Įkraunama...
Įkraunama...

Išpažintis prieš vestuves

QUOTE(NikoDoll @ 2013 03 27, 16:53)
tik va idomu kaip jie ta isrisima gauna ar pameluoja ir nutyli kunigui. bet tada gi turetu taip sazine grauzti tuokiantis baznycioje  blink.gif

draugas ėjo, prisipažino, kad gyvena su manim, išrišimo negavo.
o jei nutylėt, tai kam tada išvsi eit.
Atsakyti
QUOTE(NikoDoll @ 2013 03 27, 00:20)
gyvenimas susimetus yra neatleidziama nuodeme ir isrisimo ja padares negauni.

o taip pats kunigas sake? Nes as tai kazkaip netikiu. Kiek girdejau (tikybos mokytoja dar mokykloj pasakojo), tai net uz nuzudyma galima atleisti. Tik eilinis kunigas negali atleisti pasikesinimo i popieziu(tik pats popiezius gali atleist tai), kunigui sugriesinus su moterim ir dar kazko, bet tikrai ne gyvenimo susimetus schmoll.gif

QUOTE(zuzla @ 2013 03 27, 09:53)
svarbiausia išpažintyje - nuoširdžiai gailėtis padaryto, o kuri iš mūsų nuoširdžiai gailisi dėl gyvenimo kartu nesusituokus?

g.gif nei viena. Nes jei NUOSIRDZIAI gailetusi, tai tiesiog nebutu "susimetus".

QUOTE(ptashka @ 2013 03 27, 15:14)
Tikrai visi sekmadieniai paskirti poilsiui ir Dievui?

kai kurie zmones sekmadieniais dirba. Ir neisivaizduoju, kaip imanoma normaliam eiliniam zmogui VISA diena dievui paskirt? Gi jei tai moteris, tai bent jau valgyt seimai reikia padaryt, o tada jau laikas is dievulio atimamas biggrin.gif
Atsakyti
Tuokiausi baznycioje, ispazinties nejau. As netikinti ir banzycioje tuoktis nenorejau, baisiai norejo vyras baznytines santuokos. teko nusileisti. Bet ir pats išpažinties nėjo doh.gif

Neatleisti už gyvenimą susimetus negali.

Krikščioniškas tikėjas būtent ir pagrįstas atgailair nuodėmių atleidimu, jeigu pripažįsti nuodemę ir už ją atgailauji, tau privalo atleisti.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2013 03 28, 15:36)
o taip pats kunigas sake? Nes as tai kazkaip netikiu. Kiek girdejau (tikybos mokytoja dar mokykloj pasakojo), tai net uz nuzudyma galima atleisti. Tik eilinis kunigas negali atleisti pasikesinimo i popieziu(tik pats popiezius gali atleist tai), kunigui sugriesinus su moterim ir dar kazko, bet tikrai ne gyvenimo susimetus  schmoll.gif
g.gif nei viena. Nes jei NUOSIRDZIAI gailetusi, tai tiesiog nebutu "susimetus".
kai kurie zmones sekmadieniais dirba. Ir neisivaizduoju, kaip imanoma normaliam eiliniam zmogui VISA diena dievui paskirt? Gi jei tai moteris, tai bent jau valgyt seimai reikia padaryt, o tada jau laikas is dievulio atimamas  biggrin.gif

drinks_cheers.gif Krikščioniškasis atlaidumas, aš ir manau, kad negali neatleisti tokios "nuodėmės".
Verdi šeimai cepelinus ir mintyse maldelę šneki. Multitasking biggrin.gif
O jei platesne prasme, tai religija, yra teisingos santvarkos nešėja. Netgi drįsčiau teigti, kad jei iki šiol nebūtų religijos,visuomenei savaime jos prireiktų ir ji atsirastų . Religija moko elgtis dorai, būti atlaidžiam, skatina nenusidėti, bet jei išėjai iš doro kelio - padeda į jį grįžti ir t.t. ir pan. Juk visi 10 dievo įsakymų yra paprasčiausios taisyklės kaip visuomenei gyventi geresnėje santvarkoje.. Taip ir sekmadieninis poilsis, tai tam tikra prasme bandymas "pareguliuoti" darbo ir poilsio rėžimą, reikia dienos per savaitę pailsėti nuo visų rūpesčių/darbų ir skatinama laiko skirti tik sau, šeimai, žinoma krikščionybė skatina skirti laiko ir maldai, bažnyčiai ir pan. Tikriausiai tam ir buvo šis dievo įsakymas.. Turbūt net davatkos neskiria visos dienos galvodamos apie dievą smile.gif pagaliau ne tame juk ir prasmė..

Papildyta:
QUOTE(Kosmonautė @ 2013 03 28, 16:45)
Tuokiausi baznycioje, ispazinties nejau. As netikinti ir banzycioje tuoktis nenorejau, baisiai norejo vyras baznytines santuokos. teko nusileisti. Bet ir pats išpažinties nėjo  doh.gif

Neatleisti už gyvenimą susimetus negali.

Krikščioniškas tikėjas būtent ir pagrįstas atgailair nuodėmių atleidimu, jeigu pripažįsti nuodemę ir už ją atgailauji, tau privalo atleisti.

Mes eisime išpažinties, bet kažkaip nežinau.. g.gif Aš tokia nuosaiki krikščionė, šitu dalyku, kaip kad nuodėmių išpažinimu krikščioniškoje religijoje aš abejoju. Tiksliau nemanau kad garsiai (na pašnibždomis) pasakius jas kunigui ir gailintis ir bekalbant poterius jos išnyksta. Manau svarbiausias momentas suprasti, kad negerai pasielgei, tą pripažinti ir nutarti daugiau taip nesielgti. Visa tai žmogaus sąžinės reikalas, užtat aš ir kažkaip neinu išpažinties, nelabai pamenu net kada buvau, nei ką ten sakyti tiksliai.. Tai nežinau kaip čia seksis man tas nuodėmes išpažint prieš santuoką smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 29 kovo 2013 - 12:23
Pritariu Tendrei. Mes irgi tuoksimės bažnyčioje. Manau, reikės nueiti išpažinties, bet jei atvirai, nuo mokyklos laikų jos nebuvau. esu tikinti, bet su Dievu palaikau daugiau asmeninį ryšį, bet tarpininko (kunigo), tai nežinau.. Aš kažkaip irgi, manau, kad svarbiau pripažinti, suvokti savo nuodėme ir padaryti išvadas...
Atsakyti
tuokiantis katalikiškoje bažnyčioje, reikėtų priimti jos mokymą.
o jei bendraujat su D be tarpininko, tai kam jums jis tada tuoktuvių metu? nueikit į metrikaciją, o paskui (arba prieš tai) kad ir pievoj be jokių tarpininkų priesiekit vienas kitam D akivaizdoje.
Atsakyti
QUOTE(Tendre @ 2013 03 29, 12:22)

Manau svarbiausias momentas suprasti, kad negerai pasielgei, tą pripažinti ir nutarti daugiau taip nesielgti.

bet tai arba realiai neigyvendinama, arba tera saves (?) ar dievo apgaudinejimas. Na, kad ir MELAVAU. Zinau, kad negerai, kad nuodeme, gaila del to (arba ne, juk pripazinkim, kartais tikrai negaila). Na, ir dabar, taip atvirai, ranka prideje prie sirdies, pasakykit visos, kad tikrai jau tikrai, niekada niekada, ligi gyvos galvos nemeluosim. Galit? Ne. Netgi negalim garantot, kad nepameluosim niekam nieko viena savaite (ne, vyro nera namuose, pavelavau, nes kamstis kelyje). Tai ar galim gailetis uz tokia nuodeme ir zinoti, kad daugiau taip nesielgsim? Gi elgsimies!

QUOTE(zuzla @ 2013 03 29, 16:25)
tuokiantis katalikiškoje bažnyčioje, reikėtų priimti jos mokymą.
o jei bendraujat su D be tarpininko, tai kam jums jis tada tuoktuvių metu?

del sito tai as pritariu drinks_cheers.gif Kitaip viskas labai jau apsimestinai atrodo: va dabar man tarpininkas nereikalingas, o va dabar tai jau reikia/noriu.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2013 03 29, 16:25)
tuokiantis katalikiškoje bažnyčioje, reikėtų priimti jos mokymą.
o jei bendraujat su D be tarpininko, tai kam jums jis tada tuoktuvių metu? nueikit į metrikaciją, o paskui (arba prieš tai) kad ir pievoj be jokių tarpininkų priesiekit vienas kitam D akivaizdoje.

Nežinau ar čia man atrašėte ar Gurmanitai. Taip, sutinku, kad reiktų priimti mokymą. Kiekvieno žmogaus santykis su religija yra vis kintantis. Kunigas, pas kurį tuoksimės, vienų sekmadieninių mišių metu labai gerai papasakojo, koks gali būti kintantis ryšys su Dievu, kaip net ir žmonės manantys, kad yra uolūs krikščioniai dažnai klysta manydami vienaip ar kitaip apie tam tikras religijos mokymo momentus, ar netgi krikščionybės sukurtas tradicijas. Kiekvieno ryšys su Dievu, supratimas, priėmimas ar poreikiai (jei taip galima išsireikšti) yra skirtingi ir nėra kažkokio "netinkamo" ryšio su Dievu, arba vienintelio teisingo ryšio. Nesakau, kad man bendraujant su Dievu, visai nereikia kunigo ir bažnyčios, antraip išvis ten nesilankyčiau ir nesituokčiau. Abu norim tuoktis bažnyčioje ir būtent toje kurią pasirinkom ir pas būtent tą kunigą, labai laukiu ceremonijos smile.gif
O dėl išpažinties, pastaraisiais keliais metais man buvo priimtiniau neiti išpažinties pas kunigą, kuriam pasakius nepriklausomai nuo nuodėmių pobūdžio ar dažnumo vis vien girdimas atsakymas "sukalbėk 5sveika marija, 5tėve mūsų", na arba ne šis šablonas, bet atmestinas panašus var. Neinu, kaip jau sakiau esu nuosaiki krikščionė. Bet manau nueisiu išpažinties prieš vestuves pas kunigą, kuris mus tuoks, tik reiks pasižiūrėti kaip ten ką sakyti, nes primiršau.
Papildyta:
QUOTE(Leksa @ 2013 03 29, 22:17)
bet tai arba realiai neigyvendinama, arba tera saves (?) ar dievo apgaudinejimas. Na, kad ir MELAVAU. Zinau, kad negerai, kad nuodeme, gaila del to (arba ne, juk pripazinkim, kartais tikrai negaila). Na, ir dabar, taip atvirai, ranka prideje prie sirdies, pasakykit visos, kad tikrai jau tikrai, niekada niekada, ligi gyvos galvos nemeluosim. Galit? Ne. Netgi negalim garantot, kad nepameluosim niekam nieko viena savaite (ne, vyro nera namuose, pavelavau, nes kamstis kelyje). Tai ar galim gailetis uz tokia nuodeme ir zinoti, kad daugiau taip nesielgsim? Gi elgsimies!


Vat dėl šito sutinku smile.gif Tokios nuodėmės kaip "melavau", kartais būna tikrai to gailimasi, kartais gi iš tikro ne taip ir labai.. Be to tikriausiai visi žino, kad dar nors kartą gyvenime pameluos, ar aplinkybės privers, ar bus lengviau išsisukti iš situacijos, ar specialiai, suplanuotai taip pasielgs..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 30 kovo 2013 - 15:47
QUOTE(NikoDoll @ 2013 03 27, 16:53)
mes turim imtymiu santykiu kadangi jau beveik 3 metus vis delto draugaujame, bet tuoktis dar artimiausiu metu nesiruosiame. tai zinoma kad cia nuodeme, kad ir kaip nesinori padaryti is to dar didesne nuodeme ta prasme kartu pagyventi nesusituokus vistiek manau cia daugelis renkasi sitoki kelia. tik va idomu kaip jie ta isrisima gauna ar pameluoja ir nutyli kunigui. bet tada gi turetu taip sazine grauzti tuokiantis baznycioje  blink.gif


Gyventi kartu pries santuoka nera didesne nuodeme negu intymus santykiai pries ja.

Kai Dievas ir tikejimas priimamas kaip rutina ir taisykliu kratinys, gaunasi situacijos, kuriuose randi begales pasiteisinimu, kad tik nedaryti.

Leksa, del to sekmadienio paskirto maldai as paklausiau todel, kad problemos autore pernelyg susikoncentravo i viena punkta. Teorine prasme, nusizengimas bet kuriam is 10 isakymu yra sunki nuodeme, ne tik sestasis - nepaleistuvauk. Taigi pasakyti "gyvenu susimetus" nera didesne nuodeme negu pasakyti "nesilankau kiekviena sekmadieni Misiose".

Susitaikymo sakramentas yra pagristas nuolankumu ir atgaila.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2013 04 02, 09:51)
Leksa, del to sekmadienio paskirto maldai as paklausiau todel, kad problemos autore pernelyg susikoncentravo i viena punkta. Teorine prasme, nusizengimas bet kuriam is 10 isakymu yra sunki nuodeme, ne tik sestasis - nepaleistuvauk. Taigi pasakyti "gyvenu susimetus" nera didesne nuodeme negu pasakyti "nesilankau kiekviena sekmadieni Misiose".

tikrai nesikabineju, bet idomu g.gif o tai kodel ir ar tikrai neit sekmadieniais i misias yra nuodeme??? Nes man tai kazkaip atrodo, kad ne nuodeme. Gi kokiam isakymui nusizengiama? Svesti sekmadieni,taigi neparasyta, kad sventimas tai tik misios g.gif man regis tai kunigai susigalvojo, kad zmones priverst i baznytcia kuo dazniau eit ir pinigus aukot, nes kitaip kaip gi priprasysi, kai prievoles baznyciai seniai panaikintos g.gif
Atsakyti
Lygiai taip pat galima prisianalizuoti, kad pats Dievas nesake, jog mylejimasis su zmogumi, kuriam tuoj duosi santuokos izadus yra paleistuvavimas.
Man tai gali atrodyti nenuodeme, kaip kad jums sekmadienio nesventimas neeinant i misias.

Nezinau, nei kodel, nei ar tikrai, tiesiog diskutavau su vienu kunigu apie tas didziasias nuodemes, uz kurias teoriskai Baznycia galetu neduoti isrisimo - tai nusizengimas bet kuriam is Dievo isakymu. Pasikartosiu - teoriskai, tai nereiskia kad as sakau, jog taip ir yra ir juo labiau nekvescionuoju, ar tai teisinga ir neinterpretuoju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ptashka: 02 balandžio 2013 - 13:55
QUOTE(ptashka @ 2013 04 02, 13:53)
, jog mylejimasis su zmogumi, kuriam tuoj duosi santuokos izadus yra paleistuvavimas.

kai jau duosi izadus, tada bus nepaleistuviavimas, o kol nedavei tai....
Atsakyti