Įkraunama...
Įkraunama...

vaikas nekalba 4

QUOTE(Pou @ 2009 03 19, 12:57)
Mano valgo duoną, batoną, bulką, ...

ir laiminga gi Tu 4u.gif
tiesa, maniškis viską uosto. Pirmiausia apuosto.. vakar apgavau.. kepiau bulvinius blynus, o jis buvo kambary. Tai atlėkiau jam siūlyt. Nu nenori ir viskas. Tada atnešiau rankoj pravėsusį blyną, kišu jam prie burnos, o jis klausia:
- Kepta duona?
- Taip.
Kad kando vaikas. kaip duoną. ir kad susiraukė.. nu ne, bulviniai blynai ne jam.

o naktį vis pacypdavo, painkšdavo. Jau nusibodo, o ir neramu, kas yra. Tai klausiu:
- Ar į tualetą nori? Gal skauda ką? ir t.t.
O jis:
- Nešakyšiu.
Ir kiek pabuvęs vėl pradeda kokį garsą leist. Pabudo jau ir kitas vaikas, vyras jau pradėjo būdrauti. 1:50 val doh.gif Prakenčiau taip valandą, akys limpa. Blyn, kėliaus iš lovos vieną kartą, apklojau, išklausinėjau "ką skauda", o tas ir vėl "nešakyšiu". Tada antrą kartą atsikėlus jau niuktelėjau piktuoju, nes visus prižadino tas jo dėmesio norėjimas vidur nakties. Suveikė. Tyyyku. O ir pats užmigo labai greitai.
ryte kaip niekur nieko.. neprisimena..
Atsakyti
Maniškis taip pat kartais negali užmigti. Jam suveikia visuomet, jei stipriai apkabinu, priglaudžiu, paglostau kokią ausytę. Kartais panešioju, pažiūrim šviesas, jei kas priešais name dar nemiega kokia 3 valandą nakties doh.gif
Bet aišku, aš čia su saviškiu galiu žaisti, kai jis vienas pas mane.

O mano, jei kas nepatinka, tai kaip ežiukas į kamuolį susisuka - nenoriu, jei pamato, kokį blyną su uogienę, tai brrrrrr... Nevalgo bulvinių blynų. Tik miltinius.
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2009 03 19, 12:31)
Maniškis taip pat kartais negali užmigti. Jam suveikia visuomet, jei stipriai apkabinu, priglaudžiu, paglostau kokią ausytę. Kartais panešioju, pažiūrim šviesas, jei kas priešais name dar nemiega kokia 3 valandą nakties  doh.gif
Bet aišku, aš čia su saviškiu galiu žaisti, kai jis vienas pas mane.

as nemaniau kad kas dar nakti ziuri i sviesytes be musu mes ir visa nakti ant ranku uzmiega paryciai apie 6h tik mano maziukas dar
Atsakyti
Pou blink.gif taigitaviskis "visaedis" lotuliukas.gif
Aciu, kad nuraminai..tikiuosi, kad kadangi dienos stacionaras, tai gal jis istemps, nors manau, kad bus ten ir sedejimo po stalu..jei dar dabar klaseje, kai jam nejauku jis isitraukia galva i megztini..nu del maisto nezinau..bet matysim..pas mus eina tik Jonuko glaistyti sokoladiniai sureliai, kiti ne schmoll.gif
O su naktiniu miegu, tai mes tvarkoj, pats atiena i oova, nes zino, kad kitaip nebus enciklopedijos, viskas laiku, isivales dantis, persirenges pizama..zodziu po lopsines nuluzta, dabar keltis pradejo 7 ryto..ryskiai pavasaris ateina, lengva jau keltis tokiu laiku.
As nauja emuke sukursiu, bet sita dar pribaigiam
Atsakyti
truputi neitema paklausiu gal zinot jei vaikas daro i kelnes ar cia sutrikimas , nes VRC man pasake kad sutrikimas tai ir nezinau g.gif
Atsakyti
QUOTE(gobsiukas @ 2009 03 19, 13:44)
truputi neitema paklausiu gal zinot jei vaikas daro i kelnes ar cia sutrikimas , nes VRC  man pasake kad sutrikimas tai ir nezinau  g.gif


