Įkraunama...
Įkraunama...

Tortas su mascarpone sūriu 2

QUOTE(kirbe @ 2011 08 31, 13:35)
nedarykit klaidos......neleiskit želatinai atvėsti pilnai...ysivaizduokit kremas šaltokas,želatina atvėsusi...supilat ir per greitai sutraukia želatina....todėl gaunasi tokie siuliukai ir gumuliukai...želatina ištirpinas ir iš karto pilkit y krema-bus viskas gerai...žinoma ne verdančia,bet ir neatšaldykit-tegul buna normaliai tokia šilta.....

drinks_cheers.gif
Aš jau keletą metų gaminu šį tortą, tai man niekada gumuliukų nebūna, o darau taip- pirmiausiai išspaudžiu apelsinų sultis ir suberiu ten želatiną, ji brinksta, kol aš pasidarau kremą. Tada indelį su želatina įstatau į karšto vandens vonelę ir maišau, kai tik pradeda skystėti ir nebelieka gumuliukų, iškart pilu į kremą. Ir viskas- želatina nebūna karšta, tik vos pašildyta ir visada gaunasi ax.gif
Atsakyti
Sveikos, dariau ir aš naminę marscaponę... lyginant su pirktine, man gavosi geltonesnė, į indą niekas nenuvarvėjo pernaktį, ir vyras paragavęs sakė jog jam labiau panašu į grietinę. Ką aš ne taip galėjau padaryti?
Atsakyti
Esu jau nemazai kartu dariusi namine maskarpone ir man tik viena karta buvo nepavykę. Tuo kartu buvo naminė grietinėlė jau gyžtelėjusi, t.y. jau pasidariusi rūgsti, todėl man ji nesutirštėjo. Iš kolegės praktikos, galiu pasakyti, kad kai jai nepavykdavo, tai ji būdavo nepasiekia 90 laipsniu temperaturos, per mazai ipildavo citrinu sulčių, per reta paimdavo merle ir per ja isbėgdavo viskas i inda. Tavo aveju, gal kaip tik per tanki medžiaga gal buvo paimta, kad nei laso neisvarvėjo skyscio. Bet jei sutirštėjo maskarponė ir gavosi savo tirštumu artima pirktinei, gal ir viskas pavyko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2011 09 27, 11:50)
Esu jau nemazai kartu dariusi namine maskarpone ir man tik viena karta buvo nepavykę. Tuo kartu buvo naminė grietinėlė jau gyžtelėjusi, t.y. jau pasidariusi rūgsti, todėl man ji nesutirštėjo. Iš kolegės praktikos, galiu pasakyti, kad kai jai nepavykdavo, tai ji būdavo nepasiekia 90 laipsniu temperaturos, per mazai ipildavo citrinu sulčių, per reta paimdavo merle ir per ja isbėgdavo viskas i inda. Tavo aveju, gal kaip tik per tanki medžiaga gal buvo paimta, kad nei laso neisvarvėjo skyscio. Bet jei sutirštėjo maskarponė ir gavosi savo tirštumu artima pirktinei, gal ir viskas pavyko smile.gif



sutirštėti tai viskas sutirštėjo, konsistencija panaši, tik va spalva geltonesnė ir skoniu nu riebokas kažkas, nam gal į sūrį panaįu buvo, vyrui į grietinę... o merlius tikrai pas mane tankus, gal čia tame bėda...
o sakykit, jei turiu grietinėlę, kurios galiojimas baigiasi ryt, tai pasidarius marscapone ar jis taip pat galiotų tik iki ryt, ar pasikaitinus prasitęsia galiojimas???
Atsakyti
Jei grietinėlė vis dar saldi, nerūgsti - darykit mascarponę, o kai sustings - dėkite i saldikli, kai reikes atitirpinsite ir ji bus kaip sviezia smile.gif

PS. o kas del geltonos spalvos, jei grietinele namine, tai labai normalu, nes ji riebesnė. Mano visad buna gelsvos spalvos, vos vos, gali ir citrinos sultys dazyti gelsvai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo atograza: 27 rugsėjo 2011 - 14:06
QUOTE(atograza @ 2011 09 27, 11:50)
Esu jau nemazai kartu dariusi namine maskarpone ir man tik viena karta buvo nepavykę. Tuo kartu buvo naminė grietinėlė jau gyžtelėjusi, t.y. jau pasidariusi rūgsti, todėl man ji nesutirštėjo. Iš kolegės praktikos, galiu pasakyti, kad kai jai nepavykdavo, tai ji būdavo nepasiekia 90 laipsniu temperaturos, per mazai ipildavo citrinu sulčių, per reta paimdavo merle ir per ja isbėgdavo viskas i inda. Tavo aveju, gal kaip tik per tanki medžiaga gal buvo paimta, kad nei laso neisvarvėjo skyscio. Bet jei sutirštėjo maskarponė ir gavosi savo tirštumu artima pirktinei, gal ir viskas pavyko smile.gif

Sveiki, galvoju ir as daryt namine maskarpone, nes pas mus sunku ja gaut doh.gif , sakykit o ta 90 laipsniu su termometru matuojat ar sprendziat pagal isvaizda ax.gif , ir gal kokias gudrybes isduosit kaip darot blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Letune @ 2011 08 16, 15:17)


Be to reikia ne želatiną pilti į masę, o atsėmus kelis šaukštus masės išmaišyti želatinos tirpale, o po to įmaišyti dar ketvirtadalį masės į želatiną, ir galiausiai atskiestą želatinos tirpalą įmaišyti visą į kremo masę. Tikrai išbandyta ir pasiteisino.


Visada tik taip ir darau drinks_cheers.gif . Po mažą šaukštelį kremo dedu į išbrinkinbtą želatiną ir maišau maišau maišau. kai jau gerai praskiedžiu želatiną, tada viską pilu į masę. Gal kai kam pasirodys žaidimas, bet kitaip nemokėdavau normalaus torto sustingdint. O dabar ir fantos ir maskarponės ir kiti žalatininiai tortai gaunasi lygutėliai be gumulų.
Atsakyti
QUOTE(airius @ 2011 09 27, 15:09)
Sveiki, galvoju ir as daryt namine maskarpone, nes pas mus sunku ja gaut doh.gif , sakykit o ta 90 laipsniu su termometru matuojat ar sprendziat pagal isvaizda ax.gif , ir gal kokias gudrybes isduosit kaip darot blush2.gif



Jokių gudrybių nėra smile.gif Būtinai temperatūra reikia matuoti termometru. Puodą su grietinėle įstatyti į kitą puodą su verdančiu vandeniu ir ant nedidelės ugnies grietinėlę pvz 500 g. kaitinti, pastoviai maišant iki 90 laipsnių, įpilti 1 valg.šaukštą citrinų sulčių, dar maišant pakaitinti apie 2 min. ir nukelti nuo ugnies. Palikti pastovėti apie pusvalandį, kelis kart esu palikusi porai valandų ir viskas buvo ok, tada supilti masę į sietelį išklota keliais sluoksniais merlės, kai atvėsta, statyti į šaldytuvą, mažiausiai 24 val. 4u.gif
Atsakyti
Iš šių receptų būtinai pasiskolinsiu idėjų, nes per daug skaniai dauguma jų skamba biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2011 09 28, 10:24)
Jokių gudrybių nėra  smile.gif  Būtinai temperatūra reikia matuoti termometru. Puodą su grietinėle įstatyti į kitą puodą su verdančiu vandeniu ir ant nedidelės ugnies grietinėlę pvz 500 g. kaitinti, pastoviai maišant iki 90 laipsnių, įpilti 1 valg.šaukštą citrinų sulčių, dar maišant pakaitinti apie 2 min. ir nukelti nuo ugnies. Palikti pastovėti apie pusvalandį, kelis kart esu palikusi porai valandų ir viskas buvo ok, tada supilti masę į sietelį išklota keliais sluoksniais merlės, kai atvėsta, statyti į šaldytuvą, mažiausiai 24 val.  4u.gif

Aciu labai, tikrai bus isbandyta 4u.gif , o sakot galima maskarpone uzsaldyt, ar ji nepakinta g.gif
Atsakyti
As asmeniškai atitirpintos nemaciau, taciau šaldiklyje jau turiu jos atsargų smile.gif Mano kolegė išbandė ją šaldant, ir mane patikino kad viskas OK.
Atsakyti
As buvau uzsaldzius pirktine mascarpone ir gavos nekas:(atitirpinus jinai tokiais gumuliukais,kaip perplakta grietinele.As dar bandziau ja suplakti su cukrumi gal susivienodys,bet tik atsiskyre dar daugiau skyscio ir nieko nesigavo.Na cia mano patirtis,nusprendziau daugiau nesaldyt:(
Atsakyti