Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl diržo naudoti neverta?

Temos Gydytojas "Diržas" pratęsimas.
---------------------------
Taisyklė nr. 1: Jokių pasiteisinimų `Man trūko kantrybė!!` Vaikas jums ne gyvūnas (su šiais irgi geriau elgtis gražiai) ir ne žaislas. Tai žmogus, tai JŪSŲ vaikas, tad laikas išmokti jį gerbti ir valdyti savo emocijas. Juk jūs esate suaugęs žmogus?

2. Grasinimas diržu ar netgi jo panaudojimas moko vaiką meluoti, išsisukinėti, stengtis slėpti jums nepatinkančią veiklą. Tokiu būdu išsiauginsite puikų manipuliatorių ir melagį. Negi nenorite užauginti sąžiningo žmogaus? Taip pat yra pastebėta, kad vaikai, ant kurių tėvai nevengia parėkauti, grasinti diržu ir jį panaudoti yra judresni ir mažiau paklusnūs.

3. Vaikas yra toks pats žmogus, kaip ir jūs. Taisyklės visiems turi būti vienodos, taigi jeigu jūs ožiuojatės prieš vyrą ar jo neklausot, jis taip pat turi teisę kelti prieš jus ranką. Arba atvirkščiai, jeigu jūsų vyras nepaklusnus, panaudokite diržą ir jam. Pažiūrėkime, kas gausis bigsmile.gif Nesakykite, kad tai atrodo kvaila, tai nesusiję ir pan. Aišku, kad mažą vaiką, kuris negalės jums gerai vožti atgal, mušti ir demonstruoti jėgą prieš jį grasinimais `susidorojimu` jei neklausys yra labai patogu. Tingisi išmokti valdyti savo emocijas, kantriai kalbėti su savo vaiku, o ypač rodyti gerą pavyzdį savo elgesiu!

Daug ginčijomės, dabar galim temą naudoti situacijoms aptarti. Parašome situaciją, kurioje norisi bausti vaiką ir diskutuojame, ką galime daryti kitaip.

Interneto puslapiai ir straipsniai ta tema:
http://www.augink.lt/
Smurtas prieš savo vaiką. Taupai diržą? gelbsti žmogų

QUOTE
Autoriai, atskleidę ryšius tarp žiauraus auklėjimo ir psichinės sveikatos, pataria tėvams ir auklėtojams nebijoti vaikų blogo elgesio apraiškų, bet parodyti jiems (tiek savo pavyzdžiu, tiek ir kalbantis, bendraujant su jais), kaip reikia tvarkyti savo gyvenimą ir tinkamiausiai spręsti iškylančias problemas.


Ar reikia mušti vaikus?



Gaila, kad berašydama netyčia kažką paspaudžiau ir tema buvo paskelbta man nebaigus peržiūrėti visos anos temos. Galvojau parašyti svarbiausius dalykus iš jos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sufi: 26 liepos 2008 - 11:31
Gali sekanciam poste parasyt.
Atsakyti
Beje, bausmės nelygu auklėjimas

Didžiausias mūsų priešas yra emocijos. Jos mus priverčia elgtis skubotai ir neapgalvotai, matyti situaciją daug baisesnę, nei ji yra iš tiesų. Išmokime valdyti emocijas ir protas grįš. Agresyvios reakcijos į jums nepatinkančius reiškinius rodo nepasitikėjimą savimi ir norą įrodyti savo ar parodyti kitam vietą jėga. Gyvūnai aiškinasi hierarchiją pagal tai, kuris agresyvesnis ir kuris geriau kaunasi. O mes žmonės? Mums duota kalbos dovana, kuria galime išsiaiškinti.

