Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

QUOTE(citrute @ 2008 09 22, 13:57)
Pries metus abu vaikai nerealiai sirgo vejaraupiais, tai zinau kas tai yra, plius ir MB nuo ju pasigaves buvo  doh.gif . o as vaikysteje sirgau. Skambinaus gydytojai, sake atvaziuot, bet kartu pamaste, kad greiciausiai bus alergija nuo saules  blush2.gif  tai ryt, jei spesiu, reiks nulekti, nes siandien dukrytes jubiliejus  wub.gif  ir jau nebeiseina  ax.gif



Jei sirgai vėjaraupiais tai tikrai ne jie, bet kai buvote išvažiavę turbūt ant saulės labai ilgai tiesiogiai nebuvai, vistiek kažkiek saugojaisi, ten saulė kita net nežinau.
Jei daktarė sako , tai gal ir tiesa bigsmile.gif
Atsakyti
Sveiki!
Suradau ir sugalvojau prisijugti prie jusu forumo. Mas 24 metai, sia liga sergu jau 6 metai, taciau kartas nuo karto vis kyla vienokiu ar kitokiu klausimu.
Manau sauniai susibendrausim 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Talli @ 2008 09 24, 15:12)
Sveiki!
Suradau ir sugalvojau prisijugti prie jusu forumo. Mas 24 metai, sia liga sergu jau 6 metai, taciau kartas nuo karto vis kyla vienokiu ar kitokiu klausimu.
Manau sauniai susibendrausim 4u.gif

thumbup.gif susibendrausim drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(citrute @ 2008 09 24, 15:47)
thumbup.gif  susibendrausim  drinks_cheers.gif



Skaitau siuo metu ankstesni foruma, tai jau zinau mazdaug su kuo kalbu ax.gif

Atsakyti
Talli, malonu susipažinti 4u.gif

Jejau, kokia tu jauna verysad.gif O vaistus kokius nors vartoji?

O aš šiandien buvau NDNT. Kabinėjosi, kodėl nedirbu doh.gif Na bet visvien galiausiai tuos pačius 50% davė biggrin.gif Man tai svarbiausia, kad sveikatos draudimas būtų, o ta "pensija" tai juokinga irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(Insomnia @ 2008 09 24, 16:31)
Talli, malonu susipažinti 4u.gif

Jejau, kokia tu jauna verysad.gif O vaistus kokius nors vartoji?

O aš šiandien buvau NDNT. Kabinėjosi, kodėl nedirbu doh.gif Na bet visvien galiausiai tuos pačius 50% davė biggrin.gif Man tai svarbiausia, kad sveikatos draudimas būtų, o ta "pensija" tai juokinga irnesakyk.gif



4 metai kaip leidziuosi avonexa, ie jokiu paumejimu nebuvo, gyvenau labai aktyvu normalu gyvenima, tol kol neprasidejo ausu uzdegimas is kazkur, va tada ir paumejimas islindo. paralyzavo puse veido, bet pagulde iskart i ligonine, lasino solumedroli ir atstate, nors veidas dar kreivas, tai dabar po visokias reabilitacijas lakstau, darau veido manksta, veliau bandysiu pakliuti i sanatorija. tai tikuosi atsistatys viskas ir toliau gyvensiu kaip visada, tik gal tempus reikes siek tiek mazinti. Anksciau tai kaip sesija universitete, taip kojos tirpdavo, bet kai pradejau leistis avonexa, tai viskas saunu, kojos patirpinejo per tuos keturis metus, bet tai tik mano jutimai, kaip paumejimas nebuvo fiksuojamas. Tai taip pabaigiau bakalaura dienini, ir dirbau, siuo metu studijuoju magistrantura dieniniam ir dirbu, o dirbu kaune, gyvenu vilniuje, kiekviena diena vazineju i kauna i darba. Tai tokie mano tempai blush2.gif reikes mazinti doh.gif
Papildyta:
siuo metu ir as tvarkausi dokumentus del grupes, vis truputi duos pinigeliu, nes man skaiciuoja kaip vaikui, nes susirgau budama 12 klaseje. nors ta grupe man nereikalinga, bet gydytoja pasiule ir sutikau. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Insomnia @ 2008 09 24, 16:31)
Talli, malonu susipažinti 4u.gif

Jejau, kokia tu jauna verysad.gif O vaistus kokius nors vartoji?

O aš šiandien buvau NDNT. Kabinėjosi, kodėl nedirbu doh.gif Na bet visvien galiausiai tuos pačius 50% davė biggrin.gif Man tai svarbiausia, kad sveikatos draudimas būtų, o ta "pensija" tai juokinga irnesakyk.gif

