Įkraunama...
Įkraunama...

Vienišas tėvas (arba kas būna po skyrybų)

http://www.delfi.lt/...php?id=18782447

Straipsnis iš delfio, tai komentarų savaime aišku neskaičiau. Bet klausimas skausmingas ir aktualus. Prašau prisiminti kad esat kultūringi žmonės ir pasidergt galit eit i ta patį delfi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AnMa_geroji_puse: 09 spalio 2008 - 16:25
Ir ką dabar daryti? Tai, kad laikas kurti veiksmingą organizaciją, ginančią vyrų teises - savaime aišku. Moterų nuomonės šioje temoje šiame skyrelyje visiškai nereikia. Kas dar?
Atsakyti
Kažkaip ketinau sukt diskusiją į kitą pusę, bet štai:
O ar neverta pradėt nuo savęs, kad tokių bėdų išvengt. Vienam kažką darant pasaulio nepakeisi, čia faktas, bet jei kiekvienas pagalvotų apie pasekmes prieš ką nors darant gal ir ateis ta diena kai nereikėtų tokių straipsnių. Nei iš vienos, nei iš kitos pusės.
Ir teisiškai organizacijos lyg ir sukurtos, ta pati lygių galimybių kontrolieriaus kontora ir t.t., bėda kad visos tos įstaigos labiau primena parazituojantį gyvį nei funkcionuojančią sistemą. Na o jei ri veikia kažkas tai tik tiek kad viskas sukama dabar į moterų pusę.
Atsakyti
QUOTE(AnMa_geroji_puse @ 2008 10 09, 21:27)
Ir teisiškai organizacijos lyg ir sukurtos, ta pati lygių galimybių kontrolieriaus kontora ir t.t., bėda kad visos tos įstaigos labiau primena parazituojantį gyvį nei funkcionuojančią sistemą. Na o jei ri veikia kažkas tai tik tiek kad viskas sukama dabar į moterų pusę.

Aš kalbu apie veiksmingą organizaciją. Manau greitu laiku ji atsiras. Prielaidos yra.
Beje neseniai aš dariau panašų skaičiavimą. Tiesa jis buvo labai megėjiškas, skaičiavau tiesiog forume... Tai buvo atsakymas į paplitųsi teiginį, kad po skyrybų tėvai nesirūpina savo vaikais. Mano skaičiavimais tokių galėtų būti nuo penkių iki penkiolikos procentų. Todėl tas teiginys neteisingas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Medinis: 09 spalio 2008 - 20:44
Pasiskaitykite ruosanciu skirtis mamu pasisakymus. Baisu, galiu pasakyt. Pasisakymai "Jau mano vyras vaiko nematys", "O kad tik alimentai butu didesni", "Jis jau vaiko neaugins" ir pan.

Alimentu mamos nori, bet vaiko rodyt nenori.

Mano vyrui santuoka antra. Is pirmos santuokos turi mergyte. Tai jis tai zmonai nezinau kas. Pabaisa, pinigu maisas kurio vaiko vardu galima issireikalaut. Noredamas pamatyt vaika nuolat uztrenktos durys, telefona pasikeite. Zodziu vyras galiausiai pavargo ziuret i tai ir nuleido rankas. O GAL NEREIKEJO? Dabar jau vyras ir neatsakingas patapo, nes nelakste pagal ja nuolat vergdamas kad vaika parodyk. Zinau sakys kad nelanko, nerupi ir bus teisi.

Jei butu teismas tai tikriausiai daugiau alimentu prisiteistu. Nes istatymas kazkaip priteisia pagal vyro atlyginima o ne tiek kiek vaikui reikia. Zodziu kiti turi moket 1000 lt kiti tik minimuma.

