Įkraunama...
Įkraunama...

ES parama kaimo turizmui

QUOTE(AGI @ 2009 03 04, 13:09)
Manau, kad kaimo turizmas, kaip ir bet kuris apgyvendimo verslas, yra ilgai atsiperkantis - didelės investicijos ir palyginti mažos pajamos. Bet jei jau tokį objektuką paleidi, tai verslą "palaikyti" nėra labai sudėtinga.
Pritarčiau tik tai nuomonei, kad jei daryti "kaimo turizmą" tik dėl to, kad paimti ES parąmą - tikrai neverta. Bet jei jau tokį verslą darote ar tvirtai apsisprendę daryti, tai nuodėmė būtų nepasinaudoti tokia galimybe. Aišku, pinigėlius ten irgi ne už dyką dalina - tam reikia "atidirbti". Popierizmo daug, bet gal tokiu būdu ir pats šiek tiek "susidrausmini", susitvarkai dokumentus, atsakingai vedi apskaitą ir t.t.
O tiems, kas galvoja apie didesnę nei 150 tūkst. Lt paramą reiktų nusiteikti ilgam ir kruopščiam darbui rengiant projektą arba kreiptis į konsultantus. Dabar dažnai taikoma tokia apmokėjimo sistema (pas mus taip pat) - už projekto parengimą sumokama tik dalis kainos, o likusius pinigėlius klientas moka tada, kai gauna paramą, t.y. lyg ir tam tikras "sėkmės mokestis".
Kitas dalykas - paties projekto finansavimas. Juk visas numatytas investicijas reikia padaryti iš nuosavų lėšų arba pasitelkus banko kreditą. Ši vieta tikrai nėra tokia paprasta kaip kad prieš gerus metus...

sveiki AGI,matau ,kad esate apsišvietęs žmogus šitoje srityje rolleyes.gif ,tai gal galėtumėte ir man patarti,,,?? ax.gif o patarimo norėčiau štai kokio,jei tarkim man pakanka 150 tūkstančių ,bet didžioji darbų dalis jau atlikta,man reikėtų pinigėlių tik kokiam kubiliukui prie pirties,ar tarkim kokiam bilijardo stalui,na gal inventoriu,žodžiu tokiems niekams,tai kaip man juos parodyti? jei nebereikia v erslo plano-projekto,žodžiu kaip tada parodyti ko man reikia? ir beje gal žinote,jei tarkim man dokumentus paruoštų asmuo,kuris nėra konsultantas,tai ar galėsiu aš pinigėlius susigrąžinti? už projekto parašymą? (dovanokit iš a nksto,jei ką neaiškiai išdėsčiau,,,)
Atsakyti
na tai aisku, kad yra sunkoka gauti parama. Jei butu lengva, butu daug tokiu norinciu ir pasinaudojusiu sia parama.
Paprasciausiai, yra planai rengti sodyba, su tam tikrais elementais, ir t.t. Stengiantis viska investuot is savo (tai buvo pirminis planas, taciau suzinojome apie tokia galima parama), tai ir mastome gal ja pasinaudoti ar bent jau pabandyti pasinaudoti.
Rimtai planuojamas yra verslo planas, kadangi siokia tokia veikla jau yra vykdoma, gal nevisai kaimo turizmas, taciau susieti siuos du dalykus pilnai imanoma. Ir teko konsultuotis, kad yra galimybe gautiir nemaza sia parama.
Zinau, kad yra dokumentacijos..taciau vystant ir dabar verslioka, vykdoma buhalterija ir t.t. blush2.gif
Tik..va... kazkodel visi gasdina kad reikia atidirbti - cia ka turima omenyje?
nes ar taip ar taip, planuojame viska butent daryti kaip reikalavimuose...

rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(BEGALYBĖ @ 2009 03 04, 17:48)
sveiki AGI,matau ,kad esate apsišvietęs žmogus šitoje srityje    rolleyes.gif  ,tai gal galėtumėte ir man patarti,,,??  ax.gif  o patarimo norėčiau štai kokio,jei tarkim man pakanka 150 tūkstančių ,bet didžioji darbų  dalis jau atlikta,man reikėtų pinigėlių tik kokiam kubiliukui prie pirties,ar tarkim kokiam bilijardo stalui,na gal inventoriu,žodžiu tokiems niekams,tai kaip man juos parodyti? jei nebereikia v erslo plano-projekto,žodžiu kaip tada parodyti ko man reikia? ir beje gal žinote,jei tarkim man dokumentus paruoštų asmuo,kuris nėra konsultantas,tai ar galėsiu aš pinigėlius susigrąžinti? už projekto parašymą? (dovanokit iš a nksto,jei ką neaiškiai išdėsčiau,,,)