Susitarkite su savo vaikais dėl pastovių taisyklių, kas galima ir kas ne. Paaiškinkit aiškiai, kodėl tas ar anas yra negalima. Nepažeidinėkit taisyklių patys kartais nusileisdami, nes vaikui bus aišku, kad jus palaužti galima ir tam gali būti pasitelkiami ožiukai ir isterijos, kad būtų lengviau jus palaužti. Išlikite ramūs, nepasiduokite provokacijomis, neįsitraukite į vaikų žaidimą su savomis emocijomis. Jūs esate suaugęs žmogus.

Citatos iš praeitos temos:

QUOTE(Makarska @ 2006 10 04, 09:24)
1. Taip vaikai pešasi. Tačiau tėvų pareiga juos auklėti ir aiškinti, kad ginčus spręsti jėga yra blogai. 
2. Manau, kad su vaiku konfliktus turim spręsti be kraštutinių priemonių. Lygiai taip pat kaip kaip tai daroma tarp kultūringų žmonių. Tikriausiai nei vienai nebūtų priimtina, kad vyras tik truputį užvažiuotų per akį už nepavykusią vakarienę, tai kodėl yra norma nesmarkiai mušti vaiką? 

Linkiu visoms mamoms geležinės kantrybės su savo mažaisiais neklaužadom. Auklėkim žodžiu, bet ne diržu.


QUOTE(jolita.martyna @ 2006 11 05, 10:48)
Koks dar gali ir klausymas kilti:musti vaika ar ne doh.gif O jus kai darbe suklystate ar musa jus jusu virsininkas. g.gif


QUOTE(jolita.martyna @ 2006 11 19, 01:54)
O musa dazniausiai tie tevai kurie ir patys buvo musami,nes ir ju teveliai nesugebejo jus ismokyti tvarkytis su savo pykciu ir emocijomis doh.gif
Vaikai ne tokie kvaili yra,kad su jais nebutu galima susitarti,tik tevam pritruksta kantrybes,o poto ir teisinasi-juk is meiles. doh.gif O kai vyras musa zmona tarkim uz neistikimybe,juk irgi is meiles,kad susiprotetu ka padare,bet tada jau negerai ir policija yra kvieciama,ir baudziamas vyras schmoll.gif ,o juk vargselis viska is meiles dare doh.gif
O juk pati kaip rasei,kad vyresnis jau gali kontroliuoti savo veiksmus ir emocijas-tai padek jam susitvarkyti,tam ir mama esi,prisesk,pasnekek,pabendrauk,jei reikia pas psichologa apsilankykit,jei didesniu bedu yra.


Kažkam reikėjo `autoritetingų` nuomonių:

QUOTE(GODYTĖS-MAMA @ 2006 11 12, 14:39)
As ir savo vyresniojo neauklejau dirzu 4u.gif O dabar tuo labiau vaikis jau uz mane aukstesnis juokinga butu g.gif Be to lyg ir nereikejo kaip ir susikalbam. Nu vistiek as pries dirza doh.gif


QUOTE(jolita.martyna @ 2006 11 20, 12:58)
Na jau,tikrai idomu,kodel neturintys vaiku nekompetetingi siuo klausymu. g.gif As kai netyrejau vaiku,tai galvojau taip pat-buvau pries vaiku smurta,ir ta nuomene isliko iki siol,sunui jau 10 metu thumbup.gif ir tikrai vaikas ne is ramiuju daug ko prikretes,na ir kas aiskinu bendrauju,mokau,ir pasirodo galima ir be dirziuko viska isaiskinti, thumbup.gif Mane vaikas gerbia,zinau,kad ir jis savo vaiku nemus.Aisku visko buna,bet gi as esu suaugusi moteris,negi as galiu pakelti ranka pries silpnesni ir dar pries pati brangiausia zmoguti,mano kuna ir krauja. g.gif ir dar visiem irodyneti poto kad gerai darau doh.gif


QUOTE(Karolytė @ 2008 07 10, 23:19)
Muštis, imtis diržiuko, auklėti diržiuku, skiriasi tik žodžių skambesiu, esmė ta pati, vaikas patikria fizinį skausmą, apsiginti negali, prieštarauti irgi, nes vėl pakartotinai tą smurtą patirs blink.gif

