Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 31

Jus juokaujat su tom skalbenkem....Tai kiek ant to kalnelio tu zemiu reiks pritempt kad nedasikastum iki saldytuvo sodinant koki augala? Nu cia tai geras ploja.gif assa.gif hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingerele @ 2008 09 05, 11:37)
Jus juokaujat su tom skalbenkem....Tai kiek ant to kalnelio tu zemiu reiks pritempt kad nedasikastum iki saldytuvo sodinant koki augala? Nu cia tai geras  ploja.gif  assa.gif  hihihi.gif



O tai sakyk kiek žemių reikia, kad nedasikastum iki akmenų?
Aš gi nesakau, kad tai vienintelis būdas, bet jei neturi daug didelių akmenų, tai yra išeitis, ir tuo pačiu panaudoji nereikalingus daiktus, nereikia rūpintis jų utilizavimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo astike: 05 rugsėjo 2008 - 11:40
QUOTE(Sraunius @ 2008 09 05, 07:13)
1. pirmą kartą lapkričio mėn, antrą kartą - vasario mėn. Svarbu, kad lauke būtų pliusinė temperatūra

aciu 4u.gif
[ir rozamundai uz atsakyma]

QUOTE(kasiopeja @ 2008 09 05, 07:21)
Klausyk, pagelbėkit apsispręsti... Kūrybinės kančios užgraužė  
Turiu sodą, kuriame po medžiais yra vaiskrūmiai.

neskubek gal 4u.gif
ne visur tokie sazalynai kaip pas Sobieska uz tvartelio lotuliukas.gif
Musu serbentai kaip bombos, tai cia ir nuo susodinimo, ir nuo prieziuros priklauso, manau.
Ziurint, kiek erdves turi. mano sklype vaisvkrumiai po medziais - ir del ploto taupymo. [12a]
Imesiu foto:
is balkono :
http://i262.photobuc...eofDSCF7418.jpg
Sodo zona :
http://i262.photobuc...eofDSCF9959.jpg
http://i262.photobuc...eofDSCF9961.jpg
Yra vaismedziai ir be krumu apacioj, ziemine obelis desinej - isvis tik pavesiui, naturoj milziniska grazi laja:
http://i262.photobuc...eofDSCF9956.jpg

atvaziuosi- pamatysi mirksiukas.gif

QUOTE(kasiopeja @ 2008 09 05, 09:24)
reiškia plėvelė irgi tiks, psio... klausimas išspręstas 

negi trau grazu bus ja stebeti puse metu??? ta plevele?


QUOTE(reg @ 2008 09 05, 09:37)
Turiu klausimėlį patyrusioms sodininkėms - ar galima sodinti šilauoges į natūralias durpes

iskart gal sodink i rugscias durpes - yra tokiu.
nes mes pirmasias silauoges 2 kartus sodinom [antrakart jau i rugscias], ir vis tiek jos nebeatsigauna.
o tas, kurias sodinom iskart i rugscias transejas iskastas - tai thumbup.gif

QUOTE(astike @ 2008 09 05, 11:20)
Viena pažįstama po geromis žemėmis  pakasė seną šaldytuvo rėmą. Tai gavosi didelis kalnas ir reikėjo nedaug žemių  thumbup.gif  Pas mamą galvoju daryti kalnelį, tai radau seną Ryga skalbenkę, matyt panaudosiu ją

lotuliukas.gif
samanoms bus gerai,
betgi tai kenkksminga, jas reik ''priduot'' - yra imoniu tuo uzsiimanciu, isveza.[cia jei kas rimtai pagalvos sena buitine technika i zeme kist]
Papildyta:


Srove, per arti namo pasodinta kriause laukia kirvio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 05 rugsėjo 2008 - 11:53
QUOTE(rokoko @ 2008 09 05, 09:53)
neskubek gal 4u.gif
ne visur tokie sazalynai kaip pas Sobieska uz tvartelio lotuliukas.gif
Musu serbentai kaip bombos, tai cia ir nuo susodinimo, ir nuo prieziuros priklauso, manau.
Ziurint, kiek erdves turi. mano sklype vaisvkrumiai po medziais - ir del ploto taupymo. [12a]
Imesiu foto:
is balkono :
http://i262.photobuc...eofDSCF7418.jpg
Sodo zona :
http://i262.photobuc...eofDSCF9959.jpg
http://i262.photobuc...eofDSCF9961.jpg
Yra vaismedziai ir be krumu apacioj, ziemine obelis desinej - isvis tik pavesiui, naturoj milziniska grazi laja:
http://i262.photobuc...eofDSCF9956.jpg

atvaziuosi- pamatysi mirksiukas.gif


g.gif
po tavo nuotraukų 4:1 (deja, kol kas serbentų iškraustymo naudai). Ypač pavasarinis vaizdelis wub.gif Ir tas balinimas ne taip baisingai atrodo... jau net pasimečiau ax.gif

Pagrindinis argumentas - man be proto gražu kai pavasarį, tik nutirpus sniegui, po medžiais žydi ankstyvosios gėlytės (sniegžydrės ir kt.). Bet kad būtų efektas, reikalingas tuščias plotas po medžiais. Mano atveju būtų gražu, nes sodas yra iš abiejų namo pusių ir matosi nuo pagrindinio įvažiavimo. Pavasarį, kai dar nežydi pagrindiniai kvietkai priešais namą, bent jau "šonai" žydėtų... Jeigu po medžiais lieka serbentai, tai žydinčios pievelės tenka atsisakyti. O vietos turiu nemažai, nebūtų problemos iškraustyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 05 rugsėjo 2008 - 12:07
QUOTE(kasiopeja @ 2008 09 05, 12:04)
g.gif
po tavo nuotraukų 4:1 (deja, kol kas serbentų iškraustymo naudai). Ypač pavasarinis vaizdelis  wub.gif  Ir tas balinimas ne taip baisingai atrodo... jau net pasimečiau  ax.gif

Pagrindinis argumentas - man be proto gražu kai pavasarį, tik nutirpus sniegui, po medžiais žydi ankstyvosios gėlytės (sniegžydrės ir kt.). Bet kad būtų efektas, reikalingas tuščias plotas po medžiais. Mano atveju būtų gražu, nes sodas yra iš abiejų namo pusių ir matosi nuo pagrindinio įvažiavimo. Pavasarį, kai dar nežydi pagrindiniai kvietkai priešais namą, bent jau "šonai" žydėtų... Jeigu po medžiais lieka serbentai, tai žydinčios pievelės tenka atsisakyti. O vietos turiu nemažai, nebūtų problemos iškraustyti.

dar vienas argumentas lotuliukas.gif - isivaizduoji serbentu skynima saulekaitoj? nelabai smagu..

na zinok ir pas mane pievoj yra snieguoliu, kroku. na, aisku, taip ikistos, kad matytusi is ten, kur reikia. manau, cia ne problema.

del zydinciu pievu: nepabudusioj vejoj geriausiai atrodo balti ir geltoni ziedai. violetiniai atrodo kaip ismetyti saldainiu popieriukai.

tiesa, kokia veisle tu paprastu geltonuju kroku, kuriu gali neiskasineti?
N metu jie sekmingai pievoje zydi wub.gif , tai reik man ju daugiau.
Papildyta:


Kasiopeja, matysis tos svogunines pavasari, juk mmedziai ir krumai dar pliki!
Atsakyti
QUOTE(astike @ 2008 09 05, 13:38)
O tai sakyk kiek žemių reikia, kad nedasikastum iki akmenų?
Aš gi nesakau, kad tai vienintelis būdas, bet jei neturi daug didelių akmenų, tai yra išeitis, ir tuo pačiu panaudoji nereikalingus daiktus, nereikia rūpintis jų utilizavimu.


Tai acia nieko bloga nenorejau pasakyt. tik kazkaip akmenai tai labiau priimta nu bet kasant griovi rasti saldytuva tai jau blush2.gif kazkaip neiprasta smile.gif schmoll.gif na bet gal laikui begant priprasiu prie sios idejos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(troja3030 @ 2008 09 05, 12:15)
na vaikstineju as cia po savo arus ir vis mastau, mastau  blush2.gif  g.gif  g.gif vienoje vietoje noreciau pasidaryti toki supilta kalneli, sakykit ar ji visa reikia pilti is geros zemes ar po apacia galima prastesnes. pati galvociau kad galiu ir apacioje prastesne deti, bet va kaip jus mastos

QUOTE(astike @ 2008 09 05, 12:38)
O tai sakyk kiek žemių reikia, kad nedasikastum iki akmenų?
Aš gi nesakau, kad tai vienintelis būdas, bet jei neturi daug didelių akmenų, tai yra išeitis, ir tuo pačiu panaudoji nereikalingus daiktus, nereikia rūpintis jų utilizavimu.

kad ir kas bebūtų, nekiltų mintis po gėlyno kalneliu slėpti skalbykles ar šaldytuvus schmoll.gif tikrai juk yra kas surenka, tai kam tokius dalykus užkasinėti, čia gi ne organinės kilmės medžiaga, kuri supus, ką žinai kokias medžiagas pradės išskirti rūdydama blink.gif
aš šiuo metu darau kalnelį, tai pagal kažkurios iš mūsų patarimą, kai MB kitoj vietoj nukasinėja velėną, tai aš ją žemyn "galva" guldau į tą būsimo kalnelio vietą, o kai jau išlaušiu pageidaujamą formą, tada ant viršaus pilsiu padoresnės žemės. Nors ir šiaip ilgainiui perpuvus tai velėnai turėtų apačioje gautis gana padori, nes velėninė žemė skaitoma viena iš geriausių.

