Įkraunama...
Įkraunama...

Dokumentai

O tai sklypa jau turit? Ar yra kadastriniai matavimai? (stulpiukai sukalti)
Reikia detalaus projekto. Ir kur namas stoves, ir kaip kambariai isdestyti bus.Susiplanuokit pirmiausiai namuka .Kreipkites i architekta, jis jums viska isaiskins.
Savadas-savivaldybeje, kurioje stoves namas,isduodamas susnis popieriu apie technines salygas komunikacijom tavo sklype. T.y. koks bus vandentiekis, kanalizacija, is kur bus pajungta elektra ir kiek galios kW iki jusu ateis, jei yra dujos,tai taip pat.
Toponuotrauka-tavo sklypo aukstingumo "zemelapis".Ja daro pvz. Matininkai ir kitos panasios organizacijos.
Atsakyti
Dovi, matau, kad kabi.... mirksiukas.gif Ar aš teisingai supratau, kad architektas nuo pat pradžios turi dalyvauti visame procese? PVZ: aš turiu žemės 2 ha, išklausiau kursus ūkininkų, įregistravau ūkį ir toliau einu prašyti leidimo posodybiniam sklypyi išskirti, nešuosi savo planą ir jau turiu būti nusistačius vietą kurioje stovės namas, kokio dydžio jis bus, ane? Tai išeitų, kad aš jau turiu būti susibendravus su architektu, iš kurio aš pirksiu projektą (būtinai su statybos leidimu)? Ar, pvz, kol architektas braižo projektą, aš galiu jau kreiptis dėl geodezinių ir visų topo nuotraukų? Nu, ta prasme, kad laiko sutaupyčiau, ar čia reikia eiliškumo laikytis?Sorriukas, bet paaiškinkit, prašau.... ax.gif




Atsakyti
QUOTE(mirksiux @ 2008 03 02, 20:28)
Ar, pvz, kol architektas braižo projektą, aš galiu jau kreiptis dėl geodezinių ir visų topo nuotraukų? Nu, ta prasme, kad laiko sutaupyčiau, ar čia reikia eiliškumo laikytis?Sorriukas, bet paaiškinkit, prašau.... ax.gif

Galiu ir aš atsakyti,gal nepyksit.Dėl toponuotraukos ir geodezinių matavimų gali kreiptis į geodezininkus pati,niekas kitas to nepadarys.
Dėl namo vietos,tai manau turėtų būti detaliam plane numatyta.Jei tokio nėra,tai aš nežinau,kaip pas ūkininkus tai būna.Mieste tai reikalingas detalusis planas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo airise: 03 kovo 2008 - 11:26
mirxiuk, nesu spece tame reikale,tik jau mano tas etapas praeitas, dabar leidimo laukiam.Mums savas arch padare projektuka. Musu rajonelyje, visuose sklypuose atzymeta kur turi stoveti namai.Tai mes kaip ir neturejom jokio pasirinkimo.Namuka uzstatome sklypo siaurineje-rytineje puseje.O pietineje- vakarineje bus kiemas.Kai jau turejome projekta, kreipemes i vietini miesto arch,daremes topo nuotrauka ir ejom i savivaldybe del savado. Dabar visi popieriai pas arch ir laukiam kol gausim leidima. Tuo paciu rupinames pamatu blokais, blokeliais bei zemes darbais. Tokios mano zinios.
Atsakyti
Is patirties galiu patarti, kad pirmiausiai reikia toponuotraukos ir eiti i savivaldybe prasyti salygu. Be toponuotraukos prasymo nepriims. (Del detaliojo plano nezinau - pas mus buvo, kai pirkom sklypa). Salygu isdavimas paprastai uztrunka nemazai, taigi, kol gausit salygas galesit ramiai susirade arhitekta susiprojektuoti namuka. Kai gausit savada, architektas ji prisegs prie projekto ir bus likes tik suderinimas - tai paprastai daro architektas ir leidimas. Dar svarbus dalykelis - jei statotes kaip ukininkai, tikriausai nera elektros ir vandens salia. Taigi norint gauti leidima statyboms turi buti parengti ir situ dalyku projektai.
Atsakyti
QUOTE(zaizda @ 2008 03 05, 16:54)
Is patirties galiu patarti, kad pirmiausiai reikia toponuotraukos ir eiti i savivaldybe prasyti salygu. Be toponuotraukos prasymo nepriims. (Del detaliojo plano nezinau - pas mus buvo, kai pirkom sklypa). Salygu isdavimas paprastai uztrunka nemazai, taigi, kol gausit salygas galesit ramiai susirade arhitekta susiprojektuoti namuka. Kai gausit savada, architektas ji prisegs prie projekto ir bus likes tik suderinimas - tai paprastai daro architektas ir leidimas. Dar svarbus dalykelis - jei statotes kaip ukininkai, tikriausai nera elektros ir vandens salia. Taigi norint gauti leidima statyboms turi buti parengti ir situ dalyku projektai.

Mums salygom isimti toponuotraukos nereikejo. Cia Vilniaus raj. savivaldybeje. Nes kai gausit salygas toponuotraukos plotas gali zenkliai pasikeisti, jai salygose bus nurodyta, kad pvz, jungstis elektra uz keliu simtu metru, ar dar kas nors tokiam styliui. O nuotekas ir vandens grezini mums reikia projektuotis t.p. nors satysim sode mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveiki,

esu labiau zalia, negu zalia, tad mano klausimas bus taip pat zalias. Turiu sklypa soduose 6 aru su 15 metu senumo pamatais, kurie turetu buti nugriauti. Bet vat nenutuokiu nuo ko pradeti. Ar man reiktu kreiptis i savivaldybe del statybu salygu, ar visu pirma reikia geodeziniu ismatavimu ir topo nuotraukos? Kazkur skaiciau, kad sode 6 aru sklype gali statyt tik sodo nameli,jo gyvenamui namui per mazai aru??? Kada man reiktu kreiptis i arcitekta? kokiu jam reikia popieriu, isvadu it t.t.

ir kas tie geodeziniai matavimai, kam jie reikalingi? ir kas tie kadastriniai ismatavimai ir kuo jie skiriasi nuo sklypo plano, ar cia vienas ir taspats. Zodziu, klausiu zaliai, nes tokia ir esu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gieruze @ 2008 03 14, 22:36)
Sveiki,

esu labiau zalia, negu zalia, tad mano klausimas bus taip pat zalias. Turiu sklypa soduose 6 aru su 15 metu senumo pamatais, kurie turetu buti nugriauti. Bet vat nenutuokiu nuo ko pradeti. Ar man reiktu kreiptis i savivaldybe del statybu salygu, ar visu pirma reikia geodeziniu ismatavimu ir topo nuotraukos? Kazkur skaiciau, kad sode 6 aru sklype gali statyt tik sodo nameli,jo gyvenamui namui per mazai aru??? Kada man reiktu kreiptis i arcitekta? kokiu jam reikia popieriu, isvadu it t.t.

ir kas tie geodeziniai matavimai, kam jie reikalingi? ir kas tie kadastriniai ismatavimai ir kuo jie skiriasi nuo sklypo plano, ar cia vienas ir taspats. Zodziu, klausiu zaliai, nes tokia ir esu  4u.gif

Na visu pirma 6 aru pakanka, kad galima butu statytis vienbuti gyvenamaji nama (nebent kazkas pasikeite). Nes mes pries pora menesiu gavom tokiam salygas. Pradeti reikia nuo to, kad reikia uzsakyti sklypo geodezinius matavimus (kuriu deka jums nustatys tikslias sklypo ribas ir sukals kuoliukus). Tuo paciu reikia daryti sklypo toponuotrauka, kuroje atsispindes esama situacija sklype, t.y. uzstatymas, reljefas, privaziavimai ir t.t. Toponuotraukos reikes architektui, ant jos projektuosis jusu namas. Tuo paciu reikia kreiptis i savivaldybe del planavimo salygu savado. Tam reikes uzpildyti prasyma, sklypo nuosavybes dokumentu ir sklypo planelio. (Tiksliau kokiu dokumentu reikes gali paaiskinti saviv., nes tvarka kaip pastebejau visur skiriasi doh.gif ). I architekta reiktu kreiptis is karto mirksiukas.gif Jisai dar detaliau paaiskins ko reikes ir pades uzpildyti prasyma del salygu savado. Jai pasitaikys geras architektas (arba gal uz papildoma mokesti), tai rekomenduos geodezininkus ir net gi gales patarpininkauti, jai mazai ka suprantate.

