija jums suteiks nors truputi optimizmo.

Kokia grazi Jusu istorija smile.gif

QUOTE(Epica25 @ 2012 06 22, 07:09)
Aciu uz palaikyma. Paskutines dienas maziukas vel mete kruti, niekaip naktimis nebepamaitinu. Isgyvenu del to.

Kaip Jums sekasi? Ar atsirado pienuko?
Atsakyti