Įkraunama...
Įkraunama...

Evangelikai liuteronai

QUOTE(_Smalsutė_ @ 2010 08 29, 16:37)
Tik tokie skirtumai? bigsmile.gif (Šiaip tai ir katalikų bažnyčiose ne visose yra "būdelės" biggrin.gif ).



Rimtai?ash galvojau,kad visose katalikishkose baznyciose yra. g.gif .na logishkai atrode,nes pas katalikus akcentuojamas nuodemiu ishpazinimas..
Atsakyti
Dar , truputi apie <budeles>. Ar man pasrode ar is tikruju Utenoje katalikų bažnyčioje prie maximos kur, maciau tokias budeles, kaip banke kad buna, kai priimineja klienus, ar ten ir vyksta nuodėmių išpažinimas?
Taip jau įvyko, kad savo vaiką pakrikštijome liuteronų bažnyčioje, norėčiau daugiau sužinoti apie konfirmaciją, kaip tai vyksta, kada, ar buna pamokėlės, gal yra koks forumas (ne liuteronų bažnyčios inter. puslapyje)?
Man asmeniškai truputi yra neiprasta taip artimai bendrauti su kunigu, na sutinka, išlydi bažnyčioje(ach tas lietuviškas kuklumas)...
Atsakyti
QUOTE(Tūkstantis ir viena @ 2010 10 28, 23:50)
Dar , truputi apie <budeles>. Ar man pasrode ar is tikruju Utenoje katalikų bažnyčioje prie maximos kur, maciau tokias budeles, kaip banke kad buna, kai priimineja klienus, ar ten ir vyksta nuodėmių išpažinimas? 
Taip jau įvyko, kad savo vaiką pakrikštijome liuteronų bažnyčioje, norėčiau daugiau sužinoti apie konfirmaciją, kaip tai vyksta, kada, ar buna pamokėlės,  gal yra koks forumas (ne liuteronų bažnyčios inter. puslapyje)?
Man asmeniškai truputi yra neiprasta taip artimai bendrauti su kunigu, na sutinka, išlydi  bažnyčioje(ach tas lietuviškas kuklumas)...


Cituoju "Konfirmacijai (”įžegnojimui”, “pirmai komunijai”) vaikai pradeda ruoštis 13-14 m. Per vienerius metus mokosi katekizmo ir Biblijos, dalyvauja pamaldose ir įvairiuose užsiėmimuose."
Žodžiu, konfirmacija vyksta atrodo birželio mėnesį, jaunimas pasiruošimus turi dažniausiai kartą į savaitę. Jų metu išmoksta Katekizmą, analizuoja Bibliją, diskutuoja ir dalinasi savo pamąstymais, kai supranta vienus ar kitus dalykus. Tiesiog reikia pasiklausti kunigo, kada kiekvienais metais pradedami ruošti konfirmantai, ir jis viską paaiškins.
Atsakyti
Dėkui už atsakymą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tūkstantis ir viena @ 2010 12 09, 23:02)
Dėkui už atsakymą  smile.gif


Nėra už ką mirksiukas.gif

O kodėl vaiką krikštijote liuteronų bažnyčioje? Tiesiog smalsu 4u.gif

Dėl bendravimo su kunigais, nebijokite tokio paprasto bendravimo. Iš tiesų net labai smagu, tokiu būdu pamatai, kad tie patys kunigai yra žmonės, paprasti kaip ir mes visi, ne tokie baisūs ar baudžiantys smile.gif
Atsakyti
Labai dvejojau kas esu liuterone ar katalike. Dvejonems turejau pagrindo - esu krikstyta kataliku baznycioje ir komunijos "privesta" ir padirmavota (sutvirtinta), taciau studijavau evangeliska teologija. ir siaip liuteronybe susidomejau paauglysteje, taciau vis nedrisau saves vadinti tikra liuterone, ejau i kataliku pamaldas sekmadieniais ir tt. bet man padejo apsispresti kaledoti atejes kataliku kunigas:) nezinau, kas kunigeli taip paveike, ar tai, kad jau buvom turbut paskutinis lankomas namas, ir buvo gerokai "uzvisejes", bet jo zodziai galutinai atbaide nuo katalikybes. visu pirma buvo grubus, staciokiskas, o kai pasakiau kad esu baigusi evangeliska teologija doh.gif ja pavadino skysta...ir nebuvau girdejusi kad kas sitaip negraziai apie krikscioniska pripazinta konfesija kalbetu...esame susituoke, bet dar ne baznycioje, tai jau patyliu ka apie tai pasake!!!!aciu jam, kad atvere akis!!!mano vaikai bus tik liuteronai thumbup.gif
Papildyta:
ir siaip liuteronu kunigai gali tuoktis, o tai yra geras dalykas. nes biblijoje nieko nera parasyta apie celibata, taip kad ir tokiu skandalu nera kaip skaistumu besiskelbiancioje kataliku baznycioje. ir labai saunus Lietuvoje liuteronu kunigai (daugelis is ju buve mano destytojai). as manau, kad kunigas turintis seima, panasius rupescius ir dziaugsmus supras labiau, nei "besilaikantys" celibato...ir nesu girdejusi kad jie bjauriai apie katalikus kalbetu. cia mano nuomone, siaip siulyciau labiau pasidometi liuteronybe, kodel ji atsirado, kokios priezastys. geriau anksciau ne niekada!:))))
Atsakyti
Labas visiems 4u.gif

Jau kuri laika svrastau apie"perejima" i liuteronybe...esu krikstyta kataliku baznycioje, taciau dar paauglysteje atsirado kazkoks barjeras ir baznycioje nesilankiau..turbut atbaide tas kunigo ir paprasto zmogaus santykis- kunigas lyg koks Dievo prievaizdas su botagu man pasirode...per pastaruosius metus trys mano draugu poros tuokesi kataliku baznycioje- dalyvavau visose ceremonijose ir man buvo....sakyciau, labai nejauku...kunigas atsivertes paskaite tai ka turi paskaityti tos ceremonijos metu, pashlakste sventintu vandeniu..ir baigta- aciu, viso gero....atidirbo vadinasi...jokio kontakto su zmonemis, jokio dialogo...lyg koks konvejeris- daro uzprogramuota operacija ir tiek..tad po tokiu ispudziu dar labiau pasidare "salta"... O norisi ateiti i jaukia baznycia, kur jauciasi dvasinis rysys, dialogas tarp visu nariu, kur kunigas yra lyg dvasinis vedlys, bet ne prievaizdas...kur atejes, tu mokaisi ir randi atsakymus, o ne esi tiesiog eilinis nusidejelis, kuris turi tik atgailauti ir mestis kunigui po kojomis...

Taigi jau kuri laika svarstau, jog vertetu ateiti liuretonu baznycia...tik mazai ka apie juos zinau...

Noriu pasikrikstyti ir pakrikstyti savo dukra, ir man idomu ar butina, jog kriksto tevai butu liuteronai? nes...mudvi butume pirmos liuterones visoje gimineje ir netgi draugu rate...

4u.gif

Atsakyti
QUOTE(LieputesMama @ 2011 01 31, 15:00)
Labas visiems 4u.gif

Jau kuri laika svrastau apie"perejima" i liuteronybe...esu krikstyta kataliku baznycioje, taciau dar paauglysteje atsirado kazkoks barjeras ir baznycioje nesilankiau..turbut atbaide tas kunigo ir paprasto zmogaus santykis-  kunigas lyg koks Dievo prievaizdas su botagu man pasirode...per pastaruosius metus trys mano draugu poros tuokesi kataliku baznycioje- dalyvavau visose ceremonijose ir man buvo....sakyciau, labai nejauku...kunigas atsivertes paskaite tai ka turi paskaityti tos ceremonijos metu, pashlakste sventintu vandeniu..ir baigta- aciu, viso gero....atidirbo vadinasi...jokio kontakto su zmonemis, jokio dialogo...lyg koks konvejeris- daro uzprogramuota operacija ir tiek..tad po tokiu ispudziu dar labiau pasidare "salta"... O norisi ateiti i jaukia baznycia, kur jauciasi dvasinis rysys, dialogas tarp visu nariu, kur kunigas yra lyg dvasinis vedlys, bet ne prievaizdas...kur atejes, tu mokaisi ir randi atsakymus, o ne esi tiesiog eilinis nusidejelis, kuris turi tik atgailauti ir mestis kunigui po kojomis...

Taigi jau kuri laika svarstau, jog vertetu ateiti liuretonu baznycia...tik mazai ka apie juos zinau...

Noriu pasikrikstyti ir pakrikstyti savo dukra, ir man idomu ar butina, jog kriksto tevai butu liuteronai? nes...mudvi butume pirmos liuterones visoje gimineje ir netgi draugu rate...

