Įkraunama...
Įkraunama...

Lengvo maisto receptų kampelis

Burokėlių risotto

Produktai:
• 200g šviežių burokėlių (90 )
• 2 a.š. alyvuogių aliejaus (80)
• 1 svogūnas (smulkiai supjaustytas) (25)
• 1 skiltelė česnako (supjaustyta smulkiai ar sutrinta) (5)
• 125g risotto ryžių (463)
• 75ml sauso balto vyno (50)
• 400ml karšto daržovių sultinio (20)
• 30g tarkuoto parmezano (115)
• Krapų, druskos, pipirų ir kitų prieskonių pagal skonį

Gaminimo eiga:
1. Įkaitinti orkaitę iki 180 C. Burokėlius nulupti ir supjaustyti (stambiomis riekėmis). Skardelėje ištiesti kepimo popierių ar foliją, burokėlius paprieskoninti (sumaišyti pusę a.š. alyvuogių aliejaus su prieskoniais - jūros druska ir čiobreliai buvo mano pasirinkimas). Kepti apie valandą, kol burokėliai suminkštės.
2. Alternatyva – naudoti jau virtus ar marinuotus burokėlius ir taupyti dujas/elektrą.
3. Svogūnus ir česnaką kepti su 1.5 a.š. aliejaus 3-5 min (keptuvė geriau būtų nesvylanti, kitaip aliejaus reikės daugiau). Įmaišyti ryžius (nevirtus), pamaišyti apie pusę minutės , supilti vyna ir kepti viską 5 min.
4. Maišant supilti sultinį, uždengti ir kepti orkaitėje 15 min, kol ryžiai suminkštės. Tuo tarpu paruošti burokėlius – maždaug ketvirtadalį sutrinti, likusią dalį smulkiai supjaustyti. Sumaišyti ryžius, burokėlius ir parmezaną, šviežius ar džiovintus krapus.

Gaunasi 2 porcijos. Vienos porcijos vertė: 400 kcal

Norint sumažinti kaloringumą galima sumažinti sūrio kiekį arba rinktis parmezaną su sumažintu riebalų kiekių.

Jei nenorite terliotis su orkaite, galima risotto gaminti įprastu būdu – sultinį įmaišant dalimis (per tris kartus), bet tada reikia stovėti prie keptuvės visą laiką ir maišyti, nes risotto ryžiai labai mėgsta prilipti prie keptuvės.

Skanaus!
Atsakyti
Gaivios silkės salotos

silkės filė (1 juostelė)
1 nedidelis obuolys (skaniausia su rūgščiais)
1 nedidelis agurkas
pusė mažo raudonojo svogūno
1 virtas kiaušinis
2 šaukštai natūralaus jogurto arba jogurtinės grietinės
druska, pipirai (jei reikia)

Silkę, agurką, obuolį ir svogūną susmulkinti, įdėti druskos, jogurto ir išmaišyti.
Dėti į lėkštę, puošti kiaušinio griežinėliais. Ir sotu, ir skanu smile.gif
Atsakyti
Dar išradau labai gerą dietinį patiekalą. Moliūgo varškės net nežinau kaip pavadinti, apkepas g.gif nes nieko daugiau nereikia, sutarkuoji burokine tarka moliūgą ir įmaišai varškės liesos. Moliūgo daug, gali būti apie 0,5 kg ir pokelis varškės, druskos, šiek tiek aliejaus, puodo dugnui patepti ir į orkaitę. Aš kepu židinyje apie 30 min, tai orkaitėje gal panašiai ax.gif Man labai skanu 4u.gif
Atsakyti
Dar pagalvojus nutariau pasidalinti vienu receptu. Teisingiau čia ne receptas, o būdas, skaniai lengvai pavalgyti ax.gif
Daržovės...kartais atsibosta tie patys troškiniai. Šiandien pasidariau, ir labai patiko. Kameroj turėjau šaldytų daržovių, jas garų puode viriau. O ant keptuvės, šaukšto aliejaus pakepti svogūno, kelias skilteles česnako, pomidorus. Žolelių prieskonių, truputį sojos padažo, ir aš įpjausčiau kelis džiovintus pomidorus. Tą padažą užpilti ant daržovių, ir tos garintos daržovės taip skaniai susivalgo thumbup.gif Lengvas ir labai skanus patiekalas, man atrastas naujai, nes visą skonį duoda, keli šaukštai to svogūnų pomidoro padažas mirksiukas.gif
Atsakyti
Klevelio varškės salotos :
pakelis liesos varškės 200 gr, 100 gr krabų lazdelių, šv. agurko 100 gr (galima ir daugiau), pagal skonį poro ar svogūno laiškų , krapų (nebūtinai), šaukštas majonezo (galima keisti liesa grietine ar nat.jogurtu ) Sumaišyti ir ragauti thumbup.gif
Skanaus 4u.gif

Brashke77, skaniai nuskambejo wub.gif Bus išbandyta biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Belwesta: 23 kovo 2011 - 10:15
paimu pomidora smulkiai supjaustau, svoguna, morkas sutarkuotas, konservuotus kukuruzus, dar buna sparaginiu pupeliu , zodziu visas darzoves, sumaisau 4 kiausinius su puse pieno stiklines (cia 3 asmenims gaunasi), viska sumaisau, idedu i ryziu indu, ir garinu 35 min
siaip ziurint koks garpuodis, nes mano isila apie 5 min, ir tada pradeda gamint. pas mane philips
Atsakyti
Labai mėgstu Cezario salotas, bet originalus padažiukas man gana riebus atrodo, todėl pabandžiau pasigaminti kažką panašaus:

Penki šaukštai natūralaus lieso jogurto be priedų
Truputis garstyčių (naudojau aštrias M$S garstyčias, todėl dėjau maždaug trečdalį arbatinio šaukštelio)
Šaukštas alyvų aliejaus
Žiupsnelis tarkuoto kietojo sūrio (jeigu labai ribojate kalorijas, galima nedėti)
Juodųjų pipiriukų pagal skonį, galima įdėti česnako (jeigu po salotų neketinate bučiuotis tongue.gif )

Tada į lėkštę dedu salotų lapų, pomidoriukų, skrebučių (dažniausiai skrebučiams sunaudoju namuose keptą baltą duoną su grūdais, tokią jau padžiūvusią supjaustau nedideliais kubeliais ir pakepu orkaitėje), vištienos, truputuką kietojo sūrio drožlių ir užpilu suplakto padažiuko smile.gif
Atsakyti
Paaeksperimentavau ir nsutebaupati kaip skaniaia gavosi smile.gif

Taigi reikės
vištienos krūtinėlės
tofu
truputį medaus
sojų padažo
malto imbiero

vištienos krūtinėlę supjaustyti kubeliaias ar kaip kitaip, taip pat supjaustyti tofu, viską sudėti į kepimo indą, užpilti sojų padažo, ištirpdytą medų, apibarstyti imbieru. Uždengti folija ar dangčiu ir kepti vidutiniškai įkaitintoje orkaitėje apie pusvalandį.

O po to jau galima improvizuot su kokiom daržovėm valgyt. smile.gif
Atsakyti
Labai šaunų patiekalą išbandžiau. Galima naudoti kuskusą arba bulgurą (dėjau ir tą ir tą). Išvis, kuskusas - super atradimas mėgstančioms eksperimentuoti smile.gif

Kuskuso ir baklažanų plovas
2 porcijos

pusė didelio baklažano (150g)
40g bulguro kruopų (galite keisti kuskusu)
25g kuskuso
1 mažas pomidoras
pusė didelės morkos
stiklinė sultinio
3 skilt. česnako
gabalėlis imbiero šaknies (nykščio dydžio)
šaukštas aliejaus
čili milteliai, druska
petražolės
pora citrinos skiltelių

Jei naudojate bulgurą, užpilkite jį verdančiu vandeniu ir palikite 10-15min. Česnaką ir nuluptą imbiero šaknį sukapokite labai smulkiai. Morką supjaustykite šiaudeliais. Pomidorą supjaustykite nedideliais kubeliais. Nenuluptą baklažaną supjaustykite dideliais kubeliais. Keptuvę įkaitinkite ir apkepkite baklažaną (be aliejaus). Išėmę baklažaną sumažinkite ugnį, įpilkite aliejų, suberkite kapotą česnaką ir imbierą. Kai šiek tiek apkeps, sudėkite morką. Po minutės sudėkite pomidorą, baklažaną, suberkite kruopas, užpilkite sultiniu. Pagal skonį įberkite druskos ir čili miltelių. Uždenkite ir troškinkite 10-15min kartais pamaišydami. Jei skystis jau susigėrė, o kruopos dar neminkštos, įpilkite šiek tiek vandens ir patroškinkite dar. Tiekite su kapotomis petražolėmis, aplieję citrinų sultimis.

1 porcija turi 185kcal bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smirnoff: 25 kovo 2011 - 22:28
Nusipirkau ir aš Tofu išbandyti, ir man visai patiko. O dariau visai skaniai, ir rodos turėtų būti nekaloringa, ir labai greitai bigsmile.gif Pievagrybiai įdaryti Tofu sūriu. Išpjaustyti pievagrybių kotelius, juos pasmulkinti, ten pat pasmulkinti Tofu sūrio ir prikimšti sūrio-kotelių mase kepurėles. Masė biri, bet kažkaip nenorėjau vien dėl sulipimo kažko ten dar dėti. Pabarstyti druska ir prieskoniais. Ant viršaus labai nedaug smulkiai tarkuoto sūrio lydyto, gal ir be jo skanu, bet kai man jo užteko kokių 30 gr, tai labai nepergyvenau dėl to ax.gif ir į mikrobangę, man užteko 5 min. Greita, skanu, svarbiausia nėra kaloringa ir sotu, skanaus 4u.gif
Atsakyti
Gabaleliais pjaustytas graikiskas suris
Pomidorai
Salotos
Salotu padazas
Kas megsta - graikiski riesutai

Tereikia viska sumaisyti.. skanu ir sotu
Atsakyti
Laba diena biggrin.gif
Sedziu cia ir skaitau, prisikopinau jau daugybe geru receptuku, aciu visoms 4u.gif

Prie to pacio pasidalinsiu ka valgiau siom dienom pietums ax.gif

Sparagines pupeles

Pora geru sauju saldytu sparaginiu pupeliu (turbut kazkur 200g) apvirti pasudytam vandeny (verdu 5min), isvirtas pupeles sumesti i keptuve be riebalu ir uzmesti gera saukstuka grietines. Apibarstyti vegeta ir maltais pipirais. Kepti kol pupeles aplips grietine. Valgiau su cesnaku istrintu skrebuciu smile.gif
Dar neismokau skaiciuoti kaloriju, bet pagal mano skaiciavimus gaunasi: pupeles 60kcal, grietine 50kcal ir skrebutis 96kcal. Is viso: 206kcal blush2.gif
O soti jauciuosi jau 2 val thumbup.gif

Pievargrybiu troskinukas

2 zmonem:
400g pievagrybiu
nedidelis svogunas
morka
pora nedideliu bulviu
cesnako
vegetos, pipiru, krapu
grietines

Pievagrybius supjaustyti, kepinti su smulkiai pjaustytu svogunu kol grybai isleis sultis, tada deti tarkuota morka, siaudeliais pjaustytas bulves, isspausti cesnako skiltele, vegeta, pipirus. Sumazinti ugni, uzdengti keptuve ir troskinti kol suminkstes bulves, apie 20min. Jei sausa galima pilti truputi sultinio. Likus kelioms minutems uzdeti grietines ir uzbartyti krapu smile.gif
Atsiprasau, kiek cia kaloriju tikrai nezinau, bet atrodo neriebu 4u.gif
Atsakyti