Moteriskes susiraskit turtinga dieda. Pagimdykit vaika paskui issiskirkit tai jis netik vaika islaikys bet ir jus. Gal sugebesit irodyt, kad pagimdziusios vaika karjera turejot nutraukti ir beje gal ir puse turto turetumet gaut smile.gif

Beje darbdaviai labai lengvai gali vyra atleisti jei pasakys, kad isvaro i tevystes atostogas. Istatymas nuo to nesaugo.

dabar auginam savo vaikus. Turim dvynukus. Nuostabesnio tevo nemaciau. Padeda visapusiskai. Tik gaila kad durna boba pirma jo. Labai noreciau kad vaikai pazinotu sese ir nereiktu lauzytis ja matant. Esu prisiekus kad vaikai bus visada su tevu. Ir skyrybu atveju pasidalintume vaikais jei tik to noretu (nors skaudu butu).
Atsakyti
QUOTE(Ponike @ 2008 10 10, 12:48)

Alimentu mamos nori, bet vaiko rodyt nenori.

Moteriskes susiraskit turtinga dieda. Pagimdykit vaika paskui issiskirkit tai jis netik vaika islaikys bet ir jus. Gal sugebesit irodyt, kad pagimdziusios vaika karjera turejot nutraukti ir beje gal ir puse turto turetumet gaut smile.gif
Beje darbdaviai labai lengvai gali vyra atleisti jei pasakys, kad isvaro i tevystes atostogas. Istatymas nuo to nesaugo.
Respektas už ironiją ir blaivų požiūrį.
Vat dėl ko valstybės tarnyba yr gerai. Tikrai ketinu eit vaiko auginimo atostogų ir kaip čia švelniai pasakius... Dėjau vieną daiktą ant visų viršininkų ir pan. O dėt yra dėl ko. Nes buvo atvejis, kai vienas viršininkas atvirai pareiškė, kad žmogus, einantis tokių atostogų, pas jį nedirbs. Bet gal ir gerai, kas nori asilą ant galvos turėt. Na ir aišku, jei tokį veiksmą drįsi atlikt, tai karjeros aukštumas gali laidot (nors niekas to viešai nedeklaruoja, bet čia faktas)
Ir manau kad Medinio minėta organizacija, kada ji beatsirastų, turėtų kreipt didelį dėmesį ir į tokio pobūdžio problemas. Bet kaip jau anksčiau minėjau - turim pradėt nuo savęs. Kad ir kiek organizacijų / asociacijų ir visų kitų -acijų būtų, niekas nepasikeis, jei patys nesugebėsim žengt per savo (atleiskit už išsireiškimą) kaimietiškas paniatkes, kur dominuoja "gaidys" ir panašūs žodžiai. Apie tasi vyrams reikia susimąstyt pirmiausiai.
Atsakyti
QUOTE(AnMa_geroji_puse @ 2008 10 10, 15:11)
....niekas nepasikeis, jei patys nesugebėsim žengt per savo (atleiskit už išsireiškimą) kaimietiškas paniatkes, kur dominuoja "gaidys" ir panašūs žodžiai. Apie tasi vyrams reikia susimąstyt pirmiausiai.

Vyrams sakot reikia pirmiausia susimąstyt... Net nežinau. Man atrodo, kad kaime visi tie dalykai kartais paprasčiau sprendžiasi. Yra vaikas, reikia augint. štai ir viskas. O vat kaip tik labiau visokių sliekų ieško "proto bokštai".
Ir dar... visų pirma reikia pakeisti moterų mąstymą, kad tai, jog vaiką augins tėvas nėra jos, kaip moters-motinos nuvertinimas ar mirtinas įžeidimas. Tuomet ir vyrams taps lengviau.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2008 10 10, 15:19)
Ir dar... visų pirma reikia pakeisti moterų mąstymą, kad tai, jog vaiką augins tėvas nėra jos, kaip moters-motinos nuvertinimas ar mirtinas įžeidimas. Tuomet ir vyrams taps lengviau.