QUOTE(rokoko @ 2008 09 05, 13:15)
tiesa, kokia veisle tu paprastu geltonuju kroku, kuriu gali neiskasineti?
N metu jie sekmingai pievoje zydi wub.gif , tai reik man ju daugiau

tai kad krokų sakyčiau visų nereikia iškasinėti, jie kaip tik gražiau atrodo kai pasidaugina metų metais toj pačioj vietoj augdami. na nebent jau po daaaugelio metų praretinimo tikslais unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 05 rugsėjo 2008 - 12:47
QUOTE(kasiopeja @ 2008 09 05, 08:58)
Gerai, dabar jeigu rimtai... Man tas masinis balinimas atrodo "menas menui", iš kartos į kartą perduodama tradicija. Kažkiek "racijos" tame yra, bet ar tai tikrai taip gyvybiškai svarbu? Gal visgi pakaktų pavasarį medžius (su kamienais) gerai nupurkšti nuo kenkėjų ir pakaktų?  g.gif
Papildyta:
pinigus imčiau  drinks_cheers.gif


jus cia visiskai grybaujate:) Balinimas sodui yra geris smile.gif Ir geriau, kai balinama rudeni, pries salnas wink.gif
Va kai kaimieciai balindami medzius ir stulpui balta kojime uzmauna - cia tai nesamone smile.gif Bet mano mama paaiskino: kaimiecciai,vaikeli, viska daro kad graziau butu wink.gif
Atsakyti
QUOTE(kice @ 2008 09 05, 13:50)
jus cia visiskai grybaujate:) Balinimas sodui yra geris smile.gif Ir geriau, kai balinama rudeni, pries salnas wink.gif
  Va kai kaimieciai balindami medzius ir stulpui balta kojime uzmauna - cia tai nesamone smile.gif Bet mano mama paaiskino: kaimiecciai,vaikeli, viska daro kad graziau butu wink.gif



Niekas nesigincija, kad geris. Mes galvojam ar tikrai GROZIS:)
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2008 09 05, 10:57)
Junkis:) Turiu tau plana:

1. nusibraizyk ant milimetrinio popieriaus savo sklypo schemule, pagalvok kokiu tau reikia 'zonu' ( zaidimo aikstele, darzas, pavesine ir t.t.)
2. paziurek kur daugiausiai vaikstot, issitrypia zole- vadinas ten reikia takeliu.
3. Gerai istyrinek sklypa, kur siaure, pietus ir pan., kaip krenta seselis vakare, kokia zeme pas tave, ar l. vejuota. Planuojant zonas i tai atsizvelk.
4. Sugalvok kokio stiliaus pas save noretum- ar modernaus, ar 'anglisko sodo', ar nori dideliu medziu, kurie veliau teiktu pavesi, ar nori vandens telkinio ir pan.
5. Visa tai pasizymek savo plane ( zonas, takelius). Tas zonas, kurias reikia apzeldinti, panagrinek smulkiau, t.y. issirinkusi stiliu, pagalvok kokios tiktu formos, kokias spalvas ten noretum matyti. Pasiziurinek internete ivairiu stiliu pavyzdziu, kad geriau isivaizduotum. Kai busi apsisprendusi tie sitais 'grantais', tada imk galvoti apie augalus: pagrindinius (svarbiausius, tai gali buti medziai arba krumai), papildancius, ir tada spalvinius akcentus (dazniausiai tai geles, nors nebutinai).
Cia galima butu testi ir testi. Bet nebeissiplesiu. Kai turesi vizija, ir kazkas konkretesnio ims matytis, kils klausimu- klausk. Klausinek klausinek. Svarbiausia neskubek, zingsnis po zingsnio, cia pat ruduo, ziema, per sita laika, jei tik noresi, viskas susigules, pradesi zinot ko nori ir kaip to siekti ir pavasari galesi imtis darbo!



baikit, galima paprasciau.. Pasiimi is stalciuko keleta tukstanteliu ir pasisamdai "aplinkos dizaineri" smile.gif Teliks tik keleta planesiu perziureti ir atmesti netinkamus smile.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti