Įkraunama...
Įkraunama...

Naujas darbas ir nėštumas

Apklausa: Po kiek laiko nuo įsidarbinimo galima PRADĖTI planuoti? (211 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Tai turbut reiks savo bangujį eilinį kartą paprotint, kad dar truputuką pakentėtų :ax Bet taip gera matyt kaip jis mūsų krikštadukra rupinasi, tai nori nenori užsimanai nestuke.gif smile.gif ir ta taip ilgai siekta rezidentūra nublanksta biggrin.gif
Atsakyti
Atsidariau tema, ziuriu kad kitų akimis "etiška" jau gaunas pakankamai neilgai išdirbus. bigsmile.gif
Šiaip pati mano nuomone - 2 m. . Mano akimis jau būtų etiška. Nors pirmą kartą pastojus darbe po tiek laiko, jaučiausi nejaukiai...
Manau 2 metu patirtis darbe jau gerai, tada jau įsitvirti pilnai, žinai visus darbo niuansus, jau l. gerai pazisti visa kolektyva, tavo galimybes irgi isryskejusios, zino darbdavys ka moki ir gali, ir alga nusistovejus daugiau maziau. Turint ir issaugant gera darba ateiciai tikrai neplanuociau anksciau nei po metu. Siaip laikais darbai nesimeto. Ypac mazesniuose miestukuose. TAIP, vaikai svarbiausias dalykas, bet svarbu kad jie auktu laimingi, sotus, turetu visko ko reikia, o daznai ir ko nori biggrin.gif , pamatytu kazka daugiau, pakeliautu ir paatostogautu...
Taip, kad planuoju laukti maždaug 2 metus. Kaip sekėsi pranešiu kažkada. lotuliukas.gif aišku, jei iš darbo neišmes. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Google @ 2013 01 09, 11:31)
Atsidariau tema, ziuriu kad kitų akimis "etiška" jau gaunas pakankamai neilgai išdirbus.  bigsmile.gif
Šiaip pati mano nuomone - 2 m. . Mano akimis jau būtų etiška. Nors pirmą kartą pastojus darbe po tiek laiko, jaučiausi nejaukiai...
Manau 2 metu patirtis darbe jau gerai, tada jau įsitvirti pilnai, žinai visus darbo niuansus, jau l. gerai pazisti visa kolektyva, tavo galimybes irgi isryskejusios, zino darbdavys ka moki ir gali, ir alga nusistovejus daugiau maziau. Turint ir issaugant gera darba ateiciai tikrai neplanuociau anksciau nei po metu. Siaip laikais darbai nesimeto. Ypac mazesniuose miestukuose. TAIP, vaikai svarbiausias dalykas, bet svarbu kad jie auktu laimingi, sotus, turetu visko ko reikia, o daznai ir ko nori  biggrin.gif , pamatytu kazka daugiau, pakeliautu ir paatostogautu...
Taip, kad planuoju laukti maždaug 2 metus. Kaip sekėsi pranešiu kažkada.  lotuliukas.gif aišku, jei iš darbo neišmes.  biggrin.gif


Norint tik uzsitikrint darbo vieta ir socialines garantijas kaip tik pastoti galima tik ką įsidarbinus ar palaukus kol pakels atlyginimą po bandomojo laikotarpio, nes jau nebegalės atleist nei nėštumo metu nei po motinystės atostogų kurį laiką. Tai pastodama tik ką įsidarbinus butent kaip tik ir užsigarantuoji darbą minimum keliem metam. O savo galimybes parodyt darbdaviui puikiai galima ir grįžus po motinystės atostogų.
Čia manau daugiau klausimas yra apie tai, kada etiska pastoti įsidarbinus, ta prasme ne dėl savęs, o būtent kad darbdvio nenuskriaustum. Mano nuomone tokiu atveju moteris kaip tik turėtų pamiršt dauguma atvejų etiką ir galvot kaip jai ir jos šeimai naudingiau. Abejoju ar kas pagalvoja apie nėščias bedarbes moteris, kurios negali susirast darbo dėl diskriminacijos ir neturi paskui už ką savo vaiko pramaitint, tad jau pamirštama kazkokia etika ir žmogiškumas. Reikalavimas iš kandidačių į darbo vietą atnest pažymas iš ginekologės manau yra didžiausia nesąmonė ir diskriminacija. Dauguma darbdavių visada galvoja kaip jam geriau ir naudingiau, o ne kaip darbuotojo nenuskriaust. Nors aš ir pati prieš planuodama vaiką pagalvojau tikrai apie darbdavį, atidirbau metus laiko iki planavimo pradžios, bet mano darbdaviai ir patys yra sąžiningi ir etiški žmonės ir esu dėkinga už šį darbą, tik dėl to ir palaukiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vicious_L: 09 sausio 2013 - 16:42
Žvelgiant iš darbdavio pusės, sakyčiau, jog etiška būtų palaukti mažiausiai pusmetį, nors ir tiek, mano nuomone, dar atrodo per trumpas laiko tarpas. ax.gif Bet... Vaikiukai dažnai ateina ir neplanuoti, tad nelabai ką čia tepriplanuosi. smile.gif Jei darbdavys nebus kiaulė, tai supras. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Euterpė: 09 sausio 2013 - 19:40
QUOTE(Euterpė @ 2013 01 09, 20:40)
Jei darbdavys nebus kiaulė, tai supras. 4u.gif

o jei bus kiaule - tai sudarys nestumo metu tokias psichologines salygas, kad mamyte po auginimo atostogu nei ziuret nenores i ta darba ir darbdavi unsure.gif
Atsakyti

