Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip iš kirvio košę išvirti....

Tęsiam ..... taupom.....verdam iš kirvio, dalijamės patirtimi, receptukais 4u.gif
Papildyta:



Sena tema
Atsakyti
Registruojuosi naujoje temoje biggrin.gif
Atsakyti
As labai negaliu ka patart :ax:Pas mane elektrine virykle, tai daug elektros "isuka". Tiesiog daugiau prisigaminu ir saldau. Prisiverdu iskart daugiau pvz. pupeliu, perliniu kruopu, sudedu i mazas dezutes (nuo silkiu biggrin.gif ) ir uzsaldau, o kai reikia det i sriuba, tai truputi atsildau ir imetu. Vis trumpiau sriuba verda ir maziau elektros susinaudoja. Ir nebutinai sriubai priverdu. Taip pat pasigaminu daugiau lietiniu su varske, bigoso, balandeliu ir t.t. Man tiesiog aktualu, kad patiekalas nebutu itint ilgai verdamas/troskinamas.
O ka pigaus gaminu? makaronai su pieniskom desrelem ir svogunu; zirniai su pigiausia desra; pupeles su pigiausia desra, svogunu ir pomidoru padazu; makaronu apkepas (makaronai, desra, nedaug lydyto surio ir viso ko tuo metu yra saldytuve, pvz. zirneliai, porai, paprika); keptos bulves su malta mesa; svilpikai (nes bulves is kaimo mirksiukas.gif ). Ir siaip stengiuosi dazniau ka nors daryti su malta mesa, nes ji pigesne. O jei turiu mesos pvz. 4 kepsniam, tai kepu tik 2, o kitus supjaustau ir darau plova.
Atsakyti
aš irgi naudojuosi elektrine vyrykle bet negaliu pasakyti kad ji daug elektros suvalgo. o dabar į tema: aš dažnai verdu sriubas nes jos pigios gaunasi ir užtenka ne vienam kartui pavalgyti dar gaminu įvairias košes su spirgiukais. troškiniai irgi nebrangus maistas. makaronai su daržovėm, su sūriu , su mėsa. ir t.t. plovas, kugelis, lietiniai, paprasti blynai, kepu bulves tiek orkaitėj tiek keptuvėj. galiu sau leisti tokia prabanga nes vyras valgo viska kas pagaminta thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(savitre @ 2009 01 13, 00:12)
aš irgi naudojuosi elektrine vyrykle bet negaliu pasakyti kad ji daug elektros suvalgo.

Pas mus elektra brangesne (ne LT as).
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2009 01 12, 22:52)
... bigoso...

Kas čia per valgis? ax.gif

QUOTE(savitre @ 2009 01 13, 00:12)
aš irgi naudojuosi elektrine vyrykle bet negaliu pasakyti kad ji daug elektros suvalgo...

Manoji tai daaaaaug unsure.gif Seniau daug gamindavau orkaitėje-labai patogu, nes įmeti ir maistas pats gaminasi lotuliukas.gif Bet kadangi neturim el. viryklės tarifo, tai kai porą kartų apmokėjau sąskaitas bent po 1000 kw, tai kažkaip praėjo noras patogiai gaminti... Žinoma, tie kw ne tik iš orkaitės, bet ji visgi daug naudoja...
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2009 01 13, 09:59)
Kas čia per valgis?  ax.gif


Tradicinis lenku patiekalas- laaabai skanus, kopustu troskinys, su rukytomis desrelemis, mesa ir pan. (jei suklydau prasau pataisyti, bet mano teta , kai atvaziuoja gamina, tai man labai patiko)
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2009 01 13, 01:33)
Pas mus elektra brangesne (ne LT as).


