Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologines ligos 12

Laba,

Su naujaisiais metais, mielosios smile.gif sveikatos, sveikatos, sveikatos - besigydantiems kuo greičiau pasveikti, pasveikusiems neatskrist 4u.gif

QUOTE(V.Z. @ 2009 01 06, 12:43)
siandien vyra jau pagulde i kaulu ciulpu. Prasides ruosimasis  blink.gif Sedziu dabar tame skyriuje ir taip baisu cia. Na ne tai kad baisu, bet labai nejauku, nes kiekviena atnesta bacila gali sukelti nemalonumus. O ir nezinai ar atsinesei kazka ar ne  doh.gif


transplantacijai ruošia?
atsilikus nuo forumo aš, neperskaičius anų temų cool.gif

QUOTE(saulėlydis* @ 2009 01 07, 10:50)
Beja, susidūriau su keliais atvejais, kad ne visi, kurie gydosi Santariškėse, žino apie internetinę paciento kortelę.
Labai patogu  thumbup.gif


superinis dalykas, nereikia ir gydytojų trukdyt be reikalo, ir atsiprintint visus tyrimus smile.gif nors vėlgi, ne visi tyrimai dar ten talpinami.

QUOTE(mou @ 2009 01 07, 14:38)
likus keturiom dienom iki isvaziavimo recidyvas,gryzo liga-leukemija agresyvios formos blink.gif tabletes pristabdymui,chemo ir nauji vaistai Gemtuzumab(Mylotarg)  verysad.gif jau yra bevei trys savaites po chemo,bet dar kraujas neatsistatineja g.gif


Kokia pas Tave leukemija grižo? AML dabar?

Atsakyti
sake,kad umine leukemija ir agresyvios formos,todel del visisko isgydimo ne kokios prognozes verysad.gif bet as sventai tikiu,kad man persodins kaulu ciulpus ir as vel busiu sveikut sveikute biggrin.gif penktadieni vel vaziuosiu kraujo tyrimu daryt,tai issiaiskinsiu kokia ji pas mane g.gif
Atsakyti
Sveiki naujokėliai smile.gif, jei šiandien nelabai tokie, tai ateityje tikrai tokie būsit. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 07 sausio 2009 - 19:03
Arune, SVETA K. - perdaviau Jūsų sveikinimus mamytei. Ačiū už suteiktą džiaugsmą, ir AČIŪ, AČIŪ nuo mamytės. 4u.gif wub.gif

QUOTE(SVETA K. @ 2009 01 07, 19:12)

Kai paskambinau gydytuojai i skyriu 15 val.jos jau nebuvo verysad.gif
Praeita karta tas pats buvo man,tik dabar ir skrandis skauda,vaziavau juk i ligonine su greitaja-pasake kad ne apendicitas,suleido nuo skausmo ie paleido.Pora dienu dar skaudejo ir praejo.

Pasistenkite kaip nors šią naktį prakęsti, o rytoj nuo pat ryto skambinkitės gydytojai, net jei ir skaudėtų mažiau. Blogai, kad neturite jos mobilaus, bet ne visi ir duoda. Pabandykit paprašyti, kai susitiksit. Tada Jūs visada ramiau jausitės.
Aš mūsų gydytojos iš pat pradžių paprašiau. Net neatsimenu, kaip reagavo, bet davė, tik paklausiau, kada galiu skambinti. Tai labai padėjo. Kai mamytė labai prastai jautėsi gydymo pradžioje, daug reikalų telefonu sutvarkėme. Suradau sesutę, kuri namie pastatytų lašinę, reikėjo dar Hepatyl ( kepenims) sulašinti papildomai. Sesutė tokio vaisto nelabai norėjo lašinti (supratau puikiai - atsakomybė) , tai jos subendravo su mūsų gydytoja telefonu ir problemas išsprendėme. Aiškų, naktimis neskambindavome, bet kaip Jūsų atveju, kodėl jei labai reikia negalėtų paskambinti bent jau iki 17 - 18 val.? Laikykitės. Ir kuo ramesnės naktelės. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2009 01 07, 23:27)
Arune, SVETA K. - perdaviau Jūsų sveikinimus mamytei. Ačiū už suteiktą džiaugsmą, ir AČIŪ, AČIŪ  nuo mamytės.  4u.gif  wub.gif
Pasistenkite kaip nors šią naktį prakęsti, o rytoj nuo pat ryto skambinkitės gydytojai, net jei ir skaudėtų mažiau. Blogai, kad neturite jos mobilaus, bet ne visi ir duoda. Pabandykit paprašyti, kai susitiksit. Tada Jūs visada ramiau jausitės.
Aš mūsų gydytojos iš pat pradžių paprašiau. Net neatsimenu, kaip reagavo, bet davė, tik paklausiau, kada galiu skambinti. Tai labai padėjo. Kai mamytė labai prastai jautėsi gydymo pradžioje, daug reikalų telefonu sutvarkėme. Suradau sesutę, kuri namie pastatytų lašinę, reikėjo dar Hepatyl ( kepenims) sulašinti papildomai. Sesutė tokio vaisto nelabai norėjo lašinti (supratau puikiai - atsakomybė) , tai jos subendravo su mūsų gydytoja telefonu ir problemas išsprendėme. Aiškų, naktimis neskambindavome, bet kaip Jūsų atveju, kodėl jei labai reikia negalėtų paskambinti bent jau iki 17 - 18 val.? Laikykitės. Ir kuo ramesnės naktelės. 4u.gif