QUOTE(Vicious_L @ 2013 01 09, 17:40)
* Tai pastodama tik ką įsidarbinus butent kaip tik ir užsigarantuoji darbą minimum keliem metam. O savo galimybes parodyt darbdaviui puikiai galima ir grįžus po motinystės atostogų.

**Čia manau daugiau klausimas yra apie tai, kada etiska pastoti įsidarbinus, ta prasme ne dėl savęs, o būtent kad darbdvio nenuskriaustum.

* Cia tiems metams kuriuos busi vaiko auginimo atostoguose? smile.gif o atleisti vaikus turincias moteris, irgi gali.. tik ispeja is anksciau.. kiek zinau 4 men?
O po atostogu ir gali neatsirasti galimybe savo galimybems parodyti...

** Taip, as kalbu tik apie darbdavi.... Ir manau visos kitos turi tik tai minty, vartodamos zodi "etiska". Koks dar gali buti neetiskas laikas pastoti galvojant tik apie save? g.gif

QUOTE(Ingutevi @ 2013 01 10, 00:06)
o jei bus kiaule - tai sudarys nestumo metu tokias psichologines salygas, kad mamyte po auginimo atostogu nei ziuret nenores i ta darba ir darbdavi unsure.gif

pritarciau tokiai nuomonei. Maciau atveju, kai prase nesugryzti is atostogu ir ieskotis darbo kitur...o gryzus i darba, negrazinama i tikraja darbo vieta, duodami tik antraeiliai ir labai nereiksmingi pagalbiniai darbeliai tikrai protingoms moterims, galincioms padaryti labai daug... Ir laukia kol uzknis, kad iseitu pati... cool.gif Gal retenybe tokie darbdaviai, bet kai kam pasitaiko...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Google: 11 sausio 2013 - 09:11
man atrodo nebutu finansiškai naudinga pastoti tik pradėjus dirbti,tiksliai nežinau bet skaičiuoja už pilnus metus pradirbtus jei kuri žino tiksliau būtų gerai kad patikslintumėte.
Atsakyti
QUOTE(Birmania @ 2013 01 11, 10:43)
man atrodo nebutu finansiškai naudinga pastoti tik pradėjus dirbti,tiksliai nežinau bet skaičiuoja už pilnus metus pradirbtus jei kuri žino tiksliau būtų gerai kad patikslintumėte.

tai kad neimanoma pasakyti finansiskai naudingiau kada, nezinant situacijos... Yra daug variantu: pries tai nedirbai, pries tai buvai auginimo atostogose, pries tai dirbai maziau pelninga darba nei naujasis, pries tai dirbai pelningesni darba ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Google @ 2013 01 11, 10:08)
o atleisti vaikus turincias moteris, irgi gali.. tik ispeja is anksciau.. kiek zinau 4 men?

iki 3 metu atleisti negali, jei nera darbuotojo kaltes:
Is Darbo kodekso
132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus

1. Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus šio Kodekso 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus.

2. Su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (Kodekso 129 straipsnis).

O su vyresniais (iki 14 jau ispejimo laikotarpis ilginamas iki 4 menesiu.

QUOTE(Google @ 2013 01 11, 11:24)
tai kad neimanoma pasakyti finansiskai naudingiau kada, nezinant situacijos... Yra daug variantu: pries tai nedirbai, pries tai buvai auginimo atostogose, pries tai dirbai maziau pelninga darba nei naujasis, pries tai dirbai pelningesni darba  ir  t.t.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingutevi @ 2013 01 11, 14:03)

manau, jei labai nores, kazka sugalvos... o jei auginai vaika ik itreju metu, vadinas atleidimui nera kliuciu..

pagal DK 129 straipsnis, darbdavys gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju tik dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjęs jį DK 130 straipsnyje nustatyta tvarka (tarkim musu atveju, ne mažiau kaip prieš 4 mėnesius).

Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Google: 11 sausio 2013 - 13:15
QUOTE(Google @ 2013 01 11, 14:12)

Iki 3 metu - nelabai ka prigalvosi, nes mama turi nemazai garantiju, o paskui - vienintele garantija, kad ispejima gausi ne pries 2 menesius, o pries 4. doh.gif
Atsakyti
O jei pastoji budama darbo birzoj, nesvarbu, kiek pries tai dirbai ir uzdirbai, jokios ismokos kaip ir nepriklauso? g.gif
Atsakyti