Įkraunama...
Įkraunama...

Joga

QUOTE(Ryke @ 2010 11 27, 19:27)
Juokinga jau darosi bigsmile.gif  kazin, kaip galima pastatyti zmogu ant galvos, jei jis to nenori arba nemoka  g.gif

gal vietoj to, kad skleisti panika ir gandus, vertetu pacioms pabandyti  g.gif


Pastatyti gal ir negalima, bet galima bandyti pastatyti, o rezultatai - kaip pasiseks - kas atsistos, kam trauma, kas pats nestos smile.gif
Taip kad gal pati tada ir neskleisk gandų, jei nebuvai Sivananda centre, nekalbėjai su ten dirbančiais mokytojais ir neturi šiokio tokio supratimo ar išsilavinimo apie sportą kaip sveikatingumą 4u.gif Aš rašau tą, ką pati puikiai žinau 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(Irunia @ 2010 11 28, 15:11)
Matosi, kad žmogus kalba apie tai, ko nėra patyręs.
Nu kas per nesąmonė - nesubalansuoja ir nestiprina raumenų bei nedidina jų ištvermės  doh.gif

Iš tikrųjų net komentuoti nesinori. Paima vieną kokį kraštutinį atvejį ir jį pateikia, kaip kasdienį reiškinį.  doh.gif 

O juk mes žinom, kad tai tik sportuojančio sąmoningumo reikalas - kaip jis daro tai, kas jam liepiama daryti. Treneris su botagu nestovi ir ne kontroliuoja. O patys žmonės oi kokie išradingi ir "žino geriau" nei profesionalas. doh.gif
Tai jau sakau iš patirties. Sako treneris - taip daryti negalima - daro. Kartoja antrą, trečią kartą, vistiek daro ir dar purkštauja. Tada atskaito litaniją apie žalojamą sveikatą, nu ir vistiek daro savaip. Tai va tokie ir pakliūva pas gydytojus.
Bet tai tikrai ne jogos kaltė. Lygiai taip pat jis galėtų ir šachmatų partiją žaidžiant susižalot. Jei nėra proto - neįdėsi. tongue.gif

Jei treneris žino, ką daro - Tu absoliučiai teisi drinks_cheers.gif
Bet yra žmonių, kurie kartais nelabai žino, ką daro. Turiu omeny tuos, kurie veda užsiėmimus praėję kokį bazinį mėnesio ar kelių dienų kursą. Ne paslaptis, kad tokių yra.
Papildyta:
QUOTE(Medula @ 2010 11 29, 09:58)
O kaip suprast labai lupa?  blink.gif pažiūrėjau puslapyje kainas, tai nėra akivaizdus kosmosas..  g.gif dar prie tvarkaraščio kokių tai nemokamų užsiėmimų prirašyta, krija ar kokie ten, gal tada kaina pasidalina..
ar ten paskutinį kailį lupa per užsiėmimus?  lotuliukas.gif

Aš tai iš viso nesupratau, ką norėta pasakyti post'u apie Gretos jogą blush2.gif Turi žmogus savo jogos kryptį, savo mokyklą, o tai, kad neleidžia bet kam savintis savo vardo - labai gerai. Gal tokiais būdais ir galima apsidrausti nuo savamokslių jogos pranašų gausybės g.gif Nes dabar kai kas palankęs kažkur kelis mėnesius jogos užsiėmimus jau drąsiai vadina save vienos ar kitos jogos žinovu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Bezdžionė @ 2010 11 29, 09:13)
Ne paslaptis, kad tokių yra.

Žinoma, yra. Todėl LKKA organizuojami 3 mėnesių kursai treneriams yra tikrai neblogas pradinis pagrindas. Ten ir anatomija, ir psichologija, pedagogika ir daug kitų gerų dalykų. Bent treneris jau bus nežalias ir žinos, koks raumuo pas žmogų dirba ir kurį ten tą slankstelį jam sulaužys jei per prievartą ant galvos statys. lotuliukas.gif O vien tik jogos kursai... Apskritai, kas yra jogos kursai?
Kiek žinau, tuose tarptautiniuose tai duoda įvairių dalykų, anatomijos berods irgi. Ar klystu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irunia @ 2010 11 29, 10:23)
Žinoma, yra. Todėl LKKA organizuojami 3 mėnesių kursai treneriams yra tikrai neblogas pradinis pagrindas. Ten ir anatomija, ir psichologija, pedagogika ir daug kitų gerų dalykų. Bent treneris jau bus nežalias ir žinos, koks raumuo pas žmogų dirba ir kurį ten tą slankstelį jam sulaužys jei per prievartą ant galvos statys. lotuliukas.gif  O vien tik jogos kursai... Apskritai, kas yra jogos kursai?
Kiek žinau, tuose tarptautiniuose tai duoda įvairių dalykų, anatomijos berods irgi. Ar klystu? g.gif

Kursus treneriams organizuoja ir kitos aukštosios mokyklos, pvz., VPU Sporto ir sveikatos faluktetas, juos baigus išduodama KKSD licencijos teorinei ir praktinei veiklai sporto srityje 4 metams, vėliau jos tęsiamos, išklausius tam tikrus papildomus kursus ir t.t. Arba dar mokomasi aukštojoje - visa tai mes puikiai žinom, kam tai įdomu, esam susidūrę ar pan. mirksiukas.gif Bet kalba ne apie tai 4u.gif

Nebuvau aš Sivanandos centro (Vivulskio g.) orgavizuojamuose jogos kursuose, bet jais domėjausi pačiame centre. Man kažkaip lengvas šokas trinktelėjo pasiklausius, kaip tampama jogos mokytoju, todėl toliau komentuoti negaliu, nežinau, ką jie ten iš tikrųjų mokosi, bet pradinio bazinio pagrindo nereikia (!) Man tai atrodytų viskas puikiai, jei būtų dar koks nors elemantarių žinių pagrindas, t.y. žmogus jau galėtų užsiimti veikla sporto srityje, nes turi tam reikiamą profesinį pasirengimą (diplomą arba licenciją). Tada jau ir pats mąstyti gali, turėdamas pagrindus ax.gif Galima važiuoti iš karto mokytis į jogos mokytojų kursus, kai net jogos praktikos nereikia, ne tik teorinių žinių blink.gif doh.gif Koks skirtumas, ką veikia šlaunies keturgalvis darant nors ir Trikonasaną, jei nežinai, kur tas raumuo yra doh.gif

Bet mane labiausiai erzina tokie jogos mokovai, kurie apskritai yra lankę kelis mėnesius kur nors jogos užsiėmimus ir jau labai drąsiai veda jogos užsiėmimus doh.gif Žinoma, ne tik jogos - aerobikos, šokių, pilates, kalanetikos ar dar bala žino ko - viską gali ir sugeba doh.gif Galima kaltinti darbdavį, kad priima bet ką, bet ir nelabai turi iš ko rinktis, galima paties jogos mokovo įžūlumą, bet, deja, tokių variantų yra cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bezdžionė: 29 lapkričio 2010 - 10:45
Įdomiai tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Bezdžionė @ 2010 11 29, 10:22)

Aš tai iš viso nesupratau, ką norėta pasakyti post'u apie Gretos jogą blush2.gif Turi žmogus savo jogos kryptį, savo mokyklą, o tai, kad neleidžia bet kam savintis savo vardo - labai gerai. Gal tokiais būdais ir galima apsidrausti nuo savamokslių jogos pranašų gausybės g.gif Nes dabar kai kas palankęs kažkur kelis mėnesius jogos užsiėmimus jau drąsiai vadina save vienos ar kitos jogos žinovu  smile.gif


O aš nesuprantu nuo kada hatha joga tapo Gretos jogą doh.gif
Atsakyti
just_angel,
na kaip - ar nuėjai į Soham centrą?
Papasakok smile.gif
QUOTE(just_angel @ 2010 11 27, 14:47)
Ei nebegasdinkit  doh.gif  Nenoriu stovet ant galvos per pradenciuju kursus biggrin.gif  O esu uzsirasiusi i Soham jogos centra jau kitam savaitgaliui... g.gif  Ten kaip suprantu irgi praktikuojama Sivanandos joga... Pasakykit, kuri ten lanketes, ar irgi iskart reikejo ant galvos stotis? biggrin.gif Ir siaip idomus atsiliepimai apie si centra, labai jau nedaug radau atsiliepimu...

