Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 32

QUOTE(sobieska @ 2008 09 17, 17:12)
Rozamunda, tu auksas mirksiukas.gif Ale daug teko išragauti lotuliukas.gif


kaip mano tetis sako-ne viens neuzaugo šūdo neparagaves
o siap tai umn.gif sita isminti pasigavau internete umn.gif ax.gif
Atsakyti
va cia is arciau smile.gif
[attachmentid=158606]
Atsakyti

va ka radau :
Krokai pražįsta labai anksti pavasarį, balandžio mėnesį, kai gėlyne dar nėra kitų žiedų. Pabandykite jų pasisodinti vejoje. Rugsėjo pradžioje aštriu peiliu išpjaukite "U" raidės formos vejos gabalą ir atlenkite. Parinkite didesnių krokų svogūnėlių ir išdėliokite juos 5-10 cm atstumu vieną nuo kito, 6-8 cm gyliu. Užklokite juos veja. Anksti pavasarį jie pradžiugins jus žiedais.

gali juos sodinti ir tuo spec kurmiarausiu.Bet kazkada lyg buvo diskusija,kad pjaut nelabai iseina g.gif  schmoll.gif
o gali pavasarines sodinti arba grupelemis arba palei krasta ne pievuteje.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rozamunda: 17 rugsėjo 2008 - 20:46
QUOTE(Neri29 @ 2008 09 17, 20:04)
...ir sugalvojau...
idomu kas gaudusi, jei vejoje prisodinciau daug kroku g.gif

vizija akyse matau, tai labai grazia, pavasari zydinti pievele bigsmile.gif

Bet... g.gif  niekada neturejau kroku, gal zinote ar jie prasikals po veja, ir ar spes prazydeti, kol ateis laikas veja pjauti..

o gal kas darete kazka panasaus?...

pasikapstyk senose temose, sakyčiau lygiai prieš metus buvo aktyvios diskusijos ta tema ir, jei neklystu, Reklamistė, šį pavasarį atrodo demonstravo kaip atrodė tie krokai pievelėje. Žodžiu, variantas įmanomas ir gyvenimo patikrintas 4u.gif

QUOTE(Tina* @ 2008 09 17, 21:12)
Jolaxus, o cia tau kasnelis  biggrin.gif Ar pas tave gelsta?  ax.gif  smile.gif Mano kotai lapeliai nelinke rausti.  g.gif
[attachmentid=158604]

o maniškis šiemet nežydėjo... verysad.gif matyt pavargęs buvo, kai pirmaisiais metais vos pasodintas sužydo, tai dabar padarė pertrauką... o gal pramečiuos blink.gif nors netikėčiau, juk ne vaismedis.... Lapai irgi kol kas dar žali, reikia šaltuko, kad paraustų.
Atsakyti
Pas mane pievelej krokai zydejo. Nezinau kiek matysis tai foto parase, nes atskiru spalvu kroka po viena nufotkinau ir idejau.

Einu googlint apie tuos nelemtus prieskonius, matau, kad neauginat nei ciobro, nei rozmarino, nei salavijo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 17 rugsėjo 2008 - 21:39
QUOTE(*MONAMI* @ 2008 09 17, 14:29)
o pašarminti tai tas rūgščias pamaišyti su pelenais

NE NE NE.
Durpiu nereik sarmint.
pirk rugscias, jei to reikalauja tam tikri rugsciamegiai augalai [virziai, silauoges...]
Siaip kitiems augalams pirk paprastas.
Pasarmint dirva reik tam tikriems augalams, jei issiaiskini, kad jiems esama dirva netinkama, jie ten del to prastai auga ir pan.

QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 09 17, 14:32)
uzejo ilalapiai flioksai tai tik lapeliai kroku islindo ir nei vieno ziedo
radau dvigubai daugiau kroku svoguneliu nei buvau pasodinusi..
tai dabar pakisau salia serbentu is sauletosios puse. lauksiu pavasario.

Bus idealu pakrumej rolleyes.gif
Man panasiai atsitiko su ''tarde'' tulpikem - uzejo tas ylalapis flioksas su gvaizde... po visko, deja, neradau dvigubai svoguniuku lotuliukas.gif

QUOTE(rozamunda @ 2008 09 17, 16:01)
Dirvos rūgštingumas matuojamas pH lygiu pagal 1 – 14 laipsnių skalę:

aciu 4u.gif tikras lobis uzrasams
tik keista man buvo, kad pH 7 – 9 – eglės, kadagiai, , maniau, jau toookie spygliuociai turetu rugsty augt g.gif

QUOTE(Wolke @ 2008 09 17, 16:35)
nusipirkau trasu svoguninems gelytems trest..ir dabar is rudens trest ar pavasari 

sakyciau, dabar netresk, leisk isisaknyti ir tt. [paprastai netresiame ka tik pasodintu augalu]
tresti, manau, reik pavasari - vos pasirodzius daigams.

QUOTE(Neri29 @ 2008 09 17, 19:04)
sekdama tema, kazkaip viena puslapi praleidau, kur ir yra atsakymas i mano klausima.

tavo veja tanki. nekisk kulturiniu veisliu kroku.
Bet kokiu atveju reik leist po zydejimo pavegetuot kroku lapams, o tai netrumpai uztrunka. ar turesi kantrybes kuri laika nepjaut vejos?
nebent Geltonasis krokas mazai supyktu.
Ir siaip, is patirties galiu pasakyt, kad siai idejai puikiai tarnauja snieguoles wub.gif

ai,mergaites: sukonpektuosiu savo knygoj minimas kroku rusis pagal tinkamuma vejai:

tinka:Geltonasis krokas crocus flavus
Kitos rusys ilgainiui nyks, jei zole tanki.

Netankiose pievelese gali pavykti su kitomis rusimis.
- tinka Tomasinio krokas crocus tommasinianus,

Rusys, nemegstancios gaju kaimynu:
Auksaziedis krokas crocus chryzantus [Sausesnei, smelingesnei dirvai]
Misrios kroku veisles crocus hybrida [cia ieina ir minetas ''pickwick'']
Puosnusis krokas crocus speciosus [zydi rudeni]

aisku, kiekviena grupe turi daug veisliu.

QUOTE(vida777 @ 2008 09 17, 19:54)
kur ta  nauja tema,

cia

QUOTE(Tina* @ 2008 09 17, 20:12)
Dar klausimas del ju - ar vasaros eigoj ju antzemine dalis nunyksta? Kada mazdaug? O margute ar nunyksta? Man jie visi pavasariniai atrodo. Akyse stovi auskareliai, kurie gana greit pasidaro negrazus.

nunyksta minetu augalu antzemines dalys. cesnakus kazkokiu metu [didziuosius ir iraninius] nusienaujam, ir viskas - jie prie vejos pakrumej [siaip galima palikt galvas ilgesniam laikui - gana grazu, o lapai zali lygtais.. g.gif ], o marguciu lapai laaaaabai veslus, teks pasikankint ja stebint kol pagels mirksiukas.gif , bet ziedu grozis viska atperka.

Kristofui leidziu pabut ilgiau, paskui dekorui nupjaunu.

QUOTE(jolaxus @ 2008 09 17, 21:32)
demonstravo kaip atrodė tie krokai pievelėje. Žodžiu, variantas įmanomas ir gyvenimo patikrintas

patikrinta - priklauso nuo kroku rusies projekto ilgaamziskumas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 17 rugsėjo 2008 - 22:48


pasidalinsiu patirtim del SUOTELINIO FLIOKSO. blush2.gif ax.gif
gal kai kas zino, o kai kam nauja bus [kaip ir man]
pasiskaiciau, kad birzelio vidury nurezus fliokso kruma perpus [horizontaliai], nukeliamas jo zydejimas veliau i rugseji. Pavyko bigsmile.gif - mano rozinis flioksas paciame grazume butent siuo metu. wub.gif
Tokie teigiami niuansai:
1. nupjovus stiebus, is kiekvieno isaugo du nauji ugliai - taigi zydi dvigubai daugiau ziedynkociu thumbup.gif
2. keras prie zemes neisplito, t.y. liko tas pats stiebu skaicius [ai, nesinoti to greito kerojimosi]
3. jei truksta vietos zenkliai isbujojusiam krumui zydejimo metu [juk dvigubai daugiau ziedynkociu], tai
sodinti ji prie anksciau nuzydejusiu nupjaunamu geliu keru [placialapis ir tankiaziedis katileliai, skaisteniai, ramunes, gostautines gaisrenos...]
ARBA skinti, skinti... rolleyes.gif juk taip kvepia wub.gif [man labiausia patinkantis kvapas, nes neikyrus]

eksperimento eigoj atrode, kad ziedynkociai bus skysti ziedeliu, bet tai apgaule mirksiukas.gif [kaip ir irisu ziedynkociai moka pasislept] - issiskleide sluotos kaip reikiant thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 09 18, 00:13)
pasidalinsiu patirtim del SUOTELINIO FLIOKSO. blush2.gif  ax.gif

šitą pamoką išmokau pioneer.gif
primink kitą birželį, kai pati žirklių imsies, jei netyčia man sklerozė imtų viršų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 09 17, 21:14)
va cia is arciau  smile.gif

bigsmile.gif oho koks grožis thumbup.gif

QUOTE(rokoko @ 2008 09 17, 23:45)
NE NE NE.
Durpiu nereik sarmint.
pirk rugscias, jei to reikalauja tam tikri rugsciamegiai augalai [virziai, silauoges...]
Siaip kitiems augalams pirk paprastas.
Pasarmint dirva reik tam tikriems augalams,  jei issiaiskini, kad jiems esama dirva netinkama, jie ten del to prastai auga ir pan.

ačiū,vadinasi šiemet pwerku paprastas žemes ir sodinu viską,o pavasarį pamatysiu kaip kas auga ir žinosiu ar tinka ar ne ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 09 17, 11:51)
pameni dejau tau foto tu geltonu? nzn pavadinimo nei veisles [itariu paprasta Geltonaji kroka crocus flavus]- va tie neiskasami, ir vejoje... tik tiek,  kad jie tokiame guote tarp tulpiu irgi neiskasamu [paziurek tulpiu tema foto] auksciau tulpiu nuzydi, lapija gauna laiko pavegetuot.[kol nusienaujam]
Anksti - ziemos pabaigoj, kovo pradzioj, vos tik pasirodo - as tada ir tresiau.


Ačiū, būtent vardą ir norėjau sužinoti 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 09 17, 23:39)
Pas mane pievelej krokai zydejo. Nezinau kiek matysis tai foto parase, nes atskiru spalvu kroka po viena nufotkinau ir idejau.

Einu googlint apie tuos nelemtus prieskonius, matau, kad neauginat nei ciobro, nei rozmarino, nei salavijo...

Ziurejau tavo foto, na labai grazu, pasaka, taip ispuoseleta

Labai patiko vienas augalas "Colouphalus braunii", tai tai daugiametis, pirma karta toki matau
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 09 17, 22:39)
Einu googlint apie tuos nelemtus prieskonius, matau, kad neauginat nei ciobro, nei rozmarino, nei salavijo...

Turiu pirmus metus ir pati nezinau, ka su jais daryt... g.gif Kitoj temoj klausiau, tai merginos sake, kad salavijas daugiametis, atsprogs kita pavasari, tai dabar nupjoviau ir susidziovinau arbatai nuo kosulio. Su rozmarinu irgi panasiai teks pasielgti, manyciau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamce: 18 rugsėjo 2008 - 09:00