Įkraunama...
Įkraunama...

Močiučių egzotika

QUOTE(Aristeja @ 2012 01 06, 13:50)
Mano mociute visad vasara virdavo, didziasias pupas su ankstimis. Lauke padedavo didziuli dar karsta puoda ir abi susedusios salia, valgydavom tas pupas smile.gif

Labai skanu, atsimenu, močiutė dažnai vaišindavo. O žiemą lukštendavom virtas pupas kaip sėmkes biggrin.gif
Man tai labai skanu čirviniai blynai, ant ugnies kepami gaunasi kitokio skonio nei elektrinėj keptuvėj.
Atsakyti
mano mociute gamindavo Nieku deserta-tiksliai nepamenu,berods is kefyro su cukrum,kazkaip taip bigsmile.gif
Atsakyti
Uoj gera temutė, mano viena prosenelė duodavo ubagų sriubytės - vanduo, duona ir cukrus.
Prisiminus kitą prosenelę iškyla Zacirkos - Pieniška sriuba, su tešlos (???) gabaliukais ir PimpIliukų (kažkodėl vaikystėjv taip ežiukus vadinau blush2.gif ) su spirguciais vaizdas, kvapas ir skonis, niam niam.
Atsakyti
QUOTE(juodaplaukis_angelas @ 2012 04 14, 11:28)
Uoj gera temutė, mano viena prosenelė duodavo ubagų sriubytės - vanduo, duona ir cukrus.

Mes kai maži buvom, patys pasidarydavom tokios sriubos parlėkę iš kiemo karštą vasaros dieną ir būdavo skanu thumbup.gif Kažkada, kai dukrai buvo kokie 5-6 metai, klausiu, gal norėtų mano vaikystės sriubos-ubagynės paragaut lotuliukas.gif Pasiėmiau lėkštę, prilaužiau duonos, įberiu cukraus, užpilu vandeniu ir išmašius padedu ant stalo. O ji tokioms blink.gif akim žiūri ir klausia: "O ką su ta makalyne dabar daryt? Jau valgyt?" lotuliukas.gif Net nevalgė ir daugiau nenorėjo lotuliukas.gif
Pamenu, kad skanu būdavo toks "sumuštinis"-batono riekę sušlapinti ir ant jos užbėrti cukraus smile.gif Dabar neskanu ir pagalvot, o vaikams būdavo niam niam smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ulaa @ 2005 07 06, 16:58)
Mano mama ir dabar tokias daro,tik vadina kitaip - pindutemis... blush2.gif  biggrin.gif



Mano mama irgi panašiai darydavo, tik iš likusios bulvių košės arba iš vakarykščių virtų bulvių...
Procesas toks: bulvių košę arba virtas bulves sumalame, į masę mušame kiaušinį, truputis druskos ir krakmolo (tiek, kad tešla butu kaip šilkinė). Viską išmaisome, gerai išminkome ir darome rutuliukus, juos suplojame, o vidurin su nykščiu įspaudžiame duobutę. Išverdame ir valgome su grietine arba "mirkalu" (baltu padažu). O jei dar spirgučių ant viršaus - pasaka. thumbup.gif 4u.gif


P.S. mano mama vadina (šilkiniais) dubenėliais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aurė: 26 gegužės 2012 - 16:46
QUOTE(Vandenė @ 2012 04 14, 13:51)
  Kažkada, kai dukrai buvo kokie 5-6 metai, klausiu, gal norėtų mano vaikystės sriubos-ubagynės paragaut  lotuliukas.gif  Pasiėmiau lėkštę, prilaužiau duonos, įberiu cukraus, užpilu vandeniu ir išmašius padedu ant stalo.
Pamenu, kad skanu būdavo toks "sumuštinis"-batono riekę sušlapinti ir ant jos užbėrti cukraus  smile.gif

pas mus dar butinai turejo but kokios nors uogos. Ir graziau, ir skaniau bigsmile.gif O mutinio (pas mus ne ubagyne, o mutinys vadinosi) turtingasis variantas budavo: batonas, uogos, pienas, cukrus essen.gif Pasaka ne sriuba buvo bigsmile.gif
O su cukrumi mes tai ne batona, o duona valgem.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 26 gegužės 2012 - 16:59
QUOTE(Vandenė @ 2012 04 14, 14:51)

Pamenu, kad skanu būdavo toks "sumuštinis"-batono riekę sušlapinti ir ant jos užbėrti cukraus  smile.gif  Dabar neskanu ir pagalvot, o vaikams būdavo niam niam  smile.gif

mes grietine tepdavom ir ant jos cukru. nu kaip skanu, kai nieko nera saldaus namie dar ir dabar pavalgau bigsmile.gif
Atsakyti
Duonos riek storai aptepta sviestu...Nieko skaniau nebudavo,pamenu iseini i kiema ir visi vaikai-duok atsikast biggrin.gif ...
Atsakyti
Pieniška daržovių sriuba, valgai užkąsdamas silke.
Atsakyti
Atsimenu darydavome UBAGĄ biggrin.gif tai sulaužyta duona ir sudėta į gerai pasaldintą vandenį, niam skanu būdavo thumbup.gif dar darydavome PONĄ biggrin.gif tai tas pats variantas tik sulaužytas batonas ir sudėtas į pasaldintą pieną drinks_cheers.gif wub.gif
Atsakyti
Mano viena mociute dedavo i varskinius cepelinus metu. Tai cia tokia egzotika buvo kitai mociutei, is kito Lietuvos galo.
Kai sirgdavom, gaudavom toki sumustini: batonas arba duona, storai patepta sviesto, pripjaustyta riekelemis cesnako ir druskytes. Toki sumustini valgydavom vakare su siltu pienu pries miega smile.gif
Vasaromis vakarienei prisirinkdavom svieziu uogu miske, uzsipildavom su pienu, cukrum, ir cia tokia vakariene budavo.
Dar mociute pasakojo, kad naudodavo taukus vietoj sviesto anksciau ir jai labai skanu budavo. Cia jau kazkas anksciau minejo tai...
Skaniausias patiekalas budavo man melyniu sriuba (vanduo, melyniu uogiene ir cukrus) su miltiniais-kiausininiais leistinukais. Niam niam thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(laurutexxxx @ 2012 08 17, 19:38)
Atsimenu darydavome UBAGĄ  biggrin.gif tai sulaužyta duona ir sudėta į gerai pasaldintą vandenį, niam skanu būdavo thumbup.gif  dar darydavome PONĄ  biggrin.gif tai tas pats variantas tik sulaužytas batonas ir sudėtas į pasaldintą pieną  drinks_cheers.gif  wub.gif


Mes irgi. wub.gif vaikystė.
Atsakyti