Rytoj skambinsiu.Tas skausmas tai praeina pusvalandziui - paskui vel uzeina doh.gif Kazkaip man nepatogu skambinti,nors gydytuoja tikrai gera,bet vis galvoju,gal cia visiems taip ,gal kiti neskambina ir t.t. blush2.gif Bet jau 2 paras kenteti irgi sunku.

Kaip faina kad mamytei nors taip pakelem nuotaika thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(SVETA K. @ 2009 01 07, 23:32)
Rytoj skambinsiu.Tas skausmas tai praeina pusvalandziui - paskui vel uzeina doh.gif Kazkaip man nepatogu skambinti,nors gydytuoja tikrai gera,bet vis galvoju,gal cia visiems taip ,gal kiti neskambina ir t.t. blush2.gif Bet jau 2 paras kenteti irgi sunku.

Jūs esate JŪS, negalvokit - ar skambina kiti, ar neskambina. Tai Jums reikia žinoti, kaip elgtis. Beje, ar ne Jums liepė kažkas labai save mylėti, būti egoiste ir save lepinti? g.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(SVETA K. @ 2009 01 07, 22:32)
Rytoj skambinsiu.Tas skausmas tai praeina pusvalandziui - paskui vel uzeina doh.gif Kazkaip man nepatogu skambinti,nors gydytuoja tikrai gera,bet vis galvoju,gal cia visiems taip ,gal kiti neskambina ir t.t. blush2.gif Bet jau 2 paras kenteti irgi sunku.

Tai negalvot reikia, o žinot. doh.gif Taip ir paklausi: ar dažnam taip yra, ar čia aš kažkokia išimtis? smile.gif Jei dažnam ir visi pakenčia, pakentėsit ir Jūs.
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2009 01 07, 23:36)
Jūs esate JŪS, negalvokit - ar skambina kiti, ar neskambina. Tai Jums reikia žinoti, kaip elgtis. Beje, ar ne Jums liepė kažkas labai save mylėti, būti egoiste ir save lepinti? g.gif  tongue.gif

Man ,man tongue.gif

QUOTE(adis @ 2009 01 08, 00:08)
Tai negalvot reikia, o žinot. doh.gif Taip ir paklausi: ar dažnam taip yra, ar čia aš kažkokia išimtis? smile.gif Jei dažnam ir visi pakenčia, pakentėsit ir Jūs.

Praeita karta sakiau apie skausmus ir kad i ligonine vaziavau.Tai tikrino skrandi - ryjau zarna,bet kai israse kita diena matyt pamirso apie tai pasakyti.Tik surase kokius vaistus gerti,as geriu - bet jie nepadeda.Israse parase kad gastritas.Bet man keista kad po chemijos 8 dienos visiskai neskauda,o pradeda skaudeti kai pradeda kraujo rodikliai kristi blink.gif Ir paskui,pries chemija 2 d.praeina ir nebeskauda.Ar gali buti susije tas kraujas ir skausmai,kiek suprantu - tai ne,bet vistik.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SVETA K.: 07 sausio 2009 - 22:36
QUOTE(mou @ 2009 01 07, 18:31)
sake,kad umine leukemija ir agresyvios formos,todel del visisko isgydimo ne kokios prognozes verysad.gif bet as sventai tikiu,kad man persodins kaulu ciulpus ir as vel busiu sveikut sveikute biggrin.gif penktadieni vel vaziuosiu kraujo tyrimu daryt,tai issiaiskinsiu kokia ji pas mane g.gif