Mąstymas pas vaiką išjungiamas, įjungiama tik baimė blink.gif

Parenkami gražesni žodžiai tik tam, kad tėvai, kurie muša vaikus, nesijaustų tokie kalti doh.gif


Daugiau bus nuobodu skaityt... Siūlau dar atkreipti dėmesį į ragnez postus, kaip turinčios 3 vaikus, jeigu jums reikia patyrusių nuomonės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sufi: 26 liepos 2008 - 12:24
Sufi,
Susidaro toks ispudis,kad mes mamos tik ta ir darom,kad musam savo vaikus,o kalbos su vaikais ir silti santykiai mums svetimi.O regnez postu seniai nebeskaitau.
Atsakyti
QUOTE(gagrate @ 2008 07 26, 13:28)
Sufi,
Susidaro toks ispudis,kad mes mamos tik ta ir darom,kad musam savo vaikus,o kalbos su vaikais ir silti santykiai mums svetimi


Su manim irgi `kalbėjo`, o mušė tik kelis kartus per gyvenimą. Bet reikia suprast, kad jei kalbos nepadeda, arba blogai aiškini, arba pavyzdį ne tokį rodai, o galbūt vyras.

Norėčiau psichiatro išvados apie žmones, kurie teigia `esu dėkinga(s) tėvams, kad įkrėtė diržo, buvo už ką, už tai dabar išaugau žmogumi` lotuliukas.gif

Nors gal čia beviltiška su tais, kuriems proto Dievas nesuteikė. Motinai prieš išvažiuodama palikau krūvą psichologinių ir apie vaikų auklėjimą knygų, o ji man pareiškia `baigiu skaityti tą ir tą, ir ką tu man aiškini, kad aš blogai darau? Viską aš gerai darau. Bet darbas išvargina, pavargstu, netenku kantrybės... (ir maždaug dėl to psichologinis ir fizinis smurtas yra pateisinami lotuliukas.gif lotuliukas.gif juokiuosi per ašaras)`. Aš tada netenku žado, pamatau, kad situacija beviltiška ir kuprotą tik grabas ištiesins ir pasakau, kad `su tavim daugiau neturiu apie ką kalbėti, brangioji` blink.gif

QUOTE(Getter @ 2006 11 25, 20:50)
Labai  seniai ieškojau šitų žodžių...ir šiandien tvarkydamasi juos radau  mirksiukas.gif 
Gal ir jums padės  ax.gif 

SMARKIAI SUPYKUS STENKIS PRISIMINTI, KAD GALUTINIS TAVO TIKSLAS YRA IŠMOKYTI VAIKĄ TINKAMO ELGESIO, O MUŠIMAS BEI ŠAUKIMAS IŠMOKYS JĮ NETINKAMAI EGTIS, NES TAI BUS PAVYZDYS KAIP VAIKUI ELGTIS SUPYKUS.


