Įkraunama...
Įkraunama...

Ožiukai iki ir nuo 1m amžiaus

Labas mamytės,
gal sakau iš savo patirties kuri patars kaip su vaikiuku razbainiku susitarti biggrin.gif . Jam dabar 10 mėn. jis jau keliauja po kambarius ir duksta doh.gif . kaip jam paaiškinti kad negalima junginėti televizoriaus smile.gif , darinėti orkaitės dureles, atlikinėti revizija stalčiuose ir KANDŽIOTIS. biggrin.gif negi reikia butinai mušti per rankikes ( taip man pataria viresnieji).

Mano dukrytė po kambarius ekskursijas pradėjo tik budama jau virš metuku, ir todėl net nežinau kaip bet visai nebuvo tokiu išdaigu.

Ačiu.
Atsakyti
QUOTE(Ilonėlė @ 2005 06 07, 12:22)
nejau niekas taip ir neparašys.


Ilonele, zinoma, kad parasys... dar nebuvo nei vienos temos cia, kad mamyte monologa sneketu.
Mums dar 7 menesiai, bet jau turiu tai, ka tu turi 10-ties. Kai idedu i vaikstukus, tai akys prasvinta, megstamiausi uzsiemimai - ijungti, isjungti, pagarsinti televizoriu, istraukti PlayStation laidus, nutemti skalbinius nuo dziovyklos, dauzyti spintos durele, patikrinti skalbimo masina, nuimti siuksledezes dangti ir knistis tenais (oi, kiek spalvu ir idomybiu tenais).. Zinai, nei karto n e k i l o mintis suduoti per r a n k y t e s. Nagi, jie dar nesupranta, kodel tai draudziama. Tiesiog stebiu visuomet ir kai jau kazka labai labai ne taip daro, tai prieinu ir nutempiu i kita vieta,, zinoma, pasipila kapryzai, bet i tai labai ramiai su sypsena reaguoju ir tiek.
Atsimenu vaizdeli su savo pirmuoju mazyliu - buvo galbut panasaus amziaus kaip tavo mazius, o jo ex-tetis buvo ka tiktai nusipirkes naujas uzuolaidas, kuriomis labai didziavosi, nes daug suplojo. Na, o mazyliukas pribego ir ciupt uz tu uzuolaidu, o tas kad suplojo leliukui per rankytes..dieve, net man skaudeti pradejo vien nuo to garso!!!!! Nezinau, bet stovi akyse tas vaizdas, o kai pamaciau tavo zinute, tai kazkoks nemalonus jausmas sukilo..
Tikrai neplok per rankytes, tas nieko gero neduos - nervinsiesi ir pati, ir leliukas..
Atsakyti
svyturys ačiu, man to ir reikėjo. Nu labai nenorisi barti mažiuko. O jo rankikės tokios saldžios jas tik bučiuok ir bučiuok. 4u.gif
Kadangi aš savo mažiuko nesodynau į vaikštyne, tai mum vėliau viskas prasidėjo. O ir šeip kai gerai isigilini, tai jo tok elgesys ypač su teliku lig noras pažaisti. ( biggrin.gif Įpač kai tėvelis krepšini žiūri, tuomet ir man juokinga koks efektas išjungus telika buna su tečium thumbup.gif )Kuom dažniau sakau negalima ir grasau pirštu tuom jis dar daugiau juokiasi ir vėl kartojasi viskas išnaujo. doh.gif
O vat su kitais daiktais kaip viryklės orkaitės durelės, arba sklbimo mašina tai statau barikadas iš kėdžiu ir stalu, nes neramu kuomet skaudei gali nukentėti, o tai kad perspėju jog gali kas nutikti ir pirštu grasau jam dar įdomiau darosi.

Jaučiu teks barikadom apsikrauti ir laukti kol paaugs. Bet visgi kas geriau ar paprasčiausiai nukreipti jo dėmesi kokiu žaislu ar ir toliau grasiti pirštu ir kartoti 1000 kartu NEGALIMA. Nes šiuo metu kas negalima tas jam dar įdomiau.
Atsakyti
Su mano sūneliu buvo ta pati problema, kai tik išmoko ropoti ir atsistoti tai ir visos išdaigos prasidėjo. labiausiai žinoma domino visi buitinai prietaisai. tai karta buvo labai smarkiai rankytes nusidegines i karštą vyryklę cry.gif BAISU. reikia mamoms "keturias akis turėti" kol tokie žiopliukai išauga iš didžiojo tyrinėjimo amžiaus.Nieko kito cia nepadarysi...
Mano dukrytei dabar 10mėn, bet laimei dar nesiaučia po namus tease.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedrule @ 2005 06 08, 20:15)
Mano dukrytei dabar 10mėn, bet laimei dar nesiaučia po namus tease.gif

Gal kiek ir pavydžiu ax.gif , bet neilgai liko džiaugtis, pradės siausti. biggrin.gif visgi idomu žiurėti kaip jie tyrinėja...
Atsakyti
na tokie mazhuliukai tai ish tikruju ne ishdykauja, o smalsauja smile.gif smaguva smile.gif
mudu su vyru taikem "ribotos katastrofos" ideja - ne drausti, o leisti patirti teveliams saugant. pvz., leisdavau pirshtuku paliesti karshta puodeli (zhinoma, ne toki, kad nusidegintu, bet karshta). sakydavau, kad puodelis karshtas - jei liesi, skaudes. paliesdavo - ir suprasdavo, ka reishkia karshta, ir kad karshta skauda. arba kad peilis ashtrus, duria - duodavau pirshtuku pachiupineti. tiek, kad pajustu durima, bet neisipjautu. paprastai poros tokiu eksperimentu uzhtekdavo, kad ishgirde "karshta", "ashtru" ir pan. tu dalyku saugotusi.
beje, mano mazhiui kartais didesnis autoritetas buna ne mama ar tetis, o vyresnysis brolis, kuris mazhiu saugo nuo pavoju. ir jeigu benas sako, negalima - gustas klauso...
Atsakyti
Ir aš taip darau, dabar kavos geltonaji puodeli net nenori imti ar liesti, sakau karšta ir neima. Bet toks pasakimas neveikia kai liečiamas telikas arba spintelės stalčiai. biggrin.gif Ir kiek yra buves pirščiukus su jais prisispaudes, visvien darinėja. Tai dabar aš juos su lipnia juosta suklijavau.
Atsakyti
QUOTE(svyturys @ 2005 06 07, 14:01)
Zinai, nei karto n e k i l o  mintis suduoti per    r a n k y t e s. Nagi, jie dar nesupranta, kodel tai draudziama. Tiesiog stebiu visuomet ir kai jau kazka labai labai ne taip daro, tai prieinu ir nutempiu i kita vieta,, zinoma, pasipila kapryzai, bet i tai labai ramiai su sypsena reaguoju ir tiek.


drinks_cheers.gif Ir as taip elgiuos.
Vyras taiko, kaip cia kazkas minejo, "ribotos katastrofos" ideja, bet nezinau, ar ji kazka supranta unsure.gif
Atsakyti
Sutinku, kad vaikui reikia leisti šiek tiek pajausti nemalonių pojūčių. taip mes išsprendėm problemą su stalčium, kurį jis pastoviai atidarinėdavo ir aš vis bijojau, kad neprisivertų pirštų. O vieną, kitą kartą leidau jam tai padaryti. Kai pradėdavo verkti, sakydavau negalima - ajajai. Ir dabar jis tik prieina prie stalčiaus ir žiūri į mane - aš pasakau ajajai ir jis nušliaužia net nebandydamas atidaryti jo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(westa @ 2005 06 10, 09:48)
taip mes išsprendėm problemą su stalčium, kurį jis pastoviai atidarinėdavo ir aš vis bijojau, kad neprisivertų pirštų. O vieną, kitą kartą leidau jam tai padaryti. Kai pradėdavo verkti, sakydavau negalima - ajajai. Ir dabar jis tik prieina prie stalčiaus ir žiūri į mane - aš pasakau ajajai ir jis nušliaužia net nebandydamas atidaryti jo  thumbup.gif


o mano mažius jau keleta kartu prisispaudė pirštukus, doh.gif ir visvien eina kaip tankas link jų. Nepadeda tam išdykėliui. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilonėlė @ 2005 06 10, 18:10)
o mano mažius jau keleta kartu prisispaudė pirštukus, doh.gif  ir visvien eina kaip tankas link jų. Nepadeda tam išdykėliui. biggrin.gif


matyt, nepakako jam dar ashtriu pojuchiu biggrin.gif
mano vyresneliui kokiu poros kartu uzhteko su stalchium, o mazhiukui prireike kokius triskart daugeu... bet uzhtat dabar idealiai uzhdarineja duris ir stalchius tongue.gif beje, jis dukart sugebejo uzhsiversti ant saves komoda su visais stalchiais doh.gif tfu tfu tfu laimingai viskas baigesi... o lipti atidarytais stalchiais daugiau nebemegina...
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2005 06 10, 19:34)
matyt, nepakako jam dar ashtriu pojuchiu  biggrin.gif
mano vyresneliui kokiu poros kartu uzhteko su stalchium, o mazhiukui prireike kokius triskart daugeu... bet uzhtat dabar idealiai uzhdarineja duris ir stalchius  tongue.gif beje, jis dukart sugebejo uzhsiversti ant saves komoda su visais stalchiais  doh.gif tfu tfu tfu laimingai viskas baigesi... o lipti atidarytais stalchiais daugiau nebemegina...

Oho biggrin.gif taviški net mano išdykėli pespjovė, nu mano dar nelipa ačiu dievui stalčiais. biggrin.gif

kaip mažyli atpratinti KANDŽIOTIS, doh.gif kenčiam ne tik mes visi bet ir kalė. doh.gif Jis net jai sugebėjo į nosį ikast. blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ilonėlė: 10 birželio 2005 - 20:56