cia kuris? mazasis? Ar sutrikimas?
Nu teko matyti, kad sunkus autistai ir suauge su pampersais vaiksto. Yra net knyga kazkokia Toilet Training... vadinasi kaip ir gal sutrikimas, jeigu jis eina ne vienas savaime, o kitu sutrikimu kontekse.
Bet realiai, tai mano drauges mergaite labai jau gabi ir be jokiu sutrikimu, o sisioti nustojo i kelnes gal tik kokiu 3 metu. O nakti tai ir dar ilgiau dedavo jai pampersus.

Maniskis tai velai pamperso atsisake - 2.5 metu, tiksliau neatsisake, kad viena diena eme ir "dingo" is namu visi pampersai. Buvo daug protesto, bet kai jau jie dingo, tai teko su tuoletu susidraugauti, nes slapios kelnes tai jam labai nepatiko. Kokias gal 2 dienas i kelnes pasisiojo ir viskas. Nu is pradziu is tiesu susidraugavo su kibiru, paskui su prausimosi kriaukle doh.gif , bet gan greitai ir su klosetu. Tai tada pamateme ir savo klaidas: nereikejo sodinti jo ant puodo, ant kurio jis taip niekada ir nesedejo, antra klaida buvo is viso sodinti ji, nes berniukas gali sisioti ir atsistojes ir gali sisioti i bele koki daikta: kibira, bliuduka, jogurto indeli, nu kur jam didziausia atrakcija butu. Ir be abejo gal reikejo anksciau tuos pampersus atimti, nelaukti 2.5 metu. Na buvome pabande atimti kai jam buvo 2 metai, tai tada jam slapios kelnes nekele jokio diskomforto. Nors... gal mes nebuvome labai ir atkaklus del to. Reikejo ne kelis kartus pabandyti, bet kelias dienas arba savaite kokia.
O kakoti, tai pradejo ant tualeto tik nuo 2.9 m. tada kai pradejo eiti i darzeli. Matyt labai geda buvo darzelyje i kelnes kakoti.
Tai gal kazka sau pritaikysit...
Atsakyti
[quote=skruzdeda,2009 03 19, 15:43]
cia kuris? mazasis? Ar sutrikimas?
Nu teko matyti, kad sunkus autistai ir suauge su pampersais vaiksto. Yra net knyga kazkokia Toilet Training... vadinasi kaip ir gal sutrikimas, jeigu jis eina ne vienas savaime, o kitu sutrikimu kontekse.
Bet realiai, tai mano drauges mergaite labai jau gabi ir be jokiu sutrikimu, o sisioti nustojo i kelnes gal tik kokiu 3 metu. O nakti tai ir dar ilgiau dedavo jai pampersus.

Maniskis tai velai pamperso atsisake - 2.5 metu, tiksliau neatsisake, kad viena diena eme ir "dingo" is namu visi pampersai. Buvo daug protesto, bet kai jau jie dingo, tai teko su tuoletu susidraugauti, nes slapios kelnes tai jam labai nepatiko. Kokias gal 2 dienas i kelnes pasisiojo ir viskas. Nu is pradziu is tiesu susidraugavo su kibiru, paskui su prausimosi kriaukle doh.gif , bet gan greitai ir su klosetu. Tai tada pamateme ir savo klaidas: nereikejo sodinti jo ant puodo, ant kurio jis taip niekada ir nesedejo, antra klaida buvo is viso sodinti ji, nes berniukas gali sisioti ir atsistojes ir gali sisioti i bele koki daikta: kibira, bliuduka, jogurto indeli, nu kur jam didziausia atrakcija butu. Ir be abejo gal reikejo anksciau tuos pampersus atimti, nelaukti 2.5 metu. Na buvome pabande atimti kai jam buvo 2 metai, tai tada jam slapios kelnes nekele jokio diskomforto. Nors... gal mes nebuvome labai ir atkaklus del to. Reikejo ne kelis kartus pabandyti, bet kelias dienas arba savaite kokia.
O kakoti, tai pradejo ant tualeto tik nuo 2.9 m. tada kai pradejo eiti i darzeli. Matyt labai geda buvo darzelyje i kelnes kakoti.
Tai gal kazka sau pritaikysit...
[/quote
su vyresneliu nebuvo problemu , maziukas mano truputi kazkaip atsilieka , jam tik pries men pradejo nepatikti slapios kelnes , syki pabandziau apsisiojai tai ir buk slapias truputi papyko veliau apsikakojo ir jam nemotais kad kazkas sikniuka grauzia , doh.gif darzli lanko 8men ir jis vienintelis ten susauskelnem ir jam visai vienodai kad daro namie sauskelnes nededam mazdaug apie 6men pas nesipraso tik rekianti sodinu ,jau kai pamato kad puodeli atsinesu rekia istolo , kai itoleta nesu ir rekia bandziau ir i kriaukle gal patike bet maniskiu nepatinka niekur tikiuos kad kokiu 4m sugebes pats paprasyt i tualeta ,
Atsakyti
Alchemie, nu nevisaedis. Pvz.: mesos normalios jis nevalgo, jokiu karbonadu, kotletu. Tik desrytes kelis gabaliukus, na dar desreles.
Ir siaip, sunku su tuo maistu, nes turi labai taikytis. Darzelyje beveik niekas netinka. Reta syki buna blynai, desrele, bulviu kose suvalgo. O siaip dazniausia keleta riekiu duonos, na ir kompota ispliumpina savo, o dar ir kitu, jei duoda daugiau doh.gif

Del sviesu, tai jam labai patinka. Galetu ilgai smaksoti uzsikvempes ant palanges.
Nemiga reta, bet pasitaiko. Siaip tai miegas pakankamai geras, nes jis nemiega pietu miegelio nuo 2 metu.

Del tualeto. Kazkada psichologas sake, kad tai igudis, kuri vaikas samoningai suvokia veliausiai.

Maniskis taip pat velai pradejo prasytis. Bet prasosi. Tik dar nemoka nusivalyti pats.

O nebandet dangcio ant klozeto deti?
Atsakyti
turim ir dangti , bet su tualetu graudu darosi mn , kaip sakant kiekvienam savo rupesteliai bet tikiuos nedarys i kelnes iki 18m g.gif
Atsakyti
Pou, zinok, pas mus budavo ciudai, darzelyje valgo koldunus, o namie ne uz ka schmoll.gif sakydavo, akd pvz. jis atskirai pomidora, agurka suvalgo, bulves atskirai (as vakystje nepakesdavau salotu, man tik atskirai darzoves ir dabar taip valgau blush2.gif nors agurkai su greitine tai niam)
Del mesos, maniskis is viso su filosofija, kad gyvunai geri, ju uzmusti negalima ir bnevalgo zuvies ir mesos, tik va kol nesupranta, kad saslykas tai parselio gabalukas, vasara suvalgo doh.gif
bet siaip bendrai paziurejus, tai va kaip Severinos budavo apuosto ir net ne visas morkas valgo ir pan. tai taviskis sakyciau thumbup.gif is viso..manau, kad taviskis dideliais zingsniai varo i prieki, tu darai kolosalu darba 4u.gif
Su tulikais...mano drauges sunus iki 7 metu dare i kelnes rimta reikala doh.gif siaip buvo susidares toks uzdaras ratas, kad bijo kakoti, nes skauda, o skauda, delto, kad uzlaiko ir ir per dideles ismatos paskui plesia rauka doh.gif nezinau, akip ji susitvarke, bet cia psichologiniai dalykai manau buvo
Del sisiojimo gali buti dvi priezastys, per ilgai sauskelnes, arba ner reflekso ir fiksavimo..cia jau didelis darbas...kazkaip maniskis, kaip minejo Skruzdeda buvo pagaves azarta sisioti i visokius indus ir ant puodo sisiu net nedare tiesiai pasistiebes i tulika..na nebent nakti, jei reikedavo staigiai
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti