QUOTE(Limcamca @ 2008 08 12, 11:15)
Aš, manau, čia niekuo neypatingi patarimai
Nes kiekvienas vaikas būtent taip paaiškina, ir kiekviena mama taip sprendžia tuos konfliktus. Rankšluostėlį ant galvos jau seniausiai išbandę. Dar ir vandens akinius, ir pats plaunasi ir pan. Bet, nenorėjo ir taškas. KOl, pasakiau, "verksi/zysi, vistiek plausiu. Nes reikia būti švariam."... Va, tas padėjo. Dabar neverkia, plautis duodasi ir dar mažą broliuką pamoko: "braliuk, nu neverk, reikia būt švariam" 


gal as ne visai aiskai parasiau, todel nepastebejai dvieju svarbiu momentu.
1. ranksluostis ir puodelis buvo ne mano, o vaiko pasiulymai, kaip padaryti, kad vanduo nebegtu ant veido. kadangi as isklausiau, kaip jis jauciasi, ir leidau paciam pasiulyti sprendimus, tai ir pasipriesinimo neliko.
2. su mazuoju nuo pirmuju jo gyvenimo dienu vengiu "kovos del kuno". valgymas, miegojimas, higiena yra jo kontroles sritys. prireikus, as tik lengvai pakreipiu veiksma i viena ar kita puse. nuo pirmuju jo gyvenimo dienu stengiausi, kad prausimasis butu malonumas - ir jis kol kas vienintelis is mano triju vaiku, kuris sulaukes pusantru metu galva plaunasi ir nagus kerpasi be asaru.
beje, dar vienas veiksmingas budas (greta jausmu pripazinimo ir leidimo vaikui paciam siulyti sprendimus) - informacijos suteikimas, pvz., "visi zmones prausiasi, nes nori buti svarus ir sveiki". jei kalbam apie vyresnius vaikus (pvz., keturmeti), tokia informacija jam gali suteikti gydytojas, kaip beje ir info, kodel reikia valgyti darzoves ir laiku eiti miegoti. kartais autoritetinga ir informatyvi nuomone "is salies" labai veiksminga.