Lygiaverčiai ir vyrai turi keisti požiūrį į moterį, kuri skyrybų atveju sutinka ir netgi siūlo vyrui auginti vaikus. Čia abiejų visuomenės pusių problema.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo salve123: 10 spalio 2008 - 14:27
QUOTE(salve123 @ 2008 10 10, 15:23)
Lygiaverčiai ir vyrai turi keisti požiūrį į moterį, kuri skyrybų atveju sutinka ir netgi siūlo vyrui auginti vaikus. Čia abiejų visuomenės pusių problema.

Taip. PAsakysiu paprasčiau - turi pasikeisti vyraujanti visuomenės nuomonė apie tai, kas privalo auginti vaikus.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2008 10 10, 15:19)
Vyrams sakot reikia pirmiausia susimąstyt... Net nežinau. Man atrodo, kad kaime visi tie dalykai kartais paprasčiau sprendžiasi. Yra vaikas, reikia augint. štai ir viskas. O vat kaip tik labiau visokių sliekų ieško "proto bokštai".
Ir dar... visų pirma reikia pakeisti moterų mąstymą, kad tai, jog vaiką augins tėvas nėra jos, kaip moters-motinos nuvertinimas ar mirtinas įžeidimas. Tuomet ir vyrams taps lengviau.
Na kaip čia pasakius. Galvočiau kad sliekų ieško socialiai neorientuoti pašlemėkai ir pseudokarjeristai. Apie tai kalbėt bandžiau. Na iš serijos "kaip aš atrodysiu prieš sava gezus" ir t.t. Aišku "gezus" gali keist kuo nori - kolegomis bankininkais, milicininkais ar krepšiasvydžio fanais, jokio skirtumo, bet minėtos paniatkės įsišakniję stipriai.
Ir gerai tiem diedam kurie arba gali nusispjaut į tokias nesamones, arba jų aplinka išaugus iš geziško (plačiąja prasme) amžiaus. Kaip žinia, kolkas tokių mažuma. Deja...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AnMa_geroji_puse: 10 spalio 2008 - 14:43
QUOTE(AnMa_geroji_puse @ 2008 10 10, 15:41)
Kaip žinia, kolkas tokių mažuma. Deja...

Bliamba bash.gif
Vat aš matau organizacijos tikslą, kad pakeisti tokią žmonių nuomonę. Visų žmonių. Jei jau vyrai taip šneka, tai moterims - vienas malonumas.
Iš kur jūs ištraukėte, kad mažuma? Skaičiavau - 5-15 proc atskirai gyvenančių tėvų vengia mokėti išlaikymą. Tik tiek. Visi kiti moka. Kiek iš tų visų kitų stovi prie vaikų darželių tvorų, kad galėtų nors žvilgterėti į savo vaiką - nežinau.
Bet bliamba, mane nervina tokios niekuo nepamatuotos kalbos, kad dauguma vyrų nesirūpina savo vaikais. Rūpinasi. Didžioji dauguma. Liūto dalis.
Atsakyti
O aš pastebėjau dar vieną reiškinį, ypač pasireiškiantį Lietuvoje. Pas mus aplamai mažai pagarbos, tolerancijos, supratingumo kitų žmonių atžvilgiu. Aš išvis neįsivaizduoju, kaip galima nekęsti, keršyti, juodinti žmogų kurį mylėjai, su kuriuo praleidai savo gyvenimo tam tikrą etapą, susilaukei vaikų..., kad ir ką jis padarė... Na nebent išimtis - smurtas. Tai vienintelė priežastis, dėl kurios galima jausti nuoskaudą ir ko negalima pateisinti, nors tai irgi dažniausiai turi priežastį... Iš kur mūsų tautoje tiek neigiamų, netgi sakyčiau agresyvių emocijų? g.gif Manau, kad labai blogai, kad mes nemokiname savo vaikus mylėti, suprasti, o svarbiausia - atleisti... Toks jausmas, kad gyvename karo stovyje, kur viens kitą įtarinėja, smerkia, kaltina vietoje to, kad gerbtų, mylėtų, vertintų... Mes turėtume būti viens kitam draugas, o ne potencialus konkurentas, priešas...
Atsakyti