Įkraunama...
Įkraunama...

Turim žinoti, kaip elgtis, jei atsitinka nelaimė

Kai pirmą kartą mano dukrelė paspringo mano pienu, labai išsigandau, nes įkvėpt beveik neišėjo, visa tamsiai išraudo, o namuose tada neturėjau nei mažos klyzmutės, nei kito prietaisiuko išvalyti nosyte (nes pienukas buvo pasirodęs ir per nosytę, o vėliau girdėjosi, kad giliai nosytėje pilna pienuko, kuris neleidžia įkvėpt) neturėjau. Tai pirmoji priemonė (na gal kai kurioms pasirodys ir nelabai higieniška) buvo su savo burna iš dukrelės nosytės ištraukt, išsiurbt tą pienuką. Taip padarius, dukrelė kaip mat pradėjo kvėpuoti thumbup.gif Aišku sekančiam kartui aš jau turėjau nusipirkusi ir klyzmutę (nors ji man menkai padeda), ir tokį aparačiuką su dviem žarnelėm sujungtom per vidurį plastmasiniu indeliu (tokių Šiauliuose yra pirkti med.technikoje). Va čia tai geras daiktas, panaudojus, padeda kaip mat thumbup.gif
Atsakyti
Aš girdėjau iš daktarų, kad "plekšnoti" per nugaryte mažų kūdikių negalima, nes gali sustoti širdelė (taip jau pasitaikė nė vieną kartą). Paspringus reikia pakelti stačiau ir jis pats atsikosės, o jeigu rimčiau, tai nuleisti žemyn galvą.
Atsakyti
maniškisirgi labai dažnai springsta - ir pienukas greitai bėga, ir pats labai godžiai ryja lotuliukas.gif , tai aš irgi pakeliu ir patapšnoju per nugarytę.
Skaičiau, jei jau smarkiai užspringtų ir tai nepadėtų, reikia paimti vaikutį už kojyčių žemyn galva ir kelis kartus patapšnoti per nugarytę ax.gif
Atsakyti
pas mus tas pats nuo pat gimimo (dabar esam 2 mėn ir 1sav). maitinu gulėdama, kai užspringsta atsigulamant šoniuko.jei labai užspringsta - tada pasiimu stačia, o jei ir tai nepadeda lengvai patapšnoju per nugarytę.
Atsakyti
Tapšnojant kartais galima neapskaičiuoti tapšnojimo stiprumo...Mano labiau patyrusi bendradarbė prieš kokius 10 metų apšvietė apie kitą būdą.Vaikui užspringus ,pakelti jo rankeles aukštyn, o didesnį vaiką netgi kilstelėti už rankų aukštyn.Šito buvo išmokyti visi giminės, po to taip darė ir kitiems mažiems giminaičiams. Paaugę vaikai jau ir patys žinojo : užspringai-rankos aukštyn.Man aiškino kad pakėlus rankas kažkaip tai atsipalaiduoja bronchai ir praeina spazmai, kurie sukelia springimą.Tikiuosi mano patarimas kam nors padės smile.gif Linkiu sėkmės auginant vaikelius 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(daliagpr @ 2006 03 28, 15:57)
maniškisirgi labai dažnai springsta - ir pienukas greitai bėga, ir pats labai godžiai ryja  lotuliukas.gif , tai aš irgi pakeliu ir patapšnoju per nugarytę.
Skaičiau, jei jau smarkiai užspringtų ir tai nepadėtų, reikia paimti vaikutį už kojyčių žemyn galva ir kelis kartus patapšnoti per nugarytę  ax.gif

Paspringti galima tik kietu daiktu, tada ir reikia atspranginti. O jei skystis nubėga ne į tą gerklę, na pačios pagalvokit, ką pasieksit tapšnodamas ar purtydamos mažiuką -skystis lauk neiššoks, tik galit savo vaiką sužaloti. Refleksiškai vaikutis pradeda kosėt, tai galit tik palengvinti atsikosėjimą .

