Įkraunama...
Įkraunama...

Gamtiniai vardai

QUOTE(Sunute @ 2013 10 03, 09:32)
Sutema, Naktis, Liūnė, Migla, Vaiva, Rytė, Aušra, Mirga...

Man tai gražiausias vardas Aušra, o prie kitų man reiktų priprasti mirksiukas.gif
Atsakyti
Azuolas man asmeniskai labai grazus vardas berniukui thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2013 10 03, 10:32)
Sutema, Naktis, Liūnė, Migla, Vaiva, Rytė, Aušra, Mirga...

Vaiva ir Rytė labai gražūs wub.gif
Atsakyti
Man labai gražu gamtiniai vardai. Aišku, kartais jie nuvertinami sakant, kad neturi prasmės (man kaip tik jie turi prasmę, nes turi daug simbolikos, pvz., ąžuolas, ugnis ir t.t). Galima ir tuos "prasminguosius" nuvertinti, pasakant, kad toji jų prasmė yra tik vertimas iš kitos, mums svetimos ir tolimos kalbos biggrin.gif
Atsakyti
Bitė ir Gilė.
Čia taip viena šeima pavadino savo dukreles. Man, asmeniškai, abu vardai ne itin gražiai skaba žmogui g.gif
Atsakyti
Man labai gražūs vardai Rytė ir Raigardas wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Visainesuper: 28 spalio 2014 - 16:03
QUOTE(Visainesuper @ 2014 10 28, 16:03)
Man labai gražūs vardai Rytė ir  Raigardas wub.gif

Raigardas nėra gamtinis vardas, greičiausiai dvikamienis, kurio pirmas sandas Rai - tikrinės kilmės (vardas) gardas - aptvaras, aptverta vieta, įtvirtinimas. Vardui, manyčiau, nelabai tinkamas, nors lietuviškas darinys.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2014 10 28, 18:22)
Raigardas nėra gamtinis vardas, greičiausiai dvikamienis, kurio pirmas sandas Rai - tikrinės kilmės (vardas) gardas - aptvaras, aptverta vieta, įtvirtinimas. Vardui, manyčiau,  nelabai tinkamas, nors lietuviškas darinys.

Na, man, neišprusėlei, asociacija visai kitokia- su Raigardo slėniu biggrin.gif O slėnis, sakyčiau, gamtos dalis, tai lieku prie savo nuomonės bigsmile.gif
Raigardo slėnis – 5 km į pietus nuo Druskininkų Nemuno dešinio kranto slėnys: rytų pakraštys ir jo šlaitas – kraštovaizdžio draustinis... Raigardas – tai legendų ir padavimų šaltinis. Pamėgta dailininko M. K. Čiurlionio vieta, kurią jis įamžino triptike.„Raigardas“. http://lt.wikipedia....aigardo_slėnis

Lytis: Raigardas yra Vyriškas vardas.
Kilmė: Raigardas yra lietuvių kilmės vardas.
Vardadienis: Raigardas yra švenčiamas 01.22.
Trumpa reikšmė: liet., iš slėnio vardo Raigardas (Druskininkai).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Visainesuper: 29 spalio 2014 - 14:02
QUOTE(Visainesuper @ 2014 10 29, 14:01)
Na, man, neišprusėlei,  asociacija visai kitokia- su Raigardo slėniu biggrin.gif O slėnis, sakyčiau, gamtos dalis, tai lieku prie savo nuomonės  bigsmile.gif
Raigardo slėnis – 5 km į pietus nuo Druskininkų Nemuno dešinio kranto slėnys: rytų pakraštys ir jo šlaitas – kraštovaizdžio draustinis... Raigardas – tai legendų ir padavimų šaltinis. Pamėgta dailininko M. K. Čiurlionio vieta, kurią jis įamžino triptike.„Raigardas“.    http://lt.wikipedia....aigardo_slėnis

Lytis: Raigardas yra Vyriškas vardas.
Kilmė: Raigardas yra lietuvių kilmės vardas.
Vardadienis: Raigardas yra švenčiamas 01.22.
Trumpa reikšmė: liet., iš slėnio vardo Raigardas (Druskininkai).

ta pati daryba, kaip ir Naugardas - naujas aptvaras (miestas su tvora). Nu buvo prie Druskininkų koks Rainio ūkis aptvertas (tokių dešimtis mini kryžiuočių kelių aprašymai smile.gif ). Romantiškos asociacijos su čiurlioniškomis emocijomis, bet vardą...nežinau geriau gal Gardmantas (aptvarų/tvorų/miesto sienų išmanytojas smile.gif) jei labia to gardo reikia smile.gif

Miestas ir gamta- nežinau schmoll.gif

Dėl Čiurlionio ir slėnio - taip, Jūs teisi (dar ten velnio akmuo yra smile.gif )
Dėl vardynų (nieko nepamelavo, tik pasakė A, bet nutylėjo B smile.gif ) ir wikipedijos išminties...ką aš žinau...kai palygini su žiniomis apie Čiurlionį...keista...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 31 spalio 2014 - 20:02
QUOTE(Sunute @ 2014 10 31, 19:41)
ta pati daryba, kaip ir Naugardas - naujas aptvaras (miestas su tvora). Nu buvo prie Druskininkų koks Rainio ūkis aptvertas (tokių dešimtis mini kryžiuočių kelių aprašymai smile.gif ). Romantiškos asociacijos su čiurlioniškomis emocijomis, bet vardą...nežinau geriau gal Gardmantas (aptvarų/tvorų/miesto sienų išmanytojas smile.gif) jei labia to gardo reikia smile.gif

Miestas ir gamta- nežinau schmoll.gif

Dėl Čiurlionio ir slėnio - taip, Jūs teisi (dar ten velnio akmuo yra smile.gif )
Dėl vardynų (nieko nepamelavo, tik pasakė A, bet nutylėjo B smile.gif ) ir wikipedijos išminties...ką aš žinau...kai palygini su žiniomis apie Čiurlionį...keista...


Na, Velnio akmuo ne pačiame Raigardo slėnyje, o kitam Švendubrės kaimo pakrašty g.gif
Raigardu duburys vadinti pradėtas nuo tada, kai mūsų kalboje miestai buvo vadinami gardais, o klampynės – rajomis. Iš anų dviejų senovinių žodžių ir atsirado Raigardas.
Kaip vardas gražus ar ne- skonio reikalas. Man gražus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Visainesuper @ 2014 11 02, 16:18)
Na, Velnio akmuo ne pačiame Raigardo slėnyje, o kitam Švendubrės kaimo pakrašty  g.gif
Raigardu duburys vadinti pradėtas nuo tada, kai mūsų kalboje miestai buvo vadinami gardais, o klampynės – rajomis. Iš anų dviejų senovinių  žodžių ir atsirado Raigardas.
Kaip vardas gražus ar ne- skonio reikalas. Man gražus  smile.gif

Tai sekant logine seka, dukterį būtų galima pavadinti Švendubre smile.gif
būtų brolis ir sesė - Raigardas ir Švendubrė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2014 11 03, 13:44)
Tai sekant logine seka, dukterį būtų galima pavadinti Švendubre  smile.gif
būtų brolis ir sesė - Raigardas ir Švendubrė  smile.gif

na, matyt pagal jūsų logiką smile.gif
Bet kai pagalvoji: Vilnius, Neringa- yra, nieko nestebina, tai ir Švendubrė gali būt biggrin.gif
Atsakyti