Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgas ar trumpas vardas

QUOTE(maksas @ 2005 06 29, 14:54)
Yra gražių vardų tiek trumpų, tiek ilgų.........................
Tik man nesuprantama, kai patys tėvai savo 2.gif duoda ilgą vardą , bet vadiną sutrumpintu  doh.gif pvz: Lukrecija- Luka, Dominykas, Domantas - Domu, Gintaras, Gintautas - Gintu........................tie visi trumpiniai juk yra atskiri vardai  ax.gif


Aha, man irgi tokie variantai nepriimtini. Suprantu vardo keotimą tuomet, kai norint pasakyti mažybinį-maloninį vardą, jis pailginamas: Rasytė, Gretutė ir t.t. Bet kai tėvai duoda ilgus vardus, o po to jais visitek nevadina savo vaikų g.gif Tai tada tegu iškart ir duoda tą trumpinį. Pavyzdžiui, jei Adrijaną vadina Adrija, nu tai ir tegu būna ta Adrija iš karto doh.gif (atsiprašau, jei ką iš forumiečių įžeidžiau- to nesiekiau) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Julena @ 2005 06 29, 15:38)
Skaičiau apie vardų ir pavardžių suderinamumą, tad jei ilga pavardė, labiau tinka trumpesnis vardas, ir, jei trumpa pavardė - ilgesnis vardas. Dar reik atkreipt dėmesį, kad nors 2-3 raidės pavardėje ir varde pasikartotų, pvz: Asta Stašaitytė - neblogai skamba, ar ne? g.gif


sita ideja man visai patiko mirksiukas.gif is tikruju labai malonu kai yra grazus vardo ir pavardes saskambis...
Atsakyti
Man patinka trumpi vardai, be to musu pavarde gana ilga - tai jei viska pasakyt ar parasyt su ilgu vardu doh.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Man patinki trumpi ir aiškiai tariami vardai. Yra labai ir gražių ilgų vardų, bet vistiek visi pasidaro trumpinius ir pilnais vardais nevadina.
Atsakyti
QUOTE(Nilka @ 2005 07 01, 13:51)
Man patinki trumpi ir aiškiai tariami vardai. Yra labai ir gražių ilgų vardų, bet vistiek visi pasidaro trumpinius ir pilnais vardais nevadina.

Pirmiausiai, reikėtų, kad patys tėvai nepradėtų savo 2.gif vardo trumpinti, nes visą pradžią padaro JIE PATYS, ir tik vėliau tai perima aplinkiniai doh.gif
Jeigu vaiko vardas Vytautas ir jis taip bus vadinamas šeimoje paklaustas jis tokį ir pasakys, o ne Vytas ir kokiu vardu prisistatysi toks ir liks smile.gif
Atsakyti
Trumpas vardas man skamba intymiau, ilgas solidžiau. Renkuosi ilgesnį.
Atsakyti
man labiau patinka ilgi vardai, bet taip isejo, kad 2.gif vardas ir pavarde is viso 10 raidziu. tad jei veliau turesiu dar sunu, taip pat rinksiu trumpus vardus - is 5 raidziu, kad vyresnelis nebutu nuskriaustas... smile.gif bet jei turesiu kada dukra, tai tikrai duosiu ilgesni varda, ne is 3-5 raaidziu smile.gif
Atsakyti
Vardas, manau, turi būti derinamas prie pavardės, turi skambėti, lengvai tartis kartu.
Bet svarbiausia, kad jis "tiktų" vaikučiui tongue.gif .
Atsakyti
NESKAIČIAU KĄ IR KIEK PRIRAŠĖT, BET TIESIAI VARYSIU Į TEMĄ IR PAPASAKOSIU SAVO VARDO ISTORIJA.
TĖČIUI LABAI PATIKO VARDAS VIJA, TAI BUVO DAUGIAU NEI PRIEŠ 30 METŲ. O MAMAI OVIDIJA. BET LAIKUI BĖGANT BUVO NUSPRĘSTA KAD BUSIU DOVILĖ. O KAI TĖVAS NUĖJO UŽMETRIKUOT, TAI GAVAUSI DOVILIJA. TAI AR ILGAS AR TRUMPAS VARDAS TADA TĖVAMS NEBUVO REIKŠMĖS. O IR SAKO, KAD NE VARDAS ŽMOGŲ PUOŠIA, O ŽMOGUS VARDĄ. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(EDITI @ 2005 07 30, 19:55)
Vardas, manau,  turi būti derinamas prie pavardės,  turi skambėti, lengvai tartis kartu.
Bet svarbiausia, kad jis "tiktų" vaikučiui tongue.gif .


Na, pavardė tai laikinas dalykas - ypač mergaitėms tongue.gif
Atsakyti
blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bagel: 30 liepos 2005 - 23:14
Mūsų pavardė ilgoka, tai kažkaip savaime limpa trumpseni vardai tongue.gif Nors man labai gražus vardas Dominykas ir būtent Dominykas, o ne Domas. Tiesiog nepakęsčiau, jei mano vaiką kas nors Domu pašauktų schmoll.gif mad.gif bash.gif Vaiką reikia vadinti pilnu vardu, o ne kažkokiu trumpiniu. Pvz.: mano draugės vaiko varads Algirdas. Porą kartų atsirado tokių, kurie jį Algiu arba Algučiu pavadino. Tai mama sukėlė tikrą audrą, kad daugiau nedrįstų taip vadinti thumbup.gif
Atsakyti