Įkraunama...
Įkraunama...

Retas vardas giminėje

Man be galo gražu, kai tam tikras laikmetis turi savo ypatingus vardus, pavyzdžiui, nepaprastai žaviuosi tokiais prosenelių vardais kaip Florijonas, Kazimieras, nors savo vaikams tokių visai nenorėčiau duoti biggrin.gif
Atsakyti
Junona yra sen. romėnų vardas, reiškiantis "jaunystė". Junona buvo Jupiterio žmona ir merginų, moterų, santuokos globėja, panašiai kaip graikų Hera.
Atsakyti
Mireta italų kalba reiškia "nuostabioji". Graži reikšmė mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(boruzka @ 2005 06 27, 13:29)
o gimineje tai kolkas visi rinko trumpus lietuviskus vardus. cia tik as tokia issisokele  biggrin.gif

Va va, kai mes savąją nusprendėm pavadinti Vesta, tai šeimoj ir giminėj pradėjo aiškinti, kad kas čia per nesamoningas vardas, ką jau lietuviškų vardų maža, vaikas net vardadienio neturės. Specialiai perverčiau visą kalendorių ir vardadienį radau, o šitas vardas man nei keistas nei retas (nu gal šiek tiek retesnis nei Gabija), vardas kaip vardas, tik kitų replikos užknisa. Viena pažystama išvis išaiškino, kad reikėjo tada Vakare vadinti, nes tai vertimas iš anglų kalbos. Ir išvis šitas vardas net savo prasmės neturi. Nu visai susibiesinau. bet paskui pasiknisau vardų reikšmėse ir net vardo reikšmę atradau, ir visai tai ne Vakarė. Jau vienu momentu net buvau prdėjusi gailėtis kad taip dukrą pavadinau, galvoju būčiau pavadinus kokia Ieva ir niekam jokių minčių nekiltų. Bet paskui galvoju"eikit jūs visi šikt, kaip noriu taip ir vadinu savo vaiką".
O vakar poliklinikoj nebuvo mūsų gydytojos, tai teko eit pas kitą, tai ta pažiūrėjus į kortelę kad mestelėjo "kas čia per vardo mandrumas, dabar". Nu blyn, nusprendžiau, kad gyvenam kaime, ir žmonės dar nežino kokių mandrų vardų yr ant svieto
Atsakyti
nu nieko sau retas doh.gif doh.gif kai dar dirbau mokykloje buvo 5 ar 6 Vestos paauglės..
Atsakyti
QUOTE(Erina @ 2005 06 29, 13:26)
Va va, kai mes savąją nusprendėm pavadinti Vesta, tai šeimoj ir giminėj pradėjo aiškinti, kad kas čia per nesamoningas vardas, ką jau lietuviškų vardų maža, vaikas net vardadienio neturės. Specialiai perverčiau visą kalendorių ir vardadienį radau, o šitas vardas man nei keistas nei retas (nu gal šiek tiek retesnis nei Gabija), vardas  kaip vardas, tik kitų replikos užknisa. Viena pažystama išvis išaiškino, kad reikėjo tada Vakare vadinti, nes tai vertimas iš anglų kalbos. Ir išvis šitas vardas net savo prasmės neturi. Nu visai susibiesinau. bet paskui pasiknisau vardų reikšmėse ir net vardo reikšmę atradau, ir visai tai ne Vakarė. Jau vienu momentu net buvau prdėjusi gailėtis kad taip dukrą pavadinau, galvoju būčiau pavadinus kokia Ieva ir niekam jokių minčių nekiltų. Bet paskui galvoju"eikit jūs visi šikt, kaip noriu taip ir vadinu savo vaiką".
O vakar poliklinikoj nebuvo mūsų gydytojos, tai teko eit pas kitą, tai ta pažiūrėjus į kortelę kad mestelėjo "kas čia per vardo mandrumas, dabar". Nu blyn, nusprendžiau, kad gyvenam kaime, ir žmonės dar nežino kokių mandrų vardų yr ant svieto


Kas čia per nesąmonė blink.gif Kai dar darželį lankiau, mūsų grupėje buvo mergaitė vardu Vesta ir visi girdavo, koks puikus vardas thumbup.gif
Jei neklystu, kiek žinau, tai irgi sen. romėnų vardas, tokiu vardu buvo šeimos židinio deivė. Man tikrai labai gražus vardas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Fire @ 2005 06 29, 11:55)
Junona yra sen. romėnų vardas, reiškiantis "jaunystė". Junona buvo Jupiterio žmona ir merginų, moterų, santuokos globėja, panašiai kaip graikų Hera.

Vis dėl to yra gražu, kai vardas ką nors reiškia, ypač ką nors ypatingo ar romantiško rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(dėja @ 2005 06 28, 14:02)
TAI PAVADINOM DUKRYTE MIRETA,AR TOKIU VARDA PAŽYSTAT.

žinau vieną tokią moteriškaitę mirksiukas.gif o iš įdomesnių dar pažystu vieną tokią šeimyną kur tėčio vardas-Fortūnatas, o sūnų Aldevidas ir Oldinaras ax.gif

dar prisiminiau merginos vardą Enrika blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristee: 29 birželio 2005 - 16:41
O kaip jums Jordana ?
Atsakyti
Mano dukrytes vardas Salma. Yra jau Lietuvoj tokiu? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(eime @ 2005 06 29, 16:51)
O kaip jums Jordana ?

mano puskės draugas buvo Jordanas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kristee @ 2005 06 29, 16:39)
dar prisiminiau merginos vardą Enrika  blush2.gif

Pažystu 2 Enrikas ax.gif .
Mano puseserė savo dukrą pavadino Pamela. Aišku vardas visiems labai girdėtas biggrin.gif .
O vyro pusbrolis savo naujagimę pavadino Ariana. Iš pradžių, maniau, kad nenugirdau ir vadinau mergaitę Adriana, tai pusbrolio žmona mane pataisė, sako "kokia čia tau Adriana, ji Ariana" doh.gif
Atsakyti