Įdomu pasidarė, ar Jūs visos susitvarkiusios tą grupę ar kaip čia vadinas g.gif
Ar nėra kliūčių darbe ar įsidarbinant?
Aš vat nesu nieko susitvarkius, man, kažkaip, psichologiškai sunku tai atrodo blush2.gif bet gal reiktų unsure.gif
O kiek "kapeikėlių" ten moka ir ar dar kokiomis lengvatomis naudojatės g.gif
Gal ir man reiktų labiau pasinaudot ta nekokia padėtim ir kaipnors kompensuot tą kasdieninį badymasį ax.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(citrute @ 2008 09 24, 17:00)
Įdomu pasidarė, ar Jūs visos susitvarkiusios tą grupę ar kaip čia vadinas  g.gif
Ar nėra kliūčių darbe ar įsidarbinant?
Aš vat nesu nieko susitvarkius, man, kažkaip, psichologiškai sunku tai atrodo  blush2.gif  bet gal reiktų  unsure.gif
O kiek "kapeikėlių" ten moka ir ar dar kokiomis lengvatomis naudojatės  g.gif
Gal ir man reiktų labiau pasinaudot ta nekokia padėtim ir kaipnors kompensuot tą kasdieninį badymasį  ax.gif  tongue.gif




anksciau man duodavo 3 grupe, paskui kai ieskojau darbo pagal specialybe, grupes nesitvarkiau, bet paskutini karta jau vertino darbinguma procentais, tai buvau 55% darbinga, bet iskart ispejo, kad kitais metais, jei viskas taip gerai su sveikata bus, grupes nebegausiu, tai ir nejau blush2.gif
o siaip darbe nieko nedaro ta grupe, jei dirbat, tai dirbat taip ir toliau, na aisq priklauso nuo darbingumo jusu.
o kaip ten skaiciuoja pinigelius, tai zinokit as neisivaizduoju, kiek zinau viskas nuo stazo priklauso, o kadangi as susirgau budama moksleive, tai stazo pas mane ir taip aisq kad nera smile.gif bet dirbti pradejau jau treciam kurse smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Talli @ 2008 09 24, 17:44)
siuo metu ir as tvarkausi dokumentus del grupes, vis truputi duos pinigeliu, nes man skaiciuoja kaip vaikui, nes susirgau budama 12 klaseje. nors ta grupe man nereikalinga, bet gydytoja pasiule ir sutikau.  smile.gif


Tai tau dar kažkokia pašalpa priklauso, nes susirgai iki 25 metų. Jei norėsi, galėsiu įstatymo paieškoti ax.gif

QUOTE(citrute @ 2008 09 24, 18:00)
Įdomu pasidarė, ar Jūs visos susitvarkiusios tą grupę ar kaip čia vadinas  g.gif
Ar nėra kliūčių darbe ar įsidarbinant?
Aš vat nesu nieko susitvarkius, man, kažkaip, psichologiškai sunku tai atrodo  blush2.gif  bet gal reiktų  unsure.gif
O kiek "kapeikėlių" ten moka ir ar dar kokiomis lengvatomis naudojatės  g.gif
Gal ir man reiktų labiau pasinaudot ta nekokia padėtim ir kaipnors kompensuot tą kasdieninį badymasį  ax.gif  tongue.gif



Man tai grupė reikalinga, kaip rašiau, dėl sveikatos draudimo blush2.gif Kadangi aš niekada nedirbus, tai gaunu dabar ~198 Lt (prieš 3 metus ~100 Lt gaudavau). Na bet visvien pliusas biudžetui biggrin.gif

O lengvatos tai visuomeniniam transportui ir muziejams biggrin.gif

Jei dirbi ir turi "grupę" (nebėra dabar gi grupių), tai turi kažkiek mažiau mokesčių išskaičiuoti unsure.gif Bet jei darbdaviui nesakai, kad sergi ir neišskaičiuoja, tai galima eiti į Sodrą ar Mokesčių inspekciją ir susigrąžinti tuos pinigėlius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Insomnia: 24 rugsėjo 2008 - 17:25


Jei dirbi ir turi "grupę" (nebėra dabar gi grupių), tai turi kažkiek mažiau mokesčių išskaičiuoti unsure.gif Bet jei darbdaviui nesakai, kad sergi ir neišskaičiuoja, tai galima eiti į Sodrą ir susigrąžinti tuos pinigėlius.
[/quote]


va to tai nezinojau? galima issamiau?
Atsakyti
QUOTE(Talli @ 2008 09 24, 18:25)
va to tai nezinojau? galima issamiau?


Ot kadangi aš nedirbu, tai išsamiau nelabai galiu paaiškinti ax.gif Paklausiu kada prie progos tetos. Ji žino tuos dalykus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Insomnia: 24 rugsėjo 2008 - 17:30
Sveika naujokėle, aš dirbu ir turiu 3 gr. šiuo metu dekrete. Bat kai normaliai dirbi , tai pajamų mokestis gaunasi mažesnis, nes neapmokestinamas pajamų dydis žiūrint kuri grupė , didesnis. Šiuo klausimu jei tuo nesinaudojot reikia su VMI bendrauti, pildyti deklaracijas ir galėsite grąžinti pinigėlius. biggrin.gif
Papildyta:
Prarastas darbingumas skaičiuojasi nuo stažo ir kokia alga "balta" buvo ant popieriaus. Kreipiesi dėl to į Sodrą, bet jei darbe nebuvai pateikusi dokumentu dėl to vėliau reikia bendrauti su VMI jei nori grąžinti pinigėlius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eglema: 24 rugsėjo 2008 - 17:54