Juk ir uzdirbate daugiau nei LT, tai brangumo - pigumo suvokimas turetu keistis cool.gif As nebeskaiciuoju, kiek vienas ar kitas dalykas litais kainuotu, juk jei gyvenu kitoje salyje, su kita valiuta, tai ir kitos kainos, naturalu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2009 01 12, 23:52)
As labai negaliu ka patart  :ax:Pas mane elektrine virykle, tai daug elektros "isuka". Tiesiog daugiau prisigaminu ir saldau. Prisiverdu iskart daugiau pvz. pupeliu, perliniu kruopu, sudedu i mazas dezutes (nuo silkiu biggrin.gif ) ir uzsaldau, o kai reikia det i sriuba, tai truputi atsildau ir imetu. Vis trumpiau sriuba verda ir maziau elektros susinaudoja. Ir nebutinai sriubai priverdu. Taip pat pasigaminu daugiau lietiniu su varske, bigoso, balandeliu ir t.t. Man tiesiog aktualu, kad patiekalas nebutu itint ilgai verdamas/troskinamas.
O ka pigaus gaminu? makaronai su pieniskom desrelem ir svogunu; zirniai su pigiausia desra; pupeles su pigiausia desra, svogunu ir pomidoru padazu; makaronu apkepas (makaronai, desra, nedaug lydyto surio ir viso ko tuo metu yra saldytuve, pvz. zirneliai, porai, paprika); keptos bulves su malta mesa; svilpikai (nes bulves is kaimo mirksiukas.gif ). Ir siaip stengiuosi dazniau ka nors daryti su malta mesa, nes ji pigesne. O jei turiu mesos pvz. 4 kepsniam, tai kepu tik 2, o kitus supjaustau ir darau plova.

O keptos bulves su malta mesa, cia kaip? Maltos mesos padazas, ar cia apkepas kazkoks??
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2009 01 13, 08:59)
Kas čia per valgis?  ax.gif

Tai lenku valgis. Mesa supjaustoma ir apkepama. Dedama i puoda su raugintais kopustais ir troskinama. Dar dedami prieskoniai "bigosui" (PL ju yra pirkti, Lt tai ne), bet galima ir be tu prieskoniu, tada galima paprikos milteliu, mairuno ir provanso zoliu deti. Pigesnis varijantas - vietoj keptos mesos dedama supjaustyta rukyta desra. Dar pigesnis variantas - pati pigiausia desra. Paiekiama su bulviu kose.

QUOTE(KibirVibir @ 2009 01 13, 17:33)
Juk ir uzdirbate daugiau nei LT, tai brangumo - pigumo suvokimas turetu keistis 

O kodel jus manote, kad uzdirbame daugiau nei LT??? As gi ne kokioj Anglijoj sedziu, kur svarais algas skaiciuoja. Cia ir benzinas brangesnis ir islaidos uz buta daug didesnes. O algos daugmaz tokios pat. Taip, vakaru valstybese kiti pinigai, bet pamirstate, kad Lietuvoj, Latvijoj, Estijoj ir Lenkijoj, tai zmones panasiai uzdirba ir aplamai, cia ekonomine situacija labai panasi. Nereikia galvoti, kad jei zmogus ne LT gyvena, tai turtus kraunasi. As labiau drisciau teigti, kad zmogaus finansines galimybes daug geresnes, jei jis dideliam mieste gyvena (nesvarbu ar LT ar GB), nes tada darbo pasirinkimas didesnis, mazesne bedarbyste, lengviau mokytis ar kelti kvalifikacija. O mazuose miestuose zmones dziaugiasi tokiu darbu, koki turi.

QUOTE(svieske @ 2009 01 13, 17:46)
O keptos bulves su malta mesa, cia kaip? Maltos mesos padazas, ar cia apkepas kazkoks??

cia dar is studentavimo laiku biggrin.gif Smulkiai pjaustydavom bulves ir kepdavom kartu imete farsa (su druska, zinoma). Po to dar truputi vandens ipildavom, kad troskintusi. Bet sitas patiekalas labiau sau tinka, ne vyrui, nes graziai tai jis neatrodo...
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2009 01 14, 14:30)
  Bet sitas patiekalas labiau sau tinka, ne vyrui, nes graziai tai jis neatrodo...

Koks išpuikęs jūsų vyras...
Atsakyti
QUOTE(Eva... @ 2009 01 14, 23:17)
Koks išpuikęs jūsų vyras...


bet gal mylintis ir gerbiantis zmona? mirksiukas.gif

mano vyras irgi nemegsta neaiskios isvaizdos patiekalo lotuliukas.gif

kazkada sutarkavau bulves burokine tarka ir kepiau blynus, tai diedas nesuprato, kas cia tokio
Atsakyti