QUOTE(tera @ 2006 12 21, 18:22)
As pilnai pritariu tu keletos vyruku ir keliu mamyciu issakytai nuomonei, kad vaikai blogi negimsta, o jei jie ka nors ne taip padaro dazniausiai tevai turi patys save kaltinti, o ne vaikus "gydyti" dirzais.  Vaikai dazniausiai "blogai" elgiasi del to, kad mes patys ne iskart juos pradejom mokyti ir su jais bendrauti (mokyti ir aukleti reikia pradeti ne nuo 3 ar daugiau metu, o nuo pirmu dienu), del to, kad ne visada tevai patys laikosi savo zodzio (jei jau pasakei, kad kazko negalima, reiskia taip ir turi buti, taip pat nesvarbu kokio amziaus tas vaikas, kad ir jei jis dar tik vos paropojantis pyplys, kuriam kaip tik viskas itin smalsu), del to, kad mes jiems per mazai demesio ar meiles skiriame, del to, kad jis tiek daaaug kiek mes apie gyvenima ir jo reiskinius nezino, del to, kad jis paprasciausiai yra vaikas, kartais norintis patikrinti savo ribas ir teveliu kantrybe... 
Taip pat nesuprantu keletos zmoniu, kurie pasakoja, kad buvo prilupti iki melyniu arba zeminami tevu verciant nusimauti kelnes, kad jiems tai atrodo pelnyta ir visiskai suprantama. Sorry, bet as jumis paprasciausiai netikiu.  Mane mama taip pat kaip reikiant atlupdavo daznai ir nesigailejo niekada del to (o gal isdidumas neleido to prisipazinti), ir dabar yra taip, kad manyje nuoskauda uz tai yra labai didele ir as ja myliu tik todel, kad ji yra mano mama, bet ne todel, kad ji man yra vienas is mano mylimiausiu zmogeliuku siam pasauly.  As tai pavadinciau meile is pareigos  verysad.gif  Ir kuo toliau (kuo idomesne mano panelyte darosi) tuo labiau as nesuprantu kaip galima taip elgtis su savo vaiku, kuris auga ir vystosi pagal tavo, kaip tevo ar mamos, nustatyta modeli... Labai pritariu sesersTomos paskutinei pastraipai - as taip pat su savo vaiku bendrauju kaip su suaugusiu, stengiuosi viska isaiskinti ir pasiekti jos smegeneles ir taip darau jau nuo tada, kai jos leliukiskame zvilgsnyje, nukreiptame i mane, atsirado jau kazkokia pasaulio suvokimo kibirkstele.  wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sufi: 26 liepos 2008 - 13:01
Vaikų auklėjimas: ar auginsime vaikus be diržo?
Atsakyti
Gyvūnus laikantys ir juos mylintys žmonės labai gerai žino, kad šuns ar katino negalima mušti, nes jis pasidarys agresyvus, kerštingas ir neprognozuojamas.
Bet kai kalbama apie vaikų mušimą, visuomet atsiranda proto bokštų, kurie "žino geriau" :irnesakyk
Atsakyti
kiek matau sita tema ne tokia aktivi kaip buvo praejusi smile.gif
Atsakyti
cia mano pirmasis vaikas ir as jos nesu mususi ir negarantuoju kad taip bus gal kartais mes apseisim be dirziuko. Pritariu ir tai minciai kad mes supyke tik taip elgiames, bet kartais juk ir suauges negali susitvardyti, jei tau kokiu keturiu metu ateina vaikas ir labai susinervines pradeda rekti kad tu tokia ar anokia, taip jus pagalvosite ka girdi namie ta ir kalba bet nieko panasaus juk eina i darzeli ir islekia i kiema. as tikiu kad as tureciau kantrybes viena karta ir galima nuvesti i kambari ir paaiskinti kad taip negerai bet kai tai kartojasi kaskart jam supykus as manau paimtas kad ir pats liauniausias dirziukas gal kartais ir padetu. as nepateisinu tu tevu kurie namie kasantra zodi vartoja keiksmazodi o vaikus musa.
Atsakyti
QUOTE(gigi5 @ 2008 07 27, 17:01)
kiek matau sita tema ne tokia aktivi kaip buvo praejusi  smile.gif

Suformuluota taip, kad kitaip mastantys neturetu galimybes isiterpti.
Atsakyti
QUOTE(asta sal @ 2008 07 27, 21:19)
. as tikiu kad as tureciau kantrybes viena karta ir galima nuvesti i kambari ir paaiskinti kad taip negerai

tai, kad vien nuvesti neuztenka, reikia dar tam kambaryje islaikyti.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2008 07 28, 07:09)
Suformuluota taip, kad kitaip mastantys neturetu galimybes isiterpti.

Bet gi radot...
Be to, temos mintis buvo kaip auklėti nenaudojant diržo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cabra*urbana: 28 liepos 2008 - 09:17