Atsakyti
QUOTE(murydla @ 2010 12 04, 20:38)
O aš nesuprantu nuo kada hatha joga tapo Gretos jogą  doh.gif

Atidaryk savo centrą - bus murydlos joga - kokios bėdos biggrin.gif Kas tik nori - murydlos Sivananda joga, murydlos hatha, murydlos power... Pavydas, ar ką 4u.gif
Nepatinka - nevaikščiok cool.gif
Nebuvau - reikėtų nueiti - labai intriguoja toks nepasitenkinimas smile.gif Paprasčiausiai nesuprantu, iš kur jis kyla 4u.gif

P.s. Tikrai nesuprantu, kas ne taip g.gif Ta pati hatha, vedama kito trenerio/instruktorais, bus visada kitokia. Jei žmogus dirba, jis visada turės savo metodiką, savo patirtį, savo mokinius - kas čia keisto?

P.p.s. Mane labiau erzina, kai kažkas, palankęs mėnesį kitą užsiėmimus, pasižiūrinėjęs internete, DVD, jau pradeda pats vesti užsiėmimus ir tai labai drąsiai vadina joga, nors supratimo apie biomechaniką, pratimų atlikimo techniką, treniruočių vedimo metodiką ir pan. - nulis doh.gif
Atsakyti
QUOTE(anestezija @ 2010 12 05, 21:45)
just_angel,
na kaip - ar nuėjai į Soham centrą?
Papasakok smile.gif

Na, nors aš ne tas žmogus, kurio prašėt papasakoti, bet aš irgi buvau SOHAM. blush2.gif
Atsakyti
Perfect - ir kaip ispudziai?
QUOTE(Perfect @ 2010 12 09, 19:48)
Na, nors aš ne tas žmogus, kurio prašėt papasakoti, bet aš irgi buvau SOHAM.  blush2.gif

Atsakyti
Na ką, galiu pasakyti, kad ten vyksta intensyvūs jogos kursai pradedantiesiems (visiškai ,,žaliems"). Pasirinkau jogą, nes jau nebežinau, kaip kovoti su astma.

Žodžiu, tie intensyvūs tai reiškia su savaitaglius (šeštadienį ir sekmadienį) vyksta užsiėmimai po beveik tris valandas.

Pirmąjį kartą trenerė Vilma pasakojo apie jogą, jos poveikį, kaip saugiai atlikti pratimus ir t.t ir pan. ir dar daug naujų įdomių dalykų, kurie man, kaip naujokei buvo be galo naudingi ir įdomūs. Tai va, ta įvadinė paskaita vyko beveik porą valandų. Po to maždaug 40 min. trenerė pamokė jogos sėdėsenos, kvėpavimo, atsipalaidavimo.

Sekmadienį gi beveik visas tris valandas mokėmės ,,Saulės pasveikinimo" ir pačių paprasčiausių asanų. Žodžiu, buvo praktiniai užsiėmimai.

Liko dar du kartai rolleyes.gif

Asmeniškai man kursai patiko. Suprantu, kad 4 pamokos yra be galo mažai, tačiau....Ką nors sugalvosiu. Šiek tiek žinių turiu, bandysiu užsiiminėti pati.

Kodėl pasirinkau SOHAM? Tiko kursų laikas (na, ir vieta), kad ir kaip primityviai skambėtų. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Perfect: 09 gruodžio 2010 - 22:59
Aš irgi šiuo metu lankau pradedančiųjų kursus SOHAM centre. mano atsiliepimai būtų kuo geriausi ir šilčiausi. Rinkausi šį centrą, nes buvo nuolaida užsiėmimams ir tiko vieta. smile.gif
Ant galvos pradedančiųjų tikrai nestato biggrin.gif Pratimus atliekam pagal savo fizinį pasiruošimą. parodo kelis atlikimo variantus - gerai fiziškai pasiruošusiems, vidutiniškai pasiruošusiems ir silpnesniesiems smile.gif
Tikiuosi, atsiras galimybė ir toliau lankytis užsiėmimus šiame centre. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(shadowdances @ 2010 12 10, 14:31)


O, labas 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti