Įkraunama...
Įkraunama...

Privatūs darželiai: kur ir kiek?

Beje, veterinarijos tarnyboje siandien man paaiskino, kad nera NEI VIENO privataus vaiku darzelio, kuris turetu maisto tvarkymo subjekto pazymejima unsure.gif
Kyla klausimas: kaip maista gamina tie darzeliai, kurie neturi tiekejo g.gif
Atsakyti
QUOTE(ziile @ 2010 10 06, 14:51)
Beje, veterinarijos tarnyboje siandien man paaiskino, kad nera NEI VIENO privataus vaiku darzelio, kuris turetu maisto tvarkymo subjekto pazymejima  unsure.gif
Kyla klausimas: kaip maista gamina tie darzeliai, kurie neturi tiekejo  g.gif

chm kaip idomiai,kiek zinau Metu laikai turetu tureti g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2010 10 06, 17:36)
chm kaip idomiai,kiek zinau Metu laikai turetu tureti g.gif

Metu laikai neturi darželio licenzijos. Jie turi kažkokia kitokią, bet aš nežinau.

Ir dar... man susidaro vaizdas, kad VSC patys tiksliai nežino kas ir kokius leidimus turi lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vakare-tyla: 06 spalio 2010 - 17:08
QUOTE(vakare-tyla @ 2010 10 06, 18:03)
Metu laikai neturi darželio licenzijos. Jie turi kažkokia kitokią, bet aš nežinau.

Ir dar... man susidaro vaizdas, kad VSC patys tiksliai nežino kas ir kokius leidimus turi  lotuliukas.gif

thumbup.gif lotuliukas.gif jiems amnezija, arba tu pirma turinti toki ir ne valstybinis darzas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2010 10 06, 18:14)
thumbup.gif  lotuliukas.gif jiems amnezija, arba tu pirma turinti toki ir ne valstybinis darzas thumbup.gif

Tai palauk palauk, dar nežinia ką rytoj sakys doh.gif gal ir Klaužada bus dar ne darželis lotuliukas.gif Nors aš jau popiergalį, kuris man kainavo daug nervų, finansų ir mano šeimynai stresų, turiu lotuliukas.gif
Atsakyti
popiergalis nieko nereiskia, reiskia VCS nuomone doh.gif doh.gif doh.gif
nu bet tikiu, kad viskas bus gerai, geriau tegu turi amnezija, o tu sau graziai dirbti galesi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ziile @ 2010 10 06, 16:51)
Beje, veterinarijos tarnyboje siandien man paaiskino, kad nera NEI VIENO privataus vaiku darzelio, kuris turetu maisto tvarkymo subjekto pazymejima  unsure.gif
Kyla klausimas: kaip maista gamina tie darzeliai, kurie neturi tiekejo  g.gif

Pvz. nelegaliai. Kol nieks nežino arba nieks iš pavydo tokio darželio nepaskundė ir nebuvo jokios žarnyno infekcijos bent trims vaikams iš to darželio, kurių tėveliai kreiptųsi į medikus, tai gali būti ir nelegaliai ruošiamas maistas smile.gif
Atsakyti
Jei toks "darželis" įsikūręs privačiame name ar bute, nelabai kas gali ir patikrinti, kad ir skundą gaus..kaži ar privalo įsileisti higienos specus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(vakare-tyla @ 2010 10 06, 16:03)
Metu laikai neturi darželio licenzijos. Jie turi kažkokia kitokią, bet aš nežinau.

Ir dar... man susidaro vaizdas, kad VSC patys tiksliai nežino kas ir kokius leidimus turi  lotuliukas.gif

idomiai,kazkada skaiciau,kad tikrai turi,kad net spec iranga virtuvine irengta g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2010 10 06, 19:38)
idomiai,kazkada skaiciau,kad tikrai turi,kad net spec iranga virtuvine irengta g.gif


Jo, jo virtuvė ten kaip restorane thumbup.gif!!!
Atsakyti
QUOTE(1cesna1 @ 2010 10 06, 21:08)
Jo, jo virtuvė ten kaip restorane  thumbup.gif!!!

Na, man ir ten pasirodė, kad viskas įrengta kaip reikiant g.gif
Atsakyti
QUOTE(vakare-tyla @ 2010 10 06, 19:49)
Jei toks "darželis" įsikūręs privačiame name ar bute, nelabai kas gali ir patikrinti, kad ir skundą gaus..kaži ar privalo įsileisti higienos specus. g.gif

Privalo.
Vadovaujamąsi ATPK kodekso 43 straipsniu ir toks žmogus, kuris nenori įsileisti pareigūnų visada apie tai perspėjamas, pvz.:
"43 straipsnis. Kliudymas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnams atlikti jiems pavestas pareigas arba jų teisėtų reikalavimų nevykdymas"
ir
"43(9) straipsnis. Kliudymas Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie
Sveikatos apsaugos ministerijos ir jos tam įgaliotiems pareigūnams atlikti jiems pavestas pareigas arba jų teisėtų reikalavimų nevykdymas".

O "kliudymas" yra: "Neįleidimas ar kitoks kliudymas .... įgaliotiems pareigūnams tikrinti ..nepateikimas jiems dokumentų arba dokumentų nuslėpimas... klaidingų žinių suteikimas...pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymas"

Praktiškai, jei neįsileidžiama tikrinti, tai visąlaik kviečiama policija, o su policija dažniausiai įeinama ir į patalpas. Ypač tai atvejais, kai gali kilti grėsmė žmogaus saugumui ir sveikatai, o patikėkit manim, vaikai visada laikomi lengvai pažeidžiamais..

Bet aš nesuprantu kame problema dėl vaikų maitinimo, kodėl kažkaip su bauguliu rašote apie tai g.gif 75 higienos norma šiais metais, berods balandžio mėn. - patvirtinta supaprastinta (o ji ir skirta būtent vaikų darželiams, t.y. kokia turi būti ši įstaiga) ir dėl maitinimo organizavimo darželyje galioja du teisės aktai - vienas, kad privaloma turėti maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą ir antras, kad turi vadovautis HN 15, na ir dar keli punktai, kurie niekuo neypatingi, kad valgiaraščiai turi būti suderinti su VSC ir kad vaikai negali gauti 'šūdmaisčio'. Na, jei vaikų darželis rūpinasi žmogeliukais, jis pats bus suinteresuotas, kad ne tik jų ugdymas būtų ypatingas, bet ir mityba sveika, paprasta ir tinkanti mažiukui ax.gif
Atsakyti