įdomu ūminė mielo ar limfo? greičiausiai mielo, jei agresyvi forma g.gif ir kokią transplantaciją ruošiasi daryt? autologinę ar turi donorą?
beje, kurioj šalyje gydaisi g.gif

sėkmės gydyme, tikiu, kad išsikapstysi smile.gif daug tokių pavyzdžių yra biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(SVETA K. @ 2009 01 07, 23:35)
Man ,man tongue.gif
Praeita karta sakiau apie skausmus ir kad i ligonine vaziavau.Tai tikrino skrandi - ryjau zarna,bet kai israse kita diena matyt pamirso apie tai pasakyti.Tik surase kokius vaistus gerti,as geriu - bet jie nepadeda.Israse parase kad gastritas.Bet man keista kad po chemijos 8 dienos visiskai neskauda,o pradeda skaudeti kai pradeda kraujo rodikliai kristi blink.gif Ir paskui,pries chemija 2 d.praeina ir nebeskauda.Ar gali buti susije tas kraujas ir skausmai,kiek suprantu - tai ne,bet vistik.

Sveta K. Kas yra gydymas chemija? Tai greitai besidauginančių ląstelių naikinimas. Dauginasi greitai ne tik navikinės, bet ir įvairios kitos, ypač gleivinės, plaukų nagų.
Skrandis, žarnynas, moters organai, burna, nosis, akys – visur gleivinė. Ji taip pat chemijos metu nukenčia, ypač aktyviuoju vaisto veikimo periodu.
gleivinė.
Taigi chemija (chemoterapiniai vaistai), kai būna jų veikimo pikas, veikia ne tik naviką, bet ir gleivines, kyla jų uždegimas, išopėjimas. Jums dar pasisekė, kad tik skrandis ir žarnynas, bet ne burna. Išopėja taip burna, kad būna vienos „skylės“ – siaubingi stomatitai, dar puola visokie grybeliai, kad negali nieko praryti, lūpas padengia šašai, skauda stemplę, pūslę, viskas „dega“. Prasideda lytinių organų (makšties) pienligės. Baigiasi vaistų veikimas ir vėl įsijungia žmogaus resursai, prasideda „atsinaujinimas“, atsinaujina gleivinė, žaizdelės užsitraukia, gerosios bakterijos „ima“ viršų prieš blogąsias ir vėl viskas kaip buvę iki kito karto iki kito dirginimo. Būna, kad chemija veikia stipriau pačią virškinimo sistemą (jau nebe gleivines) kepenis,tulžį, kasą, tai parodo pakitę biocheminiai tyrimai. Tada skiria vaistukus, kurie padeda šitiems organams dirbti. Tiesiog tokia pagalba, trūksta kepenų ferementų – skiria juos, trūksta kasos fermentų – vėl skiria. Jei tyrimai geri, neskiria. Šlapimo tyrimus atlieka tada, kai žino šita chemija „mėgsta“ kibti į urogenitalinę sritį, seka inkstų darbą, pagal šlapimo sudėtį, pagal jo kiekį. Jei kimba į širdelę ją labiau stebi ir ,esant reikalui, padeda vaistais. Jei prasideda dusimai, ieško priežasties. Būna, jog nuo chemijų visiškai nukrenta kojų nagai, (esu mačiusi), baigus visą gydymą, jie atauga. Man užjuoduodavo. Dar dabar kojų nagai yra šiek tiek pajuodę, nors gydymą baigiau balandžio mėnesį (dar visai nenuaugo). Prasisdeda įvairųs neuropatiniai dalykai, patirpimai, nejautrumai, „skruzdėlyčių bėgiojimai“. Aš nekalbu apie kaulų, raumenų, galvos skausmus, dvejinimąsi akyse, vaizdo liejimąsi...Taip būna: vieniem vienaip, kitiem kitaip.
Kaip sau padėti? Jau anksčiau rašiau –esant virškinimosutrikimams linų sėmenų kisielius. Jis suformuoja apsauginę plėvelę ir skrandžio rūgštis (net jei rūgštingumas yra normalus) mažaiu erzina sujautrėjusios skrandžio ir žarnų gleivines. Befunginas, jis mažina uždegimą. ( Bet turi žinoti apie jį gydytoja, kad nebūtų kryžminių reakcijų su pagrindiniais medikamentais). burnos opos - vitaminas C. Didelė rūgštis, rūgštį mažinatys preparatai.
Dažniausia galutinai skausmo nepanaikina, apmažina. Jei pasiskaitytumėt (aš vėl apie pasiskaitymus) kraujo forumą, pamatytumėt, kad su Jūsų problemomis yra susidūrę žmonės. Ne viena Jūs tokia „bėdžius“. Aš Jums jau sakiau, stebėkit save ir darykit iš tų pasikartojančių dėsningumų išvadas, kodėl tai kartojasi, gal, kad būdinga Jūsų gydymui. Naujai atsiradusius dalykus pasakykit gydytojai, ji įvertins, ar taip turi būti, ar ne. Dėl ko gydytoja taip ganėtinai atsainiai žiūri, nes greičiausiai taip būna, aš taip manau Jūsų biocheminiai tyrimai yra tikriausia geri. Pasiklauskit, kokie jie. Ji nesako Jums, taip būna... o galėtų. Nošpa čia nepadės, nes ne nuo spazmų skausmai.