P.s. geodeziniai ir kadastriniai matavimai yra tas pats mirksiukas.gif o sklypo planelis be koordinaciu tai tiesiog schema irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(tikurila @ 2008 03 15, 09:29)
Na visu pirma 6 aru pakanka, kad galima butu statytis vienbuti gyvenamaji nama (nebent kazkas pasikeite). Nes mes pries pora menesiu gavom tokiam salygas. Pradeti reikia nuo to, kad reikia uzsakyti sklypo geodezinius matavimus (kuriu deka jums nustatys tikslias sklypo ribas ir sukals kuoliukus). Tuo paciu reikia daryti sklypo toponuotrauka, kuroje atsispindes esama situacija sklype, t.y. uzstatymas, reljefas, privaziavimai ir t.t. Toponuotraukos reikes architektui, ant jos projektuosis jusu namas. Tuo paciu reikia kreiptis i savivaldybe del planavimo salygu savado. Tam reikes uzpildyti prasyma, sklypo nuosavybes dokumentu ir sklypo planelio. (Tiksliau kokiu dokumentu reikes gali paaiskinti saviv., nes tvarka kaip pastebejau visur skiriasi  doh.gif  ). I architekta reiktu kreiptis is karto  mirksiukas.gif Jisai dar detaliau paaiskins ko reikes ir pades uzpildyti prasyma del salygu savado. Jai pasitaikys geras architektas (arba gal uz papildoma mokesti), tai rekomenduos geodezininkus ir net gi gales patarpininkauti, jai mazai ka suprantate.

P.s. geodeziniai ir kadastriniai matavimai yra tas pats  mirksiukas.gif  o sklypo planelis be koordinaciu  tai tiesiog schema  irnesakyk.gif



Labai labai dekui, dabar man viskas aiskiau pasidare. Bet va, kazkur perskaiciau, kad gyvenamo namo statybai soduose reikia pakeisti zemes ukio paskirti i namu valda. Ar jus keitete? Jei keitet, tai kur kreiptis ir kokiu reikia dokumentu?

Tiesa, gal galit pasidalinti info, kiek daugmaz laiko uztrunka sitas visas popierizmas ir kokios to popierizmo ~ islaidos?
Atsakyti
QUOTE(gieruze @ 2008 03 15, 20:49)
Labai labai dekui, dabar man viskas aiskiau pasidare. Bet va, kazkur perskaiciau, kad gyvenamo namo statybai soduose reikia pakeisti zemes ukio paskirti i namu valda. Ar jus keitete? Jei keitet, tai kur kreiptis ir kokiu reikia dokumentu?

Tiesa, gal galit pasidalinti info, kiek daugmaz laiko uztrunka sitas visas popierizmas ir kokios to popierizmo ~ islaidos?

paskirties tikrai nereikia keisti. mes leidima gavom tad tikrai zinau smile.gif

o ka turit omeny visas sitas popierizmas? iki statybu leidimo? anagi priklauso nuo architekto, musiskis nameli piese metus laiko... tai gretai kaip ir nieko... bet kokiu atveju manau per pors menesiu niekas nepasidarys smile.gif nebent pirktumet kartotini, gal tada greiciau viskas. seip kai jau viska turejom savivaldybej leidimo derinimas uztruko keleta menesiu, nes du kart atmete. manau puse metu viskam sutvarkyti su normaliu architektu yra visai normalu.
o del pinigeliu, tai mums isejo 10t. bet tik todel kad architekturine dali pigiai padare. daug susideda is visokiu topofoto, grunto tyrimu, inzineriniu projektu ir t.t.t.t.t.
Atsakyti
Gieruze, o tie pamatai buvo uzregistruoti? ta prasme, ar jie egzistuoja kiur nors dokumentuose?
jei ne, tai tada galite juos ramiai griauti, jei taip irgi reikes gauti leidima jiems griauti, man atrodo is kadastro, jei neklystu
Atsakyti
Sveiki. Mano situacija tokia: sia savaite nusipirkau sklypa thumbup.gif bigsmile.gif (15aru, pailgos trapecijos formos, vienam gale 28m, kitam 21m, o ilgis 60m). Siame sklype noriu pasistatyti namuka, taciau siuo metu dirbu uzsienyje ir Lt buno vos po kelias savaites. Zinau kad namo projektas, suderinimas trunka kazkur metus (na priklauso nuo architekto, ir nuo kitu veiksniu), taciau norisi kuo greiciau viska pradeti, nes tai ilgas procesas. Kadangi jau sia savaite isvykstu is LT, o grisiu tik po 6men. (per naujus), tai galvoju, kad sutaupyciau laiko ziema, tai bent jau ar galima savivaldybej uzpildyti prasyma del projektavimo salygu savado gavimo. Sklypo kadastriniai matavimai yra, nuosavybes dokumentai taip pat, toponuotraukos nera. Jei as uzpildyciau prasyma, ar ji atsiimti galetu mano mama. tada galvoju grizus ziema pradeciau viska derinti su architektu (aisku iki grizimo, tikiuosi susirasti), tada galvoju ziema sutaupyciau laiko, kurio pas mane nera Lt. taigi ar verta dabar prasyti savado, ar tiesiog ziema, kai griziu, vienu metu viska derinti su architektu ir pildyti prasyma savado bei jo laukti. Jei buciau LT tai viskas paprasta, bet dabar nors persiplesk. doh.gif Tikiuosi mane supratot..
Atsakyti