Įkraunama...
Įkraunama...

Storasis loris (Slow loris, Nycticebus coucang)

Atsitiktinai youtube uztikau si gyvuneli ir taip jo uzsimaniau. wub.gif Jis atrodo toks mielas, kaip kudikis.
user posted image
Zinau, kad uzsieny zmones juos augina... Gal but kas nors auginate? Noreciau suzinoti apie juos daugiau... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cila: 05 rugsėjo 2008 - 18:53
Koks mielas wub.gif
Atsakyti
Tikrai labai mielas, tik nemanau, kad jis gali gyventi namu salygom
Atsakyti
Žinoma, mielas. Man, pavyzdžiui, liūtai mieli - yra žmonių, kurie juos augina thumbup.gif Aš tiesiog manau, kad kai kurie gyvūnai privalo gyventi gamtoje - savo terpėje, o ne būti uždaryti į narvus dėl žmonių įgeidžių. Kad ir tos voverės kikose - žiaurus vaizdas verysad.gif Ir tas mielutis gyvūnėlis linksmom spindinčiom akytėm, kur įdėjote nuotrauką, toli gražu neatrodytų toks linksmas, uždarytas narve. Ir vien dėl to, kad Jūs jo užsinorėjote.
Atsakyti
QUOTE(Spirited @ 2008 09 23, 17:38)
Žinoma, mielas. Man, pavyzdžiui, liūtai mieli - yra žmonių, kurie juos augina  thumbup.gif  Aš tiesiog manau, kad kai kurie gyvūnai privalo gyventi gamtoje - savo terpėje, o ne būti uždaryti į narvus dėl žmonių įgeidžių. Kad ir tos voverės kikose - žiaurus vaizdas  verysad.gif  Ir tas mielutis gyvūnėlis linksmom spindinčiom akytėm, kur įdėjote nuotrauką, toli gražu neatrodytų toks linksmas, uždarytas narve. Ir vien dėl to, kad Jūs jo užsinorėjote.


Susidomejau, na ir kas? Tiesiog man idomu suzinoti apie juos daugiau, kas per gyvuneliai, ar imanoma auginti namu salygom... ax.gif O as juk ir neprasiau, kad man kazkas kazkur ant medzio kabanti pagautu. smile.gif Be to, tie, kurie pas zmones auga, ju vaikai, vaikaiciai jau yra pripratinti prie zmogaus. O kuo jie skiriasi nuo kitu zmogaus auginamu gyvunu: kaciuku, gyvaciu, voru, sinsilu? Juk visi kazkada buvo laukiniai ir zmogus juos visus prisijaukino (kaip ir, beje, jusu suniuko protevius). smile.gif Ir nebutinai jis galetu augti narve... mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš neprieš už domėjimąsi ar šiaip. Tik išsakiau savo nuomonę, jog tokie gyvūnėliai ne namams. (Juk, pavyzdžiui, šunys ar katės negyvena natūralioje gamtoje - ten yra tik tolmi jų protėviai. Taip pat kaip ir žiurkės, kitokie graužikai, jie jau išveisti kaip naminiai gyvūnai ir tokių gamtoje nėra (aišku, būna ir išimčių))

Beje, lietuviškai šis gyvūnas vadinasi lieknasis loris (Loris tardigratus). Jie paplitę Indijos pietinėje dalyje, Šri Lankoje. Kūno ilgis iki 26 cm.

Štai ką apie šiuos gyvūnus rašo "Mažoji gyvūnų enciklopedija":

"Dauguma primatų juda greitai, o lieknasis loris - atvirkščiai, yra lėtas. Ilgomis kojomis jis sliūkina šakomis ir tamsoje tyko vabzdžių bei kitų smulkių gyvūnų. Užuot griebęs auką dantimis, lieknasis loris staigiai puola į priekį ir griebia ją rankomis. Lorių veidas plokščias,akys didelės, o uodegos beveik nėra. Dieną jie pramiega, o ant žemės nusileidžia retai."

smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Spirited @ 2008 09 23, 21:37)
Beje, lietuviškai šis gyvūnas vadinasi lieknasis loris (Loris tardigratus). Jie paplitę Indijos pietinėje dalyje, Šri Lankoje. Kūno ilgis iki 26 cm.


O "slow loris" - ar ne Storasis loris (Nycticebus coucang)? Nes lieknasis loris angliškai vadinamas The Red Slender Loris (Loris tardigradus).

O šiaip šie gyvūnai laikomi "egzotiniais gyvūnai augintiniais" ir dėl šio savo statuso yra pakankamai nelaimingi - juos gaudo, kontrabanda gabena į kitas šalis, kad nesikanžiotų (nes laukiniai kaip ne kaip), ištraukia dantis... (daug faktų apie kontrabandą yra čia: THE TRAFFICKING OF KUKANGS OR SLOW LORISES ( Nycticebus coucang)

Na, noras noru, bet Lietuvoje yra daug labiau sukultūrintų gyvūnų - netraukime dar ir šių gražuolių iš jiems priimtinos aplinkos, grožėkimės iš tolo 4u.gif
Atsakyti
Tas straipsnis labai nuliudino, kad sitaip ziauriai su jais elgiamasi. verysad.gif Vargsai gyvuneliai... As ir nenoreciau, kad ju neliktu laukineje gamtoje. Tiesiog nezinojau, kad jie yra tape tokie reti gyvunai...
Dekui uz informacija. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2008 09 23, 22:35)
O "slow loris" - ar ne Storasis loris (Nycticebus coucang)? Nes lieknasis loris angliškai vadinamas The Red Slender Loris (Loris tardigradus).


Gali būti, kad suklydau. tiesiog ieškojau, o kitokių variantų nepavyko rasti blush2.gif Dabar sėdžiu prie labai lėto kompo, informacija beveik nepasiekiama, kai grįšiu namo, pabandysiu paieškoti. Atleiskit, jei suklaidinau unsure.gif
Atsakyti
Koks gražuolis wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Spirited @ 2008 09 23, 17:38)
Žinoma, mielas. Man, pavyzdžiui, liūtai mieli - yra žmonių, kurie juos augina  thumbup.gif  Aš tiesiog manau, kad kai kurie gyvūnai privalo gyventi gamtoje - savo terpėje, o ne būti uždaryti į narvus dėl žmonių įgeidžių. Kad ir tos voverės kikose - žiaurus vaizdas  verysad.gif  Ir tas mielutis gyvūnėlis linksmom spindinčiom akytėm, kur įdėjote nuotrauką, toli gražu neatrodytų toks linksmas, uždarytas narve. Ir vien dėl to, kad Jūs jo užsinorėjote.

Man Kikose voveres irgi liudnas vaizdas, bet uzeitumet pas mus i svecius - visai kitaip atrodo. Mes turime vovere is Kikos. Ir niekas nera pasakes, kad liudnas vaizdelis. Voveriukas pas mus gyvena narvelyje, dideliame. Ir jis laisvai laksto po kambari. Labai linksmas, mielas gyvunas. Po poros menesiu, kai ji isigyjom, nuvaziavom vel i ta parduotuve paziuret kito voveriuko.To kuris liko. Tai tas beveik nepaaugo. Ant ausyciu tokiu sepeteliu neturi kaip musiskis. Nes jam toje parduotuveje ne tik ankstas narvelis blogai, bet ir daugybe zmoniu stresa varo.
Ir nesutinku su kaltinimais, kaip as galiu vovere namie laikyt. Ogi taip ir galiu - ji laisves nera maciusi. Jau gimusi nelaisvej. Jei zinociau, kad jam geriau butu miske - paleisciau, bet zinau, kad nebus. Neisgyvens. O as ji labai myliu. Taigi manau, kad jam daug geriau pas mane nei parduotuvej ar miske. Paleisciau i prazuti.
Ir kalbant apie emima is gamtos, tai taip, daug gyvunu rusiu zmones is ju naturalios aplinkos isplese. Bet juk nepradesim ju i gamta grazinti. Sunis juk irgi kazkada zmones prijaukino, kates taip pat. Na ir kas, kad dabar jie tik naminiai? Bet juk kazkada taip nebuvo.
Ka darysi, jeigu jau kazkas gyvuna pagavo, ar juos daugina nelaisveje, nebemokes tie vargsai laisveje gyventi, tai bent jau suteikim jiems visa imanoma meile ir gerove. Net bijau pagalvoti kur tos Kikos ir kitos parduotuves gyvunelius deda kai ju nenuperka verysad.gif
Atsakyti