Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai nevalgiukai

Labas vakaras, mergaitės. Auginu ketveriu metukų mergytę.Kiekvieną dieną susiduriu su didelia problema- maisto ruošimu. Tiek vyrui, tiek dukrytei turiu gaminti atskirai, nes mergytė visko nevalgo. Maistą, kurį ji mėgsta, galiu lengvai išvardinti ant rankų pirštų: varškėčiai, pieniškoas dešrelės, agurkai(daugiau jokių daržovių), sumuštiniai tik su margarinu, pupelių sriuba, keptas kiaušinis. Uogų visiškai nevalgo, tik juoduosius serbentus.Jokių padažų. Nebežinau ką ir daryti. Kito maisto ji net neragauja. Bijau, kad ji su maistu negauna reikiamų vitaminu( juos nuolat geriam papildomai). Glabūt jūs susidūriate su šia problema?Prašau, patarkite kaip pripratinti merginą prie "mūsų" maisto.L. ačiū.
Atsakyti
Labai labai užjaučiu ir suprantu, nes maniškis labai panašus sad.gif Iki šiol aš jį maitinu(ne krūtim, žinoma, bet su šaukšteliu ar šakute), nes kai valgo pats, tai po pirmų 2-3 kąsnių pareiškia, kad yra sotus ir nori saldainio (ar kokio kito saldumyno mad.gif )
Kurį laiką buvo gyvas tik kiaušiniais : blynai, omletas, kiaušinis virtas, kiaušinis keptas. Pradėjau į omletą ar blynų tešlą dėti po truputį įvairius produktus : varškę, smulkiai supjaustytą vištieną, džiovintus vaisius. Taip po truputį vis apgaudinėjau. Vėliau pradėjo valgyti daugiau produktų, bet ir dabar dar nevalgo daug ko. Ir kaip minėjau, maitinu. Žinau, kad tai negerai, bet neturiu galimybės vaikui leisti išalkti. Gyvenam su vyro močiute, kuri jau yra labai sena ir ,matyt, todėl nebesupranta, kad vaiko maitinti negalima vien saldumynais sad.gif Jei aš tik nesuskumbu vaiko pamaitinti normaliu maistu, tai jis vos tik kiek praalkęs lekia pas močiutę ir ten gauna saldainį ar pan. mad.gif

Beje, sako, kad vaikai, kol dar nesugadinti tėvų maitinimosi įpročių, patys atsirenka, kiek ir ko jiems valgyti. Tai būtų gal šioks toks nuraminimas dėl tavo baimės, kad vaikas negauna jam reikalingų medžiagų. Tuo labiau, kad papildomai geriate vitaminus. Bet, žinoma, vis tiek labai erzina, kad reikia gaminti jam atskirą maistą
Atsakyti
Kodel neina nusiusti zinutes?
Papildyta @ [mergetime]1089109605[/mergetime]
Pagaliau pavyko nusiusti...Nesuprantu,du kartus buvau parasiusi ilgiausias litanijas,bet nepavykdavo issiusti...Tai va,auginu dvi mergytes.Vyresniajai greit seseri ir ji labai isranki maistui:is darzoviu valgo tik bulves,morkas,salotas ir agurkus,vaisiu jokiu(net bananu ar obuoliu),uogu jokiu.Tiesa,stengiuosi duoti atsigerti sv,uogu gerimo(ziemai prisisaldau pilna saldikli) ir tai neturi buti ne vienos sekleles.Dziaugiuosi,kad bent mesa ir pieno produktus valgo.Nezinau,gal cia del to,kad ilgai maitinau krutimi(1,8) ir velai pradejo papildomo maisto valgyt?Dabar auga mazyle,jai jau tuoj 7 men,jauciu ,kad istorija kartojasi,nes nieko nenori,isskyrus papa.Tai va,taip ir vargstam... rolleyes.gif
Atsakyti
Mano vaikas taip pat yra labai isrankus maistui, todel pietus labai daznai deriname prie jo skonio. Kadangi megiamiausias jo patiekalas blynai, tai i blynus stengiuosi primakaluoti visko, ko imanoma, bet aisku taip, kad nepastebetu.
Pastebejau, kad nauja patiekala pavyksta ismeginti, kai bunam kokioj kompanijoje su vaikais. Pvz. neseniai paragavom pistaciju. Mano nuostabai, dabar ju niekada neatsisako.













Atsakyti
Mano irgi toks pats nevalgiukas g.gif ir pastebejau, kad megstamiausias nevalgiuku patiekalas blynai smile.gif jai paklausi ko noretum valgyti gausi vieninteli atsakyma kiekviena diena ir istisas savaites BLYNŲ blink.gif BLYNŲblink.gif su ragavimu tos pacios problemos nieko neragauja nes kaip jis sako "as gi nuo gimimos (vieno ar kito patiekalo) nemėgstu blink.gif
Gal nuskambes baisiai, bet nauja patiekala ragauja tik tuo atveju kai pazadu, kad jai nepatiks gales isspjauti i siuksline blink.gif na kartais buna kad patinka clap_1.gif taip siais metais pirma karta paragavo braske doh.gif kiek pastangu reikejo kol prikalbinom, kad isisdetu i burna,
Todel ir gyvenam va taip va kaip daktare sako neprikaupe jokio riebalinio sluoksnio tongue.gif
Atsakyti
oj kaip as jus visas suprantu, mano vaikui tai geriausias maistas butu SALDAINIAI doh.gif galetu vien jais maitintis. dziaugiuosi tik tuo, kada valgo visokios sriubas, tai prikraunu visokiu darzoviu, mesytes tai zinau kad bus soti uzvalgius sriubos , is darzoviu tai agurkus grauzia kaip obuolius (kaip ir as beje smile.gif ) varsketukus megsta, cepelinus smile.gif (bet juk negaminsiu as ju kasdien) na ir dar arbuzus dievina, o braskes g.gif paragauja viena kasneli ir viskas. tai taip ir vargstam. visa diena gali buti nevalgius, bet kai reikia miegoti, tai tada reikia - sriubytes doh.gif ir tai buna apie 22.30 val. blink.gif
Atsakyti
QUOTE (jolanta @ 2004 07 07, 08:13)
bet kai reikia miegoti, tai tada reikia - sriubytes doh.gif ir tai buna apie 22.30 val. blink.gif

Va va. Mano lygiai toks pats. Visą dieną gali vien saldumynais misti, o kai sakau, kad einam dantų valytis, tai pradeda šaukti, kad nori valgyti, valgys "rimtą maistą". Tai dažniausiai irgi būna jau po 22 val. Bandžiau kelis kartus neduoti, aiškindama, kad reikia valgyti tada, kai yra tam skirtas laikas, bet... unsure.gif Nu neatlaikau aš, kai vaikas nelaimingu balseliu paklausia, kada jis galės pavalgyti. Arba kai pradeda verkti sakydamas, kad negali miegoti, nes pilvelį iš alkio skauda mad.gif Žinau, kad čia šantažas, bet vistiek neatlaikau ir ką nors greitai paruošiu, bent sumuštinį. Tiesa, pastaruoju metu pradėjau su tuo kovoti, pasiūlydama naktipiečius apie 21 val. Kartais suveikia. wink.gif
Atsakyti
oi, kaip man tai pažįstama wink.gif baisus alkis, kai reik eit miegoti-dažniausiai negauna, bet prieš tai pati pamąstau ar tikrai galėjo išalkti-būna, kad tikrai, pagalvoji, va senai valgė-gali būt alkanas-o kartais matau, kad tai tiesiog laiko tempimas... smile.gif
dėl maitinimo-vyresnėlį ilgai pati maitinau, nes užknisdavo-jis labai jau lėtas, o ir terlius biškį.... wink.gif rolleyes.gif bet paskui supratau, kad dariau klaidą-užtat mažius gavo šaukštą anksti, kai tik sugebėjo jį nulaikyti-tai dabar valgo pats, kol nusibosta-o paskui kai jau brolis pavalgęs greičiau pabėga iš virtuvės, tai tas su lėkšte pas mamą atsirioglina-PADĖK MAN.... biggrin.gif tai tuomet padedu, kartais liepiu pačim pabaigti...
dėl produktų įvairumo.... taip vargstu su dičkiu... labai padėjo šiuo klausimu darželis-ten išmoko su kompanija daug ko valgyti-matyt bandos jausmas ir išsilakstymas padėdavo. O šiaip tai kartais tekdavo gudrauti-pvz. balandėliuose nevalgo kopūsto... tai aš taip smulkiai tą kopūstą su peiliu susmulkindavau, mėsą ir bulves sumaišydavau ir kartu ir dar rimtą veidą nutaisiusi sakydavau, kad kopūstą aš suvalgiau-taip viską ir sumatindavau-o jei pastebėdavo kokį gabliuką-sakydavau netyčia čia turbūt nuo šaukšto pakliuvo... thumbup.gif ir ramiai išimdavau wink.gif
Tiesiog manau, kad ateis laikas ir ims daugiau valgyti-be to kitų vaikų pavyzdys labai užkrečia. wink.gif
Atsakyti
sveiki, maniškis irgi nedaug ką valgo, tik avižinę košę, blynus ir makaronus. o jau mėsos ar žuvies tai niekaip. Keisčiausia, kad darželį beveik viską valgo kartu su visais vaikais, ir sriubą, ir mėsą (kartą pati mačiau, kalbėjau su auklėtoja, kol pusryčiavo vaikai, tai maniškis net nemirktėlėjęs prarijo sumuštinį su dešra, o namie net gabaliukus nurankioja). o naujo nieko negaliu pasiūlyti, veau sako ir iš karto spjauna... jokių daržovių nepripažysta.. sad.gif