Kada reikėtų sunerimti: jei pradėtumėt tuštintis krauju, jei jūsų pilvas būtų kietas kaip būgnas „barabanas“, jei matot, kad išgeriat daug, o beveik visai nesišlapinat arba labai mažai, jei einate į tualetą daugiau kaip 5–6 k. per dieną, jei viduriai užkietėjo ir daugiau nei 4 d. nieko nepavyksta ir skausmas beprotiškas, jei burnoje labai kartu, jei pakito odos ir akių spalva: geltona geltonutėlė, jei išbėrė visą kūną, jei temperatūra ilgiau nei 5–6 val. virš 38 laipsnių, jei atsiranda savaiminės kraujosrūvos (mėlynės), jei pradeda kraujuoti iš nosies ir kraujavimas nesustoja, net dedant šaltį. (Ar Jūs paklausėt savo gydytojos, kaip siūliau aš ir kitos, į ką atkreipti dėmesį, kada sunerimti?).

P. s. Būtinai pasiskambinkit gydytojai, ji turi viską žinoti apie Jūsų būklę. Ji turi įvertinti, ar tai rimta ar ne. Taip, ji turi daugybę ligonių, bet Jūs tokia esate sau vienintelė, (kaip rašė rasų lanka kas jums kiti ligoniai?) Jūs pati atsakot už savo sveikatą, gydytojas turi žinoti, ir jus nuraminti, jei nėra pagrindo tam nerimui. Ne mes internete sprendžiame, ar Jums rimta bėda ar tik eilinis gleivinės uždegimas. Nenoriu sau užsikrauti tokios atsakomybės ir sakyti SVETA K. – Jums nieko nėra. Todėl ir duodame tiems gydytojams, kad ramia sąžine galėtume paskambinti ir pasiklausti: tada, kai reikės. Aš tai vadinu skambučių apmokėjimu. Duodi ir sakai, norėsiu Jūsų konsultacijos ir Jūsų laisvalaikiu, jei man jos prireiks, iki kada galiu kreiptis.... kaip Jūs elgtumėtės, jei tai būtų Jūsų vaiko problema, atkristų visi skrupulai, manau. Kaip liūtė už savo vaiką eitumėt ir viską padarytumėt, n-kartų nuvažiuotumėt, kad ir be reikalo...
Na dar viena pamokėlė, kurios niekas neprašė...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 08 sausio 2009 - 00:34
QUOTE(Siracusa @ 2009 01 07, 23:55)
įdomu ūminė mielo ar limfo? greičiausiai mielo, jei agresyvi forma g.gif ir kokią transplantaciją ruošiasi daryt? autologinę ar turi donorą?
beje, kurioj šalyje gydaisi g.gif

sėkmės gydyme, tikiu, kad išsikapstysi smile.gif daug tokių pavyzdžių yra  biggrin.gif

[QUOTE]mums pasiseke,nes tiko mano brolis i donorus thumbup.gif kembridze visa tai darys rolleyes.gif todel labai dziaugiuosi,bent jau cia nuosirdziai pakalbet galinti su tautieciais ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mou @ 2009 01 08, 11:57)
mums pasiseke,nes tiko mano brolis i donorus thumbup.gif kembridze visa tai darys rolleyes.gif todel labai dziaugiuosi,bent jau cia nuosirdziai pakalbet galinti su tautieciais ax.gif


oo, na tai išties pasisekė smile.gif netokia didelė rizika. o gydymo išlaidas reikia apsimokėt pačiam ar apmoka draudimai ir pan?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Siracusa: 08 sausio 2009 - 12:03