QUOTE(mindudo @ 2008 10 24, 15:28)
Tad daugelis tėvų elgiasi pasąmoningai pagal savo šeimos modelį. Net ir iš šios diskusijos supratau, kad yra didesnis pasąmoninis polinkis moterims "vadovauti" vaikų auklėjime ir tai visai natūralu, nes
vyrai pasąmonėje tikisi to vadovavymo ir pamokymo, kaip reikia elgtis su vaiku, kaip palaikyti ryšį. Tad visai logiška, kad jei to paskatinimo nebus, vyras mažiau vaiku rūpinsis, nes jis dar gyvendamas šeimoje buvo mokomas kaip elgtis, bendrauti... Tad Lietuvoje labai paplitęs matriarchatinis vaikų auklėjimo modelis šeimoje, kuriuo vadovaujasi ir užaugę vaikai...
3. Manau didelė klaida elgtis taip kaip sako salve 123. Jei nieko nedarysi, tikimybė kad sutuoktinis daugiau domėsis vaiku yra minimali, o jau ne kartą išdiskutavome, kad vaikui reikalingi abu tėvai.
Jei atvirai, tai jūs mane nustebinote. Tai norite pasakyti, kad mūsuose moterys be lygių teisių su vyrais rūpinantis vaikais turi dar ir specialią, papildomą pareigą - mokyti vyrus būti tėčiais? Kitaip tariant, tik mes moterys žinom ir mokam auginti vaikus. Na tuomet valio. Jei patys vyrai pripžįsta savo negebėjimą būti tėčiais, tai kokio velnio jie taip priešinasi moterų nuomonei, kad tik jos žino ko reikia vaikui ir tik jos tinkamai pasirūpins? A, supratau. Kalbėdami apie PAS norite, kad moterys prisiimtų atsakomybę už vyrų negebėjimą būti tėčiais?
Matote, aš sau iš anskto preziumuoju, kad vyras yra pajėgus
pats be atskiro išaiškinimo suvokti, kad vaikui reikalingi abu tėvai, pajėgus, kaip ir mes moterys priimti sprendimus kiek ir kaip jam būti su vaiku ir t.t. Todėl mano reguliavimas nereikalingas. Beje taip aš mąsčiau nuo pat vaiko gimimo.
Jei būčiau maniusi, kad be to, kad pati mokausi būti mama, turiu dar ir vyrą to mokinti, nė per metrą neprileisčiau jo prie vaiko mažiausiai iki vaikui sueis 1 metukai. Man, teko atsigulti į ligoninę kuomet dukrai nebuvo nė mėnesio, bet liekant vyrui su vaiku aš buvau tikra, kad jis sugebės rūpintis dukra ir net nemąstėm apie močiūčių pagalbą. Ir įsisvaizduokit jis susitvarkė. Aš net nesistebiu kodėl jam pavyko ir jis nepanikavo. O gi todėl, kad aš tiek pat mokėjau ir žinojau apie vaiką, kiek ir jis ir jei aš sugebu, vadinasi sugeba ir tėtis. Juk vaikas ir jo. O toks manymas, kad jei vyras nelanko vaiko, tai moteris privalo jį atvesdinti (nelabai aišku įsivaizduoju, kaip tai įmanoma) reiškia aiškų pripažinimą ir teigimą, kad vyrai nežino ko nori ir ką myli ir kodėl myli.
P.S Nepykit, bet man tokie vyrai, kurie reikalauja iš moterų motiniškos globos, tikrai neatrodo pajėgus patys suteikti globą vaikams.
Papildyta:
QUOTE(mindudo @ 2008 10 24, 15:28)
Neteisingas požiūris, nes vaikas gali nenorėti matyti vieno iš tėvų vien dėl to, kad to nenori kitas iš tėvų, nes vaiką labai lengva nuteikti, emociškai valdyti, jie naiviai tiki viskuo ką pasako mylimas tėvelis ar mamytė. Būtent dėl to ir sakom, kad vaikas yra toks, kokiu mes jį auklėjam...
Mano požiūris teisingas, bet neabsoliutus. Kadangi klausimas buvo bendro pobūdžio, tai ir mano teiginys, kalba bendrąja prasme, nesigilinant į išimtis. O tokie atvejai, kai yra manipuliuojama vaiku, vardan savo interesų yra nesveiki. Apie juos aš nekalbėjau. Minty turėjau atvejus, kai yra tinkamai įvertinami vaiko norai be jokios neigiamos įtakos jo apsisprendimui.