o dėl tų naktinių valgymų - tai irgi buvo, kol pastebėjau, kad daugiausia laiko norima laimėti, o ne pavalgyti. Padėdavau puoduką vandens ir pora sausainių prie loveles - jei nori valgyti ar gerti, prašau, tik jokių vaikščiojimų.. per pora savaičių atprato.
Atsakyti
QUOTE (gaisia @ 2004 08 20, 09:35)
sveiki, maniškis irgi nedaug ką valgo, tik avižinę košę, blynus ir makaronus. o jau mėsos ar žuvies tai niekaip. Keisčiausia, kad darželį beveik viską valgo kartu su visais vaikais, ir sriubą, ir mėsą (kartą pati mačiau, kalbėjau su auklėtoja, kol pusryčiavo vaikai, tai maniškis net nemirktėlėjęs prarijo sumuštinį su dešra, o namie net gabaliukus nurankioja). o naujo nieko negaliu pasiūlyti, veau sako ir iš karto spjauna... jokių daržovių nepripažysta.. sad.gif

Pas mus tas pats buvo, darzely daugmaz viska valge, o namie - ne per kur mad.gif
Bet dabar jau pamazu ispletem patiekalu rata. Darem taip:
susitarem, kad viena diena VISI valgom, tai ko nori vaikas, sekancia diena - ko nori tetis, o trecia - ko noriu as. Vaikas is pradziu raukydavosi, kai tekdavo valgyti tai, ko jis nemegsta, bet pvz. vyras issirenka "savo" diena. Budavo kad tik pakrapstydavo mazumele ir viskas. Tada reikdavo griebtis grieztumo "Mes tai "tavo" diena valgom tai, ko tu nori (tarkim manu kose) tai ir tu turi buti vyras ir nesioziuoti!". Itariu sitas metodas vaikui patiko, nes jis pajuto savotiska lygybe, t.y. kad jo nuomones yra klausoma. Ir gal savotiska valdzia, kad "jo" diena mes priversti valgyti tai, ko nori jis, o ne mes.

Aisku, vyras po tokiu "vaiko" dienu, kai VISI valgydavom pieniska sriuba vakarienei, paslapciom eidavo i saldytuva dar uzkandziauti laugh.gif , bet su vaiku dalis problemu issiprende.

Tiesa, dabar buvo vasara ir vaiko beveik nebuvo namie, tai sito metodo netaikem. "Lauzem" nenora valgyti tam tikrus patiekalus grieztumu. Pvz. yra du patiekalai. Viena vaikas kazkada valge, bet pastaruoju metu uzsioziavo ir nebe, o kito ne uz ka i burna neima. Tada grieztai liepiam rinktis is tu dvieju ir jokiu nuolaidu. Vaikas kuri laika pasioziuoja, kad ne vieno nenori, tada nusiunciam i kambari 5 minutes pagalvoti ir grizes dazniausiai jis pasirenka ta, kuri kazkada valgydavo. Taip senus patiekalus "grazinam" naujam gyvenimui. thumbup.gif

Gal ir jums pravers kurios nors mano mintys...
Atsakyti
QUOTE (Makarska @ 2004 07 07, 05:01)
Pastebejau, kad nauja patiekala pavyksta ismeginti, kai bunam kokioj kompanijoje su vaikais.

Pas mus taip buna, kai vaikas uzsimirsta. Pvz. pasiulom naujo patiekalo - tresniu. Neima i burna ne uz ka. Tada mes su vyru pradedam valgyt, kalbetis, TV ziuret, atbega vaikas i kompanija ir ziurek uzsimirses tas tresnes kad slamscia laugh.gif

Arba dar mano mama vaikui yra autoritetas didziulis, tai nauja patiekala pavyksta isiulyt paragaut pasakius, kad man mama vaikystej toki patiekala gamindavo clap_1.gif
Atsakyti
QUOTE (Rigedora @ 2004 08 16, 09:46)
  dėl produktų įvairumo.... taip vargstu su dičkiu... labai padėjo šiuo klausimu darželis-ten išmoko su kompanija daug ko valgyti-matyt bandos jausmas ir išsilakstymas padėdavo. O šiaip tai kartais tekdavo gudrauti-pvz. balandėliuose nevalgo kopūsto... tai aš taip smulkiai tą kopūstą su peiliu susmulkindavau, mėsą ir bulves sumaišydavau ir kartu ir dar rimtą veidą nutaisiusi sakydavau, kad kopūstą aš suvalgiau-taip viską ir sumatindavau-o jei pastebėdavo kokį gabliuką-sakydavau netyčia čia turbūt nuo šaukšto pakliuvo... thumbup.gif ir ramiai išimdavau wink.gif
Tiesiog manau, kad ateis laikas ir ims daugiau valgyti-be to kitų vaikų pavyzdys labai užkrečia. wink.gif

Va va ir as taip paciai svarbu pasakyti kad tam patiekale tikrai tikrai nera kokio tai "nemegstamo" produkto rolleyes.gif


O va mes tik siais metasi pradesim eiti i darzeli tai oi nezinau kaip ten bus su tuo valgymu g.gif
Atsakyti