Atsakyti
mano maziukas taip uzspringo arbata kad visiskai nebegalejo ikvepti oro, taigi uzspringti galima daug kuo. siaip ne taip ji atgaivinome, taciau atsidureme KMUK. ieskojo kas ir kaip. kad seilemis springtu maziukas mazai tiketina, veikiau tai yra skrandzio rugstys, taip kaip pas mus kai remuo eda ir atsirugstam supusiais kiausiniais taip buna ir vaikam, jei tu rugsciu labai daug skiria omeprozoli , bet cia vaistas rimtas.
o kai uzspringsta reikia imti galvyte i delna ir lenkti zemyn patapsnojant per nugaryte, tik jokiu budu ne uz koju, paskui galima pakelti stacia ir lengvai spustelti pokrutine, taciau...
lengva pasakyti... kai mano maziukas paspringo kisome pirstus i burna krateme ir pan bet nekratykit stipriai ypac naujagimio, mums po to kratymo sviete galvyte ar ko neprikratem taip pat sviete plaucius ar vaikui ant plauciu nepateko skysciu. taigi tiek zinojau, sekmes!
beje dar noriu pasakyt kad springimai gali buti labai rimtu ligu padariniai taciau jie buna susije su kitais pozymiais, mus tyre nuo epilepsijos, stemplytes susijungimo su tracheja, taippat ziurejo ar nera rachito, nes jis galejo sukelti spazmus.
Atsakyti
verysad.gif doh.gif Mano mazius iki siol nekramto kaip turetu kramtyt tokio amziaus vaikas. Ryja viska kelis syk apsuke burnoje.
O mes turejom gera pamoka kaip negalima maitinti vaiko sedincio automobilio keduteje kelioneje... ir laime kad as sedejau gale ir pamaciau kad mano vaikas jau be samones, uzspringo cipsu, aloe tai, tai siaubas tokio soko nebuvau patyrusi per savo gyvenima, klykiau , saukiau, o mes greitkelyje, iki artmniausioa ligonines like apie 40km, kosnmras, izvaziavus i miesta pkaliuvom i kamsti baisulini, isisvaizduokit vaikas be samones, ir nieko negali padeti, .......
Nakti praleidomne, reanimacijoje, tik reanimacijoje po inavziju jis pabudo, as meldziau ir priessiekiau Dievui viskuo kad tik jis atsigautu..... verysad.gif
Viskas baigesi laimingai, bet vistiek valgant as ji turiu nerealiai stebeti, o palikusi su aukle prisakineju kad ziuretu., nes springsta ir tada jau..... doh.gif
O kaip ismokyt kramtyt???????
Atsakyti
QUOTE(Paranormali @ 2006 08 04, 22:58)
verysad.gif  doh.gif  Mano mazius iki siol nekramto kaip turetu kramtyt tokio amziaus vaikas. Ryja viska kelis syk  apsuke burnoje.
O mes turejom gera pamoka kaip negalima maitinti vaiko sedincio automobilio keduteje kelioneje... ir laime kad as sedejau gale ir pamaciau kad mano vaikas jau be samones, uzspringo cipsu, aloe tai, tai siaubas tokio soko nebuvau patyrusi per savo gyvenima, klykiau , saukiau, o mes greitkelyje, iki artmniausioa ligonines like apie 40km, kosnmras, izvaziavus i miesta pkaliuvom i kamsti baisulini, isisvaizduokit vaikas be samones, ir nieko negali padeti, .......
Nakti praleidomne, reanimacijoje, tik reanimacijoje po inavziju jis pabudo, as meldziau ir priessiekiau Dievui viskuo kad tik jis atsigautu..... verysad.gif
Viskas baigesi laimingai, bet vistiek valgant as ji turiu nerealiai stebeti, o palikusi su aukle prisakineju kad ziuretu., nes springsta ir tada jau..... doh.gif
O kaip ismokyt kramtyt???????

gal dantuku pakankamai neturi? g.gif manisko su savo 8 priekineis kramtyti lyg ir bando...bet dar iki siol trinu jai masta. blush2.gif valgo kose mano mazulyte... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(etynsur @ 2006 08 04, 22:35)
gal dantuku pakankamai neturi? g.gif manisko su savo 8 priekineis kramtyti lyg ir bando...bet dar iki siol trinu jai masta. blush2.gif  valgo kose mano mazulyte... 4u.gif

schmoll.gif ne sake gydytojas kad cia nuo per ilgo maitinimo trintu maistu, jis neismoko laiku kramtyt.mama norejo kaip lengviau gavosi atvirksciai doh.gif
Atsakyti
Kol springdavo maitinamas krūtimi, tai, kai tik maatu, kad springsta iškart pakeliu į stovimą padėtį, nugarytę patapšnoju ir po to, kai jau geriau toliau maitinu.

Su seilytėm ir dabar dar kartais mano vaikiukas springsta, o dabar jau jam 10 mėn.
Atsakyti
Man tas springimas tiek baimes ivaro fear.gif drauge neseniai sake, kad ji savo mazaja maitino ir ji paspringo..sako papurciau truputi, o ji tokia silpna pasidare, sao persigando nerealiai, gerai, kad vyras buvo tai greitaja kviete. Deguonies dave ir veze placius sviest. Susitvarke 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti