QUOTE(dange @ 2005 12 27, 21:59)
Tokia sutartis tikrai nėra darbo sutartis, todėl nelabai įsivaizduoju, kaip ja tektų pasinaudoti konfliktinės situacijos atveju

Tarkim auklė nevykdo tam tikrų savo įsipareigojimų: ir kas tada? Kreipsitės remdamiesi ta sutartimi į teismą ir surizikuosite patys būti nubausti už nelegalų įdarbinimą ir mokesčių vengimą?
Ginčo atveju, ar tyai yra darbo, ar ne sutartis - tą nustatytų teismas. Ir joks teismas nebaustų už nelegalų įdarbinimą ir mokesčių vengimą, jeigu nebūtų atitinkamų institucijų pareikštos valios ir nustatytų atitinkamų pažeidimų - teismas šiuo atveju spręstų sutarties būvimo ar ne ir jos pobūdžio klausimą.
Be to, ne visada būtina kreiptis į teismą, juo labiau, kad tai gana nemažai kainuoja. Kiekvieną ginčą reikia ir būtina spręsti patiems, taikiai. Ir tik tuo atveju, jeigu to padaryti nepavyksta, galima kreiptis į teismą (protingai paskaičiavus, ar nebus patirta daugiau išlaidų, nei nesikreipus į jį). Bet net ir teisme visada šalims siūloma ginčą išspręsti taikia - sudaryti taikos sutartį.
Taigi, nereikia taip jau bijoti tų darbo su aukle sutarčių. Manau, kad ir teismas tokias sutartis pripažintų. Be to, tai labai geras įsipareigojimų laikymosi kontrolės, jų užtikrinimo būdas. Abiems pusėms aišku, ką kuri turi daryti, ko nedaryti, kaip atlyginti už darbą (ar paslaugas - kaip pavadinsime) ir kokiais terminais. Ir tai patvirtinama abiejų pusių parašais.
Manau, tai labai civilizuotas tarpusavio santykių įteisnimo būdas.
O tai, ar auklė turi verslo liudijimą, ar dirba be jo (nemaišykim su patentu, nes patentas išduodamas, jei žmogus kažką sukūrė, išrado ir užpatentavo savo išradimą, taip patvirtindamas savo autorystę), yra grynai pačios auklės asmeninis reikalas - ji asmeniškai atsakys už tai, kad dirba be verslo liudijimo ir nemoka mokesčių.
Beje, dirbant su verslo liudijimu reikia papildomai susimokėti ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas - tam, kad sveikatos sutrikimo atveju žmogus galėtų kreiptis į gydymo įstaigą.
Taigi šiuo atveju, jeigu kas ir rizikuoja dėl mokesčių vengimo, tai tik pati auklė, nes ji, norėdama verstis taip vadinama auklės veikla

turėtų išsiimti verslo liudijimą ir sumokėti mokesčius.