QUOTE(svetelis @ 2008 10 19, 11:53)
4. 4. O jeigu vienkomponenti sendinimo laka nulakuosiu ant paprasto stiklinio pavirsiau, ar jis dziudamas ims skilineti, tada itrinciau tamsesniu dazu kad isryskinti itrukimus ir deciau laka uzbaigimui?
QUOTE(Lachesė @ 2008 10 19, 11:58)
pamegink pati ir suprasi kad taip nesigauna, mes visos cia tokios gudrutes ir ta seniai darytume ,jeigu taip gautusi. Tiesiog kol nebandei , nesupranti pacio veikimo principo.
Gaunasi gaunasi

. Galvokim logiškai: vienkomponentis sendinantis lakas "prašo" akrilinio "stogo". Nenorit tepti dažais, kad neuždengti stiklo - tepkit
akriliniu laku, geriau tokiu tirštesniu, jau "pabuvusiu". Eiga paprasta: vienkomponentis lakas ant stiklo - padžiovinam - akrilinis lakas - išdžiūsta - įtrinam aliejiniais dažais arba patina. Tiesa, įtrūkimai gaunasi ne tokie ryškūs, bet jei to reikalauja sumanymas - labai gražu, subtilu. Tik pačiam darbui sakyčiau reikalingas šioks toks patyrimas, nes lakai bespalviai, darbas vyksta apčiuopom. Jei kam bus įdomu, galiu paieškot foto su tokiu skaldymu ant stiklo ir ant jau dažyto paviršiaus.
QUOTE(olajju @ 2008 10 19, 13:46)
turiu stiklinę vazele gėlėms, ir noriu ją iš pradžių nudažyti, tai kaip patartumėte ar iš dažyti ir lakuoti tik įšorę ar ir vidinę dalį?
Jei dažysi vidų, negalėsi pilti vandens - daug šansų, kad atmirks ir nusilups... geriu jau iš išorės

Iš vidaus dažomi dalykai, kurie nekontaktuos su drėgme, pvz., taip daro stiklainėlius kruopoms, stiklines žvakides ir pan.: išorė lygi, stiklinė, o viduje sausi produktai negadina dekoro.
QUOTE(svetelis @ 2008 10 19, 15:42)
Pakomentuokit sio butelaicio eiga, nuo A iki Z su konkreciais dazu, laku, mediumu ar dar ko pavadinimais (bent jau po viena pavadinima ir firma jeigu galima

)
Konkrečios firmos tai jau nieks nepasakys, nebent autorių pagautum už skverno
Eiga elementariai tokia:
1. Nudažyta baltais dažais (gali būti baltas gruntas).
2. Teptas vienkomponentis skaldantis lakas (visų firmų veikia panašiai, o rezultatas priklauso nuo tepimo krypties, lako gausumo, apdžiovinimo laipsnio, kambario temperatūros, mėnulio fazės ir dar daugybės neištirtų dalykų).
3. Tepti žali akriliniai dažai, čia man regis tašnota kempinėle, nors panašų efektą galima ir su teptuku pasiekt - viskas patyrime.
4. Klijuoti servetėlės gabaliukai su motyvu. Turiu pastebėti, kad šiuo atveju pataikyta su spalvom, nes jei žalias atspalvis būtų šiek tiek tamsesnis, tos citrinos praktiškai "prapultų" fone. Geriau daryti šviesesnį foną, nei per tamsų, jei ruošiesi klijuoti servetėlę.
5. Lakavimas.
QUOTE(Žydraakė @ 2008 10 19, 16:17)
Pagaliau ir aš susikaupiau išmėgint dekupažą

Kol kas neturiu galimybės parodyti foto, bet rūpi kai ko paklausti

Ant mėdinės pakabos klijavau servetėlę ir nulakavau ją.
1. Sakykit, kiek kartų reikia/galima lakuot darbelį? Man kai kuriose vietose "jaučiasi" servetėlė, gal jei nulakuosiu daugiau (lakavau 3 kartus) nesijaus
Po 3 sluoksnių, kai lakas gerai išdžiūvęs, švelniai patrink opias vietas švelniu švitriniu popieriumi ar šveitimo (dažytojų) kempinėle. Vėl lakuok ir žiūrėk, jei dar jaučiasi, operaciją kartok tiek kartų, kiek reikės iki švelnaus paviršiaus. Po paskutinio lakavimo daugiau nešveisk.