Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 36

QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2009 01 22, 14:37)
Bijunai

o kaip tau ersketrozes?
veisliu yra ivairiu spalvu ziedais, rudeni uogytes ... smile.gif


Tiksliai, erškėtrožės yra gerai. Dabar visokie hibridai išvesti labai gražiais žiedais
Pvz. http://www.rozes.lt/...ogas_rugosa.htm (visų šitų nereikia žiemą dengti)
Papildyta:
QUOTE(Wolke @ 2009 01 22, 15:12)
mes niekada nesam laiste rododendrus ziema  schmoll.gif uztenka dregmes ka is dangaus gauna


Aš irgi nelabai suprantu, kam laistyti. Juk jeigu atšyla, tirpdamas sniegas pats palaisto. Kiek gi tos drėgmės žiemą reikia (net ir visžaliams augalams)...
Atsakyti
QUOTE(ita2 @ 2009 01 22, 15:03)
taigi pirmas klausimelis-i kuri man rododendru temoj niekas neatsake - pas mane du rododendrai apsnigti iki virsaus- maziukai, sodinom rudeni, netgi aprisimas po sniegu sukrites. Klausimas- ar reikai juos atkasineti ar nejudinti?  .  nieko nesuprantu visur sniegas paptirpes o ten ne...
ka dabar ten su jais daryt?

Atkasčiau ir uždengimą pataisyčiau - rododendrų negali liesti jokie pašaliniai daiktai (!)
Atkasčiau dabar, nes:
dabar pliusinė temperatūra ir augalas po sniegu šunta;
šutimo pasekmė - užpuls pavasarį virusinės ligos ir nustekens augalą galutinai.

Laistyt reikia, kuomet yra atlydis ir nelyja beigi nėra sniego - šiuo metu bent jau Kaune ir lyja ir sniegas tirpsta.

QUOTE(kasiopeja @ 2009 01 22, 17:21)
Aš irgi nelabai suprantu, kam laistyti. Juk jeigu atšyla, tirpdamas sniegas pats palaisto. Kiek gi tos drėgmės žiemą reikia (net ir visžaliams augalams)...

laistyt reikia, kai yra atlydis/atšilimas, o nėra kam tirpti ir nelyja - visžaliai, jie pastoviai vandenį išgarina wink.gif

Beje, tokiu oru ir visus spygliuočius reikia atkapstyt, bo po sniego kalnu prie pliuso taip pat šunta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DeeDee: 22 sausio 2009 - 17:46
QUOTE(DeeDee @ 2009 01 22, 18:43)
Atkasčiau ir uždengimą pataisyčiau - rododendrų negali liesti jokie pašaliniai daiktai (!)





vsio eisiu ryt kapstyti ir laistyti. Aciu merginos 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ita2: 22 sausio 2009 - 20:15
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2009 01 22, 16:37)
Bijunai

o kaip tau ersketrozes?

gera mintis del ersketroziu thumbup.gif
juolab, kad Bijuna sake jau turi visokiu aptartu grazuoliu lapuociu.

----------------

Gal kas patarsit? 4u.gif
turiu savo dziovintos melisos is uzpraeitos vasaros. Na sienas jau praktiskai, kvepia tik gerai patrynus... [palyginimui, praejusios vasaros derlius kvepia labai wub.gif ]
Ar bera kas gero is tos senosios melisos? gal ismest? g.gif

pvz, dziovinti mairunai ir bazilikai man gerai issilaiko 2 metus, ir ciobreliai [t.y. islaiko aromata]
Atsakyti
Deedee pageidavimu - Pentinių darželis.

Jo dislokacija - sparnas už pagrindinio gėlyno Didžiosios rožės. Forma - trikampis.
pavasario foto matyti tas trikampis dešinėje už rožės ir bijūnų, kur dvi bambukų piramidės raganėms.
Anksti pavasarį pakraštuke palei veją ten žydėjo Kaufmano tulpių eilutė tulpės

Gegužės antra pusė, matyti, kaip susodinta viskas:
user posted image
krašte nužydėję Kaufmanikės, paskui Keturbriaunių Nakvišų bordiūras, Pentiniu masė vidury, šonuose Raganių stulpai [toliau - ankstyvesnė balta, arčiau - ką tik persodinta vėlyvesnė bordo], tarp priekinės raganės ir pentiniu matyti Laumanės kerelis [visiškai ten užgožtas ir rudenį patrauktas], prieky kampą užpildo Snapučiai, nuo daržo Piliarožių eilė ką tik pasėta, o nuo pernai likę tik pora jų kerų.

Po snapučių, birželio pradžioj ten pražydo Raganė, Pentiniai brinksta
Birželio vidury pražydusios Nakvišoms antrino tolėliau kitame gėlynėly Viendienės

birželio paskutinį dešimtadienį pražydo ir pentiniai, ir štai liepos pirma pusė, žydėjimo pikas: wub.gif
user posted image

Iš kitos [daržo] pusės, matyti sudygusių Pilarožių eilė

Liepos antroj pusėj pentinius nupjoviau [žydėjo prakriškai mėnesį], piliarožių žiedų kelias dienas teko palaukti.

Čia matyti abu šoniniai gėlynai , alia užstojantys daržą. Va jeigu Piliarožių eilė būtų pilna žiedų, to ''užstojimo'' būtų kur kas labiau ax.gif kitąmet taip ir bus [prieš tai du metus tik rinkau sėklas, bet jų nesėjau, todėl ir liko tik keli išlikę stiebai]

Tai va, tos piliarožės žydėjo iki vos ne rugsėjo galo, o rugpjūčio antroj pusėj- rugsėjo pirmoj pusėj ten antrakart pražydo baltoji Raganė thumbup.gif

Rugsėjo vidury prasidėjo antrasis pentinių derlius, ir žydėjo iki lapkričio vidurio !!! [matyti šalna] .
Tuo tarpu darželis gražiausiai atrodė tada, kai paraudo nakvišų lapija [spalio vidurys] wub.gif :
user posted image

Na tikrai faina, kai medžiai jau be lapų - dega kupetose, dauguma augalų nupjauta, viksas persodinta, o tos pentinių kekės vis žydi wub.gif

Turint galvoj, kad užveisiau juos iš eilinio PC ''pokelio'', man tikrai pasisekė, juk gavau visą spalvų puokštę: mylimiausi - švelniai žydrai violetiniai , balti , rožiniai , mėlyni , žydri , violetiniai baltais ir juodais viduriukais.

Šiaip foto:
iš šono
žiedų dydis
žiedai
likučiai vazoje
raudona ir balta
raudona ir balta 2
spalio vidurio žiedai

Pavasarį ''purtysiu'' pentinius, praplėsiu plotą daržo sąskaita, nes ir piliarožės bus antrametės, gausesnės. Vietoj Kaufmano tulpių bus ''Raudonkepuraitės'' tulipa greigii ‚Red Riding Hood’ . Laumanė jau kitur. Gi nežydėjo bordinė Raganė vargšė nustekenta [long storry] - tai jau kitąmet tikiuosi jos žiedelių antroj vasaros pusėj [kaip tik reikėtų tarpui tarp pentinių ir piliarožių žydėjimo].

na va kaip aš smulkmeniškai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ita2 @ 2009 01 22, 18:14)
vsio eisiu ryt kapstyti ir laistyti. Aciu merginos 4u.gif


Ita2, taigi Dee tik ką pasakė, kad laistyti reikia tik tada, jeigu nelyja ir nėra tirsptančio sniego. Dabar ir Kaune, ir Vilniuj šito gėrio tikrai pakanka.
Papildyta:
QUOTE(rokoko @ 2009 01 22, 20:03)
Gal kas patarsit? 4u.gif
turiu savo dziovintos melisos is uzpraeitos vasaros. Na sienas jau praktiskai, kvepia tik gerai patrynus... [palyginimui, praejusios vasaros derlius kvepia labai wub.gif ]
Ar bera kas gero is tos senosios melisos? gal ismest? g.gif


jeigu nekvepia, tai ir mesk. Kokia prasmė laikyti? rolleyes.gif

P.S. po tavo nuotraukų taip pavasariu pakvipo wub.gif ech, galėtų jau ta žiema ir baigtis thumbup.gif


Tiesa, turiu klausimą labiau išmanančioms. Ar įmanoma/verta augintis šilagėles iš sėklų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 23 sausio 2009 - 08:18
QUOTE(rokoko @ 2009 01 22, 23:03)
....
Ar bera kas gero is tos senosios melisos? gal ismest? g.gif

pvz, dziovinti mairunai ir bazilikai man gerai issilaiko 2 metus, ir ciobreliai [t.y. islaiko aromata]

o aš tave geru žodžiu dažnai miniu už mairūnus ir gelsvę, kur rudenį užfundijai thumbup.gif iki šiol pati iš prieskoninių tik petražoles ir krapus auginau, na dar arbatinių turėjau - mėtų ir melisų, bet žiūriu, kad visai "einamos" ir kitos žolės, reikės gal plėsti asorimentą rolleyes.gif
QUOTE(rokoko @ 2009 01 23, 00:38)
...na va kaip aš smulkmeniškai  blush2.gif

pavydžiu tau tokio smulkmeniškumo mirksiukas.gif man pritrūktų kantrybės blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 01 23, 09:00)
Ar įmanoma/verta augintis šilagėles iš sėklų?

Kad įmanoma, galiu pasakyt dabar, o ar verta - galėsiu pasakyti šią vasarą. Įsigijau šilagėlių sėklų, sėsiu pavasarį. Ant pakelio rašoma, kad sėti IV-V mėnesį. Literatūroj esu užtikusi "sėjama iš karto kai tik subręsta sėklos". Tai dabar man pačiai kirba klausimas, reikalinga joms stratifikacija, ar ne? Turiu du pakelius, matyt teks eksperimento būdu išsiaiškinti... Apie vegetatyvinį dauginimą nesu mačiusi niekur, matyt dėl to, kad šilagėlė turi storą liemeninę šaknį ir jos jau nepadalinsi kaip kitų gėlių. Manau kad iš esmės su šilagėlėmis pasirinkimas toks - arba sėji pati arba perki daigelius (pvz. pernai LGBS Kojelavičiaus g. vienas vnt. kainavo 7Lt).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 23 sausio 2009 - 09:41
QUOTE(rokoko @ 2009 01 22, 23:38)
na va kaip aš smulkmeniškai   blush2.gif

thumbup.gif patinka man tokie vaizdai thumbup.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti