QUOTE(dange @ 2009 09 05, 19:27)
Ragnez, o ką reiškia "laikyti asmeniu ar asmenybe"

Ar santykiuose tarp suaugusiųjų, tuo metu, kai vertiname kitų žmonių(nebūtinai vaikų) elgesį, kartais ignoruojame, kartais būname abejingi, kartais tiesiog pykstame ar susierziname- ar tuomet tap pat nelaikome kito žmogaus asmeniu

Nuoširdžiai bandau suprasti tokią poziciją, tačiau kažko "nepagaunu"
taip, ir ant suaugusiu pykstame, ignoruojame, vertiname elgesi: taciau ar puolame garsiai ir viesai tyciotis, isvadiname lepsiais, vistomis? gasdiname, kad prilupsime? iskviesime policija (kai tikrai to neketiname daryti, nes tam nera priezasties)? kersijame?
"tokia" pozicija paprasta: vaikas yra asmuo su savo poreikiais ir savo jausmais, pojuciais, norais, kurie skiriasi nuo manuju. jis nera mano dalis, mano nuosavybe, taciau kuo mazesnis, tuo labiau jis priklauso nuo manes ir tuo didesne atsakomybe man tenka uz jo asmenybes formavima. mano uzduotis - adekvaciai ir jautriai patenkinti jo poreikius, padeti susivokti savo jausmuose (net jei tai butu nusivylimas del kinderio parduotuveje) ir ismokti juos tinkamai reiksti, padeti igyti deramu socialiniu igudziu, kuriu reikia bendraujant, gyvenant su kitais zmonemis.
QUOTE(dange @ 2009 09 05, 19:27)
Dėl siekio elgesį padaryti patogiu(beje, ne tik suaugusiems, o ir patiems vaikams): argi ne tokios pačios taisyklės egzistuoja socialinių santykių aplinkoje. Raudonos šviesoforo šviesos ir eismo taisyklės egzistuoja tiek kelyje, tiek bendravime tarp žmonių, tam, kad nepriklausomai nuo kiekvienos "asmenybės" polėkių ir "giluminių elgesio priežasčių" visiems gyventi būtų patogu ir kiek įmanoma saugu
taciau ka svarbiau vaikui ismokti, suzinoti: ar kad pazeides eismo taisykles gali gauti bauda ar bausme? ar kad pazeides eismo taisykles gali sukelti avarija, situacija, kuri gali buti pavojinga jo paties ir aplinkiniu sveikatai ir gyvybei?
kodel auklejant vaika demesys sutelkiamas i bausme (kas bus vaikui, jeigu jis pasielgs taip ar anaip), o ne i tai, kad paaiskintume vaikui, koki poveiki jo veiksmai turi aplinkiniams?
as dar is vaikystes prisimenu, kai mama rekdavo "kad daugiau nematyciau taip darant, nes...!" ir as galvodavau "gerai, tu daugiau nematysi, kaip as tai darau". gasdinimas bausme perzengus suaugusiuju nubrezta riba moko tik rupintis savo kailiu ir vengti bausmes, bet nieko nepasako apie tai, kam tu ribu reikia, is esmes, net trukdo suvokti socialaus elgesio esme.
QUOTE(Limcamca @ 2009 09 05, 15:58)
Jūs, kaip nepažįstamasis neturi teisės kelti balso ant svetimo vaiko, grąsinti, gąsdinti jo, ar naudoti fizinį smurtą. Už tai galite būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
taciau galima su vaiku kalbetis nekeliant balso, negrasinant, negasdinant?
ir jei jau yra nurodymai, kad pasaliniai tegali kreiptis pagalbos i atitinkamas instancijas, tai tevai neabejotinai privalo priziureti vaikus - antraip, pasaliniams kreipusis i instancijas, i tevu aplaiduma nebus paziureta pro pirstus?
QUOTE(Limcamca @ 2009 09 05, 15:58
Šiaip, man nurodė, pasiskaityti čia: [url=http://www.direct.gov.uk/en/Parents/index.htm)
VAIKŲ TEISĖS UK[/url], bet aš jau perskaičiau viską vakar, gal tau bus įdomu
aciu uz nuorodas ir info, paskaitysiu.