QUOTE(Požiūris @ 2008 12 29, 18:01)
Laktacijai didinti:
Anyžių vaisiai+kmynai+pankoliai+dilgėlė= (visus lygiom dalim paimti reikia) 1 arbatinį šaukštelį 1 puodeliui užpilti karštu vandeniu ir gerti 1-2 kartus per dieną.
Laktacijai mažinti:
Graikinio riešutmedžio lapai (20 dalių)+apynių spurgai (20 dalių)+šalavijo lapai (40 dalių) Gerti po 1 arb šaukstelį užpylus verdančiu vandeniu 1 puodelį per dieną.p.s. copy-paste iš kito tinklapio

Negerai, kai nesąmonės skelbiamos ir dar copy+paste, be nuorodos į šaltinį....
Plačiau apie vaistus žindyvėms: Vaistai žindyvėms
Laktaciją didina dažnai prie krūties dedamas kūdikis - žysdamas stimuliuoja pieno sinusus ir taip aktyvina prolaktino hormoną (ypač naktį), kuris išsiskirdamas motinos organizme didina pieno kiekį sekantiems maitinimams.
Laktaciją mažina: žindimo retinimas, primaitinimas mišinėliais, didesnės nei 3 val pertraukos tarp žindymų, nemaitinimas naktį, skysčių trūkumas mamos organizme, čiulptuko davimas kūdikiui ir kt.
Tai gamta sutvarkė, kad visuomet vyktų pieno kiekio savireguliacija, kai kūdikiui reikia daugiau pieno, jis dažniau žinda ir pieno gaminasi daugiau, jei vaikelis jau valgo papildomą maistą, auga, domisi aplinka, mamos pienuko reikia vis mažiau ir mažiau. Visos žolės, kmynų arbatos, chalvos, riešutai - tik gajūs mitai, kuriais sumaniai naudojasi arbatų žindyvėms gamintojai siekdami pelno(pakuotėse nenurodo, kad tai didina laktacija, nes tai grėstų teismais, bet pavadina "arbata žindyvėms"). Tad mokėkim atsirinkti

Mielos

Saugiam vaistų vartojimui nėštumo ir žindymo metu rekomenduoju šiuos šaltinius:
www.e-lactancia.org
http://www.toxnet.nlm.nih.gov/
(iš meniu kairėje pasirinkti LactMed ir ieškoti pagal vaisto pavadinimą, arba veikliąją medžiagą)
www.pradzia.org
Nėščioms ir žindyvėms tinka tie patys šaltiniai, nes vaistai priskiriami prie saugių arba nesaugių pagal panašius kriterijus:
Motinos plazmos lygis.
Vaisto tirpumas riebaluose.
Pieno pH (ion trapping).
Molekulinis svoris (MW).
Baltymų surišimas motinos plazmoje (Protein Binding).
Vaisto pusinio eliminavimo trukmė (T1/2).
Gero ir gražaus laukimo