4u.gif


Kaip supratau, jūs jau esate pakrikštyta, tad jums krikštytis ir nereikia. Krikštas ir katalikams, ir liuteronams turi tokią pačią svarbą ir reikšmę, todėl klaidingas yra pasakymas "persikrikštyti". Jums nieko nereikia daryti, norint lankytis liuteronų bažnyčioje. O jei galvojate apie konfirmaciją (katalikuose tai yra pirmoji komunija), tuomet teks pasiruošti, pasimokyti katekizmo.
Dėl dukrytės sudėtingiau, kadangi vienas iš krikštatėvių vis tik turėtų būti liuteronas.
Iš kokio miesto esate? Labai patarčiau pabendrauti su jūsų parapijos kunigu. Jis be problemų jums viską paaiškins ir patars mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(biziukas @ 2011 01 31, 16:48)
Kaip supratau, jūs jau esate pakrikštyta, tad jums krikštytis ir nereikia. Krikštas ir katalikams, ir liuteronams turi tokią pačią svarbą ir reikšmę, todėl klaidingas yra pasakymas "persikrikštyti". Jums nieko nereikia daryti, norint lankytis liuteronų bažnyčioje. O jei galvojate apie konfirmaciją (katalikuose tai yra pirmoji komunija), tuomet teks pasiruošti, pasimokyti katekizmo.
Dėl dukrytės sudėtingiau, kadangi vienas iš krikštatėvių vis tik turėtų būti liuteronas.
Iš kokio miesto esate? Labai patarčiau pabendrauti su jūsų parapijos kunigu. Jis be problemų jums viską paaiškins ir patars  mirksiukas.gif


Labai dekoju, kad atsakete smile.gif

Mes is Vilniaus esam smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LieputesMama @ 2011 02 01, 01:28)
Labai dekoju, kad atsakete smile.gif

Mes is Vilniaus esam smile.gif


Ir nepažįstate nieko iš Vilniaus liuteronų tarpo? Tai nebijokite, nueikite į sekmadienines pamaldas, po pamaldų tiesiog pasakykite kunigui, kad norite pakalbėti (liuteronai kunigai po pamaldų kiekvienam paspaudžia ranką atsisveikindami, tad turite puikią progą ) arba šiaip prieikite prie jo ar ką kitą užkalbinkite. Bendruomenė nedidelė, tad mielai su jumis pasidalins patarimais ar prives jus prie kunigo (jei pati nedrįsite blush2.gif ). Jei būčiau Vilniuje, nueičiau su jumis. Jei reiks kokios pagalbos, parašykite man AŽ mirksiukas.gif
Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LieputesMama @ 2011 01 31, 16:00)
Labas visiems 4u.gif

Jau kuri laika svrastau apie"perejima" i liuteronybe...esu krikstyta ......
...kur atejes, tu mokaisi ir randi atsakymus, o ne esi tiesiog eilinis nusidejelis, kuris turi tik atgailauti ir mestis kunigui po kojomis...


Tai gali bandyt pereiti- tik argumentacija keista labai. Čia tas pats kaip nevaikčioti į parduotuvę nes kasininkė prie prekystalio aprekė..
Gi ne pas kasininkę ar kunigą į svečius eini-jie tik tarnautojai..Be to jei jau svarbi charizma gi galima paieškoti kuris kunigas patiktų , Liuteronų bendruomenė maža tai ir pasirinkimas mažesnis.
Dėl vestuvių- stebėtis gal reikėtų labiau draugais, greičiausiai Jiems tai tik tradicinė apeiga - tokia savotiška šamanizmo forma. Tuo pačiu jie niekina santuokos sakramentą, na ir naturalu kai tokių žmonių 95 procentai, kai kurie kunigai atbunka- kaip neatbuksi darydamas beprasmius veiksmus. Nes jei būtų krikščionys tikrają šio žodžio prasme, gi pažinotų kunigą,ir kunigas žinotų- ir apeigos būtų neformalios.

QUOTE
Taigi jau kuri laika svarstau, jog vertetu ateiti liuretonu baznycia...tik mazai ka apie juos zinau...


Liuteronai yra protestantų denominacija- bet skirtingai nei kiti protestantai,išsaugojusi daug katalikybės. Tiesa sakramentai pas juos likę tik du.
Liuteris kontraversiška asmenybė-buvo pas jį ir teisingų kaltinimų katalikybėj-kaip indulgencijų pardavinejimas-bet tos praktikos jau seniai nėra. buvo ir asmeninių motyvų-jis buvo vienuolis turėjęs santykių su viena vienuole-ir nesiruošė jų nutraukti. todėl negalėjo,nenorėjo pasilikti Katalikybėje.

QUOTE
Noriu pasikrikstyti ir pakrikstyti savo dukra, ir man idomu ar butina, jog kriksto tevai butu liuteronai? nes...mudvi butume pirmos liuterones visoje gimineje ir netgi draugu rate...


Seniau buvo tik krikšto tevas arba motina- pagal krikštijamo/s lytį, tai jei sutiktų Liuteronų pastorius- užtektu ir vieno. Krikšto tėvų institucijos esmė tai žmogus kuris mokys tikėjimo. Tai būtų gerai rasti iš liuteronų tarpo kad ir vieną šeimą kurie jau būtų daug pasiekę tikėjime bei artimi jums ir jų prašyti tapti jūsų krikšto tėvais. nes kitaip tai bus formalu arba kils nesusipratimų-pvz: jei pravoslavui ar katalikui vedybos sakramentas o liuteronui tik apeiga?






Atsakyti
QUOTE(biziukas @ 2011 02 01, 02:49)
Ir nepažįstate nieko iš Vilniaus liuteronų tarpo? Tai nebijokite, nueikite į sekmadienines pamaldas, po pamaldų tiesiog pasakykite kunigui, kad norite pakalbėti (liuteronai kunigai po pamaldų kiekvienam paspaudžia ranką atsisveikindami, tad turite puikią progą ) arba šiaip prieikite prie jo ar ką kitą užkalbinkite. Bendruomenė nedidelė, tad mielai su jumis pasidalins patarimais ar prives jus prie kunigo (jei pati nedrįsite  blush2.gif ). Jei būčiau Vilniuje, nueičiau su jumis. Jei reiks kokios pagalbos, parašykite man AŽ  mirksiukas.gif
Sėkmės  4u.gif


Aciu jums labai 4u.gif

Ruosimes i pamaldas smile.gif
Papildyta:
QUOTE(dekor @ 2011 02 01, 18:10)
Tai gali bandyt pereiti- tik argumentacija keista labai. Čia tas pats kaip nevaikčioti į parduotuvę nes kasininkė prie prekystalio aprekė..
Gi ne pas kasininkę ar kunigą į svečius eini-jie tik tarnautojai..Be to jei jau svarbi charizma gi galima paieškoti kuris kunigas patiktų , Liuteronų bendruomenė maža tai ir pasirinkimas mažesnis.
Dėl vestuvių- stebėtis gal reikėtų labiau draugais, greičiausiai Jiems tai tik tradicinė apeiga - tokia savotiška šamanizmo forma. Tuo pačiu jie niekina santuokos sakramentą, na ir naturalu kai tokių žmonių 95 procentai, kai kurie kunigai atbunka- kaip neatbuksi darydamas beprasmius veiksmus. Nes jei būtų krikščionys tikrają šio žodžio prasme, gi pažinotų  kunigą,ir kunigas žinotų- ir apeigos būtų neformalios.
  Liuteronai yra protestantų denominacija- bet skirtingai nei kiti protestantai,išsaugojusi daug katalikybės. Tiesa sakramentai pas juos likę tik du.
  Liuteris kontraversiška asmenybė-buvo pas jį ir teisingų kaltinimų katalikybėj-kaip indulgencijų pardavinejimas-bet tos praktikos jau seniai nėra. buvo ir asmeninių motyvų-jis buvo vienuolis turėjęs  santykių su viena vienuole-ir nesiruošė jų nutraukti. todėl negalėjo,nenorėjo pasilikti Katalikybėje.
Seniau buvo tik krikšto tevas arba motina- pagal krikštijamo/s lytį, tai jei sutiktų Liuteronų pastorius- užtektu ir vieno. Krikšto tėvų institucijos esmė tai žmogus kuris mokys tikėjimo. Tai būtų gerai rasti iš liuteronų tarpo kad ir vieną šeimą kurie jau būtų daug pasiekę tikėjime bei artimi jums ir jų prašyti tapti jūsų krikšto tėvais. nes kitaip tai bus formalu arba kils nesusipratimų-pvz: jei pravoslavui ar katalikui vedybos sakramentas o liuteronui tik apeiga?


Kazkaip blogai supratot mano argumentacija...labai pavirsutiniskai ir labai tiesiogiai... g.gif
Atsakyti