Manau, kad viskas čia normaliai - Jūs tiesiog siekiate išplėsti veiklų įvairovę sodyboje, kas Jums leidžia pritraukti daugiau arba kito segmento poilsiautojų, ir tam kreipiatės paramos. Kol kas nėra patvirtintų naujų supaprastintų taisyklių, todėl konkrečiai kalbėti būtų sunku. Pinigėlius (dalį jų) už projekto parašymą (pagal dabar galiojančias nesupaprastintas taisykles) gali susigrąžinti tik tie, kuriems projektus rengė akredituoti konsultantai. Jų sąrašą galite rasti www.zum.lt puslapyje.
Atsakyti
4u.gif Dėkoju AGI už atsakymą,tai noriu tik pasitikslinti ar gerai supratau,kad jeigu norėčiau dalyvauti šioje programoje ir gauti iki 150 tukstančių lt be projekto reikia laukti kol bus priimtos suparastintos taisyklės? Tai dar noriu paklausti (suprantu ,kad rizikuoju buti nuvaryta šalin už įkirum ą ir nesusipratimą blush2.gif ) -o kada tai galėtų buti? ir kaip sužinoti ar kada jas priims?? g.gif
Atsakyti
Kaip suprasti dalyvauti be projekto? blink.gif kur cia taip dalina pinigus be jokiu projektu ir t.t.?
Man isviso tos paramos atrodo grynas briedas... reikia rengti tuos projektus, kurie kainuoja 5% po to kai gauni parama (jeigu gauni) daryti viska legaliai (turiu omeni per firmas) visur moketi PVM, pildyti kazkokius dokumentus irodancius atliktus darbus ir islaidas jiems doh.gif galvos skausmas ir laiko gaisimas. be to nemanau jog kokiam tai biliardo stalui duos pinigu, ten kazkaip tik ilgalaikem investicijom duoda parama tokioms kaip traktoriuko pirkimas bet ne jo detaliu ar remonto g.gif gal kazkiek ir nusisnekejau, bet kiek suprantu tai viskas taip ir yra doh.gif as primeciau savo atvejui tai neverta prasidet, turim misko 5ha tai pirciai rastu bus, yra pazystamu kurie padarytu geras nuolaidas statybinems medziagoms ir be PVM, statyciau pats su saviskiu pagalba, o gaves parama pirciai statyti tureciau rastus pirkti su visais PVM ir sertifikatais, statybines medziagas su PVM del nuolaidos tai nezinia, o statyboms reiktu samdyti firma tai tikrai nesigautu pigiau kad ir su 50% parama doh.gif
Ar neatrodytu juokinga jeigu gavus parama kokiems takeliams teritorijoje tiesti ir visus darbus atlikinetu firmos? doh.gif
Atsakyti
Begalybe, tikrai gali pretenduoti paramos pati užpildžiusi paraišką. Aišku, visada lieka rizika, kad nepastebėsi kažkokios smulkmenos... Todėl gerai turėti "ką nors", su kuo galima būtų pasitarti arba kad šiek tiek "pakontroliuotų". Nors dabartinė politika linksta prie to, kad pati tvarka būtų kuo aiškesnė ir suprantamesnė. Belieka tikėtis, kad tai nebus tušti žodžiai.
O dėl naujųjų taisyklių - siūlau sekti ŽŪM naujienas. NMA specialistai tikisi, kad jau kovo pabaigoje atsiras naujų taisyklių projektas. Bet tiksliai pasakyti niekas negali (nebent patys tų taisyklių rengėjai).
Serzai, Tu visai teisingai mąstai - jei daug ką gali pasidaryti pats, tai gali kainuoti mažiau nei samdant firmas ir gaunanat paramą. Bet jei nori įrengti autentišką sodybą, tai neišvengsi daugelio "oficialių" pirkinių, kuriems ir gali kreiptis paramos.
Kiek suprantu, dabar siekiama remti ne tas "baliukų" pirteles, o iš tiesų turistinius objektus, laisvalaikio praleidimo vietas, kuriose siūloma kažkokia veikla. Ir geriausiai, jei tai dar ir autentiška veikla, leidžianti išsaugoti tradicijas ir pan. Tik klausimas, ar šiandieninis lietuvis yra pakankamai turtingas tokiam laisvalaikio leidimo būdui, ir ar pats "produktas" pakankamai įdomiai pateiktas užsieniečiui, kuris turi šimtus alternatyvų tiems pinigėliams išleisti.
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2009 03 06, 01:23)
Kaip suprasti dalyvauti be projekto?  blink.gif  kur cia taip dalina pinigus be jokiu projektu ir t.t.?
Man isviso tos paramos atrodo grynas briedas... reikia rengti tuos projektus, kurie kainuoja 5% po to kai gauni parama (jeigu gauni) daryti viska legaliai (turiu omeni per firmas) visur moketi PVM, pildyti kazkokius dokumentus irodancius atliktus darbus ir islaidas jiems  doh.gif  galvos skausmas ir laiko gaisimas. be to nemanau jog kokiam tai biliardo stalui duos pinigu, ten kazkaip tik ilgalaikem investicijom duoda parama tokioms kaip traktoriuko pirkimas bet ne jo detaliu ar remonto  g.gif  gal kazkiek ir nusisnekejau, bet kiek suprantu tai viskas taip ir yra  doh.gif  as primeciau savo atvejui tai neverta prasidet, turim misko 5ha tai pirciai rastu bus, yra pazystamu kurie padarytu geras nuolaidas statybinems medziagoms ir be PVM, statyciau pats su saviskiu pagalba, o gaves parama pirciai statyti tureciau rastus pirkti su visais PVM ir sertifikatais, statybines medziagas su PVM del nuolaidos tai nezinia, o statyboms reiktu samdyti firma tai tikrai nesigautu pigiau kad ir su 50% parama  doh.gif
Ar neatrodytu juokinga jeigu gavus parama kokiems takeliams teritorijoje tiesti ir visus darbus atlikinetu firmos?  doh.gif


ax.gif nesu žinovė,bet manau ,kad tu seržai biški "perlenki lazdą"sakydamas,kad tos paramos "grynas briedas" (beje gerai skamba lotuliukas.gif ),kas liečia PVM-ą,tai labai lengva įstoti į PVM-o mokėtojų gretas ir visas PVM-as sugrįž atgal.Na,kad turi buti firma samdyta irgi norėčiau pasiginčiti,nes žinau iš praktikos,kad tinka ir žmogus dirbantis pagal individualios veiklos PAŽYMA,su juo sudarai sutartį,kurioje numatomas ir garantinis terminas ,o tai reiškia,kad jis neša atsakomybę už savo atliktą darbą,,, rolleyes.gif ,o kaina už atliktą darbą būna ženkliai mažesnė mirksiukas.gif
Na tavo atveju,jei pats turi medienos ir burį savanorių padėjėjų,tai žinoma-kam gi tau parama ax.gif
žodžiu linkiu sekmės
Atsakyti
Taip taip, teisingai.. gali juk ir dieduka samdytis kuris daug ka daro paga verslo liudijima mirksiukas.gif juk jis taip pat moka mokscius, zo oficialu..net kvituka tau israsys biggrin.gif
Na, kadangi pasmus medienos nedaug, o ir nelabai tinkama pirtelei...tai tenka suktis pacioms. Juk siais laikais viskas imanoma ir "oficialumo" padarymas...na patys suprantat apie ka as, nenoriu plestis.

Kaip minejau, viska norime daryti pagal tradicijas, taisykles ir t.t. Todel reikaliga parama...vis tiek sis tas. rolleyes.gif
Atsakyti
Kai nieko neturi ir viska tenka is parduotuves pirkti kaip eiliniam pirkejui tada kazkiek ta parama padeda.
Jeigu kazkokiems darbams atlikti reikia skelbti konkursa tai abejoju jog koks nors patentininkas eis dalyvauti juose doh.gif
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2009 03 07, 02:56)
Kai nieko neturi ir viska tenka is parduotuves pirkti kaip eiliniam pirkejui tada kazkiek ta parama padeda.
Jeigu kazkokiems darbams atlikti reikia skelbti konkursa tai abejoju jog koks nors patentininkas eis dalyvauti juose  doh.gif

daugiau optimizmo drinks_cheers.gif
Atsakyti
2Begalybė:

Turėčiau tamstelei paprastą klausimą: jei į tokį "verslą" įmerki 150, tai kadu žadi anuos atsiimti?
Atsakyti
Na mačiau jau kad yra tos supaprastintos taisyklės paskelbtos... smile.gif Gal kas bandė kreiptis dėl tų 150klt ?...Įdomumą paliko šitas dalykas... rolleyes.gif
Atsakyti